Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lu-lu

kącik kobiet zgwałconych

Polecane posty

Gość on do wacka
Uwierz jestem w stanie duzo dla ciebie zrobic ale nie jestem w stanie otworzyc twego umyslu. Punkt 9 regulaminu Forum kafeterii. 9. Przed wysłaniem wypowiedzi zastanów się, czy wnosi ona cokolwiek do dyskusji, czy nie odbiega od tematu, czy inni użytkownicy nie poczują się dotknięci. wiecej nie mam nic do dodania. bo wiem ze dyskusja nie ma sensu. Mam tylko nadzieje ze wiesz jak odnosic sie do regulaminow i sa one nie po to by nam przeszkodzic ale by nam pomodz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiihuhggu
ja nie byłam zgwałcona, lecz molestowana jako dziecko- przez dxiadka. nic nie powiedziałam rodzicom, blad... gdy dorastalam nie raz budzilam sie z placzem, bo wszystko wracalo w snacg. jak mialam 17 lat zaczelam spotykac sie z chlopakiem, ktorego znalam duzo wczesniej. powiedzialam mu o wszystkim. ulzylo mi. byl wyrozumialy i cierpliwy. teraz jest moim mezem, mamy synka. tego sie nie zapomina, ale mozna z tym normalnie zyc, byc szczesliwym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę z tym zyć Czuje się jak ostatnia sz***ta. To wszystko moja wina . Chyba skoncze ze sobą. Nie wytrzymam tego , bo dałam się bawic sobą męskim świniom jak dmuchaną lalą . Nie chcę już żyć bo mi wstyd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhhfvguj
chyba potrzebny ci pomoc, nie kazde radza sobie z tym same... uwierz to mija. dlugo boli ale mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malutka 19
masz wiadomosc na twojej poczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On do....PROSBA
Mam duzy apel do wszystkich ktorzy wkroczyli na droge zdrowienia ale zanim zapytam sie chcialbym zacytowac jedna z wypowiedzi z dnia 22/07/09 strona 118 ...Zwierzenia sa bardzo osobiste i bez kontaktu twarza w twarz sa czesto malo pomocne. Kazde nasze slowo jest powiazane w naszym umysle z konkretnymi emocjami (ladunkiem emocjonalnym).Gdy wypowiadamy slowo, zdanie te emocje sie wyzwalaja. zachodza specyficzne procesy w naszym ukladzie nerwowym.W przypadku terapii czy jakiejkolwiek innej formy pomocy chodzi o to by te negatywne emocje zastapic pozytywnymi- OPZYCYJNYMI-PRZECIWNYMI emocjami. Dzieki czemu terapia czy pomoc przynosi efekt. W przypadku gwaltu glowne emocje ktore gwalt nam zakodowal to strach i nienawiesc. czyli przeprowadzajac terapie i wypowiadajac te slowa musisz wyzwolic te emocje a druga strona musi ci okazac poczucie bezpieczenstwa i milosc. Okolo70 % informacji i odczuc z nimi zwiazanych jest przekazywanych za pomoca mowy ciala. dlatego kontakt internetowy pozbawiony bezposrednosci praktycznie uniemozliwia przekazania milosci i poczucia bezpieczenstwa a co za tym idzie zle emocje wyzwolone w czasie rozmowy wracaja na swoje miejsce a za drugim razem bedzie je ciezej wydobyc. Bedziesz moze latwiej mowila o tym ale bedzie ci trudniej wydobyc te emocje... Zwierzania sie tutaj jest dosyc ryzykowne po pierwsze ze mozna trafic na nieodpowiednia osobe a po drugie tak jak jest napisane wyzej, spokoj po zwierzeniach w internecie jesli nie sa polaczony z jakas konkretna zmiana przynosi iluzoryczny spokoj. Dlatego prosze wszystkie osoby, ktore weszly na droge uzdrowienia o dzielenie. domyslam sie ze jest tu wiele osob ktore sie nie wypowiadalo z roznych przyczyn a maja duzo do powiedzenia. Chodzi o konkretne informacje: - najlepsze osrodki interewncji kryzysowej w danym miescie - adresy najlepszych placowek. - w miare mozliwosci dane dobrego psychologo lub innego specjalisty - ze wzgledu na ochrone danych osoobowych powinno to wygladac np.: psycholog Piotr.G z poradni XY - alternatywne osrodki pomocy, fundacje, centra kobiet, wspolnoty religijne pomagajace w tym przypadku oraz dodatkowe - ksiazki ktore pomagaja w terapii - filmy, muzyka - konkretne wypracowane doswiadczeniem pozytywne sposoby radzenia sobie ze smutkiem, stresem Prosze pomyslcie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on do..
Jest to wazne bo gwalt czesto tworzy w nas poczucie bezradnosci i bardzo wazne jest przestawieni naszego umyslu i serca na konkretne dzialanie: MOGE, POTRAFIE, CHCE by pokazac ze to my jestesmy i bedziemy zwyciezcami. Prosze pomyslcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on do malutka 19
na stronie 118 tego forum jest polecona ksiazka, ktora pomoze Ci sie uporac z problemem o ktory pytalas na poczatku. Choc ona dotyczy glownie osob ktore z powodu traumatycznych wydarzen utracily kontrole nad sexualnoscia to jest tez bardzo pomocna dla osob ktore maja duzo blokade, zreszta wiem z doswiadczenia ze to czesto idzie w parze lub na przemian. Ksiazka nosi tytul: OD NALOGU DO MILOSCI: JAK WYZWOLIC SIE Z UZALEZNIENIA OD SEXU I ODNALESC PRAWDZIWE UCZUCIE Autor: Patrick Carnes. Ale po za tym prosze postaraj sie zaczac terapie o ktorej ci pisalem w e-mailu. I prosze wybacz mi ze jestem mezczyzna, prosze zaufaj mi pomimo tego w tym przypadku. Powodzenia, bede myslal o Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on do
A co do mojego poczucia sprawiedliwosci jesli chodzi o gwalt to: - kobieta lub mezczyzna wnoszacy falszywe oskarzenia o gwalt: 1-2 lata wiezienia - osoba uznana winna gwaltu: minimum 15 lat - jesli w tym okresie zostanie wyleczona i bedzie gwarancja ze nie uczyni tego ponownie + po wyjsciu z wiezienia 5 lat ciezkiej pracy na rzecz spolecznosci. - dozywocie jesli leczenie nie przynosi skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba przegielam ;/ rzucilam sie ze schodow mam peknieta czaszke i krwiaka na mozgu a na dodatek zamkneli mnie w psychiatryku i trzymaja w pasach ;/ szlag by to trafil ;/ po co ja to zrobilam ;/ ehhh idiotka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On do ostatnich gosci
Czy to ze nie szanujecie siebie musi oznaczac ze nie szanujecie innych. ze soba mozecie robic co chcecie. Ale pozwolcie innym zdrowiec. Kazdy ma szanse a jesli wy z niej nie korzystacie to czemu nie pozwalacie innym. Powiedzcie ile pomocy odrzuciliscie? czy nie wiecie ze do tego byscie wyzdrowieli potrzebna jest wasza zgoda. wasze tak? czy jesli was ktos skrzywdzil to wy musicie krzywdzic tych co tez zostali skrzywdzeni?jak dlugo chcecie tak postepowac? zreszta korzen zostal juz naruszony i wkrotce albo zaczniecie tu szanowac innych albo wasze sampoczucie sie bedzie bardzo pogarszalo. Zastanowcie sie. bo nikt nie jest odrzucony i kazdy ma szanse niezaleznie od tego jak daleko jest. macie jeszcze czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On do bezimienna
Jakiej pomocy konkretnie potrzebujesz? tylko serio, co mozna dla ciebie zrobic bys wrocila do zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On do...
i nie martwcie sie ze nagle jest tyle osob ktore nie szanuja innych, bo ostatnio to najprawdopodobniej jedna i ta sama osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on do...Apel
PROSBA Mam duzy apel do wszystkich ktorzy wkroczyli na droge zdrowienia ale zanim zapytam sie chcialbym zacytowac jedna z wypowiedzi z dnia 22/07/09 strona 118 ...Zwierzenia sa bardzo osobiste i bez kontaktu twarza w twarz sa czesto malo pomocne. Kazde nasze slowo jest powiazane w naszym umysle z konkretnymi emocjami (ladunkiem emocjonalnym).Gdy wypowiadamy slowo, zdanie te emocje sie wyzwalaja. zachodza specyficzne procesy w naszym ukladzie nerwowym.W przypadku terapii czy jakiejkolwiek innej formy pomocy chodzi o to by te negatywne emocje zastapic pozytywnymi- OPZYCYJNYMI-PRZECIWNYMI emocjami. Dzieki czemu terapia czy pomoc przynosi efekt. W przypadku gwaltu glowne emocje ktore gwalt nam zakodowal to strach i nienawiesc. czyli przeprowadzajac terapie i wypowiadajac te slowa musisz wyzwolic te emocje a druga strona musi ci okazac poczucie bezpieczenstwa i milosc. Okolo70 % informacji i odczuc z nimi zwiazanych jest przekazywanych za pomoca mowy ciala. dlatego kontakt internetowy pozbawiony bezposrednosci praktycznie uniemozliwia przekazania milosci i poczucia bezpieczenstwa a co za tym idzie zle emocje wyzwolone w czasie rozmowy wracaja na swoje miejsce a za drugim razem bedzie je ciezej wydobyc. Bedziesz moze latwiej mowila o tym ale bedzie ci trudniej wydobyc te emocje... Zwierzania sie tutaj jest dosyc ryzykowne po pierwsze ze mozna trafic na nieodpowiednia osobe a po drugie tak jak jest napisane wyzej, spokoj po zwierzeniach w internecie jesli nie sa polaczony z jakas konkretna zmiana przynosi iluzoryczny spokoj. Dlatego prosze wszystkie osoby, ktore weszly na droge uzdrowienia o dzielenie. domyslam sie ze jest tu wiele osob ktore sie nie wypowiadalo z roznych przyczyn a maja duzo do powiedzenia. Chodzi o konkretne informacje: - najlepsze osrodki interewncji kryzysowej w danym miescie - adresy najlepszych placowek. - w miare mozliwosci dane dobrego psychologo lub innego specjalisty - ze wzgledu na ochrone danych osoobowych powinno to wygladac np.: psycholog Piotr.G z poradni XY - alternatywne osrodki pomocy, fundacje, centra kobiet, wspolnoty religijne pomagajace w tym przypadku oraz dodatkowe - ksiazki ktore pomagaja w terapii - filmy, muzyka - konkretne wypracowane doswiadczeniem pozytywne sposoby radzenia sobie ze smutkiem, stresem Prosze pomyslcie o tym. Jest to wazne bo gwalt czesto tworzy w nas poczucie bezradnosci i bardzo wazne jest przestawieni naszego umyslu i serca na konkretne dzialanie: MOGE, POTRAFIE, CHCE by pokazac ze to my jestesmy i bedziemy zwyciezcami. Prosze pomyslcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bezimien2a
hmm...bardzo interesujące to co piszesz..Masz pęknietą czaszkę i krwiaka na mózgu? I nie jesteś w szpitalu? toż to przecież poważny stan? Do tego w psychiatryku Cie trzymaja zawiązaną pasami? W jaki więc sposob pisalas te wiadomosc..Jezykiem? Przykro mi, Twoim problemem jest chyba zbyt bujna wyobraźnia... wspolczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ale ja już nie mogę! To ponad moje siły! Chyba się zdecyduję na tego samobója! Wiecie ja już 3 próby miałam w tym raz mi sie prawie udało, ale jakimś cudem mnie odratowano . Pomóżcie mi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On do bezimienna
Wiesz czytalem twoje pierwsze wypowiedzi tu i naprawde byly normalne, dobre i dojrzale. prosze odpowiedz mi co sie pozniej stalo? czemu sie tak zachowujesz? przeciez takimi wypowiedziami krzywdzisz tez obecne tu dziewczyny.Naprawde uwazam ze jestes w stanie duzo zrobic. Napisz prosze jak mozna ci pomodz, jaka pomoc jest ci potrzebna, tylko konkretnie nie chodzi o zwiezenia tutaj bo to nic nie daje ale o pomoc w konkretnych zmianach w zyciu. Na pewna ktos z tutaj obecnych osob ci pomoze. ja ze swoej strony obiecuje ze zrobie wszystko. Uwierz obojetnie co robilas i co robisz to nie twoja wina. Prosze napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On do malutka 19
Jak ci mozna pomodz? Czemu jeszcze nie skorzystalas z osrodka interwencji kryzysowej? podaj wojewodztwo w ktorym mieszkasz a dostaniesz infromacje o telefonach i adresach. I jakiej pomocy dodatkowo oczekujesz? tylko prosze napisz dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On do malutka 19
Prosze odpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz mi chyba już nie można pomóc . Wiesz u mnie w miescie trudno znaleźc taki ośrodek . Małopolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o ocene sytuacji/
MIłam może z 18-19 lat. Moi rodzice się rozwiedli i po rozwodzie wyprowadziłam się z mamą. tata został na starym mieszkaniu i osiedlu. Bywałam tam czasem (nocowałam) bo utzrymywałam kontakty z moimi znajomymi z osiedla których mi po przeprowadzce brakowało. Ale do rzeczy: kiedyś brałam priosznic u ojca, on śrubokrętem otworzył drzwi od łazienki (był pijany troche) odworzył kabine prosznicową i sie patrzył, a ja się skuliłam i zaczęłam wrzeszczeć, on dalej stał i tłumaczył, że się martwił, że mi się coś stało bo nie odpowiadałam a on mnie wołał pod łazienką, ja nadal skulona , przykrywająca wrzeszczałam i płakałam, w końcu wyszedł ja wyszłam z łazienki nadal zapłakana, powiedział, że histeryzuję i jak chce wezwie mi taksówkę żebym pojechała do mamy. Dodam jeszcze, że był w krutkich spodenkach i jak tak nademną stał to mu członek sterczał jak drut :( To było straszne, później probował wracać do tematu, że źle go odebrałam ale ja zbywałam ten temat zawsze, powiedziałam też o tym mamie ale jakoś obeszło sie bez echa, mama nie ma z nim specjalnego kontaktu... Powiedziałam to może 1 lub dwóm osobom, ale nikt tego nei ocenił, tylko pokiwał głową ze zrozumieniem... sama nei wiem co o tym myśleć i nigdy nie starałam się tego rozważać tylko jak mi się to przypomina to robi mi się przykro i wyrzucam te myśli z głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę Was o ocenę
Naprawdę na nią liczę bo do tej pory zignorowano mnie dwa razy jak wspomniałam o tym, i to było sporo lat temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o ocene sytuacji/
Policzyłam sobie to właśnie i miałam wtedy 15-16 lat jednak a nie jak wcześniej pisałam że 18 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osrodki interwencji kryzysowej
http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki.php Krakowskie Centrum Praw Kobiet ul. Brodzińskiego 8 30-506 Kraków (małopolskie) tel. 012/2961370 e-mail: biuro@cpk.krakow.pl Zasięg: Małopolska, Polska Płd. Organ nadrzędny: - Szef: Beata Zaduminska Czynny: pn.10-17,wt.10-16,czw.10-16, pt.10-19 Tryb przyjmowania klientów: bezpośrednie poradnictwo prawne i psychologiczne prowadzone jest po wcześniejszym zgloszeniu - listownym, bądź telefonicznym Zakres usług: pomoc psychologiczna pomoc prawna grupy wsparcia Problemy w jakich udzielana jest pomoc: konflikty rodzinne przemoc domowa *************************************************************************************** Osrodek Interwencji Kryzysowej przy PCPR w Myślenicach Kazimierza Wielkiego 5 32-410 Myślenice (małopolskie) tel. 012/2744335, 0502/365520 e-mail: oik@powiat-myslenice.pl Zasięg: powiat myślenicki Organ nadrzędny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Szef: Sylwia Michalec-Jękot Czynny: wt, śr, cz. 9.00 - 14.00, lub telefon całodobowy Tryb przyjmowania klientów: od wtorku do czwartku 9.0 - 14.00, lub pod całodobowym telefonem komórkowym Zakres usług: pomoc psychologiczna pomoc socjalna pomoc prawna pomoc medyczna pomoc psychiatryczna, wsparcie duszpastrza Problemy w jakich udzielana jest pomoc: konflikty rodzinne samobójstwa przemoc domowa agresja przemoc seksualna wykorzystywanie seksualne dzieci utraty okołoporodowe bezrobocie wypadki, katastrofy *********************************************************************************** Ośrodek Interwencji Kryzysowej Karolina 14D 32-700 Bochnia (małopolskie) tel. 014/ 611 28 92 e-mail: Zasięg: powiat bocheński Organ nadrzędny: Starostwo Powiatowe w Bochni Szef: Renata Murawska Czynny: poniedziałek - sobota w godzinach 10 - 20 Tryb przyjmowania klientów: bezpłatnie, bez skierowania, na bieżąco Zakres usług: pomoc psychologiczna pomoc socjalna pomoc prawna psychoterapia grupy wsparcia hostel Problemy w jakich udzielana jest pomoc: konflikty rodzinne samobójstwa przemoc domowa agresja przemoc seksualna wykorzystywanie seksualne dzieci utraty okołoporodowe bezrobocie wypadki, katastrofy *************************************************************************************** Ośrodek Interwencji Kryzysowej Radziwiłłowska 8b 31-026 Kraków (małopolskie) tel. (012) 421 92 82; 421 8242 e-mail: Zasięg: Organ nadrzędny: MOPS Kraków Szef: Wanda Badura-Madej Czynny: całodobowo każdego dnia Tryb przyjmowania klientów: Zakres usług: pomoc psychologiczna pomoc prawna psychoterapia grupy wsparcia hostel Problemy w jakich udzielana jest pomoc: konflikty rodzinne samobójstwa przemoc domowa agresja przemoc seksualna wykorzystywanie seksualne dzieci utraty okołoporodowe bezrobocie wypadki, katastrofy *************************************************************************************** Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy ul. Szarych Szeregów 1 33-101 Tarnów (małopolskie) tel. 014/6553636; 014/6556659 e-mail: Zasięg: miasto Tarnów (ale też faktycznie - okolice) Organ nadrzędny: Urząd Miasta Tarnowa Szef: Jerzy Szczepaniec Czynny: pon.- sob. 9.00 - 20.00 Tryb przyjmowania klientów: telefonicznie, osobiście Zakres usług: pomoc psychologiczna pomoc socjalna pomoc prawna pomoc medyczna psychoterapia Problemy w jakich udzielana jest pomoc: konflikty rodzinne samobójstwa przemoc domowa agresja przemoc seksualna wykorzystywanie seksualne dzieci *************************************************************************************** Towarzystwo Interwencji Kryzysowej Krakowska 19 31 062 Kraków (małopolskie) tel. 12/ 431 15 59 e-mail: againsthate@poczta.onet.pl Zasięg: Małopolska; środowiskowe interwencje: kraj Organ nadrzędny: Zarząd Towarzystwa Szef: Anna Lipowska-Teutsch Czynny: w dni powszednie od 10 do 16 Tryb przyjmowania klientów: W godzinach pracy; poza godzinami pracy i poza lokalem Towarzystwa po uprzednich ustaleniach Zakres usług: pomoc psychologiczna pomoc prawna grupy wsparcia środowiskowa interwencja kryzysowa, rzecznictwo Problemy w jakich udzielana jest pomoc: samobójstwa przemoc domowa agresja przemoc seksualna wypadki, katastrofy przestępstwa, dyskryminacja, nadużycia władzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×