Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emesze

DZIECKO TAK

Polecane posty

Listka - mi zawsze położna mówiła, ze najpierw pierś potem butla - tak na przyszość. Super, że Maja nie ma z tym problemu, a jakie mleczko dajesz? Może uda Ci sie odciągnąć jednak? Joasiu - to super, że już ok!!!!! I super, że Twój szkrab tak pięknie śpi, tylko pogratulować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski co jadlyscie w poczatkowej diecie? Ja juz durnieje: kazdy mowi co innego co mozna a co nie i sama w sumie juz nie wiem:/:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu=== niestety menu kobiety karmiącej jest ograniczone! Na internecie poszukaj sobie wiadomości co można a co nie jednak i tak nie zawsze się to sprawdza. Czasami lepiej zjeść ciutkę niż się najeść czegoś bo na dziecku to szybciutko się odbije! zobacz sobie tutaj! http://wiki.28dni.pl/dieta_matki_karmiacej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasia..ja miałam piersi jak bomby przez tydzien i dopiero jak ograniczyłam picie to sie unormowało i juz potem piłam 3-4 litry wody dziennie.A jak juz jest ok to pij duzo bo z tego sie głownie mleczko produkuje:) A co do diety...to faktycznie ze zdania sa rozne a kazdy lekarz mowił co innego.Ja raczej nic nie poradze bo pierwsze 2 miesiace bylam na sucharkach i wodzie,bo byly kolki a potem podejrzenie skazy białkowej.Napewno spokojnie mozesz jesc:ryz,makaron,białe pieczywo( po razowym nie raz dzieci maja uczulenie),gotowane mieso,gotowana marchewke.Mysle ze powoli wprowadzaj sobie wszystko i patrz jak Wojtus reaguje.A ma koleczki? Wica,dzis dałam Bartusiowi soczek Bobovity winogrono z koprem włoskim.Ale mu smakowało i nie mogłam go odstawic;) A wogole to daje mu łyzeczka i super pije. Bylismy dzis na szczepieniu.Zaszczepilismy go tez na pneumokoki.Wazy moj gigancik 803og i mierzy 75cm.Lekarka kazała dawac mu tez kleik i jutro sprobujemy kleiku ryzowego.Miny przy soczku robił przednie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze sie Wam pochwale..Ide do pracy od 3 wrzesnia (zaraz po chrzcinach Bartusia).Dostałam pol etatu tak jak chciałam wiec Bartus bedzie z Babcia tylko 4 godziny dziennie a tak to ja sie bede mogla dalej nim zajmowac.Bede pracowac od 16 do 20.A co najwazniejsze to praca w lecznicy tak jak chciałam:) No pochwaliłam sie;) A wogole to czemu jak ja jestem to Was nie ma;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik________jeszcze ja jestem!:) bardzo gratuluje pracy!🌼 mam nadzieję, że na wiosnę ja też w zawodzie coś znajdę. I tak myślę, że tez na początek pół etatu bym chciała. Mieliśmy odwiedziny dziadków od 18 do teraz. Zazwyczaj jesteśmy w domu tylko my a pół dnia jestem z nią sama i zawsze jak ktoś przyjdzie w odwiedziny to bardzo ja to męczy. po kąpieli nie bardzo chciała mi zasnąć. i ona i ja sie wtedy męczymy. Ufffff dobrze, że już goście poszli:) A propos picia wody ja piję bardzo mało. Muszę postarać się pić więcej, choć na brak pokarmu nie narzekam (mała się najada). Ale skoro trzeba to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasia dla Ciebie :D PRODUKTY ZALECANE OWOCE • jabłka ( lepiej obrane) • banany ( umyte przed obraniem) • rozcieńczony sok z czarnej jagody i z aronii • kisiele i kompoty domowe ( np.. z suszonych śliwek) PIECZYWO Wszystkie gatunki pieczywa ciemnego i jasnego. PRODUKTY ZBOŻOWE • wszelkie kasze • ryż • makarony - uwaga na jajka !!!! MIĘSO I WĘDLINY • drób ( indyk, kurczak) • królik • wieprzowina chuda • mięso gotowane lub duszone RYBY I JAJKA • ryby najlepiej gotowane 1 raz w tyg. • jajka gotowane 1 - 2 w tyg. • zamiennie 1 jajko kurze = 5 jajek przepiórczych PRODUKTY MLECZNE • jogurty w tym owocowe • kefiry, maślanka • żółty i biały ser WARZYWA • ziemniaki • marchew, buraki • pietruszka, seler, szpinak, brokuły, szczaw • koperek • soja – przy skazie białkowej bardzo uważać !!! • sałata, cykoria, kapusta pekińska, ogórki TŁUSZCZE • oleje, szczególnie oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno • masło PRZYPRAWY I DODATKI • sól • majeranek, kminek, koperek, anyż, natka pietruszki, • cukier UWAGA Każdy produkt może spowodować reakcję alergiczną u dziecka. W przypadku podejrzenia alergii należy wyeliminować wszystkie produkty pochodzące od krowy ( w tym mięso i masło), surowe owoce i warzywa, soję, przyprawy i dodatki, jajka, kupne soki owocowe, białe pieczywo. Nie pić herbaty owocowej ani mieszanek ziołowych. Należy bacznie czytać etykietki na produktach. Uzupełnienie wapnia i witamin rozpocząć po konsultacji z lekarzem. Koperek i anyżek jako „ziółka przeciw-kolkowe” stosować z wielkim umiarem. PRODUKTY NIEWSKAZANE 1 - produkty mogące wywołać kolkę, wzdymające 2 - produkty mogące wywołać uczulenie OWOCE • cytrusy2 • pestkowce1 (śliwki, morele, wiśnie, czereśnie) • truskawki2, maliny2, jagody2, poziomki2 • gruszki1 • kiwi PIECZYWO Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku uczulenia na gluten i celiaklii MIĘSO I WĘDLINY wyeliminować w przypadku uczulenia na białka krowie • cielęcina, wołowina • baranina • zupy gotowane na kościach • podroby (parówki, pasztety, konserwy) RYBY I JAJKA • wędzone1, smażone1 i marynowane1 • „owoce morza” 2 PRODUKTY MLECZNE wyeliminować w przypadku uczulenia na białka krowie • mleko w czystej postaci, • sery pleśniowe, śmietana WARZYWA • kapusta1, kalafior1 • groch1, bób1, fasola1 • cebula1, czosnek1 ( ponadto zmieniają smak mleka) • nowalijki1 • kukurydza z puszki1 • papryka1 • chrzan1 • soja – przy skazie białkowej bardzo uważać !!! PRZYPRAWY I DODATKI • ostre przyprawy: papryka1 chili1, pieprz1, kurkuma, • aspartam2, benzoesan sodu2, wzmacniacze smaku, • musztarda1, chrzan, ketchup, ocet1 • orzechy2 • kakao2, czekolada2 • kawa i mocna herbata parzona ponad 5 mituty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik gratulacje :D :D ladybird - zdjecia super i czekamy na wiecej... :D i ja niedawno dodalam kilka nowych zdjec na bobasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kasik--->gratulacje!!! Lady--->super foteczki i wreszcie łątwo je znaleźć :P :P :P JOasia---.jak tam? wojtuś nadal Ci tak fanie sypia? Ucałujcie maluszki 👄 Buziacki też dla Was wszystkich 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Joasiu - moja dieta na początku skladała się z białych bułek z masłem i drobiowa szyneczką, a na obiad rosół z makaronem, czasem gotowalam sobie kompot z jabłek i tak w kółko, aha i biszkopty jadłam. Kasik - super z tą pracą!!!!!!!! Gratuluję!! Duży już chłopiec z Twojego syneczka! Lady - zdjęcia super!!! Madziu - Twoje też! Dorotka My dziś jesteśmy zaproszeni na obiad. Jedziemy z teściami do takiej fajnej knajpki:) Za to popołudnie szykuje mi się pracowite, jutro wyprawiam urodziny (mam w pon) i musze troszkę uszykować. Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! Ogormniaste buziaczki co prawda nie z rana ale z południa dla Waszych pociech :)) Więcej fotek Niusi będzie w swoim czasie :)) Dajcie mi szansę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Wam za rady, poczytam wszystko w wolnej chwili:) Dorotka____tak,dalej mi tak spi, w nocy 2 x wstawalam znow;) (tfu,tfu) Lady_____non-stop szukam na necie czegos ale... kazdy portal i strona podaje sprzeczne informacje;) ktos pytal o kolki: nie ma czegos takiego u nas:) Bylismy znow 2 h na dworze, wrocilismyi Maly dalej spal na tarasie, uwielbia dwor:) Dzis moja mama odjezdza,kurde- kiepsko bedzie, strasznie duzo mi pomagala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasia On jes przesłodki :D :D :D jeny jeszcze niedawno Olka taka była :) :) szok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia______Wojtus prawdziwy rycerzyk, slodziutki i kochany, oj bedzie on mial przy boku mase niewiast....sliczny jest:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do mam, które karmią bądź też dokarmiają swoje pociechy mlekiem modyfikowanym. Jak często Wasze pociechy robią kupki? Moja Niusia nie robiła całą noc, dzień, kolejną noc i teraz czekam cierpliwie co będzie dalej... puszcza śmierdzące bączki tylko :(( Bardzo mnie to nie pokoi bo na samej piersi kupki były bardzo często a teraz prawie na butelce są sporadycznie no i teraz zero nie ma nic :(( CO robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna_____________synuś śliczniutki i takie maleństwo!!! I pomyśleć, że Majusia taka była :) zobaczysz po miesiącu już będziesz miała małego bobaska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady..jak sie nie prezy,nie marudzi i nie boli ja brzuszek to czekaj spokojnie.Ostatnio pediatra mi mowila ze miala taka agentke co robi kupke raz na tydzien i po prostu tak ma i wszystko jest ok.Jak sie Julka zle czuje to daj Viburcol,a jak nie pomoze to pol czopka glicerynowego dla niemowlat.Ale na butelce kupki sa duzo rzadziej wiec ja nie ma zadnych niepokojacych objawow to mysle by poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekujemy❤️ Lady_____nie wiem, karmie tylko piersia.. Ale mozesz wyprobowac stary i sprawdzony sposob: termometr w tylek i probowac wywolac kupe.... Zazwyczaj dziala:) Bylismy dzis 4 h na spacerze, Moj Ptys nawet okiem nie mrugnal, kocha dwor!!!Noc znow super,2 xwstawalam:) Pozdrawiamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu---->super ten Twój mały mężczyzna ;) Buziaczki dla Wojtusia 👄👄👄 Ucałowania dla pozostałych pociech i ich mamusiek i dla przyszłych też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka____no slodziak jeden, rozklada mnie na lopatki:classic_cool: Bylismy dzis na spacerze......4h,Maly nawet nie jeknal, kocha dworek:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasia..Wojtus słodziutki.Buziak w pietke dla Maluszka od ciotki Kasi;) lady..jak tam kupki? Dorotkaxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu! Śliczny Twój synuś!!!! I jaki maleńki!!! I taki jakby opalony - może to jeszcze żółtaczka??? Albo ma ciemną karnację po prostu. I mamusia też świetnie wygląda. No nic dziwnego jak ma się dziecko aniołka;) wstawać dwa razy w nocy przy karminiu piersią i to od pierwszych dni, tylko pogratulować!!!!!!! Lady!! Mój robi zazwyczaj jedną kupke dziennie, ale czasem jest tak, ze nie zrobi np da dni, a kolejnego są dwie. Nie denerwuj się, jeśli nie płacze to jest ok. My dziś wyprawialiśmy przypadające jutro moje urodzinki. Niby najbliższa rodzina, ale na nasze malutkie mieszkanko to i tak był tłum. Było bardzo przyjemnie. Dobranoc!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu --- podobno male dziecko powinno co 3 godzinki budzic sie do jedzenia a jak jest inaczej to nalezy je automatycznie przystawiac do piersi - tak tlumazyly lekarki w szpitalu.... dziecko jak sie za bardzo rozleniwi bedzi dlugo spalo malo jadlo i przyrost wagi bedzie maly..... Julia kupe zrobila tak wielka ze 1 pampers to malo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×