Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość mirga
Marekgd Dziękuję za radę. Człowiek na początku nie wiele wie co ma ze sobą zrobić. Jak byłam u endo to powiedziała żebym przyszła z wynikami po wizycie w gliwicach, ale zrobię ja radzisz. pozdrawiam i zyczę dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulla35
Kochani, możecie mi to przetłumaczyc na jakiś ludzki język? " LEWY PŁAT NA GRANICY Z CIEŚNIĄ. NIEWIELKA ILOŚC KOLOIDU, LICZNE LUŹNO LEŻĄCE I TWORZĄCE POJEDYŃCZE GRUPY MONOMORFICZNE KOMÓRKI PĘCHERZYKOWE, POJEDYŃCZE KOMÓRKI Z CECHAMI ATYPII JADROWEJ, POJEDYNCZE KOMÓRKI HISTIOCYTARE. OBRAZ MOŻE ODPOWIADA ZMIANIE TYPU STRUMA NODOSA CUM NODULI HYPERPLASTICI,(TUMOR FOLLICULARIS?)" Mój endokrynolog wyjechał, wraca za miesiąc, nie mam kogo zapytac, o co chodzi. Proszę pomóżcie mi.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani, ja już po wycięciu, w niedziele mnie przyjęto na oddział, w poniedziałek miałam mieć operację ok 12, a o 11 byłam już na stole i to tak na żywca bo dali mi głupiego jasia na 5 minut przed jazdą, powiem wam, że byłam pod wrażeniem sali operacyjnej i ilości znajdujących się tam ludzi. Obudziłam się po południu, troszkę zakręcona, następnego ranka zjadłam śniadanie a w środe wypisano mnie do domku, bo wszystko było ok. Jedyne co mnie męczy oprocz bolesności blizny, to ciągnie mnie ona z prawej strony tam gdzie wystawał dren, czy wam też tak ta strona ciążyła? I jeszcze jedno Marku ty mój specjalisto, nic mi nie drętwieje, ogólnie nie boli, ale strasznie marzną mi stopy i się pocą, czy to jakiś objaw braku witamin? czy poprostu tak moje stopki witają mój dom ;) Lekarz nie kazał mi nic brać oprócz eutoryxu 25 N ale zapytałam się go o to wapno nieszczęsne i poweidział ze jak tak bardzo chce to mogę profilaktycznie brać, do endo idę dopiero 22 września, co mi radzisz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princessitta
Ratunku , mam ogromny problem , odebrałam dzisiaj wyniki z tsh i są krytyczne 100.0000 - chyba niedoczynnosc . W Gliwicach nie umiem złapac żadnego lekarza , mają zjazd 2 dni . Co mam robic ? biorę teraz eltroxim 50 czy to za duzo ? Doradzcie cos !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mileńka
witam ja też mam wycięty prawy płat,miałam guza który się powiększył w czasie ciąży i uciskał na tchawicę pozatym w nocy strasznie cierpła mi prawa dłoń teraz to minęło operacja nie jest taka straszna da sie wytrzymać ja jestem cały czas na letroxie 75 w poniedziałek idę na kontrolne usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam diagnozę: obojętne wole z licznymi drobnymi guzkami o łagodnych zmianach nie do operowania - tak powiedział lekarz, więc chyba dobrze nie wiem ? Moje wyniki były tsh 0,16 pozostałe ft4, ft3 w normie. Ponadto powiększone wole i nawet myslałam, że to nadczynność, ale ten wynik tsh ponoć dla tego typu diagnozy taki jest. Biorę letrox 0,5 tabletki codziennie i na wizytę za 6 m-cy . Ciekawa jestem czy te guzki się zmniejszą ? Nie sądzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autobiografia
Princessitta dobrze napisałaś że Twoje TSH wynosi 100?bo jeśli tak to dawka eltroxinu 50 nie jest za duża,a wręcz za mała,ale nie wiem od kiedy bierzesz tę dawkę. Tak lekarze mają zjazd,ale po południu jak zadzwonisz to zastaniesz lekarza dyżurnego na oddziale i myślę że może coś Ci doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessitta
Tak zgadza się 100.0000 . nie wiem co robic w Gliwicach nikogo nie złapie na dniach , już mi powiedzieli .Myslisz , że za mała dawka ? Co robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
princessita weź książkę telefoniczną i dzwoń do najbliższego endokrynologa w twoim mieście albo ci powie przez telefon albo karze przyjechać i zapłacisz za wizytę ale za to bedzisz spokojniejsza, jak nie znajdziesz to dzwoń do szpitala u siebie na pewno jest oddział endokrynologiczny albo onkologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autobiografia
Princessitta Sama nie możesz sobie dawką manipulować,może niedawno bierzesz 50 eltroxinu i organizm dopiero się nasyca hormonem? Tak jak Ci pisałam po południu będzie lekarz dyżurny na oddziale,albo zadzwonisz do niego,albo pójdziesz u siebie do lekarza-innego wyjścia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRINCESSITTA CZY MIAŁAŚ USUWANĄ CAŁA TARCZYCĘ? 100 to spora niedoczynność.bierzesz za mało hormonu.Po wycięciu tarczycy mamy przeważnie zalecone 150.KONIECZNIE SKONTAKTUJ się z endo,bo to nie żarty.Czy nie odczywałaś żadnych dolegliwości typu uczucie zimna, nadmierna senność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autobiografia
Princessitta napisz jeszcze dokładnie z wyniku poziom TSH+zakres norm,bo może marwisz się niepotrzebnie a zakres norm tam gdzie robiłaś bad.jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwiazdka1154
Witajcie ja 2 wrzesnia dowiedziałam sie ze mam cos na prawym płacie tarczycy jest 2na2. dziś odebrałam wyniki tsh ok ob ok tylko z morfologii wyszło mi leukopenia. jestem z kołobrzegu znacie jakiegoś endo z okolic np. szczecin koszalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka 60 dzięki za dobre słowa, ale powiem ci ze jak poszłam do szpitala to przestałam się bać :) ludziska kochane powiedzcie mi czy mam pić tak zapobiegawczo to wapno musujące czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princessitta
Wynik 100.0000 przy normie 0.3500-4.9400 już mi mówili , że jest zle .Wyobrazcie sobie , że nic mi nie ma normalnie się czuję . Jutro na 8 rano biegnę do przychodni endonokrologicznej , coprawda do jakies lekarki , której nie znam , ale zobaczę co mi powie . Ja operacje miałam w lutym i było wszystko ok . mam usunięty jeden płat tarczycy - lewy . Do tej pory było ok dopiero od czerwca się pierniczy jak byłam na diagnostyce izotopowej w Gliwicach i musiałam na 4 tygodnie odstawic hormon do tego badania , od tamtaj pory jest zle - złe wyniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, błagam, spójrzcie kilka postów powyżej, umieram z niepokoju. Ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folara
ja jestem po zabiegu wyciecia guza tarczycy mialam robione 2 lipca.Mysle ze to zalezy na jakiego chirurga trafisz.Chodzilam z tym prawie 12 lat az w koncu zaczal mnie dusic i przeszkadzac.To byl duzy guz po zachodzil juz na tchawice i krtan.A teraz jest o niebo lepiej.Znacznie lepiej sie czuje.I powiem tak juz wole brac te hormony niz sie z tym meczyc.Bo moga byc klopoty z tego.A zabieg jak zabieg usypiaja a jak sie budzisz to juz po wszystkim:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folara
ja jestem po zabiegu wyciecia guza tarczycy mialam robione 2 lipca.Mysle ze to zalezy na jakiego chirurga trafisz.Chodzilam z tym prawie 12 lat az w koncu zaczal mnie dusic i przeszkadzac.A chirurg nic sobie z tego nie robil tylko wyciagal kase.Az w koncu zmienilam lekarza i teraz jestem juz po.To byl duzy guz po zachodzil juz na tchawice i krtan.A teraz jest o niebo lepiej.Znacznie lepiej sie czuje.I powiem tak juz wole brac te hormony niz sie z tym meczyc.Bo moga byc klopoty z tego.A zabieg jak zabieg usypiaja a jak sie budzisz to juz po wszystkim:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulla ja ci niestety nie powiem, tutaj specjalistą jest Marek może on bedzie wiedział, ja mogę tylko powiedzieć, ze radzę wycinać wszystko co się da z tarczycy, nie ma co nosić tego świństwa zbyt długo w sobie bo nigdy nie wiadomo co z tego wyrośnie, ja teraz czekam dwa tygodnie na wyniki histio-pat, a na razie to leże sobie cichutko w łóżeczku i wypoczywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eleonora-dzięki i trzymam kciuki za wyniki....jak napisali w opisie biopsji, ze \"ostateczne rozpoznanie może byc ustalone w oparciu o badanie histopatologiczne\", to chyba znaczy, że trzeba ciachnąc, żeby sprawdzic, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELEONORA Co szpital to inne metody.W Gliwicach pacjenci po całkowitym usunięciu tarczycy mieli zalecone wapno.Przeważnie3x1000 calperos+alfadiol-witamina pomagająca w jego wchłanianiu.Nie wiem jak tam u was.Może nie ma co panikować,ale jak sobie weżmiesz wapno,to się nic nie stanie.Bardzo dobre i tanie jest to zBiedronki-VITELLA.Zresztą myślę,że Marek udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulla wydaje mi się ze najpierw biopsja, ale z tego co tu czytałam to niestety wielu osobom wychodziło na biopsji ok a potem niestety już nie było tak fajnie i tak trzeba było ciąć a potem jeszcze gorzej... Ale spokojnie, pójdziesz do lekarza a on na pewno dobrze ci doradzi i powie co masz robić Majka 60 dzięki za odpowiedź, ja też sądzę ze profilaktycznie mogę sobie brać, ja kupiłam w aptece takie zwykłe wapno musujące, chyba może być co? jeszcze zaczekam na Marka i jego wiedzę, ale wiecie co, gdyby nie wy i Mała z którą mam kontakt na gg to nie wiem jak ja bym przeszła przez to wszystko, a tak obeznana na spokojnie przeżyłam te kilka dni w szpitalu. Majka a jak twoje samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eleonora, no własnie, to moja trzecia biopsja. Przy dwóch pierwszych było ok, nic podejrzanego nie znaleźli, a przy tej ostatniej okazało się, ze mam już trzy guzy( wczesniej był jeden) , no i ten opis, którego nie rozumiem. Stracha mam, bo dzidzię urodziłam własnie i życie mi się jeszcze nie znudziło:-) Boję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulla spokojnie bez nerwów, najwyżej wytną, jak okaże sie to być coś bleee to dostaniesz jod, ale z dzieciątkiem to ty sobie jeszcze wiele, wiele lat pożyjesz :) a i pewnie to nie bedze ostatnie, trzeba być dobrej myśli, teraz tylko szybciutko do lekarza, jak operacja to zapisac się na pierwszy wolny termin, wiem z doświadczenia ze najgorsze w tym wszystkim to oczekiwanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eleonora Czekanie jest wyjątkowo upierdliwe, zwłaszcza kiedy się nie wie, na co się czeka:-) Bardzo Ci dziekuję za ciepłe słowa. Dam radę, coby to nie było. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich bardzo cieplo !!!!! nie odzywalam sie bardzo dawno z bardzo oczywistego powodu. Kazdy radzil aby jak najszybciej zapomniec o chorobie i jak najmniej myslec otym. nie powiem okres wakacji bardzo sluzyl temu zeby przykre tematy schowac w kat i udawac ze nic sie nie dzieje. Natomiast teraz szukam rady i pare slow wyjasnien. Otoz: po pobycie na diagnostyce w Gliwicach zalecony poziom TSH dla mnie powinien wynosic 0,10. po 6 tygodniach lykania eutyroxu 125g poziom byl 0,6 wiec endokrynolog zalecim mi powyzesznie dawki do 150g. uplynelo 8 tygodni a ja zaczynam odplywac. mam tak silne zawroty glowy i nudnosi oraz bardzo szybka prace serca ze od kilku dni nie wychodze z domu bo poprostu boje sie. poziom TSH nizszy niz 0,05 /przy normie 0,25-5/ notomiast FT4 25,67 /NORMA 9-20/ FT3 w normie. Czy ktos moze mi podpowiedziec czy moje dolegliwosci moga byc zwiazane z takim poziomem hormonow /juz obnizylam dawke/ czy szukac innej przyprzyny. do gliwic niestety nie moge sie dodzwonic. Pozdrawiam !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ulla 35 Po biopsji miałam wynik: tumor follicuralis czyli guz pęcherzykowy i jestem 3 miesiące po operacji.Idż z tym wynikiem do innego endo.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HALA 46 Wygląda na to,,ze idzie Ci w nadczynnośc,większa niż dla nas wskazana.Te objawy są typowe przy nadczynności.chociaż czasami nerwy mogą płatać różne figle.Nie chce mi się wierzyć,że udało Ci się zapomnieć o chorobie.To zbyt głęboko w nas tkwi,żeby można ot tak wyrzucić z naszej świadomości.Wtedy,gdy wydaje nam się,że dajemy radę,dopadają nas różne doły,czy nerwice.Nie chcę się wymądrzać,ale może jakaś herbatka z melisą dobrze Ci zrobi.Mimo wszystko pogadaj z endo o dawce hormonu. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolia pójdę, umówiłam się na wtorek, bo spokoju mi to nie daje. Dam znac, co powiedział. Ściskam i dochodź szybko do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×