Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Eweliza, nie wiem na czym polega badanie śródoperacyjne. pamiętam, że obudzili mnie jeszcze na sali operacyjnej i powiedzieli, że prawy płat został jednak. ostrzegano mnie, że podejmą decyzję po otworzeniu mnie i że mogą wyciąć cała tarczycę. Ale nic nie "podpadło" lekarzowi. Wszystko miało skończyć się na tym. Operowana byłam w Toruniu. Załatwiłam sobie głównego specjalistę od tarczyc. Naprawdę pod tym względem nie mam na co się skarżyć. Mam małe nacięciecie. nawet szwów mi nie zakładano tylko plastry na ranę. Nie mieli czegoi zszywać biedni bo tylko skórę cieli i zero tkanki tłuszczowej biedaki:) Teraz chirurg jest za wycięciem tego drugiego płata. Chciałby jednak opinii endo. Wszystko ma się roztrzygnąć w ciągu miesiąca góra dwóch. Mówiono mi o jodzie. Przygotowywano mnie taką ewntualność. Tylko wszyscy są w szoku bo wyniki wszystkie po prostu rewelacja. Rana goi się rewelacyjnie. A ja zniosłam super operację. Jak mnie zwozili z sali wyudzeń to gadał jak najęta że powiedzieli że to niemożliwe że jestem po operacji tarczycy:) A na sali wybudzeń też zrobiłam numer:) było gorąco i stwierdziłam, że wszystko czego potrzebuję to chłodne piwo:) Moja rodzina jest 500 km ode mnie, dlatego tak przeżywają. siostra jakieś 250 km. Była przy mnie na operacji. Potem przejęli mnie rodzice:) Wiecie to mnie najbardziej gryzie, że oni to tka przeżywają. Mój facet dał ciała. Z resztą nie pierwszy raz. Zostawił mnie przed operacją. Mało fajne, ale plus choroby jest taki, że po 11 latach w w końcu uprzytomniłam sobie kim on jest tak naprawdę. Nie chciałam tego widzieć. Otworzyły mi się oczy. Dziewczyny dziękuję wam za wsparcie. Dzięki za otuchę. dzięki wam też wiem co mnie może czekać dalej. Jeśli któraś z was jest z moich okolic to dajcie znać. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
cześć dziołchy! Sylwia gratuluje:) mówiłyśmy Ci, ze to nic groźnego:) Ewula a mogę spytać jaki był ten Twój guz który okazał się rakiem? czy wyglądał podejrzanie, ile miał mm albo cm, co Cię skłoniło do pójścia na usg? sama sobie go wyczułaś czy jakies objawy miałaś? z góry dziękuję a co do faceta to bardzo przykre... takie graniczne momenty w życiu weryfikują nie tylko przyjaźnie, ale także miłości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryśka, sama go wyczułam, ale myślałam, że to może przeziębienie, że węzeł się powiększył po prostu i tyle. Tylko, że to nie schodziło. Poszłam do ogólnego ten dał mi skierowanie na usg ale powiedział, że nie wygląda mu to na tarczycę bo jak dla niego to wypukłość jest za nisko. Żadnych innych objawów nie miałam. mało tego mam idealne wyniki badań. Wszystkich, łacznie z hormonami. A co do mojego drania to się trochę wyhodował bo osiągnął rozmiary 38mmx23mmx26mm. Biopsja nie wykazała komórek nowotworowych. Ale badanie histopotalogiczne wykazało co innego. No i teraz cały cyrk od początku. Od poniedziałku zaczynam pielgrzymki po lekarzach. W pracy spodziewali się, że od poniedziałku wrócę. Z lekka się chyba wkurzyli i to nie dlatego, że coś ze mną jest nie tak:) No cóż,.... życie:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula Badaniie środoperacyjne polega na tym że podczas operacji badają materiał usunięty czyli jak wycieli Ci jeden płat to badają go czy posiada jakieś zmiany podejrzane czy nie i wtedy wiadomo co mają robić dalej. Nie wszystko lekarz jest gołym okiem zauważyć :D Ogarnij rodzinę, uświadom ich że dasz radę i wszystko będzie dobrze :D i powiedz że powinno być odwrotnie, ze to oni powinni Cie wspierac a nie ty ich hehe. Co do faceta to chyba lepiej nie mogło się ulożyć - niech spada debil!!!!! lepiej jak teraz masz go z głowy niż później :D, przynajmniej wiesz że to nieodpowiedzialny gość. Przed Tobą całe życie i napewno spotkasz PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że tak:) zajechali mnie w pracy do ostatniego dnia przed operacją jak dzikiego osiołka:) a teraz już na poniedziałek mi ustawiali spotkania:) cyrk swój i małpy własne normalnie:) Ale teraz muszę skupić się na sobie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
ewula robotą sie nie przejmuj, prac można mieć wiele-nie ta to inna za to zdrowie jest jedno:) a miałaś tylko 1 guza? czy więcej tego było? to ciekawe że biopsja nic nie wykazała...tak na logikę po co ją w ogóle robić skoro i tak nie jest wiarygodna, przekłamuje wyniki...bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
ale jak lekarz robił Ci usg to co mówił? ze wygląda normalnie, czy podejrzanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryśka, był tylko jeden. Po wynikach biopsji lekarze mnie uświadomili, że istnieje coś takiego jak mikrorak, czyli w tym diabelstwie co wyhodowałam może w środku siedzieć coś mniejszego. A lekarz na usg powiedział "czemu przyszła pani tak późno?" A ja na to - "a skąd mogłam wiedzieć?". Przecież nic mi nie było kompletnie. zapytałam go czy mam już panikować czy jeszcze nie. On mi odpowiedział, że nie trzeba panikować, ale muszę się nastawić na operację. I tak mi każdy lekarz wciąz powtarzał że to wcale nie będzie rak. A tu klops:) reklamacje im złożę za złe wróżenie z fusów:) hahahaha Chociaż nie mam do nich pretensji bo co z tego jakby mówili, że mam się nastawić na nowotwór? Poza tym trafiłam na fajnych lekarzy. Nikt nie głaszcze mnie po główce, ale odpowiadają na moje nawet najgłupsze pytania bez zająknięcia. I nie traktują mnie jak kolejny numerek w kolejce do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
to bardzo budujące co mówisz bo tyle się słyszy o bezdusznych lekarzach...fajnie, ze trafiłaś na takich "ludzkich". a napisz mi jeszcze miałaś po prostu taką gulkę na szyi? musiała być widoczna skoro ją zauważyłaś... długo czekałaś na operację? od momentu tej wizyty na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Ryśka, po prostu gulka na szyi, która się pojawiła nie wiadomo kiedy i skąd. nie bolała ani nic. Od momentu usg do operacji niecałe 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
dobrze, ze nie czekałaś zbyt długo choć 3 michy to też trochę... dzielena jesteś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula78 wiesz co lepiej przekonac sie jaki jest czlowiek i go zostawic - niz potem cale zycie sie meczyc :/ przykro mi ze chlopak zostawil Cie wlasnie w takim momecie - ale mysle ze dzieki temu nie bedziesz tak za nim tesknila - bo okazal sie takim dramien :/ ja kiedys bylam z chlopakiem (sporo czasu) ktory mial w polsce dziewczyne !!!!! a ja nie mialam o tym pojecia !!!! na dodatek powiem Ci ze on przez ten caly czas co zemna byl probowal sciagnac ja do ameryki - bylam w szoku jak sie o tym dowiedzialam - ale wiesz co Ci powiem ze jak chlopak tak skrzywci to latwiej sie o nim zapomina :) dodam ze sciagnal ta dziewczyne tutaj do ameryki - i traktowal ja jak smiecia (wiem o tym bo mamy wspolnych znajomych) ona poznala innego chlopaka i zostawila chama !!! a on do dzisiaj jest sam - i zadna dziewczyna go nie chce :) niestety czesto musze ogladac jego twarz ale jakos to znosze :) co do Twojej choroby - wszysto bedzie dobrze :) wiecie co mi ostatnio powiedziala dziewczyna ktora dowiedziala sie ze ma raka tarczycy (pecherzykowatego) ze lekarz powiedzial do niej ze ten rak nie wplywa na dlugosc zycia pacjenta - powiem szczerze ze bardzo mnie to ucieszylo :) leczenie tego raka jest krotkie wiec niedlugo bedziesz zdrowa jak ryba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, dzisiaj znalazłam to forum , bo dzisiaj wyszlam ze szpitala po operacji tarczycy zaje....dużej tzn guzów tak wielkich, ze lekarz nigdy takich nie widział...az wstyd mi było, ze takie uhodowałam , operacja trwała 4 godziny bo nie mogli ich wyjąć, zostawili mi troche minimalnie zdrowej tarczycy....czy ktos jest po wycięiu guzów i bierze jakies leki czy nie? bo ja mam na razie nic nie brac i za miesiąc zrobic badania tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki :) u mnie wszystko ok :) nie pisalam na weekend bo malowalam sypialnie i robilam male przemeblowanie w drugim pokoju a gdzie sa wszyscy ? jak tam u Was ? :) olibemka kochana napisz - z jakiego powodu mialas wyciete guzy ? z tego co piszez mialas duze guzy i bylo ich sporo wiec domyslam sie ze lekarz podejrzewa guzy lagodne ? no i mialas wyciety tylko jeden plat hmmm.... co do lekow - powiem Ci ze czesto jest tak ze ludzie ktorzy maja zostawiony jeden plat nie musza brac tabletek :) Twoj lekarz napewno czeka zeby zobaczyc jak bedzie pracowal jeden plat - bo moze on podjac prace calej tarczycy :) i leki nie beda konieczne lekarz kazal Ci przyjsc za jakis czas zrobic badanie krwi - bo chce sprawdzic czy ta polowa ktora Ci zostawili zaczela pracowac jak cala tarczyca - jesli tak bedzie leki wogole nie beda konieczne :) ale jesli bedzie tak ze ta polowa nie podjela pracy calej tarczycy bedziesz brala hormony (takie jak biora ludzie ktorzy wogole nie maja tarczycy) i wtedy lekarz bedzie dalej czekal i obserwowal prace tej polowy tarczycy - bo moze sie okazac ze nawet za jakies czas (rok albo i wiecej) ten Twoj jeden plat bedzie pracowal jak cala tarczyca :) wszystko zalezy teraz od tego czy ten plat bedzie pracowal jak cala tarczyca czy nie tak czy sial wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olibemk
Guzy były bardzo duże jak 4 pieści ( w opisie ok 8cm*4,5*5 cm) dorosłego faceta, tak ujął to lekarz, że nawet usg nie oddało wielkosci tych guzów hmmm, wyciete zostało wszystko, został tylko trzon, który ma z czasem sobie odrosnąć. Tak na badania mam sie zgłosić za miesiąc i wtedy pomyslimy co dalej ;-) czyli tak to jest ? ok dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olibemk no to naprawde uchodowalas sobie duzego guza no ale naszeczescie juz go nie ma :) czy lekarz powiedzial jakie to guzy ? i od czego ? nie martw sie wszystko przebiega prawidlowo :) na kolejnej wizycie lekarz ustali co dalej :) nie masz tarczycy - wiec pewnie bedziesz miala przepisane hormony tarczycy - lekarz zostawil Ci trzona tarczycy czy powiedzial dlaczego ? czy chce zeby tarczyca odrosla ? masz badania za miesiac - powiem Ci ze to nie tak dlugo :) bedzie dobrze :) ja mialam operacje ktora trwala 7 godzin - i wiesz co nie moge do dzisiaj pojac dlaczego - podobno takie operacje trwaja od 2 do 4 godzin a moja byla bardzooooo dluga - guzy mialam po 3 cm 2.5 cm i mniejsze - no ale 7 godzin !! lekarz tlumaczyl ze mam bardzoooo duzo zyl w szyji i musieli bardzooo uwazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
dziewczyny czuję się swietnie a moje TSH wynosi 65:(. FT4 0,31 to tez za mało. Dzis endo mnie ochrzani, ze nie brałam leku. A czemu ja sie tak super czuję, nawet nie przytyłam tylko schudłam. dziwne to jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
Olibemk jaki to lekarz powiedzial ze nic nie brac ja mialam usuniety jeden plat i czesc drugiego podobnie jak u Ciebie i zaraz powinnam brac hormon nic nie bralam i byl moj blad bo samopoczucie bylo do bani, mozesz odpuscic okolo dwoch tygodni,ale dziewczyno kikut bedzie odrastal i beda robic sie guzki na nowo,narazie to czujesz sie dobrze ale to potrwa niedlugo,rejestruj sie do endo bo chirurg to tylko sprawdzi czy dobrze sie goi nic pozatym,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, no własnie jadę dzisiaj sie zapisac do endokrynologa i zobaczymy co dalej :-) mam nadzieję, że bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olibemk tarczycy to ty nie masz a czy odrasta to nie wiem.... ????????? czy masz po operacji wynik histopatologiczny.... on wykaże czy twoje guzy były łagodne czy złośliwe.....a dopiero z tym wynikiem do endokrynologa.. po hormony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
dziewczyny napiszcie mi proszę jakie są idealne wyniki TSH, FT4 i FT3 dziękuje i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren53 zapisałam sie na 4 września, 3 wrzesnia mam pojawić sie w szpitalu po wynik wiec mam nadzieję, będę miała te wyniki dla endokyologa z tarczycy został kawałeczek chyba to lekarz nazwał trzonu i cos mówił właśnie ze tarczyca odrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olibemka jak usuwa sie cala tarczyce - to powiem lekarz nie dopuszcza do jej odrastania zgadzam sie z danan - jesli mialas guzki - i tarczyca Ci odrasta to guzki moga sie pojawic na nowo !!! wow co to za lekarz ! mowi Ci ze tarczyca odrasta i co ? - i nic ? karzda z nas ktora miala guzy i miala usunieta tarczyce - lekarz musi pilnowac zeby tarczyca nie odrosla ! bo z nia moga odrosnac guzy ! lekarz powinien zareagowac na odrastanie tarczycy w inny sposob ! wogole nie powinni zostawic ci trzonu :/ dobrze ze idziesz do lekarza :) wtedy lekarz cos zadecyduje - co poradzic na te odrastanie - no i napewno da Ci hormonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to juz w ogóle zgłupiałam....lekarze mówią, że nigdy nie wycina sie całej tarczycy...nie wiem nie znam się na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w lutym miałam duży jod w Gliwicach w październiku jadę na jakieś badania kontrolne a za 1,5 roku mam wizytę na 3 dni w szpitalu chyba diagnostyka i mały jod czy macie może problemy z wypadającymi włosami? trądzik brak miesiączki? mi strasznie włosy wypadają już od poł roku moje tsh jest w miarę w granicach jak ma byc od 0,1-0,4 czy to kiedyś przejdzie proszę o radę zrobił mi sie jeszcze trądzik i z okresem jakieś dziwne historie mam proszę o odpowiedź z góry Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olibemka sylwia ma racje raczej nie dopuszcza się do odrastania tarczycy wypala się ja do końca jodem radioaktywnym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ametystka na temat jak jest po jodzie to nie wiem bo na pierwszy dopiero jadę 5 września do Gliwic ..powiedz czy ...od razu po połknięciu wrócilaś do domu czy zostałaś w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
do iren53 Moje tsh wynosi 65, a ja czuje sie doskonale. Jestem tylko wyciszona i moze cięzko mysle, ale poza tym jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×