Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość karta_32
dzięki Ci Sylwia, że jesteś .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie dobrze kochana :) przeciez nawet jak bylas na biopsji powiedzieli ze wyglada to dobrze :) i pamietaj rak tarczycy to najwolniej rosnacy rak i niemozliwe jest to zeby rosl tak szybko :) powiem Ci ze jakiedys po operacji i leczeniu znalazlam guza za uchem- sporego !! poszlam do mojej lekarz i ona powiedziala ze to niemozliwe ze to rak to on rosnie latami a nie w pare dni !!!! a nawet miesiecy !!! uspokoila mnie ze to nie rak i miala racje :) po paru dniach guz zniknal :) moja mama miala pelno guzow na tarczycy i tez niektore byly duze - ale dostala jakies tabletki i guzy sie pozmniejszaly i niektore poznikaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karta_32
wszystko mnie już boli od tego czekania i myślenia .... A synkowi obiecałam, że będzie dobrze, że będę zdrowa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karta super obietnica!!!!!!!!!! teraz wes tyłek w garść i się ogarnij by synek wiedział, że wszystko będzie dobrze :-) Musisz dla niego sie pozbierać i uwierzyć że twój guz to nic złego!!!! Pamiętaj że dzieci bardzo przeżywają takie problemu i doskonale widzą jak mamy zły dzień albo jesteśmy zdenerwowane :D Moja mała wyczuwa pismo nosem i jak jest coś nie tak to wystarczy że na mnie spojrzy i już wie że mam jakiś problem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa38
Hej dziewczyny trochę poczytałam postów i stwierdzam,że nie tylko Ja się boję,cóż...ale ok,mam już wyniki nie są złe,ale dobre też nie...mój doktorek mówi,że średnio to wygląda...ale mam raka rdzeniastego...i już 6sierpnia die do onkologa,który mi zleci leczenie i badania...jak więcej będę coś wiedziała to napiszę...nawet jak będziecie chciały opis operacji co zostało usunięte...zdjęcia mam na naszej klasie,ale to jak któraś będzie chciała to napisze namiary...strasznie włosy mi wypadają po operacji...czy to normalne????wspomnę tylko,że operacja trwała 4,5godziny a środka usypiającego dostałam tyle,że 2,5godziny po operacji się dopiero obudziłam...pozdrawiam was cieplutko...możecie pisać do mnie na gg10366308 lub iwcia742@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa38
zapomniałam dodać,że moja rana miała 12szwów i dwa dreny a jak wyciągali to było dziwne i nieprzyjemne uczucie...koszmar...ale dałam rade i żeby pozbyć się tego raka,tych komórek też dam rade...mam dwoje dzieci i męża,którym zależy na mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karta_32
Iwa38, trzymam kciuki, żeby było już dobrze ... Ja przed całym tym koszmarem - czekam na wynik biopsji!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwa a jak to się sprawdza przed operacją ,że to może być rak rdzeniasty a nie np. brodawczak ,bo w biobsji chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Przepraszam, że tak się wcinam w wasz temat ale dotąd nie znalazłam żadnego forum gdzie aktywność jest aż tak duża. Zacznę od początku... W zeszłym tygodniu przez przypadek lekarz wykrył mi guzki na tarczycy Wynik usg (skrócony) HYPOECHOGENICZNY GUZEK O WYMIARACH 3,5mmx5mmx6,5mm. W LEWYM PŁACIE TARCZYCY. WZMOŻONY PRZEPŁYW W BADANIU DOPPLER TYPU II. ZMIANA PODEJRZANA. Poczytałam już trochę o takich guzkach i jak się okazuje zdania są podzielone. groźny/niegroźny , usuwać/nie usuwać itp. Wizytę u endokrynologa mam jutro (prywatnie oczywiście) Dodam, że wyniki hormonów mam w normie. Ale to podobno jeszcze o niczym nie świadczy. Prośba do was o udzielenie mi kilku wskazówek dotyczących wizyty u lekarza (pytań, badania, porad itp.) Jestem już dosyć zdenerwowana tym faktem, a znając siebie to w trakcie wizyty zaniemówię. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola guzek jest dość mały ale myślę ze z uwagi na te wzmożone przepływy możesz dostać skierowanie na biobsję by go sprawdzić a tak wogóle to zdaj się na endokrynologa niech decyduje i nie martw się na zapas ,co zrobić ,że teraz jakaś plaga tych guzków w tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa38
sonia71 mi z biopsji wyszło,że mam podejrzenie raka.A z wycinka przyszło potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karta_32
iwa - z wycinka czego? już tarczycy, tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwa38 kiedy miałaś operację ... czy już masz wynik histopatologiczny... czy wycięto ci całą tarczycę... piszesz bardzo niezrozumiale......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwa wszystko bedzie dobrze :) zawsze jest tak ze lekarz dopiero po leczeniu powie ze wszystko jest super :) wiec to ze powiedziala ze nie jest zle ani dobrze to sie nie martw - moja lekarz dopiero po leczeniu powiedziala ze jest dobrze :) co do wypadania wlosow - to normalne i za jakis czas powinno wrocic do normy - u niektorych wypadaja one od narkozy a u innych od rozregulowanych hormonkow - powiem Ci ze mi przed operacja strasznie wypadaly - po niej wszystko wrocilo do normy :) sonia czy to rak jeszcze przed operacja mozna sprawdzic przez biopsje - niektorym biopska wykaze raka innym nie - mi dopiero po operacji powiedziano ze mialam raka karola6n9 nie przepraszaj :) :) co do usg to ona nie moze niestety powiedziec jaki to rodzaj guza :/ na 100% bedziesz miala robiona biopsje i wtedy lekarz podejmnie decyzje co dalej :) nie martw sie to ze masz guza jeszcze nic nie oznacza :) bardzooooo duzo kobitek je ma - i powiem Ci ze tylko 2% guzow tarczycy to rak wiec u Ciebie pewnie tak nie bedzie pojdziesz do lekarza to zapytaj sie jak mozna sprawdzic jaki to rodzaj guza - lekarz napewno zaproponuje biopsje nic sie nie martw bedzie dobrze :) dziewczynki ''iwa'' pisze zrozumiale :) przeciesz opisala ze byla na operacji - ze jej wlosy teraz wypadaja - i nawet ze moze nam przeslac caly opis :) to wszystko jest na stronie wczesniej :) napisala nawet ze operacja trwala 4,5 godzinki i ze spala sobie jeszcze po niej 2,5 :) co do guza to tak jak pisalam biopsja moze potwierdzic raka lub nie - u mnie bylo tak ze nie wykazala komorek rakowych a po operacji okazalo sie ze mialam raka u niektorych jest tak ze juz biopsja powie ze to rak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
jestem juz po jeszcze w szpitalu ale juz bez tarczycy. nie bylo tak zle ale drugi raz nie chcialabym tego przechodzic. glos nie uszkodzony mowie normalnie. z wapnem chyba ok bo robili badania rano a nic mi nie podali. bol maly. wiecej napisze jutro jak wyjde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
dziewczyny napiszcie mi czy wy tez odkad dowiedzieliscie sie o guzach na tarczycy macie problem z miesiaczka nie wiem mam 39 lat i problemy z okresem nie wiem czy to od tabletek euthyrox i czy to moga byc lata przejsciowe troche szybko ale u mnie okres jest roznie co 60 albo 70 dni sory ze zmieniam temat teraz o miesiaczce ale zaczynam sie martwic czy to normalne w tym wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdana super ze jestes juz po :) trzymaj sie :) i odezwij jak dojdziesz do siebie :) kenia hmm... trudno powiedziec od czego to moze byc - powiem Ci ze ja mialam problem z okresem odkad pamietam - ginekolog przepisal mi tabletki po ktorych wszystko wrocilo do normy - dwa lata temu dowiedzialam sie o moich guzach i tak sobie teraz mysle ze te moje problemy mogly wlasnie byc od tego :/ no ale na 100% nie jestem pewna u Ciebie moga byc rozne powody nieregularnego okresu - jestem pewna ze to nic takiego bo ja tez tak mialam tylko ze u mnie okres trwal caly czas :/ lub mialam leciutkie plamienia - do lekarza balam sie isc bylam gowniara - no ale wkoncu sie odwazylam i okazalo sie ze to poprostu przez hormony mysle ze jak pojdziesz do ginekologa to on powie Ci czemu tak masz - nie wiem ile czasu to u Ciebie trwa ale moze poprostu taki Twoj organizm a jak nie to moze hormonki Ci szaleja i trzeba je wyrownac moze byc tak ze masz guzy ktore niepozwalaja produkowac odpowiedniej ilosci hormonow tarczycy - takie guzy sa przeraznie lagodne - mysle ze powinnas zapytac o to endo a jak on powie ze to nie od guzow - udaj sie do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach trudno cos doradzic bo moze byc pare powodow rozregulowanego okresu - najczestrza przyczyna to hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
sylwia 25 ja bylam u ginekologa robil mi usg i powiedzial ze wszystko w porzadku widzial na obrazie usg ze moje jajniki juz pomalu wygaszaja kiedys chcial mi dac hormony ale ja sie balam ze przytyje a ze jestem juz przy tuszy to jak ja bym wygladala martwi mnie to ze ja tak szybko moja mama miala ok 50 lat jak jej sie zaczelo nie wiem jak tam ciotki od strony taty czy one tez tak szybko zastanawiam sie czy to nie od stresu niestety od 2004r ciagle zyje w stresie boje sie wszystkiego a najbardziej tego dziadostwa wiem ze wszyscy sie boja ale inni tego tak nie pokazuja a ja przezywam to bardzo szczegolnosci ze od 2004r w miesiac miesiac latam po lekarzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
sylwia 25 zapomnialam napisac ze ginekolog wie ze mam guzy na tarczycy czytal wynik biopsji chyba by cos powiedzial nie wiem czlowiek nawet nie wie co ma sie pytac tych lekarzy nie zna sie na tym a oni nie sa chetni do gadania Sylwia napisz mi ktora jest teraz u was godzina no i jak twoja pacha zeszlo troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia przykro mi ze musisz tak latac po lekrzach :( wiem co czujesz ja od operacji tez mam ciagle jakies dolegliwosci :/ u mnie jest teraz 15 :40 :) bardzo mozliwe ze Twoje problemy z okresem sa od stresu - powiem Ci ze znalam kolezanke ktora jak tylko troche sie zdenerwowala to okres jej sie przesuwal lub wogole go nie miala :/ trudno powiedziec co to moze byc - lekarz chciala przepisac Ci hormonki - ja tez je bralam i nie przytylam a okres teraz mam bardzooooo regularny wiem nawet w jakim dniu tygodnia bede go miala :) najwazniejsze ze ginekolog powiedziala ze nic sie zlego nie dzieje - mowisz ze u Ciebie w rodzine menopauza jest w wieku 50 lat wiesz co to wcale nie tak mlodo :) niektore kobitki maja ja duzo wczejniej mysle ze moze porozmawiaj o tym ze swoja endokrynolog i jesli ona/ on nic nie wymysla to moze jednak wypruboj hormonki od ginekologa - nie musisz przeciesz ich brac ciagle :) a jestem pewna ze to na 100% pomoze - ja mialam duzy problem z okresem - dzisiaj wszystko jest ok :) tak jak mowilsz lekarze nie chca nas sluchac - ale trzeba im mowic o problemasz na sile :) ja tak robie i lekarz nie ma wyboru musi mnie wysluchac i odpowiedziec co do pachy - hmm... opuchlizna zeszla - w nocy tez juz mnie nie uwiera - ale nie wiem czy dalej mam guza - jestem przeraznona i nie chce jej dotykac - wole chodzic z nadzieje ze guza juz nie ma albo ze jest mniejszy :) my kobitki to mamy problemy - czasami mysle ze lepiej by bylo jakbym byla facetem hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdana Super :-) super :-) supr :-) cieszę się, ze wszystko dobrze u Ciebie i czekamy az odezwiesz się z domku :D kenia brakk okresu ja bym przypisała STRESOWI. Myslę, że bardzo się ostatnio denerwujesz i to spowodowało, że przesuneła Ci się miesiączka. Ale oczywiście jak długo nie będziesz jej mieć to wizyta u ginekloga nieunikniona. Sylwia a jak kaszel ???? a pachę smarujesz albo okładasz czymś?????????? madzica odezwij się jak u Ciebie !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola Twój guzek jest malutki, ale należy sprawdzić dokładnie co to za guz. To że na usg nie wyglądał dobrze nie oznacza odrazu nic złego. Myslę że endokrynolog zleci Ci biopsję i wtedy podejmnie decyzje co dalej. Odezwij się jak będziesz wiedzieć cościk więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza robie cieple oklady i dotego wieczorkiem oklady z sody :) nawet nie wiesz jak sie boje dotknac pache - mam ogromna nadzieje ze tego juz tam nie ma !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kaszlu to w niektore dni pokaszluje lekko w inne nie - ale ogolnie jest lepiej niz wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa38
Witajcie Karta32 przepraszam może nie zauważyłam pytania,jestem po prostu rozkojarzona.Zadaj pytanie jeszcze raz. iren53 Tak wycięto mi całą tarczyce z węzłami chłonnymi szyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×