Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość nie truje sie zebow
do leczenia kanalowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to teraz ja opowiem moją historię;p dziś zakończyłam leczenie kanałowe:) ale nie zaczęłam go ileś tygodni temu tylko wczoraj...zaczęło się od bólu w środku zęba który pojawił się sam, nie wiadomo skąd... na drugi dzień niby przeszedł lecz ząb był odczuwalny... po 2 dniach poszłam do stomatologa (bez zapisu, prywatnie,lecz pierwszy raz właśnie tam) wpadam do gabinetu i mówię jak się sprawy maja...od razu trafiłam na fotel, rozwiercanie plomby(starej, ale nie bardzo bo zaledwie 1,5 roczna)znieczulenie dostałam i zaczęło się grzebanie tymi igiełkami czy cokolwiek to było w zębie...dziwne uczucie...okazało się ze jest zapalenie...od razu bez trucia usunięto mi nerwy...to moje 1 kanałowe wiec nie byłam zdziwiona ze bez trucia bo się gonie spodziewałam..założono mi lekarstwo...po wyjściu od stomatologa bolało jakieś 30min...pulsowało i koniec...dziś(czyli na 2 dzień)spedzilam1,5 godziny na fotelu...kolejne czyszczenie kanałów i odkażanie tak bym to nazwala bo używana była do tego substancja o zapachu domestosa (!) wstrętna...potem z dwoma igłami (czy jak to się tam nazywa) w zębie zrobiono mi zdjęcie rtg...następnie wypełniono i kolejne zdjęcie...na końcu plomba...cala przyjemność kosztowała mnie 250zl (male miasto) znajomi mówią ze to dużo(zazwyczaj koszt blisko 100zl)lecz ich leczenie przeciągało się kilka tygodni...teraz siedzę i myślę co będzie z moim zębem...modlę się by przetrwał conajmniej10 lat i nie bolał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utrzymanka moja
to dobrze że nową metodą miałaś zęba leczonego,a koszt wcale duży nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w trakcie leczenia
Ja właśnie wróciłem od dentystki. Kiedy usłyszałem leczenie kanałowe to myślałem że walne. Miałem wyrywany nerw bez znieczulenia. Ból dało się wytrzymać, aż tak nie bolało. Mam się zgłosić za dwa tygodnie. Aha chodzę do dentysty z kasy chorych więc mam pytanie czy dają znieczulenie??? Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryjekk
daje się tylko poprosić trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolona z dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolona z dentysty
witam:) od dziecka bałam się dentysty wiec omijałam go jak tylko mogłam, niestety doprowadziło to do stanu zapalnego i ropy pod zębem.. oczywiście wielki ból płacz i zgrzytanie zębów.. poszłam wiec do dentysty poleconego przez siostrę i po diagnozie leczenia kanałowego osłupiałam. myślałam ze to boli i ze tego nie wytrzymam, na szczęście trafiłam na bardzo profesjonalnego dentystę który dal znieczulenie i zaczął w nim dłubać i ani w trakcie ani po wizycie owy ząb mnie nie bolał. teraz czekam z niecierpliwością na 3 i ostatnie zakańczające moje leczenie kanałowe spotkanie z dentysta;) dzięki jego podejściu i profesjonalizmowi zdecydowałam sie mu oddać wszystkie inne dziurki w zębach bez obawy ze będzie bolec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna sikorska
czeka mnie to leczenie kanałowe i jestem przerażona, to jest za 6 dni a ja juz nie spałam dzis w nocy i myślalam o tym jak to będzie bolało.Zapisałam sie do pobliskiej przychodni na targówku, ale mam obawy że będą mieli niezły ubaw ze mnie jak zacznę tam ryczeć z bólu! wiec prosze poleććie mi dobry gabinet w Warszawie gdzie da sie to zrobic za jedną wizytą w miarę bezboleśnie! ratujcie mnie!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rechotek5
enel med

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przebiega leczenie kanałowe zęba? niedługo mnie czeka,teraz ząb mam zatruty i za tydzień mam wizyte u dentysty nie wiem co mnie czeka,na co mam się nastawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna sikorska
no i stało sie! do enel medu mnie nie przyjęli dzis, nie było miejsca, ale zapisalam sie do LUXMED na racławickiej w Warszawie i wiecie co? to pestka, nic nie boli!!!!!!!!!! ząb miał 3 kanały i dłubanie igłą doslownie tylko było odczuwalne jak ukąszenie dużego komara! oczywiście wzięłam znieczulenie i uprzedziłam ze jestem przerażona, ale było naprawde dobrze! juz przy czyszczeniu drugiego kanalu zamknęłam oczy odczuwając znurzenie! kurna wiecej strachu przynosi sam widok tych wierteł niż leczenie zęba, bo samo wiercenie i dłubanie wcale nie bylo straszne! hehehehe teraz juz wiem ze nie ma co sie bać! jeszcze tylko w piątek mama założenie plomby i git!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estera ghi
dużo zapłaciłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna sikorska
zapłaciłam łącznie ze znieczuleniem i trucizną 280zł + jeszcze piątkowa plomba pewnie jakieś 120zł. Poszło troche kasy, ale jaka ulga! warto było! juz nie odczuwam bólu, jak sie ciesze, bedzie to moja pierwsza spokojna noc od 4 dni bez ketonalu......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estera ghi
dziwne jakieś bo myślałam że tam to nie trują zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna sikorska
tzn biała plama na środku zęba to jest trucizna chyba. No tak czy inaczej noc moja była piękna, bez bólu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Howling Mud Murdoc
Ja też mam ząb leczonego kanałowo. Zaczęli mi go leczyć jakoś dwa tygodnie temu. Niestety bez znieczulenia gdyż nie toleruje go, ale da się przeżyć. W dniu wczorajszym byłby koniec sprawy z tym leczeniem gdyby nie to że złamała się igła lentulo do czyszczenia kanałów i siedzi w tym kanale do dzisiaj (zostało jej tam około 8 mm). A następna wizyta dopiero w przyszłym tygodniu w środę. Niestety do tego czasu będę chodził z ciałem obcym w zębie, o ile wogóle zdecydują że istnieje możliwość usunięcia tego kawałka igły. Wolałbym go nie mieć w zębie gdyż może on spowodować stan zapalny, który wymusi kolejne wizyty u stomatologa. Jeżeli będą go wyciągać będę się domagał aby zabieg usunięcia został wykonany na koszt stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariatekk23
igłą lentulo nie czyści się kanałów robią to tylko zacofane gabinety kanały się poszerza kefajlami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rechotek5
złamane narzędzie można usunąć tylko ultra dzwiękami ale narazie mało gabinetów to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam takie pytanie. od miesiąca lecze zęba który bardzo mnie bolał. jest to dolna 6 ale nie o nia mi chodzi. własnie od miesiaca przezuwam tylko lewą stroną i od jakiegos tygodnia zaczeły mnie zeby bolec, szczegolnie na cieplo i zimno reaguja no i jak jem cos twardego to tez pozniej bolą i samoistnie przestaja. wydaje mi sie ze jest to nadwrazliwosc zebów przez to, ze tylko ich uzywam. Martwie sie ze bede miała z nimi problem. Miał ktoś coś takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna sikorska
to ja miałam dokładnie to samo z moją szóstką po lewj na dole, bolala cała szczęka, az do dwójek, taki ból ze 3 dni nie spałam, a to wszystko przez ząb do kanałowego leczenia, gdy jestem juz teraz po leczeniu przestało bolec bo ten ząb jest juz martwy.Ale i tak pobolewał pomiędzy wizytami. Dopiero teraz gdy jest juz plomba nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiołeczek1
to może być przeciążenie bo tylko jedną stroną gryziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonnnia89
witam bolał mnie zab 6 dolna, był faktycznie zapesuty i była tam sporo dziura, stomatolog stwierdził leczenie kanałowe,po zatruciu zab bolał nie bardzo okolo 1h ,ale nie byl to bol ktory byl mocny, potem dentystka usuwala ta miazge, mowi ze mam bardzo waskie kanały i pozakrecane i trduno jej sie tam dostac, ale grzebała w nich i powiekszala zakladała fleczer i po pierwszym takim zabiegu nic nie bolało, poszlam do niej na kolejny tez robiła znow to samo, wrocilam do domu i po 2 h zaczal mnie bolec bolał mnie okropnie mocno przez najblizsze 2 dni nie wiedzialam co robic mnostwo przeciwbolowych a dentyskta kazala wyciagnac fleczer i jakos bol ustał, kiedy pojawilam sie znow u denstytki wsadzila mi tam jakis antybiotyk i fleczer zab znow boli, co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lhdbbbb
mam tak samo z tym bólem po założeniu fleka..ale to nie ząb boli a tak jakby nad nim, i odnoszę wrażenie opuchnięcia, ale nie jestem spuchnięta, może tylko nieznacznie...podobno to tkanki okołozębna dająznać i to one bolą...tak jakby mnie ktoś mocno skopał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakerra
jak tkanki okołowierzchołkowe bolą to na dole nie na górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden ze szczecina
Mialem wyleczony kanalowo ząb w 2003 roku (chyba az 3 krotnie byl zatruwany) ale zostal wyleczony. (nie pamiętam ale min z 200 zeta kosztowal) W 2007 po troche ponad 4 latach znow zaczal bolec - ta sama doktor znów go wyleczyla (tym raze,m chyba bylo tylko 1 zatrucie - koszt 220 zł). I teraz nie minęły jeszcze 2 lata znowu rozbolal na maxa.. wszystko wwenatrz zebą - pod plombą - nic nie widac, żadnej opuchlizny, itd, tylko ból - nie jakis silny ale ciągły trwa 2 dobe non stop. Czy iść ponownie do tej samej doktor czy szukac innego specjalisty ? Jak myslicie (ci ktorzy sie znaja na stomatologii) co sie moglo z nim stać ??? przeciez byl juz po tylu zatruciach calkowicie martwy... P.S. co do strachow itd to nie będe sie rozpisywal bo od dziecka boje sie dentystow (za komuny nigdy nie bylem leczony prywatnie) ale za to zawsze bardzo dbalem o zeby (szczotkowanie , itd) wiec nigdy nie bylo ze mna najgorzej - choc wyzej opisany zab to wynik zaniedban z czasow nastoletnich ;) Co do leczenia kanałowego - zawsze drozsze i nieporzyjemne trucie - ale dla mnie zawsze bylo mnie stresowe i znacznie mniej (albo wrecz prawie w ogóle) bolesne od zwykłego borowania! To borowanie zawsze mnie znacznie bardziej boli i go boje sie najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden ze Szczecina
i co żadnych podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakerra
bo miałaś go zle przeleczonego,nic się nie truje tylko płucze i poszerza,zmień stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×