Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość anielka mała
dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakies 2 tyg temu kawalek zeba mi sie odlamal a przedwczoraj zaczol strasznie bolec. wiecie moze co dentysta bd mi robil? nie wiem leczenie kanalowe? wyrywanie? strasznie sie boje tej wizyty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Furteczka
Hej, pisze bo może ktoś z Was bedzie mógł mi doradzić. Chodzi o dolną 6tke. Miesiąc temu poszłam do dentysty bo wypadla mi plomba, założyl i było ok ale tylko przez pare dni. Podczas rzucia gumy poczulam ostry ból. Wróciłam do niego, poprawil plombe i powiedzial ze jest ok i juz nic nie ma prawa bolec. No i przez tydzien nie bolało ale jak zaczelo (szczególnie w nocy- zero snu i kg. tabletek) to nie puscilo- ból pulsujacy, przewlekły jakby od dziasla, bolała cała szczęka. Poszłam na pogotowie gdzie calodobowo stomatolog jest (to byl sobotni wieczor). Lekarz coś sprawdzał a później rozwiercił mi zęba i powiedzial że rozsadzalo go od środka i ze jak chce ratowac to kanałowo. Dzisiaj miałam isc na zdjecie rtg ale aparat zepsuty:/ Babka mi powiedziala ze i tak (mam akutar okres:/) nic mi nie moze teraz zrobic. Zaczynam myslec zeby wyrwac tego zeba, zsinial mi troche, boli, no i 8mki jak mi zaczely wychodzic to w buzi za malo miejsca mam i sie zeby krzywia;] ale chcialam zapytac czy to wina tego dentysty który mi plombe zakładał? Czy on cos spartolil? Czy przeoczył? Bo nie wiem czy isc do niego (boje sie ze skoro zalozyl plombe i mialo byc ok a teraz nie jest to nie wiem czy chce takiego lekarza) czy to nie jego wina? Doradzcie mi prosze bo jutro bym do neigo poszla (przymuje tylko we wtorki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helphelphelphelp
błagam!!!!!!!!!! pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!! ;( miałam w 2-ce malutką dziurke, maluteńka, ledwie wyczuwalną pod językiem. po namowach mojego męża poszłam do jego dentystki na leczenienie ząbka. to był chyba błąd bo najpierw założyła mi fleczer, który szybko wypadł, potem była plomba... gdy dentystka załozyła mi plombe to czułam że ona mi przeszkadza pod językiem wiec zaczeła "szlifowac" tą plombę, wydaje mi się że mogła mi zjechac troszkę mojego zdrowego zęba podczas tego szlifowania bo po jakimś czasie ząb zaczął mnie bole, szczególnie podczas picia zimnych napoji... dzwoniłam do doktorki i powiedziała mi że założy mi tlenek cynku a w najgorszym przypadku kanałowe ! :( jestem załamana bo nie miała problemu z tym zębem nigdy, tylko po tych wizytach stomatologicznych !! i boje sie tej kanałówki, że mi ząb może zszarzec! :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy leczenie kanałowe można wykonac tez w narkozie alkbo w sedacji?jestem taką panikarą,że żywcem mnie nie wezmą...a tak poważnie mam ząb do kanałowki i już 4 lata odwlekam tą wizytę;znieczulenie nie wchodzi w raczubę,gdyz wien ze nie zawsze działa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość der
;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dekard
Witam serdecznie! Górna 6 była robiona rok temu (standardowo z zatruwaniem) i niestety ostatnio zaczęła się sączyć krew (tak mi się wydawało) więc poszedłem znowu. Okazało się, że mam za krótko wypełnione i zrobili mi na nowo podczas jednego zabiegu. Niby wszystko git ale ząb mnie boli (nie tylko przy nagryzaniu), do tego wyczytałem, że w 6 powinny być minimum 4 kanały podczas gdy mi zrobiono 3... Łącznie na tego zęba wydałem już 1800 zeta więc jak mi coś przeoczyli to ich do sądu pozwę....Zabieg miałem wczoraj. Z góry dziękuję za opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość der
teraz nie truje się zębów,chyba do średiowiecznych gabinetów chodzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevretete
Miesiac temu i ja mialam (notabene pierwszy raz w zyciu) leczony zab kanalowo. Mysle ze warto rozeznac sie w opiniach o dentyscie zanim sie do niego wybierze. Mnie z calego leczenia najbardziej bolalo plombowanie :p Trzymam kciuki za wszystkie kanałówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkita
mi troche wczoraj wyborowała próchnice i teraz mam tą trucizne, szczerze mówiąc to troche wczoraj pobolowało, ale nic strasznego (ibuprom pomaga) teraz się troche boje tego czyszczenia za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka1981gg
a jak wyglada zab po leczeniu kanlowym?ma taka jakby łatkę biała?ja jestem po czyszczeniu kanalow druga wizyta i mam takie latki...Tak ma zostacc-dodam ze po wewnetrznej stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam Mi ząb zaczął się rozwalać już kilka lat temu (górna 7) na początku to dziurka. Potem ząb się kruszyć. Najpierw kawałek i potem znowu kawałek.A potem zaczęły się bóle....takie nie mocne, Ibuprom i po bólu. I tak parę miesięcy na tabletkach jechałam bo bałam się dentysty.... Potem bóle były mocniejsze, to już ketonal brałam, aż pewnego dnia przy jedzeniu ból mnie taki chwycił ze myślałam że się osram! Pobiegłam do dentysty. Musialam czekać 4 godziny na niego;/ W końcu mnie przyjęła i oblukała zęba. Zaczęła mi tam coś wiercić (nie chciała mi dać znieczulenia) bolało jak cholera....i powiedziała ze ząb jest do usunięcia i założyła trutkę! Wyszłam z gabinetu i się rozrczyłam z bólu! ! ! Normalnie w życiu nie czułam takiego bólu , kopałam, krzyczałam ....i od razu pojechałam prywatnie żeby mi coś z tym zrobili bo to co ona mi zrobila to raczej nie było normalne. Z tym bólem czekałam jakąś godzinę na drugiego dentystę ... myślałam ze padnę z bólu... W końcu mnie przyjęła i od razu widząc w jakim jestem stanie dala mi znieczulenie. Obejrzała zęba i powiedziała ze nie trzeba go usuwać, że można go naprawić lecząc kanałowo. (a tamta chciała mi wyrwać ;/). Na następnej wizycie zatruła mi go po raz drugi (tez bolało ;/) i już na 3 wizycie miała mi usuwać te kanały (trzy) ale byłam tak przerażona ze nie poszłam. :/ Minęło już pól roku i trutka się wykrusza i odsłania się dziura.... masakra strasznie się boje że znowu chwyci mnie ten ból...a o dentyście jak sobie pomyśle to aż mi słabo robi . Strasznie się boje...! Pomocy czy usuwanie tej miazgi pod znieczuleniem będzie boleć??? ;/ żałuje ze nie poszłam jak zrobiła mi się tylko dziurka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziakuska
Hello! przetrzymać takiego rozwierconego zęba przez rok to chyba najgorsze co mogłaś zrobić.. Na Twoim miejscu myślę, że poszłabym z tym jak najszybciej do dentysty z prośbą o silne znieczulenie i zaplombowanie, nie bój się na pewno przeżyjesz! Ja mam dziś wizytę i planowane czyszczenie kanałów, niestety czuje że nie są do końca martwe i nawet znieczulenie nie pomoże;/ najbardziej jestem ciekawa tych nowych metod bez zatruwania- ktoś z Was próbował? skutecznie? drogo? Z góry dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HiMD79
do Dziakuska "nowa" metoda polega na przeprowadzeniu pełnego leczenia kanałowego na jednej wizycie przy użyciu specjalistycznego "narzędzia" - Endometru, bądź (w wersji zaawansowanej i droźszej ) mikroskopu. W większości dobrych gabinetów znajdziesz Endometr, na mikroskop mogą sobie pozwolić nieliczne gabinety. Co do cen, ja za pełne leczenie kanałowe górnej "5", czyli znieczulenie a następnie usunięcie miazgi, opracowanie i wypełnienie kanałów, zapłaciłem (rok temu) około 700 zł. Następny krok, to wypełnienie ubytku (jeśli jest niewielki) badz protetyka, czyli odbudowa zęba poprzez założenie wkładu koronowo-korzeniowego i do tego korona, czyli kolejne, jeszcze wyższe niestety koszty. Z tego co wiem, leczenie kanałowe wykonane przy użyciu mikroskopu jest kilkukrotnie droższe ale i najpewniejsze. Co do skutecznośći...masz pewność że kanały zostały należycie oczyszczone i przedewszystkim dokładnie wypełnione, co zaowocuje że nie powinnas mieć już kłopotów z takim zębem przeleczonym kanałowo. Więc jeśli ktoś może pozwolić sobie na taki wydatek, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sŁUCHAJCIE MOJA DENTYSTKA WPRAwiła mnie w osłupienie. Wczoraj stwierdziła że ząb jest skończony oczywiście ząb leczony kanałowo. A ja byłam tylko raz u niej. Wyczyściła mi kanały jakimiś szpilami i to wszystko? Czy na jednej wizycie móżna wyleczyć ząb kanałowo? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No po kanale 2 wizyty a ja tylko jedna. Czy jest możliwe żeby na 1 wizycie wyczyścić kanały i zaplombować jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, 3 dni temu mialam ząb zaplombowany "na gotowo" po leczeniu kanałowym górnej 5. Ale niepokoję się bo teraz mnie on boli przy nadgryzaniu i delikatnym naciskaniu, boję się ze cos jest nie tak i robi mi się jakaś zgorzel czy cos w tym stylu, bo juz tyle sie na ten temat naczytałam :( Gdzieś tutaj w temacie, przeczytałam ze może być tak nawet do 3 miesiecy! ;( czy to jest prawda? czy to wogóle możliwe?? Niepokoję się bardzo o tego zęba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkita
wczoraj już miałam 2 wizytę - czyszczenie kanałów i wyrywanie nerwa, prawie, że nie bolało (byłam na mocnym znieczuleniu) jeszcze będzie 3 i może 4 też czyszczenie, ale dlatego tak duzo wizyt bo strasznie sie boje dentystów! chociaz do tej mojej już sie przyzwyczajam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zębolog
Ja jestem właśnie w trakcie leczenia kanałowego górnej lewej 7. Na pierwszej wizycie zaczęła mi wydłubywać wszystko :P Znieczulenie zastrzykiem. Nic mnie nie bolało. Miało się skończyć na 2 wizycie, ale okazało się, że mam połączony jeden kanał z zatoką. Może mi ktoś wyjaśnić o co dokładnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żelka4panikara
ja mam na jutro wizyte u dentysty.Przy wcześniejszej wizycie wspomniał coś że będzie musiał zrobić znieczulenie [i chyba leczyć kanałowo ].Jak to usłyszałam to po prostu mnie zatkało.Boje sie cholernie bo nigdy nie miałam ani leczenia kanałowego ani znieczulenia i mam obawy że będzie strasznie bolało. Chyba bardziej boje sie znieczulenia n1ż samego zabiegu.Bardzo boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkita
Jeśli cię jeszcze ten ząb nie bolał to nie będzie bolało - ja tak miałam, brałam znieczulenie i tylko minimalnie zakłówało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani Na chwilę obecną zawsze biorę znieczulenie nawet przy najmniejszym ubytku. Nie jest to jakaś fanaberia tylko normalność. Po co ma mnie cokolwiek boleć? Zastrzyk nie boli naprawdę :-) uwierzcie mi :-). Jest to nie przyjemne, bo rzadko ma się w ustach igły, tak więc bez paniki :-). A teraz odnośnie tego leczenia kanałowego, które też mnie czeka. Miałem czyszczony ząb i wsadzona truciznę. W znieczuleniu nic nie boli. Jednak zawsze jak znieczulenie zejdzie to trochę ten ząb czuć, ale za dzień przechodzi. Ja nawet żadnych przeciwbólowych nie brałem. To normalne,że boli. Zastanówcie sie co tam się z tym zębem działo podczas borowania :-). i odpowiedź jest gotowa. Teraz idę na czyszczenie kanałów i znowu na rtg. Moja rada taka: 1- brać znieczulenie (nic nie boli a daje rezultaty i naprawdę nic potem nie czujecie) 2 - Po zrobieniu zastrzyku napijcie się wody i pogadajcie z dentystą 3 minuty o czymkolwiek, to pomaga 3 - za pare dni wszyscy będziecie się śmiać jakimi byliście cykorami trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam pewien problem mam leczona górną 5 kanałowo ostatnio pani włozyła mi do zęba jakieś lekarstwo po którym powinno przestać mnie boleć [ boli na zimno i ciepło ] jutro mam wizyte i chce skonczyć mi robić tego zęba. Skoro ząb jest martwy to czemu on mnie nadal boli sama nie wiem jestem załamana dodam jeszcze że ubytek zęba zrobił sie na stycznej zęba miedzy 5 a 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys anty...
...teraz nie boję się stomatologa, chodzę regularnie raz w miesiącu na leczonko i jestem z siebie dumny. Kazdy wie jak to jest u stomatologa, strach, stres, jakies znieczulenia.... nie! zadnego znieczulenia. zawsze bralem znieczulenie i teraz zaluje. po znieczuleniu stomatolog nie widzi po Tobie kiedy Cie boli, a jak boli to znaczy ze dobrze. jak chcecie skorzystać z wizyty profesjonalisty to zapraszam, ja już sie przekonałem.. :) http://luxmedlublin.pl/28_Lekarze.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klakier666
Hej ja wylądowałam ostatnio u mojej dentystki z potwornym bólem prawej dolnej 6 troche plomby sie ukruszyło ale z braku czasu chodziłam z tym tydzień potem ukruszył sie jeszcze kawałek dzień przed wizytą okazało sie ze trzeba kanałowo . Leczenie kanałowe miałam drugi raz w zyciu robione poprzednio w lewej dolnej 6 którą miałam zatruwaną i dopiero robioną a teraz Pani doktor dała znieczulenie 4 razy przy zębie i taką ogromną strzykawką gdzieś jakby w tył szczęki ale i tak pobolewało no i zaczeła czyscić siedziałam godzinę i tak nie skończyła zapowiedziała ze to bedą minimum 3 wizyty. Wieczór i noc po wizycie wyłam z bólu tabletki przeciwbólowe nic nie pomagały a nie bolał mnie tylko sam ząb ale szczęka pod nim i tamm gdzie znieczulenie robiła ale to jest juz 3ci dzień i dalej boli a następną wizyte kazała przyjść za 7-10 dni niby boli z dnia na dzień mniej ale i tak jest to straszny ból i przy poprzednim zębie leczonym kanałowo tego nie pamiętam co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepeLDZ
Witam, Forum jest dla Pań, ale to my, faceci jesteśmy większymi tchórzami jeśli chodzi o dentyste :). Ja uważam się za wybitnego przedstawiciela tchórzy stomatologicznych... Miałem do kanałowego 7 do tego z krzywym kanałem. Na pierwszej wizycie po krótkim borowaniu (mimo znieczulania bolało) dostałem truciznę. Ból jaki czułem w domu gdy zeszło znieczulenie jest nie do opisania. Ale: 2x ibuprom + 2x Apap i potem co 2-3 godziny aleve, apap, ibuprom na zmianę i jakoś noc przedrzemałem....Od następnego dnia rano nic nie bolało. Niestety ząb jednak nie zatruł się do końca i kolejna wizyta skończyła się na szczęście dowierceniem do kanałów ale tez kolejną trucizną. Ta już tak bardzo nie bolała. W zasadzie prawie wcale. Przed momentem wrociłem z 3 wizyty. Mam wypełnione kanały, z dwa tygodnie (zabrakło czasu) będę miał zakładaną plombę. Czyli najgorsze za mną :). Od razu dodam, że Pani Dentystka jest po prostu the best (Łódź Zarzewska przy Suwalskiej) i jak tylko boli-nie robi nic na siłę. aa-do tej pory wydałem 180 pln..z tego co wiem to dość mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepeLDZ
aha-dziś to czyszczenie kanałów miałem bez znieczulenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×