Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość bart 25
Nie warto tu w ogóle pisać... każdy rozumie siebie, Ciebie?-niekoniecznie, heheh . Nigdy więcej. Ja jestem indywidualistą! Cześć wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erestra
koles myslisz ze rozumy pozjadales wszystkie?????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorzy jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rax0r
A ja jestem po leczeniu kanałowym(miałem zęba zatrutego, też nie bolało) i jakoś nic mnie nie bolało , powiedziała że miazgi( nerwy) wychodziły mi idealnie (nie musiała parę razy w jednym grzebać). Ogólnie też się bałem , a teraz zastanawiam się czego się bałem ;]. Niema czego się bać. Pozdrawiam z uśmiechami 15 minut po kanałowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal konin
witam ja dziś byłem na leczeniu kanałowym górnej 5 poprosiłem o silne znieczulenie, pani doktor podała mi tak mocny środek że Nic a nic nie poczułem a co najważniejsze wszystko zrobiono za pierwszyme razem nie trzeba było zatrówać zęba poniewaz nerwy i kanaly zostały wyczyszczone od razu. Wszystko zakończyło sie na 1 wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seba1818
Mam pytanie bylem u dentystu dzis boi juz nie moglem wytrzymac z bolu po 3 nocach jest to przedni zab nie znam sie na tych cyfrach ale mniejsza o to chodzi mi ze miala go wyrwac dala znieczulenie mowila ze 2 razy wieksza dawke niz kazdemu a ja dalej czolem okropny bol tylko mi znieczulilo warge a zeba nie;/;/ przepisala antybiotyk bo nie mogla wyrwac bo nie wytrzymalem nawet jak go dotykala antybiotyk tez nie pomaga boli dalej tak samo nie wiem czemu tak sie dzieje czy ktos wie co to moze byc ze ani znieczulenie ani antybiotyki i wszystko inne nie dziala jak ja mam go wyrwac??;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola15
Miałam ząb leczony kanałowo ( 3 tyg temu) . Odbyło to się mniej więcej na takiej zasadzie. Poszłam do dentysty , bo strasznie bolała mnie górna 4. Okazało się, że jest martwy. Oczywiście zostałam postraszona, ze ząb zostanie wyrwany itd. Załamałam się , bo mam aparat na zęby, na który zbierałam chyba z 3 lata. ; ( Dentysta załozył mi truciznę (praktycznie nic nie bolało ). Poszłam na umówioną wizytę za tydzień. Wszystko pięknie , trochę pocierpiałam, ale to i tak było nic z wcześniejszym bólem ;) 2 dni poźniej zacząl mnie boleć przy pukaniu w niego. Odczuwałam delikatne dotknięcie. I trwa do dzisiaj, jestem załamana. Czy wy też początkowo odczuwaliscie ten ból ? Bo naprawdę nie wiem czy mam jeszcze czekać, czy iśc do dentysty.. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thomyk
a ja mam 3 kanałowo robiony już i przy tym zębie to zdrowie trace już , jutro chyba znowu pójde z nim do dentysty . Po pierwszej wiz dziycie bolało mnie przez 2 dni po zatruwaniu , pózniej jeszcze drugi raz zatruwany był bo jeden kanał sie przytkał , znowu 3 dni po suficie chodzilem , potem czyszczenie kanałów jakiś sączek i huj wie co i znowu 3 dni wyjęte z życia. W końcu 5 dni temu został zrobiony. Na drugi dzień po zakończeniu leczenia lekki ból byl ale wieczorem już zajebiście zaczęło boleć i tak już 4 dzień. Co to cholera może być ??? chyba jutro pójde żeby mi go rozwaliła jeszcze raz bo coś jest nie tak. A na noc PYRALGINA i może zasne :( ogólnie tragiczny ten ząb dolna 6 prawa. Pół szzeki mnie boli wrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem kolego co przeżywasz bo mam podobnie tylko jestem o tyle w gorszej sytułacji że jestem w Angli i przed wyjazdem tutaj czyli 3 miesiące temu robilam zeba w polce (mialam go zdrowego tylko wymieniala blabe) ponieważ chciałam żeby wszystko przed wyjazdenm bylo ok niestety tak sie nie stalo ponat tydz. temu zaczol okropnie bolec mnie ten zab trafilam na dentyste chinczyka ktory przepisal mi antybiotyk( wizyta 16.50 )niestety nie pomoglo po tyg poszlam z okropnym bolem i dentysta polak mi go zatrol i mam go leczyc kanalowo po za truciu boli jak cholera w ciagu tyg wzielam juz 30 tabletek ketonalu az mnie zoladek boli porazka a polak za wizyte krzyknol ogolnie 280 funtow czyli grubo ponad 1000 zl za leczenie kanałowe:/jednym slowem masakra:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejm
dziś z ogromnym bólem trafiłam do stomatologa, on stwierdził, że należy rozpocząc leczenie kanałowe zatruł mi zęba byłam tam dzis o 13 jednak gdy wrocilam do domu zab zacząl mnie bolec mam pytanie ile moze trwac ból zeba po zatruciu ? w sobote mam studniówke ii bardzo zalezy mi aby miec na niej dobre samopoczucie ;/ a kolejna wizyte mam w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli masz to samo co ja wczoraj to Ci powiem szczerze że nocke bedziesz miała okropną także weź sobie odrazu podwójną dawke leku przeciwbólowego ale na pocieszenie dodam ze jutro już bedzie lepiej także życze udanej studniówki:):):) bo mnie bolał okropnie ząb ponat tydzień wczoraj mi go zatrul a dzisiaj pierszy dzień ot tak długiego czasu mam wkoncu spokuj:):):)l nic juz nie boli tylko jak stukam zebami ale ogólnie luz pozdrawiam:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werra 4545
Teraz zęby kanalowo leczy się na jednej wizycie bez żadnego trucia i to nie boli.ta metoda z zatruwaniem zębów jest przestażala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja mam w przyszłym tygodniu zrobić zdjęcie szczęki, ponieważ stomatolog mówił, że górną 5 trzeba będzie robić kanałowo. I tutaj mam pytanie: ząb jest pusty nie ma miazgi (czuję dziąsło językiem) jak myślicie w jaki sposób pani stomatolog to zrobi skoro mam tak jakby otoczkę zęba? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HiMD79
gregorb612: miazga jest zawsze, czy żywa, czy martwa, to się okaże. Stomatolog usunie miazgę z kanału/ów oczyści, opracuje i wypełni kanał/y. To że masz samą "otoczkę" niestanowi problemu, najprawdopodobniej będziesz miał odbudowany ząb, poprzez "założenie" wkładu koronowo-korzeniowego(ok. 300-400 zł), a potem już tylko pełnoceramiczna korona na podbudowie z metalu szlachetnego (ok. 1000 zł) bądz cyrkoniowego (ok. 1600 zł) Samo leczenie kanałowe powinno być wykonane na jednej wizycie, najlepiej przy użyciu Endometru. Kolejna wizyta to założenie wkładu koronowo-korzeniowego. Potem zostaje tylko protetyka, czyli wykonanie korony i jej założenie. Pozdrawiam ! ps. podane ceny odnoszą się do Praktyki Stomatologicznej w której ja się leczyłem :) (w Zabrzu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta
leczenie jes z reguły jednowizytowe , nie boli bo mozna znieczulic, leczenie powinno byc przeprowadzone w mikroskopie (patrz polskie Towarzystwo Endodontyczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JX
A ja dzis miałam zatruwanie zęba. I to był chyba najgorszy dzien w moim zyciu, bo jeszcze nigdy nic tak strasznie mnie nie bolało. Dostałam duze znieczulenie, a pomimo to przy borowaniu myslałam, ze umrę. Dentystka powiedziała mi, ze przede mna jeszcze jedno zatruwanie, a potem leczenie kanałowe. Okropnie sie boje.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elenka e
teraz nie zatruwa zębów się przy leczeniu kanalowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga M
Ja miałam mocne znieczulenie a bolało - niewiem jak opisać ten ból bo mysłałam że zemdleję. Czy wiecie dlaczego nie idę na znieczulenie ,kiedyś miałam znieczulonego innego zęba i niestety to samo , ból że łzy ciurkiem leciały. Miałam tak zszarpane nerwy po wizycie że na widok mojej mamy się rozpłakałam normalnie, ja twarda kobita. Jak piszecie że was nic nie boli to dlaczego mnie??? i to tak ordynarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iru8
A ja wczoraj miałem zatruwanego zęba (na poczet leczenia kanałowego) - bez żadnego znieczulenia. Skoro was bolało ze znieczuleniem to wyobraźcie sobie to bez znieczulenia. Rozwiercanie - ból masakryczny. Ale to nic w porównaniu z tym co działo się potem, jak w otwarty ząb zaczął coś wstrzykiwać i co chwilę kłuć hakiem, żeby zweryfikować skuteczność wstrzykiwanej substancji. Myślałem, że sam połamię sobie ręce z bólu! Nie wiem jak dotarłem do domu. Ulgę poczułem dopiero po 2h jak zaczęły działać 2 tabletki Saridonu, które wziąłem zaraz po powrocie. Nie byłem 15 lat u dentysty i chyba wczoraj nadrobiłem ten okres za jednym zamachem - w kwestii bólu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermina mala
ale pieprza wam zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatruwanie bez zniecz
mieliscie kiedys zatruwanie bez znieczulenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem kanałowe już w 6 zębach i praktycznie żadne mnie nie bolało. Wpierw zakładała mi truciznę, przy znieczuleniu nic nie czujesz. Potem tak z 2 tygodnie musiałem sobie poczekać. Powiem szczerze że ząb mnie w ogóle nie bolał z trucizną, ale był bardzo czuły na zimno i na ciepło. Potem po 2 tygodniach wchodzisz, ona sprawdza czy się dobrze zatruło i jedzie z koksem. Wpierw Ci usuwa truciznę - nie boli, potem boruje miazgę - nie boli, potem coś wkręca w kanały zęba - nie boli i potem już tylko to wszystko zaczyna zatykać. Na moim ostatnim kanałowym jednak zmieniła zdanie i zaczęła mi usuwać kanał jedynie przy znieczuleniu, bez trucizny. Początkowo nic nie czułem ale potem z czasem nasilało się ukłucie. Nie polecam bez trucizny jeśli chce się czuć pełen komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werra 4545
ale badziewiasto was lecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z a bol/
mam pytanie, moja dentystka nie chce dawac znieczulenia, boje sie ze przy kanalowym nie da. czy ja przed wizyta moge wziac np pyralgin i wtedy bol bedzie mniejszy? czy to cokolwiek pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek3003
hey:) ostatnio we wtorek byłam u dentysty, pani powiedziała że ząb musi być leczony kanałowo.Włozyła mi do zęba na igle żółte 'coś' i zakleiła.Kazała przyjść za tydzień. Po wyjściu ząb mnie nie bolał w ogóle, a teraz przy mocniejszym nagryzieniu czy nacisku lekko boli:-/ Wiecie może czy coś z tym jest nie tak czy to normalne jest?? Z góry dzięki za odp.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trenia ul
pewnie ze nie normalne bo zatruto zeba ci a tego teraz nie robi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medicinus
O zęby należy dbać w odpowiednim czasie a nie potem latać po forach i się głupio pytać czy boli to czy owo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serkuś
porabani jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka mała
Ile kosztuje u was leczenie kanałowe szóstki?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HiMD79
U mnie (w Zabrzu) pełne leczenie kanałowe na jednej wizycie to koszt 600-700 zł (ząb 2, 3 lub więcej kanałowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×