Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość kox
Witam. Mam zaczęte leczenie kanałowe, dentysta w ząb wkładał mi już dwa razy trutkę. Ostatni raz na wizycie byłem 2 miesiące temu jeżeli ząb mnie nie boli i fleczer mi nie wypadł czy nic zębowi nie będzie? A już za tydzień jadę na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
Dlaczego tak długo czekałeś z wizytą? ?:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kox
Bo nie miałem jak dojechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
Jeżeli jesteś na tyle lekkomyślny - nie należało się w ogóle decydować na dewitalizację miazgi. Mogłeś doprowadzić do poważnego zatrucia organizmu . Do ekstrypacji miazgi należy przystapić po 7 - najpóźniej 14 dniach od zatrucia. De facto miazga jest gotowa już po 48-72 godzinach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kox
Jeszcze coś jeżeli nic się nie stało to czy dalsze leczenie będzie normalne i przy leczeniu kanałowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kox
Jeszcze coś jeżeli nic się nie stało to czy dalsze leczenie będzie normalne jak przy leczeniu kanałowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
kox - stomatolog oceni stan aktualny, usunie martwą miazgę i - czego Ci życzę - nie będzie musiał wykonywać dodatkowych czynności ponad te, które przy mortalnym leczeniu kanałowym są konieczne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kox
Wielkie dzięki stały bywalec u stomatologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pistacjaaa.,.,,.
nie wiem co wybrać, czy leczenie pod mikroskopem (800zl+300 zł korona) czy wyrwać tego zęba.....ząb bolał mnie tak bardzo, że udałam się do stomatologa, który leczył mi go kanałowo przez 4 wizyty po czym nie mógł dostać się do kanału i wysłał na rtg (leczyłam w publicznym) , okazało się, że korzenie są tak zakręcone, że musi być leczony pod mikroskopem. zatruła go i tak miałam tego zęba....2 m-ce, bo nie stać mnie było na ten mikroskop, wypadło to lekarstwo i mam wielką dziurę w zębie, do tego nieprzyjemny oddech i sączy się krew..ale nie ma żadnego bólu. w czwartek pójdę wyrwać już chyba, nie wiem czy dobrze robię,ale mam dosyć. czy się zapożyczyć i iść leczyć...to jest szóstka górna....czy to leczenie warte jest tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
Trudno ocenić czy warto... to tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Jeżeli chodzi o cenę tego leczenia to nie przepłacasz... nawet powiedziałbym (biorąc pod uwagę cenę za koronę) że to okazja. Problem tylko w tym, że to leczenie było trzeba przeprowadzić od razu - w endodoncji jak coś się zaczyna - trzeba kończyć, nie czekać. Bo tak de facto opisany przez Ciebie aktualny stan tego zęba nie wróży nic dobrego... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pistacjaaa.,.,,.
dziękuję za odpowiedź. tak wiem, po prostu moja lekkomyślność i głupota, mieć takie coś w buzi.......ale umówiłam się w czwartek do chirurga szczękowego na rwanie.trudno. zamierzam aparat założyć więc jakoś się zęby przesuną może w to miejsce trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esp82
dziś zacząłem leczenie kanałowe górnej 5, ząb został zatruty, koszt kolejnej wizyty ma wynieść 250 zł za kanał i 120 zł za plombę, dziś juz zapłaciłem za zatruwanie, czy to wysokie kwoty jak za leczenie kanałowe przez zatruwanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
250 za jeden kanał? Troszkę wysoki koszt... dlaczego taki sposób leczenia (a nie przyżyciowe usuwanie miazgi)? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pistacjaaa.,.,,.
tak sobie myślę..... czy jak pójdę do stomatologa i zapytam czy jednak da się jeszcze tego zęba uratować tym leczeniem pod mikroskopem,to czy on rzetelnie mi odpowie, że np. trzeba usunąć,czy będzie leczył chcąc zarobić..........to jednak jest spory koszt......nie wiem co zrobić,bo mam dziś wizytę u chirurga na rwanie ale waham się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
Witam ja mam takie pytanie 25.01.2011 byłem u stomatologa który zajmuje sie leczeniem kanałowym jest młoda i to mnie trzyma przy zyciu ze bedzie delikatna pierwsze zatrucie bezbolesnie trwało to ok 40min ze wszystkim za tydzien mam druga wizyte i bardzo sie boje bo nieiwem co mnie czeka i co bede miał robione prosze o pomoc w odpowiedzi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marynja
Lekarz wyczyści, czyli opracuje twoje kanały po zatruciu. Usunie martwą tkankę i nerw. Pełen profesjonalizm w leczeniu kanałowym moze zapewnić mikroskop. W stomatologii ma ogromne znaczenie szczególnie w leczeniu kanałowym zębów. Pozwala na powiększenie pola zabiegowego, co ułatwia odnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych, ich precyzyjne opracowanie i wypełnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
pistacjaaa - "szczęście" pacjenta polega na tym, że ząb do leczenia (w odróżnieniu od takiego, który już nie rokuje żadnych szans) jest dla stomatologa "żyłą złota". Więc jeżeli zapada ta przykra decyzja ("usuwamy") to naprawdę wyjścia nie ma. Najczęściej ma to miejsce wtedy, kiedy nie ma możliwości odbudowy (banalnie mówiąc zostaje tego zęba "za mało"). Ja na Twoim miejscu ratowałbym zęba za wszelką cenę - jeżeli oczywiście jest tylko taka "techniczna" możliwość. Co do mikroskopu... jest on niezbędny TYLKO I WYŁĄCZNIE w takich przypadkach jak Twój (kiedy wielokrotne kanały są mocno poskręcane i trudno dostępne). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
tomasz24 - starsze panie też są "delikatne" ;) Poza tym w endodoncji istotne jest "wyczucie" - delikatność to rzecz drugorzędna. Co Cię jeszcze czeka? Skoro zdecydowano o mortalnym leczeniu to w dalszej kolejności usunięcie martwej tkanki, opracowanie kanału, wypełnienie oraz dalsze postępowanie stomatologiczne lub protetyczne (bo nie wiem czy chodzi o wypełnienie czy np. koronę). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pistacjaaa.,.,,.
niestety leczenie tego zęba "zakończyło się" 18 lipca, po czym miałam iść na mikroskop i nie poszłam, minęło bardzo dużo czasu, pół roku więc jest za późno na leczenie.i jest do wyrwania dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
a czy boli to czyszczenie kanałow i opracowanie no i oczywiscie wypełnanie bo mam stracha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
a boli czyszczenie tych kanałów i wyciagnie nerwow no i wypełnanie bo mam stracha i watpliwosci czy nie lepiej go wyrwac prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kox
Nic nie boli bynajmniej mnie nie bolało już miałem 1 kanałówkę a zaraz w czwartek idę na nastepną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
tomasz24 - nie boli, bo jest wykonywane pod znieczuleniem... w przeciwnym razie nie dotrwałbyś dłużej niż do otwarcia komory :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToloBolo
Leczenie kanałowe nie boli, chociaż czasami zdarza się, że ząb się nie zatruje i jeżeli lekarz nie sprawdzi to może nam narobić niepotrzebnego bólu. Zapraszam na blog o leczeniu kanałowym i w ogóle o stomatologii. Życzę wszystkim małych ubytków i krótkich wizyt u stomatologów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spazmatyczka
Pewnie że nie boli, pacjent zszedły na fotelu przy pierwszej próbie:) Ja się nie boję, bo najważeniejsze jest znieczulenie. Mam pytanie, czym różni się znieczulenie nasiękowe od przewodowego?? Które jest lepsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
Wyjaśniłem na poprzedniej stronie - poczytaj :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klhrcnwa
Uff, dzięki za taki temat, gdyz tez sie panicznie boje, a wlasciwie balem dentysty i zawsze unikalem tego specjalisty. Teraz mialem problem z gorna 5. Oczywiscie poczatkowy bol ignorowalem i zwalczalem apapami, itp, az po kilku dniach, wstaje sobie w lozka a tu pol twarzy spuchnietej, wiec z strachu umowilem sie na wizyte. Pani stomatolog nawiercila mi tego zęba i zostawila z taka dziura, gdyz byl okropny stan zapalny i nalezalo pozwolic ropie sciekac i gazom sie ulatniac. oczywiscie dostaelm antybiotyk i lek osłonowy. dodatkowo po posilku trzeba bylo buzie plukac soba oczyszczona. Jako ze byl to gabinet prywatny za ta wizyte zaplacilem 90 zł, co dla mnie jako osoby samodzielnie sie utrzymujacej jest nie malym wydatkiem, ta pani stomatolog calkowity koszt leczenia kanalowego tego zeba wycenila na 600 zł. Suma dla mnie nie do zaakceptowania, gotow bylem nawet ten zab poswiecic. Jako ze byl to gabinet prywatny sadze ze na 600zł by sie skonczylo, pewnie okazaloby sie ze cos tam cos tam i musialbym jescze z 1/3 tej kwoty dolozyc. No ale od czego sa znajomi i tak poszedlem i do innej pani stomatolog, która na 1 wizycie obejrzala tego zeba, wlozyla jakies lekarstwo, ktore mialo osuszyc kanal w tym zabku, po kilka dni chodzilem do niej na sprawdzenie jak sie sprawy maja. Aha zab jest martwy wiec nie bolal. Gdy juz kanał wysechl zostal wypelniony, wlozono mi tam jakas blaszke jako szkielet do odbudowania zeba. U tej drugiej Pani stomatolog zaplacilem lacznie 350 zł i jestem bardzo zadowolony, ból z porównaniu z tym co mialem na poczatku praktycznie podczas wizyt nie istnial, nawet jaki mi jakies tam druty wkladala. Takze kanalowe leczenie i bol mu towarzyszacy jest albo przereklamowane albo to kwestia nastawienia psychicznego. Dodam ze ta pani pracuje na cztery rece w taki sposob ze ja leze, czyli w najlepszej dla niej ergonomicznej pozycji. Dodatkowo lezac bylem miziany cyckiem w policzek, wiec o zadnym bolu nie moglobyc mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
We wtorek 08.02.11 ide na egzekucje druga wizyta leczenia kanałowego ale mam stracha ze szok zastanawiam sie czy nie odwołac wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
witam włanie wróciłem z drugiej wizyty leczneia kanałowego ktore miało na celu udrozenie kanałów mam trzy kanały dwa bezbolesnie ale trzeci chyba sie nie zatruł nastepna wizyta za tydzien ale jak zapytłem czy panimi włozyła lekarstwo pani powiedziała ze opatrunek jakis to co bedzie za tydzien prosze o pomoc bo ten trzeci kanał jak mi dotkneła to nie powiem ale poczułem ale bół sredni do wytrzymania Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
witam włanie wróciłem z drugiej wizyty leczneia kanałowego ktore miało na celu udrozenie kanałów mam trzy kanały dwa bezbolesnie ale trzeci chyba sie nie zatruł nastepna wizyta za tydzien ale jak zapytłem czy panimi włozyła lekarstwo pani powiedziała ze opatrunek jakis to co bedzie za tydzien prosze o pomoc bo ten trzeci kanał jak mi dotkneła to nie powiem ale poczułem ale bół sredni do wytrzymania Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×