Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

jest mozliwe leczenie kanalowe bez zatruwania zeba nowa metoda i pewnie taka metoda miales robione :). Ja niestety mam jeszcze stara metoda leczonego zabka kanalowo. zatruty juz mialam teraz okazalo sie ze w tym zebie robi sie zgorzel wiec mam zalozone lekarstwo i dzisiaj ide na zmiane opatrunku a pozniej dalszy ciag leczenia bedzie ale tez zawsze dostaje 3 zastrzyki kolo zabka i nic a nic nie czuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawekwawa
ludzie kochani. nie wiem na jakim swiecie zyjecie i gdzie sie leczycie. leczenie z wkładaniem trucizny to historia stomatologii. obecnie usuwa sie nerw nastepnie płuche kanał .....własnie chlorem...ktos o tym pisał czasami nie jeden raz. wymaga to powtórnych wizyt. az narzedzie bedzie czyste. bo o to tu chodzi. na koniec plombuje całosc tzw gutaperka czyli tzw plomba która działa w ten sposób , iz rozchodzi sie po drobnych kanalikach juz samego zeba. zab ten nie ciemnieje po latach myslcie prosze gdzie sie leczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam bede miala leczony ząb stara metodą. mialam juz zatruty itp jestem w trakcie leczenia i nic nie boli wiec nie narzekam ;) a ta nowa metoda tez u mnie w miescie ejst ale niewiem czemu wole stara.;p juz kiedys mialam leczonego zeba kanalowo stara metoda i nie czarnieje ani nic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koruś
Jezu, ja mam dzisiaj o 15 miała leczonego zęba kanałowo :(( Strasznie sie boje... Ale miałam zatrutego i przez te 2 tygodnie do dzisiaj nic a nic nie bolało.. Dentysta mówił, że leczenie będzie trwało niecałą godzinę i zrobi mi to bez znieczulenia, bo ponoć nie boli! :( Ale ja sie strasznie boje.. Od zawsze mam "dentysto fobie" :D Niestety.. Jak przeżyje to leczenie to sie coś odezwe na ten temat :) Pozdrawiam i trzymajcie kciuki, żeby nie bolało!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koruś
A, jeżeli ktoś się boi strasznie tak jak ja to polecam przeczytać to: http://www.ultimed.pl/leczenie_kanalowe_zebow_ii,12.html teraz już się nie boję, bo ten tekst pisany przez panią doktor mi pomogl :d Pzdr.! _____________________________________ Większość lekarzy to sadyści. Wybór zawodu przez nich to kwestia jakiś zaburzeń ;] Psychicznych oczywiście ;) ;D = stwierdzenie koleżanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korus nie boj sie : bedzie dobrze;) mnie tez zceka leczenie kanalowe ;) zatrutego zeba juz mialam ale teraz okazalo sie ze mam zgorzel w zebie wiec chodze co tydzien na zmiany opatrunkow i nic a nic nie boli a tez igle mi wkuwa jakąs hehe :D a jakos za 2 tygodnie bede miala kanalowke ;). I pamietaj ze zawsze mzoesz prosic o znieczulenie ;) nawet jak dentystka bedzie mowila ze to nie ebdzie bolalo to i tak masz prawo prosic i znieczulenie ;) ja tam zawsze wole poprosic bo czuje sie lepiej jak mam znieczulenie, jestem spokojniejsza itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koruś
nikusia883:dziękii :* __ eej! nic nie czułam nawet, to chyba wina mojego bdb dentysty! :)było świetnie, cały czas mi mówił co będzie robił, więc nic się nie działo! :) a tak się bałam tej wizyty.. cóż, obyło sie bez znieczulenia :D do wszystkich którzy się boją: nie ma czego :) jeżeli ząb jest dobrze zatruty, nic nie będziecie czuli! chyba, że taki lekki ból jak będzie igłę wbijał do środka nerwu, potem nawet jak takim wiertłem z 'igłą' boruje, to nic nie czuć! :) i w ogóle pozdrawiam mojego pana dentyste! ;D pana Zbyszka Dorotę z Oleszyc ! najlepszy stomatolog na świecie xDD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz :) mowilam ze bedzie dobrze ;) ja mam kanalowke przed soba ale w sumie nie boje sie bo tez zawsze dentystk mowi co robi i jest w ogole genialna ;) wiadomo lekki strach jest jak przed kazda wizyta ale looz ;) w srode ide na kolejna zmiane opatrunku a tydzien pozniej kanalowka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koruś
nikusia883: to ja trzymam kciuki :D ;* ______ psiaku..: (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ;)* jutro wlasnie ide na kolejna zmiane opatrunku jakos o 17:00 :) ale to akurat mialam juz 2 razy i nie bolalo wcale;) wiec sie nie boje ale trzymanie kciuwko i tak sie przyda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natrix
Czesc :) ja wlasnie dzisiaj bylam umowic sie na wizytę do dentysty na leczenie kanalowe ... toche sie jednak boje :( w ogóle to mam do zrobienia gorna 6 tke , ktora jest juz tak od ok. 2 lat otwarta ;( ratunku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie boj sie ;) ja mam w trakcie leczenia gorna czworke i tez mialam ja przynajmniej ponad rok otwarta a moze i dluzej ;). Pewnie tez czeka Cie leczenie kanalowe ale bez strachu :) jak stosuja u Ciebie w miescie nowa metode to na jednej wizycie bez zatruwania to zrobia a jak stara metoda jak u mnie np ;p to najpierw zatruja Ci pozniej zta trutka bedziesz chodzic z 2 tygodnie (moze w tym czasie pobolec zab ale mnie np nie bolal w ogole) pozniej zglosisz sie wyjmie dentysta trutke powierci troszke, wyjmie nerwy igielkami takimi, wyczysci kanaly i zaplombuje ;) nie zawsze da sie to zrobic na jednej wizycie wiec mzoe czekac Cie kilka wizyt to znaczy dwie albo trzy ;). Ty jak wlozy Ci trutke to pojaw sie u dentysty napewno po 2 tygodniach bo ja balam sie i zwlekalam i teraz zaluje bo za dlugo chodzilam z trutką (ok 3 miesiace) i zrobil mi sie w zebie jakis zgorzel i teraz chodze co tydzien na zmiane opatrunku ale to nic nie boli jeszcze czekaja mnie chyba dwie zmiany opatrunku i pozniej juz ciag dalszy leczenia kanalowego ;) i pamietaj ze teraz mozna wolac o znieczulenie w kazdej chwili ;) i dentystka nie moze odmowic ;) mi zawsze daje jak sobie zazycze;). Pozdrawiam i odwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwkaaa
hej. ja mam pewien problem;/ kilka lat temu miałam robione kanałowe leczenie górnej jedynki... Ząb mi zszarzał, zżółkł i ogólnie jest kolorowy;/ poza tym mam duże jedynki i aż wstyd się uśmiechać... reszta zębów jest ok, tylko ten ząb jest brzydki... mam zatem pytanie. Czy da się jakoś tego zęba wybielić? Bo jak pytałam dentystki to mówiła, że nie, ale chyba musi być jakiś sposób;/ pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natrix
dziękuje nikusi883 za cieple slowa :) dobrze wiedziec co mnie czeka , mam nadzieje ze nie bedzie az tak bolec ;p a co do znieczulenia to wlasnie sie zastanawiam bo jak mialam robione zwykle plabowania zebow to nigdy nie bralam znieczulenia, ale teraz nie wiem czy wytrzymam :( a znieczulenia to sie chyba bardziej boje niz samego borowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kordi
Miałam już 2 razy leczenie kanałowe lewej piątki. Zaczęła mnie ona ponownie boleć. Niestety na wizytę umówiłam się dopiero za 2 tygodnie (wcześniej nie było terminu wolnego). Od jakiś 2 dni boli mnie lewe ramie oraz w okolicach łokcia - tak jak bym nadwyrężyła sobie te części. Czy może to być związane z tym zębem czy to tylko moja "hipohondryczność" tak się objawia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia577755
sylwka-- możesz zrobić sobie licówki (pokrywanie zęba materialem kompozytowym tzw -plombą ) lub koronkę na zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia577755
nie zatruwa się zęba do leczenia kanalowegowtedy gdy ząb jest już martwy wtedy wyjmuje sie martwa miazgę z zęba i wypełnia kanaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koruś
natrix: nie bój się! jeżeli dentysta/dentystka zatruł/a Ci zęba to nie będzie nic bolalo :) a jeżeli się boisz poproś o znieczulenie ;p sama miałam leczoną 6 :P ale dolną ;) P.S. trzymam kciuki, pzdr :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natrix nie sluchaj rad typu z ejak ząb jest zatruty to nie bierze sie znieczulenia bo to nie prawda ;). zgodze sie z tym ze jak ząb jest DOBRZE ZATRUTY to nie ebdzie bolalo i znieczulenie nie jest konieczne ale czasami zdarza sie ze ząb sie dobrze nie zatruje i wtedy boli ;). a znieczulenie mozna prosic zawsze i jesli boisz sie znieczulenia to naprawde nie ma czego ;) to jest tlyko leciutkie ukłucie ;) ja prawie tego nie czuje ;). Moja dentystka bardzo dobrze wie z eja boje sie wiercenia i w ogole wsyztskiego co zwiazane z leczeniem zęba dlatego jak wchodze do niej to od razu pyta "znieczulenie dac?" :D chyba ze naprawde leczenie ma byc bezbolesne to mowi mi ze nie bedzie bolalo i ze sprobujemy bez znieczulenia a jak zaboli to zawsze moiw ze przerwie leczenie i da mi znieczulenie ;) ale jeszcze nigdy nie przerwala bo jak moja dentystka mowi ze nie ebdzie bolalo to nie ma prawa zabolec ;). Nie martw się, wszystko bedzie dobrze. Jak wejdziesz do gabinetu to od razu pytaj czy bedzie bolalo bo powiedz ze sie bardzo boisz ;) ja tak zawsze robie hehe :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kordi: ja tak czasami mam jak ząb mnie boli ze promieniuje ból do szyji i ramienia i w ogole do calej ręki. wiec calkiem mozliwe ze od zęba Cie boli ale moze tez byc tak ze to w ogole nie jest z tym powiązane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz ja mam problem i licze na wasza pomoc :(. Moja dentystka ukochana poszla na urlop a ja musialam juz miec zmieniony opatrunek w zębie prze zten zgorzel co mi sie zrobil wiec poszlam do innej dentystki. prosilam zeby mnie jakakolwiek przyjela no i przyjela ale wlasnie taka jedna z gorszych...w ogole nie delikatna byla wsyzstko robila energicznie. Nigdy mnie zmiana opatrunku nie bolala a tym razem bolalo :(. ale to jeszcze ni. tamto jakos wytrzymalam ale zaczela ogladac moje zeby i ja od ladnych paru albo nawet kilkunastu lat mam z tylu po lewej stronie na dole korzen ...fakt ze ten korzen jest zepsuty ale malo go widac bo to tylko korzen i w dodatku z tylu. kiedys chodzilam do innej calkiem dentystki i widziala przeciez ten korzen i nigdy nie mowila zeby go usuwac czy cos wiec tak sobie on byl i byl i jest nadal i ta dentystka u ktorej bylam wczoraj na zmianie opatrunku oglądnela sobie moje zabki i powiedziala ze musze isc do ortodonty na konsultacje to po pierwsze ale neiwiem czemu i ze ten korzen musze usunąc operacyjnie :(:(:( jeju czemu operacyjnie i czy ktos mial usuwany korzen operacyjnie ?:( ja sie boje strasznie i przez nia sie stresuje strasznie i nie moge przestac o tym myslec bo strasnzie boje sie jakichkolwiek operacji i nie dam sobie dac narkozy bo sie boje a slyszalam ze to usuwac beda pod narkoza :(. w nocy z soboty na niedziele jade na wczasy nad morze a ja zamiast sie rozluznic i odpoczac to bede myslala o tym co dentystka mi powiedziala...swietnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ratunku...
mam probllem wylecial mi zab ktory psul sie od srodka i praktycnie dzisiaj podczas jedzenia caly wylecial zostalo go jakby maly uszczerbek z boku....panicznie sie boje dentysty myslicie ze da sie to jakos odbudowac i ciekawe ile by to mnie moglo mniej wiecej kosztowac? nie chcialabym stracic zeba ...mimo ze jest to dolna szostka ;( ehhhh co dziwnego ten zab co wylecial wogole mnie nie boli ale jak pojde do dentysty to juz sie boje ze bede umierac na fotelu jak mi rozwali to co pozostalo ;( ehhh poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikusia - to słowo "operacyjnie" to chyba znaczylo po prostu chirurgicznie. wiele osob ma usuwany korzeń własnie chirurgicznie, nie daje się wtedy żadnej narkozy (no chyba ze to jest coś powazniejszego.. ale wyrwanie korzenia nie nalezy do powazniejszych spraw). najczęsciej dostaje się wtedy normalne znieczulenie - tylko troszke wieksza dawke niz przy leczeniu zębów. Poniewaz chirurg nie za bardzo ma za co złapać, zeby wyrwać tego zęba, musi wtedy rozciąć dziąsło żeby podważyc tego ząbka. Ja się spotkalam tylko z taka opcja... a pierwsze słysze, ze do wyrywania korzenia potrzebna jest jakas operacja, to troche nielogiczne... no chyba ze jesteś jakimś trudnym przypadkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ratunku...
pomocy :(( :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze wiele zalezy od tego czy masz zdrowy korzen czy nie. jesli tak - to wtedy mozesz miec nałozona korone, jesli nie, to zapewne Ci go wyrwa, i wtedy bedziesz mogła miec wstawionego zęba - albo mostek (koszt porcelanowego to tak ok 1500zł) albo implant - koszt duuuuzo wiekszy. do dentysty idz koniecznie, oni naprawde nie gryzą :) a jesli by ci cokolwiek robili to zapewne ze znieczuleniem, poza tym podczas pierwszej wizyty moze cie skierowac na zdjecie albo zrobic ci w gabinecie by sprawdzic czy korzen jest zdrowy. wiec nie ma się czego bać. bierz tel i sie rejestruj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasmine... dzieki za odpowiedz. Juz sie troszke lepiej czuje...ale dentystka doslownie tak mi powiedziala ze to juz tzreba operacyjnie usunac :( tak sie wystraszylam ze Ci mowie :o. tym bardziej ze na jakims forum kiedys dziewczyna opowiadala ze nie mogla jej dentystka wyciagnac korzen nawet przy nacieciu dziasla i skierowala ja do jakiegos chirurga czy cos niewiem dokladnie i pod narkoza miala wyciagany korzen :( boje sie tego max. a tak w ogole jak tego korzenia nie widac i mi on nie przeszkadza to musze go wyrywac? i jak mzoesz to napisz mi czy Ty mialas wyciagany juz keidys korzen poprzez nacięcię dziasla i jakie sa Twoje wrazenia czy czulas cos itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok - mogło sie tak zdarzyc ze ktos miał pod narkoza wyciagany, ale to sa naprawde skrajne przypadki. spokojnie :) zdarza sie ze sie dentysta męczy długo ale z reguły udaje się to wyrwać. ale polecam Ci iść do chirurga faceta. niby kobiety też to robią ale jakoś polecam Ci faceta ;) poza tym poszlabym z tym do jeszcze jednego denytsty i zapytala czy trzeba to wyrwać. ale pewnie lepiej, chyba ze chcialabys na niego jakas koronę zakładać. nie wiadomo czy nie zacznie ci się ten korzen psuc, czy nie wda Ci sie jakies zapalenie - wtedy moze byc trochę gorzej. no ale tak jak napisalam - radzę zapytac kogos innego jeszcze. to ze ci dentysci nie zwracali na to uwagi nie musi nic znaczyć, bo często jest tak ze trzeba im niestety pokazać gdzie lezy problem. ja nie miałam wyciaganego korzenia, ale mialam wyrywane zęby chirurgicznie. samego nacięcia dziąsła nawet nie czujesz. przy dobrym znieczuleniu i jak nie masz zapalenia, wyrywanie nie boli. ale czuc takie rozpychanie kości ktore nie jest przyjemne. ogolnie nie jest to nic fajnego, ale da się przezyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta dentystka co powiedziala ze operacyjnie musze miec wyrwany korzeb to moja zastepcza dentystka ze tak powiem hehe. poszlam do niej bo moja dentystka jest na urlopie a musialam miec wymieniony opatrunek w zebie :) a moja dentystka nie mowila nic o operacyjnym wyrywaniu tlyko jak wymieniala mi zeby ktore musze leczyc to powiedziala ze korzen mam do wyrwania ;) mi sie wydaje ze odbudowac bym go nie mogla bo on troche tak jakby wrósł w skore ten korzen takie wrazenie sprawia ;) ze ledwo go widac ;) i w ogole jest zepsuty moim zdaniem ;) bynajmniej tak wygląda ;) mam go juz dlugo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak jest zepsuty to mysle ze prędzej czy pozniej i tak bedziesz musiala go wyrwac.. wiec moze warto się zdecydowac i miec to za sobą ;) tez masz duze problemy z zębami? czy to tylko takie epizody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problemy z zebami :( tlyko nie pomyslcie ze w zwiazku z tym mam malo zebow hehe bo brakuje mi tylko z tylu 6 (to wlasnie ten korzen tlyko zostal) i z drugiej strony na dole 7 ;) wiec mam zeby hehe :D ale to jest tak ze ide np do dentysty pytam jej ktore zeby mam do leczenia ona mi wymienia kilka (mniej wiecej: 4,5 zebow) zrobie je wsyztskie pomalutku sobie i pozniej np wracam do dentysty po dwoch lata pytam znowu jak tam moje zabki a ona mi wymienia znowu kilka ;/ ja nieiwem masakra poprostu ... nie jem duzo slodyczy itp i myje regularnie i plukam roznymi plynami do jamy ustnej i w ogole naprawde dbam o nie a ciagle cos do leczenia mam...konca nie widac...teraz ten zgorzel wylecze i wypelni mi go kanalowo i pozniej zabieram sie za nastepnego zeba. tym razem mam ich chyba 4 albo 5 do leczenia wlasnie ale chyba 4 beda ;p + ten korzen do wyrwania ;/ i teraz juz nie ebde sie bala dentysty tlyko przynajmniej raz w roku bede chodizla do kontroli ;) moze wtedy nie bedzie az tyle do leczenia za kazdym razem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×