Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość hejka ja też sie wypowiem
:) mialam w swoim życiu 2 razy zatruwane zęby. Za pierwszym razem wspominam to jako koszmar- podczas leczenia ze znieczuleniem zabolał mnie ząb, wiec moja dentystka stwierdziła ze trzeba zatruwać. Zatruła i potem bolał mnie chyba cały dzień jak nie dłużej. Ból był straszliwy,nie do wytrzymania. Po tygodniu chyba leczyła mi go kanałowo i nie znieczulała, bo ząb był zatruty, usuwany był nerw więc nie mogłam nic czuć i rzeczywiście nic nie czułam.Uważam ze w ogóle zatruwała mi go nie potrzebnie,ale mniejsza o to. Po raz drugi ząb miałam zatruwany jakiś miesiąc temu. Wcześniej bolał mnie dość długo, ale z przerwami, a ponieważ bardzo boję się dentysty(bardzo złe wspomnienia z dzieciństwa)zanim się do niego wybrałam minęlo trochę czasu. Siadając na fotelu opowiedziałam o bólu i że któryś z zębów na górze będzie usuwany(do celów ortodontycznych, taki najgorszy)Mój dentysta zaczął leczyć ze znieczuleniem i nic nie czułam. Dość szybko skończył, i wydawało mi się to wszystko jakoś podejrzane. Oświadczył mi,że ząb został zatruty. Myślałam ze mu się rozrycze na fotelu, bo stanęły mi obrazy sprzed paru lat jak bardzo cierpiałam.Tym bardziej ze jakiś zab miał zostać usunięty.Na szczęście po tym zatruciu nic mnie nie bolało i nie potrzebowałam zadnej tabletki, ale zeba juz nie leczyłam kanałowo, tylko usunęlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariaaaka
teraz jestem tylko ciekawa ile wizyt mnie jeszcze czeka do zakonczenia leczenia i mam nadzieje ze beda bezbolsne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli
witajcie.ja wlasnie wrocilam od dentysty.zupelnie zglupialam.mam narazie arobiony jeden kanal.w sumie mam ich trzy.na miekkich kolanach zeszlam z bolu z fotela.poszlam po ulge a mialam istny najazd szwedzki.tak was tu czytam i zastanawiam sie skad wy jestescie i gdzie sie leczycie,ze was nie boli?ja powoli zaczynam zalowac ze sie urodzilam przez te zeby.koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli
acha i zastanawiam sie czemu mam zrobiony jeden kanal ,a co z reszta/czemu mi na raty jakos robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!! dzis mialem zatrutego zeba. baba mi dala 3 zastrzyki a mimo to mnie bolalo. mialy dzialac 3 godziny a juz po godzinie znieczulenie zeszlo i boli jak choleraaaaaaaa!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli
czesc 89 i wszyscy kanalowi.dokladnie tak samo jest u mnie.dlatego sie dziwie czemu inni pisza,ze ich nie boli.ile z tym zatrutym zebem bedziesz chodzil?ja2tygodnie chodzilam ,ale mnie ciagle bolalo.nie wiem do konowala poszlam czy co?mam jeszcze dwa zeby do zrobienia i az sie boje isc.odezwij sie jak bedziesz.chyba ,ze teraz po scianach chodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aallaa
mnie zatruwanie bolalo ale potem juz nie, jedynie jak nacisnelam na tego zeba ale dentystka mi powiedziala ze to jest normalna reakcja zeba w ktorym jest trucizna, jednych boli a innych nie wiec to moze indywidulana sprawa kazdego, ktos ma mocna zeby ktos slabsze, ktos ciezej przechodzi miesiaczke a inna dziewczyne nic nie boli. Wydaje mi sie ze to moze jakies wytlumaczenie dlaczego kogos boli a dlaczego nie, 3mam za was kciuki!!!za niedlugo bedziecie mieli wyleczonego zabka i wam ulzy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
na razie mnie przestalo bolec ale rano i w nocy to byla massakra!!! ten zab to dolna 7-ka i czulem takie dziwne pulsowanie od szczeki az do ucha. na razie nalykalem sie apapuf i takiego czegos na p.... pyrralginy i jest ok. jakby bolalo jeszcze to mam o 18 zglosic sie do rzezniczki. tzn pani stomatolog.... ;/ ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariaka
ja dzisiaj znowu bylam z moim zebem i skonczyla mi go, robila mi bez znieczulenia!!!!i bolalo bardzo, nie powiem,ale da sie przezyc!w sumie to trzeba!! teraz juz spoko, jestem zadowolona:) a teraz nastepny zab....mam zamiar wsztstkie wyleczyc, bo troszke ich mam do tego leczenia:]chce miec ladne i zdrowe zeby!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariaka
Jestem po leczeniu kanalowym i ten zab mnie boli jak na niego nacisne!!!wiecie cos na ten temat?? boje sie ze znowu dentystka mi go rozkopie!!!a mam nadzieje ze to tylko tak przez jakis czas poboli a potem przestanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy
Witam a ja dzisiaj bylem pierwszy raz u dentysty od 14 lat i wlasnie mam robionego pierwszego zeba i co najlepsze dentysta sadysta mi go zatrul nie bylem prywantnie bo nie wszystkich na to stac ale moge juz powiedziec ze boli mnie teraz jak cholera jak mi go zatruwal prawie nic nie czulem dopiero jak wyszedlem zaczol pobolewac az do teraz gdzie boli mnie pol szczeki za 10 dni mam isc na leczenie kanalowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli
do pierwszy-jak to zrobiles,ze masz kanalowke za darmo????mi powiedzieli,ze na fundusz nie mozna leczyc kanalowo i musze placic!i place!ogromnie jestem ciekawa jak to u ciebie wyglada,jesli mozesz to prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariaka
Mnie tez powiedzieli ze za leczenie kanalowe sie placi!! za calego zeba zaplacilam 350zl. lekarka byla bardzo fajna! lubie chodzic do prywatnego lekarza, calkiem inaczej niz u panstwowego, mam zle wspomnienia z panswtowym dentysta, ale wiem ze w gabinateach prywatnych refunduja jakies tam zabiegi ale nie wiem jakie, bo znieczulenie nie, plombe biala tez nie, place skladni zdrowotne i musze za wszystko placic!!!!!!!!skandal!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunitram
z tego co wiem, do 18 roku zycia kanalowe leczenie jest bezplatne, po 18 roku zycia tylko w zebach 1 - 3, reszta niestety platna. za biale plomby zawsze sie placi, te czarne sa refundowane. ja chodze do prywatnego gabinetu ale w przychodni, wiec jest duzo taniej niz w zupelnie samodzielnym gabinecie. wyleczenie jednego zeba suma sumarum kosztowalo ok 300 zl (kazda wizyta ze znieczuleniem + 2 rtg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moja przygoda zaczela sie dzis... zab pobolewal od czwartku ale bardzo nieznacznie i tylko czasami. byly swieta, wiec poszlam dopiero we wtorek. dodam ze wypelnienie w zebie ejst bardzo duze i juz poprzednim razem cudem sie obylo bez kanalowego. Pani obejrzala zdjecie i powiedziala ze nic wielkiego to nie jest a skoro boli tylko troche to nie bedzie mi zatruwala tylko zapisala na za 2 tygodnie zeby mi to od razu zrobic w znieczuleniu. ale niestety dzis w nocy bol dopadl mnie nieziemski wiec poejchalam spowrotem. Niestety dzis byo tak duzo pacjentow, ze nikt nie mialby czasu na moje kanalowe ( 6 wiec kanaly 3 ). poniewaz bolalo nieziemsko no to podali znieczulenie, rozwiercili, zalozyli trucizne i juz. dopoki dzialalo znieczulenie bylo super, zapomnialam o nocnym koszmarze. ale pani uprzedzala ze moze bolec i faktycznie, jak tylko zeszlo znieczulenie bol wrocil. ratuje sie teraz tabletkami i jak troche zab ustepuje to zaczyna zoladek, ale zawsze to jakies urozmaicenie ;) mam przyjesc za 2 tygodnie a jesli zab nadal bedzie bolal to dostane silne znieczulenie i i tak mi go zrobia. mam tylko nadzieje ze to bedzie ostatnia wizyta no i ze jutro juz nie bedzie tak bolec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno. dla mnie to zenujace ze leczenie kanalowe nie jest refundowane. rozumiem ze biale plomby z tylu nie, bo to kwestia kosmetyczna. ale zeby ludzi z takim bolem skazywac albo na wydatek ok 300 zl albo na usuniecie to naprawde nieludzkie. to tak jakby mi neke usuwali bo mnie boli a nie stac by mnie bylo na operacje... oj daleko nam jeszcze do cywilizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc po pierwsze - od 1 do 3ki są plomby białe refundowane, ale kompozyt, a nie światłoutwardzalne. Czyli takie sobie szczerze mówiąc. Po drugie, niestety nie ma do 18 rż za darmo. Po trzecie, zęby od 1 do 5tki można leczyć całościowo w znieczuleniu - czyli znieczulic, otworzyć, usunąć miazgę żywcem, bo i tak jest znieczulone, następnie opracować kanały i wypełnić. Dalsze zęby niestety wymagają mordowania miazgi parapastą, co boli bardziej lub mniej - przy stanie zapalnym miazgi i zatruciu można dostać pierdolca, raz wzięłam dwa ketonale i dwa ibupromy max i nie przetsało, sparaliżowało mi pół gęby i wyłam do 3ciej nad ranem - ale to przypadek wyjatkowy, bo mam szczęście :P Potem - czyszczenie kanałów już nie powinno boleć, tylko ew. ukłucia kiedy kanał się kończy. Jeśli boli, a dentysta sie upiera, że kanał jest dłuższy, wołać o takie specjalne świństwo, które namaziane w kanałach dobija resztki miazgi. No, to tyle, z mojego bogatego doświadczenia zębowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zab leczony
czesc byla jakies 1,5 roku temu u dentysty niby nic nie widziala teraz jakis czas temu plomba mi wypadla z 6 na dole ale olewalam strach mnie paralizowal ale jak w marcu pod koniec mnie zaczal bolec to w sobote szukalam dentysty a ze mam sasiadke to mnie przyjela i na pierwszej wizycie plakalam z bolu dotknela pewnie jakiegos nerwu i mowila ze musiala to sprawdzic i potem zastrzyk dala zalozyla takie biale lekarstwo chodzilam dwa tygdonie z tym zapadlo mi sie w zeba mozna tak powiedziec teraz bylam drugi raz jak tamto wydlubywala nie bolalo ale patrzyla i mowi ze kanalow nie widac czy cos dala skierowanie na rtg ja kiedys mialam cos kanalowo leczonego czy to mozliwe ze zab kiedys leczony kanalaowo moze znow bolec chyba nie bo jest martwy ale nie wiem i pojde na rtg potem w przyszlym tygodniu znow do niej ale zab mnie juz nie boli bolla po pierwszym zatrcuciu strasznie jak puscilo znieczulenie to bolal prawie pol nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety, nie boli już wtedy nerw zęba, ale jeśli się zrobi stan zapalny lub zgorzel to owszem, boli i to bardzo. Jeśli dentysta zostawił przy leczeniu kawałki miazgi może się robić ropne resztkowe zapalenie miazgi zębowej, gromadzi się tam ropa, rozpycha zamknięty kanał i aaaaau :( powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zab leczony
jestem juz bylam dzis juz 3 raz i o zgrozo nie widac kanalow w moim zebie na rtg widac ze sa bardzo zatkane i cieniutkie dala teraz jakies lekarstwo na rozpuszczenie nieco tkanek zeba ale sama dentyska byla zla ze takiego przypadku nie miala jeszcze kurcze mam jakies szkliwo przy wejsciu do kanalu czy ktos z was mial cos podobnego , nie bolalo jak dzis wiercila wiec zab pewnie juz martwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laleczka Czaki
A ja mam inny problem... tydzień temu skończyłam leczenie kanałowe, ale trzy dni temu przy naciskanie na ząb czuję...chm, nie ból, ale pewnien dyskomfort, no nie wiem, jak to nazwac, no i juz się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brylant_22
Witam, a ja wiem po sobie że kanałowe leczenie boli........ Kiedy moj stomatolog zaczoł mi leczyc zeba, "zatruł go" bolało mnie okropnie, na nastepniej wizycie za 7 dni, zaczoł mi wkładac jakies długie igły, normalnie z bóly zaczeły mi łzy leciec, wiec nie dałem se tego zrobic. Wiec ponownie zatrucie. I nastepna wizyta to samo, próba z igłami, i ten sam przeszywajacy ból, dodam to ze wszystko to odbywało sie ze znieczuleniem, ze połowy twarzy nie czułem!!!! . Moj stomatolog na to: że na nastepna wizyte mam wziasc, relanium"niewiem jak to sie pisze" ale po to zebym sie uspokoił... Bo zab nie moze mnie bolec!!!! A ja wiem co to za ból i juz mie wiecej nie zobaczyła u siebie!!! chodziłem z tym zabkiem pół roku az wkoncu podeszła mi roba, i teraz pewnie bedzie usuniecie:/ ale wole to niz te igły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunitram
Trzeba było iść do innego dentysty.. szkoda zęba.. może jakieś kiepskie znieczulenie dostałeś. Ja już mam trzeciego zęba leczonego kanałowo, i nigdy nic nie boli (np po zatruciu czasem trochę, ale to wystarczy środek przeciwbólowy). A jak podeszło ropą, to pewnie teraz się zrobiła torbiel i wizyta u chirurga stomatologa cię czeka. Ale to też nic strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brylant_22
Byłem dzisiaj u innego stomatologa, ze zdjeciem RTG i Lekarz bedzie próbował leczyć zeba, :\ Co prawda ropa mi już prawie zeszła, wiec mam nadzieje, ze tym razem nie bedzie juz tak bolało " z tymi igiełkami":):). Bo w innym wypadku wywalam drania z mojej buzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol7 ten co sie boi dentysty
ja wlasciwie mam pytanie !!!? sluchajcie !!! mam zaawansowana prochnice siega nawet miazgi, przez tuo chyba mam napuchnieta lewa strone twarzy !!!!!!!!!!!!!!! bardzo boli przez 2/3 lata nie chodzilem do dentysty moj blad !!!! panicznie boje sie dentysty wiec nei chodzielm ale teraz bede chodzil chyba co 1 msc. hehe !!! macie jakies porady na temat mojego neiszczescia !!! odpiszcznie na moj email albo tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej karolu
widzisz jak to jest jak boli to czlowiek mimo strachu obiecuje ze juz bedzie chodzil idz do dentysty teraz wyrywanie to ostatecznosc zeby leczy sie az do ostatniej mozliwosci jesli bedzie bolalo popros o znieczulenie musi ci je dac ja naprawde przeszlam 3 miesiace z jednym zebem i tez poszlam jak mnie juz tak naparzal ze nie moglam normalnie zyc i na dodatek moj zab mial nieprawidlowa budowe ale jakos cudem udalo sie znalesc kanaly 2 a tzreciego nie dalo rady no i juz po wszystkim ale teraz bede czesto chodzic na sprawdzenie bo juz nidgy wiecej nie dopuszcze do czegos takiego tzreba szanowac zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgUk
Cześć:) mam pytanie dotyczące leczenia kanałowego. otóż panicznie boje sie stomatologów, a niestety mam 2 zeby leczone kanałowo. mam juz założąną trucizne i czego powinnam dalej sie spodziewac??? boje sie okropnie bo nie wiem na czym to wszystko ma polegac??? może udzielic mi jakis wskazówek dotyczących tego leczenia???(pewnie pomyslicie ze moge sobie przeczytac w iternecie, ale mówie wam co innego przeczytac suche informacje a co innego wasze opinnie i przeżycia) byłabym bardzo wdzieczna za udzielenie mi odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stream
Ja też mam 2 zęby do leczenia kanałowego. Już mi je zatruła (a zatruwała parę msc, 1 wizyta co dwa tygodnie) i są już gotowe na leczenie :( Teraz we wtorek idę... boję się strasznie, chociaż moja pani stomatolog mi mówiła że pewnie mnie straszą leczeniem kanałowym (i tak było) ale to nic nie boli. Mam nadzieję, bo bardzo się boję :( Powiedziała że jakby mnie bolało, mimo że mam zatrute, to da mi znieczulenie, ale ja chyba i tak poproszę to znieczulenie tak na wszelki wypadek. Tylko powiedzcie mi, bo idę we wtorek o 9.00 a potem do szkoły, czy po tym leczeniu to bardzo boli? Bo nie wyobrażam sobie siedziec kilka godzin w szkole bez czucia na twarzy i z bolącym zebem. A muszę być w szkole, bo to koniec roku i poprawy i wogóle... Więc czy później to bardzo boli? Proszę odpowiedzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunitram
jak sa zatrute to nie bedzie juz bolec, wiec spokojnie dasz rade isc do szkoly, jedynie znieczulenie moze byc malo komfortowe ale to tez zejdzie po godzinie - dwoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość era
dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×