Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość sneyks
mam pytanko dzis bylem u dentysty mialem zatrowanego zeba. Bolalo strasznie wieczorkiem ide na imprezke czy mozna sporzywac alkohol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadi
cześć mam 14 lat mialam zakladaną trutkę i tabletkę nic nie bolało!.za 3 dni idę aby mi zrobił kanałowo zeby nie wiem czego mam siepodziewać???pomóżcie mi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madosia
Jakieś 3 tyg. temu poszłam na kanalowe leczenie. zaplombowała mi wszyskto było ok aż do dziś, pare dni temu zaczeło mnie znowu boleć, czasami lekko a czasami bardze, to normalne z zębem po leczeniu kanałowym czy potrzebna jest kolejna wizyta u dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do SADI. Dziwne że po 3 dniach będzie robić Ci reszte leczenia kanałowego. W 3 dni raczej nerw nieumrze chyba że dostałaś jakąś mega mocną extra trutke bo jeśli nieumrze po tych 3 dniach to niech bozia ma Cie w swojej opiece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do MADOSIA . Nie wiem jaka może być tego przyczyna można się tylko domyślać ( mozliwe że nerw niezatruł się tak jak miał a ukruszył ci się fleczer i coś się tam dostaje i Cie boli ) ale nie jestem w 100% pewien. Najlepszym rozwiązaniem jest pujść do dentysty i mu to powiedzieć. Ząb może bolec po rozwierceniu i umieszczeniu trutki ale maxymalnie przez 1 dzień. W moim przypadku po wyjściu od dentysty (rozwiercenie plomb bo w tym co mnie bolał miałem 2 plomby oraz po rozwierceniu miazgi ponieważ miałem zapalenie miazgi i umieszczeniu trutki) bolał ok 30 minut po wyjściu od dentysty i do tej pory nieboli a następną wizytę mam po 20stym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole nie boli.wogole 1 wizyta siedze na fotelu,podchodzi dentystka kobieta z wiertelem na 3cm... dochodzi do nerwu w 15 sekund... przez dwa lata ząb ten wola o wizyte,wola,ale ja sie nie szykuje do innego dentysty nastepny sąb boli,smierdzi mama zaciaga mnie do dentysty i sadza na fotel(kobiete lat 25) eh jak dobrze bylo wieczorem sie nad soba pouzalac,a potem byc bohaterem rodzinnych opowiesci,bo opowiesci od stomatologa są najlepsze,wiadomo,i kazdy sie boi wiec taka historia robi wrazenie 1 wizyta rozwiercanie-jezeli znieczuli to nie boli,bez znieczulenia boli strasznie 2.nie boli nic 3.tez nic 4.nastepny ząb do kanalowego?cdn... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam sprostowac sierpien 2006 kobieta rozwierca mi zab i zaklada trucizne-ktorej nie wyjelam do tego roku.balamsie dentysty. nie poszlam przez nia przez 2 lata do dentysty a zeby sa zepsute wszystkie moje nie smiejcie sie ale od stycznia mam robione dwie szóstki kanalowo,teraz je pan doktor zrobil,ale szykują się dolne na kanalki.tez szóstki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz jest nowy sposób leczenia kanałowego zakłada sie zamiast trutki antybiotyk boli troche przez kilka godzin a pózniej jest lepiej,wczoraj drugi raz miałam załozone lekarstwo i jak do tej pory zapłaciłam już 160zł i zobaczymy co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Ja nieukrywam bałem się leczenia kanałowego bo to było moje pierwsze jak już wcześniej pisałem. Czytałem posty umieszczone tutaj i każdego bolało przez 2-3dni po wizycie to do jakich dentystów wy chodzicie? Mnie bolało ( o ile mozna nazwac to bólem) przez 30 min od wyjścia z gabinetu. Inni nażekają że boli ich rozwiercanie itp itd a od czego macie jadaczki i wołac o znieczulenie nawet najsilniejsze ?? W niektórych przypadkach znieczulenie może niezadziałac w 100% np: własnie w takich jak pisała kolezanka wyżej skoro zwleka sie kilka lat z wizyta u dentysty a ząb boli przez 2 lata. Nie wiem jak to wytrzymałaś widocznie ból był nieznaczny. W moim przypadku jak miałem zapalenie miazgi (dlatego konieczne było leczenie kanałowe) zwlekałem tydzień ale codziennie zażywałem ok 5-6 najsilniejszych nurofenów + do tego 3-4 ketonale a wystarczyło poświecić 10 minut w gabinecie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endzi7
ja dzisiaj bylam u dentystki... ok 11 i mialo byc wszystko okej,lecz nagle okazalo sie ,ze przy wierceniu boli;(baaardzo - przed dostalam znieczulenie - bo dentystka juz mnie zna na tyle i zna moje "zbyt"czule zabki...,ze zawsze daje mi znieczulenie. Wiec rozwiercila, bolalo pozniej tak nieco moocno,i zatrula...przy zatruwaniu juz mnie tak zaczelo bolec ,ze mialam lzy w oczach.;/ owiedziala,ze mam od razu wziasc jakas tabletke rzeciwbolowa bo zab moze caly dzien bolec...;/ wzielam 2 ketonale i bol jest w miare. MAm teraz rzyjsc za 4,5 ty. Nie wiece dlaczego tak dlugo mam czekac?? Bo czytam i wszyscy pisza,ze chodza za ok 2 tyg...:??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do ENDZI7. To zależy co było nie tak z zębem czy zrobił się zgorzel, czy może było poważne zapalenie miazgi a moze poprostu dentyskta niema wecześniej czasu lub chce aby ząb dobże się zatruł ja np. trutke zakładaną miałem 5 a kolejna wizyta za tydzień. A dlaczego tak bolało to można sie domyślać: słabe znieczulenie? lub poważny stan zapalny zeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Witam! Dzisiaj byłem z drugą wizytą u swojej dentystki ( wyżej opisywałem pierwszą i co się działo ). A więc wyciągneła trutke troszkę rozwierciła aby było więcej miejsca, następnie igiełkami wyciągneła nerwy z kanałół coś tam jeszcze porobiła zakleiła to i 8 mam przyjść na wypełnienie kanałów i to będzie koniec mojej przygody z leczeniem kanałowym zęba. Dzisiejsza wizyta niebolała ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zab
ja mam isc na kanalowe leczenie ale bardzo sie boje bo po tym co tutaj przeczytalem raczej wezme znieczulenie;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do ZAB ! Znieczulenie będzie potrzebne (o ile niechcesz czuć bólu tylko na pierwszym etapie) potem gdy nerw będzie już zatruty niemusisz go brać. Ja też przed moim kanałowym się tutaj naczytałem takich rzeczy i myślałem że to się umiera z bólu, no ale jak już pisałem nie wiem z kąd oni czują jakikolwiek ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarminiss
Tydzien temu we wtorek mialam instalowana trucizne w zebie i dentystka powiedziala ze bedzie mnie bolec przez ok3 godz od chwili puszczenia znieczulenia, a boli mnie nadal, a jak cos niechcacy ugryzę tym zębęm, nawet najmiększy chleb to poprostu mam chote go sobe wyrwać obcęgami taty... Czy to normalne ze poczas procesu trucia się zeba, boli przy jedzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myślę żeby się wybrać
jeśli ząb jest juz martwy, to leczenie nic nie boli (przynajmniej tak powinno byc) ja mam kilka zębów leczonych kanalowo, ale zaden nie byl zatruwany przez stomatologa (kiedys bolaly mnie okropnie, zbierala sie ropa itp po czym obumieral sam) moze srodki ktore stosuja dentysci sa niewystarczajaco "mocne" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do ja myślę żeby się wybrać. Nie wiem jak jest z tymi środkami może i masz rację. Ale nie tylko wchodzi w grę sama siła trucizny. Trzeba wziąść pod uwagę czas ( czyli jeżeli dentysta zakłada trutke i każe przyjść za 3-4 dni na dalsze leczenie niemal pewne jest że będzie boleć bo nerw w tak krótkim czasie się nie zatruje) kolejna rzeczą którą nalezy wziąść pod uwage to stan zęba. Ja osobiście czekałem od założenia trucizny 3 tygodnie na dalsze leczenie którę obeszło się bez jakiegokolwiek znieczulenia bo nerw był zatruty tak jak nalezy i nic nie czułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izii
Cześć. Moja przygoda (narazie to sam początek;/) z zębem wyglądała tak: nie chodziłam do dentysty od kilku lat w moim mniemaniu zęby tego nie potrzebowały, myłam je, używałam nici dentystycznych itp, ale widziałam ze są na nich pewne naloty. Dzisiaj po kilku dniach tępego, momentami nasilającego się bólu, od zęba po ucho, wybrałam sie do lekarza, oczywiście na tych kilku tylnych dolnych i górnych zębach jest próchnica, a ząb który mnie bolał do leczenia kanałowego. Strachałam sie trochę i byłam mega ogólnie spiaca bo 2 dni nie spałam(ból był nasilający się w nocy) wiec pani stomatolog miła bardzo dowaliła mi jakieś znieczulenie z adrenalina. Juz sam zastrzyk mnie bolał;/ Kazała wykonywac jakies dziwne ruchy szczęką by zneczulenie dotarło do dna dziąsła, po chwili wróciła i zaczęła dłubać. Wykręciło mi buźkę strasznie i chyba po tej adrenalince strasznie się spociłam i byłam lekko nadruchliwa(szcegołnie moje stopki i ręce;)). No wiec pani dentystka zaczeła dłubac i pierwszy ból był o średnim natężeniu, po chwili poruszyła nerw bo musiała go wyciągnąć na wierzch zeby się struł i tu prawie umarłam...Bół był tak przeraźliwy, ze poczułam to w kręgosłupie, skroniach i płucach, w pewnym momencie zrobiło mi sie niedoborze. pani chyba nie sadziła ze to będzie wyglądało ąż tak dramatycznie wiec zaczęła mnie przepraszac. Po chiwli załozyła tam te jakies smieszne trutki i jakies opatrunki i to było, wszystko mam się zgłosić za 2 tygodnie. Dodam ze byłam w państwowej przychodni studenckiej wiec narazie obyło się bez kasy. Potem ma byc niby za cała robotę 170 zł: 100 za leczenie szóstki, czyli 3 kanały + 70 zł plomba. i to chyba i tak tanio, ale to państwowo. Po dzisiejszym bólu choc niedługim ale mega hiper intensywnym nie wiem czego ja mam sie spodziewać na juz takim prawdziwym leczeniu. ps. Znieczulacz złapał mnie tak ostro jak powinien po chwili gdy wyszłam juz zbolała z gabinetu, wiec po prostu pani doktor powinna była dłuzej zaczekac to oszczedziłaby mi katorgi. teraz nie boli nic, ale ponoc moze pobolewac w nocy. Mam pytanie czy taki zabieg mogę wykonać w ciągu jednej pewnie nieco dłuższej wizyty? Wybieram sie do domu, bo mieszkam daleko od miejsca studiowania i zależy mi na tym żeby u innego lekarza załatwić do raz na zawsze za jednym zamachem. A inne żabki pewnie obejdą sie bez kanałowego, ale teraz o to zadbam żeby znów nie mieć na przyszłość takich akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do IZII !! Odnośnie tego czy zaczęte leczenie kanałowe możesz skończyć w ciągu jednego dnia. Otóż skoro już założyła ci trutkę i masz zgłosić się za 2 tygodnie to ta wizyta niebędzie ostatnią na nastepnej (o ile dobrze zatruje Ci się nerw) będziesz miała usuwaną trutkę oraz zostaną ci usunięte nerwy z kanałów + poszerzenie ich. Kolejne wizyty to oczyszczenie i wypełnienie tak że czekają cię jeszcze 3 max 4 wizyty. Odnośnie opłat to drogo zapłacisz ja za całą robotę ( górna 6stka 3 kanały) będe miał do zapłacenia 120zł i to chyba nawet niecałe a byłem u swojej dentystki. A odnośnie twojego mniemania na temat zdrowych zebów niewystarczy tylko szczotkowanie czyszczenie itp itd nie wszystko zobaczysz gołym okiem niektóre przyczyny bólu niesą widoczne tak że jesli niechcesz mieć więcej problemów to z reguły wybieraj się raz na 6 miesięcy do kontroli, ja chodzę w sumie co rok do kontroli i nienażekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izii
własnie rozmawiałam ze swoja współlokatorką, miała podobny problemi ijej leczenie kanałowe czwóreczki trwało juz po zatruciu zęba 2,5 godziny i tyle. jednorazowa wizyta. wiec to chyba zalezy albo od stanu zęba albo od czasu dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Jednowizytowe leczenie zależy też od sprzętu jakim stomatolog sie posługuje. Takie wizyty sa z regóły przeprowadzane w bardzo nowoczesnych gabinetach i są dość drogie a co do czasu dentysty to sam nie wiem. Ja tam wole pujść 3-4 razy i mieć pewność że mam zrobione tak jak należy dobrze wyczyszczone kanały wypełnione itp. Bo gdyby stomatolog je źle wyczyścił lub wypełnił to po krótkim czasie cała bajeczka będzie się powtarzać od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula124
hej! na samym początku rozwierciła mi zęba i wsadziła tlenek cynku na dwa miesiące-obserwacja. ząb mnie wogóle nie bolał, przyszłam i rozwierciła tlenek i nie bolało, dopiero jak dalej zaczęła borować to zaczęło boleć, tak mi podrażniła zęba, że mało sie nie powyłam. kazała mi zrobić rtg i za dwa tygodnie przyjść na kanałowe leczenie. nie chciałam do niej już iść, więc zapisałam sie do innej dentystki, gdzie od razu robią rtg, a nie gdzie miałabym czekac w kolejce do szpitala. lecz tamta druga nie kazała mi rtg robić, rozwierciła tlenek cynku(bo tamta znów włożyła) i znów mnie bolało:( ale nie wierciła dalej jak mnie zaczęło boleć i powiedziała, że wkłada mi truciznę, czyli co to jest?? bo dla mnie to jest podobne do tego tlenku cynku, czy ząb będzie martwy?? powiedziała, że może mnie ząb boleć przez tą truciznę, a mnie wogóle nic nie boli, tylko gdzieś z dwa dni troszkę pobolało jak coś gryzłam. w następny czwartek mam mieć czyszczenie kanałów i powiedziała, że znieczulenie to nie będzie potrzebne, boję się, że ząb nie będzie martwy:( odpiszcie. ona podzieliła mi to na 3 wizyty, pierwsza-trucizna, druga0czyszczenie, trzecia- plombowanie, odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do paula124!! Truciznę założyła Ci dlatego aby obumarł(zatruł się) nerw w tym własnie zębie, a czy ząb będzie martwy ząb nie ewentualnie sam nerw. Jeśli dobrze zatruje Ci się nerw to znieczulenie nie będzie Ci na nic potrzebne ale skoro masz obawy to zawsze możesz dentyście powiedzieć że chcesz dostać znieczulenie przed wierceniem. Bedziesz miała robione jeszcze jedno oprócz czyszczenia i plombowania to po tym właśnie czyszczeniu następuje wypełnienie kanałow dopiero później plombowanie. Kolejnych wizyt niema co się bać bo skoro nerw będzie martwy to co ma boleć ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula124
ona mi powiedziała, że mam jeszcze tylko dwie wizyty...pytałam się czy tzrba bedzie znieczulenie brać, a ona na to, że jak mi zacznie boleć jak będzie wiercić to mi da...jezu, jak mam jej wytłumaczyć, że wolę od razu, nie gram w jakiegoś totka, że czy będzie boleć czy nie, ale do niej to nie dociera...wogóle te dentystki nie chcą dawać znieczulenia, mimo że się za nie płaci, rozumiem jakieś są tam skutki uboczne, ale to mnie może boleć nie ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życzliwa duszyczka
Ona dlatego nie chce Cię znieczulić na zapas, bo musi wiedziec, czy ząb porządnie się zatruł (tzn. boli czy nie boli). Stany zapalne miazgi (nerwu) są naprawdę różne i dlatego zęby leczy się różnie. To nie od sprzętu zależy, tylko od tego w jakim stanie jest miazga i w jakim ozębna (tkanka otaczająca ząb). Jeśli ozębna jest ok, to można próbować leczyć na 1 wizycie, ale jeśli nie za bardzo, to wtedy na kilku z zatruwaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do Życzliwej Duszyczki. Zalezy też od zapalenia nie każde zapalenie miazgi leczy się odrazu kanałowo. Są 2 typy zapalenia odwracalne (lrczy się je poprzez specjalny płyn do płukania jamy ustnej który przepisuje stomatolog oraz nieodwracalne i tutaj już bez leczenia kanałowego się nie obejdzie). A odnośnie tego czy może poprosic na 2 wizycie o znieczulenie, pewnie że może poprosić odrazu w moim przypadku dentyskta zanim zaczeła robić cokolwiek zapytała się czy dać znieczulenie więc nieprotestowałem :):):). Poproś o tak zwane "całe znieczulenie" bedzie wiedzieć mam nadzieje stomatolog jakie to jest tylko oczywiście za nie dodatkowo musisz zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Witam ! Miałem kolejną wizytę u stomatologa a mianowicie wypełnienie kanałów nie bolało nic, ale jak zobaczyłem rozmiar tej igły co wprowadzała to cos do wypełnienia do kanałow to się troszke przestraszyłem ale tylko to tak groźnie wygladało. Jeszcze tylko muszę zrobic zdjęcie RTG aby sprawdzić czy wszystkie kanały sa dobrze wypełnione czyli standardowa procedura i załozenie plomby, oraz jakbym mógł zapomniec o tej najprzyjemniejszej części czyli cięcie po kieszeni $$$$$ :| Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZULMEN14
Witam,miałem ropnia około zębnego no i teraz mam leczenie zęba,tylko najgorsze jest to że na 3 wizycie truła mi 7-ke(wcześniej tylko opatrunki)i boli :( wczoraj po tym bardzo mocno bolało,po godzinie przestało no i dzisiaj znowu mnie boli w szkole tylko trosze,ale teraz mocniej,chciałem się zapytać ile się truje ten ząb?Chyba tydzień nie? bo w czwartek w następnym tygodniu ide na kolejną wizytę.A 4 wizyty bez kapki znieczulenia,wczoraj mówiłą że miazga jest nie dotruta,czyli że jeszcze raz mi wsadziła no i boli :( mówiła że dlatego jest nie dotruty bo mam dopiero praktycznie 15 lat.I mam szerokie korzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZULMEN14
A wcześniej nic nie bolało tylko lekko szczęka,więc tak ostro broni się ta miazga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×