Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość WooJo
Do ZULMEN14 ! Zazwyczaj ból nasila się wieczorem oraz w godzinach porannych. To dlaczego jej nie powiesz że chcesz mieć znieczulenie przed wierceniem itp itd ?? Powinna dać ci je bez gadania (przynajmniej większość tak robi), nie trujesz zęba i miazgi (przynajmniej mi wiadomo ze miazgi się nie truje) ale zatruwa Ci nerwa aby potem kontynuować leczenie kanałowe. Niema podanego konkretnego czasu ile zatruwa się nerw zależy to pewnie od stanu zęba ale najlepszym sposobem jest odczekanie 2-3 tygodni wtedy raczej na 100% się poprawnie zatruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZULMEN14
Powinna ale nie daje nie wiem czemu,prosić nie będe.Ale podczas wiercenia jeszcze tak mocno nie boli żebym potrzebował znieczulenie pewnie oto jej chodzi.Nie wiem co będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do ZULMEN14 ! No jak chcesz, mi się sama pyta zawsze jak siadam czy dać znieczulenie to ja tam niebęde wybrzydzał :) Ale jak się da wytrzymać to spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZULMEN14
Mnie się nawet spytać nie chce.Jakaś starsza stomatolog mi to robi i nie ma na niej mocnych.Jest okropna :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZULMEN14
Powiedziała mi dentystka jak będzie mnie boleć to mam do niej przyjść,ale bardzo nie chce :(.Mówiła że mam wydłubać wykałaczką z zęba i przyjść do niej żeby założyła mi opatrunek.Więc nie wiem co mam już robić,boli a musze co chwilę gdzieś łazić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do ZULMEN14 ! Nie wiem niespotkałem się jeszcze z takim stomatologiem który kazałby mi samemu zydłubywać coś z zeba co sam zresztą zakładał. Może powinienes pójść do innego stomatologa ?? Taka jest moja rada isc do innego i powiedziec jak sprawa stoi i zobaczyć co będzie się dziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaz
A ja byłem parę lat temu, u dentysty prywatnego (ale poszedłem na NFZ) - koleś rozpruł mi zęba ze mi 2 ścianki boczne zostały i zrobił leczenie kanałowe. Bolało jak cholera :D .. Po 1,5 plomby wszystkie jakie mi założył, zaczęły mi pękać ! No i sytuacja zmusiła mnie by pójść do innego prywatnego dentysty, i zabulić z własnej kieszeni. Pani doktor rozpruła mi znowu zęba, i powiedziała ze na 4 kanały miałem tylko 1 leczony .. (to chyba była uwaga z źle), tak czy siak wyczyściła mi wszystkie 4, trwało to jakąś godzinę, bez znieczulenia - nic nie bolało - ząb był martwy .. Teraz jest 2 dzień na opatrunku i trochę mnie boi .. Pytanie: czy to norlane że mnie trochę boli ?Nie twierdze że ból jest przeszywający .. ale dość niemiły ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula124
ja dzisiaj idę na czyszczenie kanałów...boję się że nie zatruł mi się ząb, bo mam wsadzoną trutkę, a wogóle nic nie bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula124
a ja się spotkałam z tym że jak bardzo boli to samemu można to wydłubać, np. mojemu szwagrowi powiedziała, że jak bedzie mocno boleć, to żeby sobie wydłubał, i tak też zrobił, i poszedł później do dentystki a ona, czemu pan wydłubał, mówiłam w ostateczności, a on na to, że to właśnie była ta ostateczność hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula124
na szczęście już po wizycie, a nic nie bolało, ząbek bardzo dobrze się zatruł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula124
widac temacik pod upada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do In-Flagranti! Miałas dziś znieczulenie ?? He he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iziiii
no ja juz po leczeniu. pan stomatolog powiedział ze teraz juz sie nie truje a babka w przychodni mi zatruła niepotrzebnie tak, ze po 3 tygodniach nerw był żywy. zrobił mi kanałowe laserowo, odbudował prawie 3/4 zęba i od razu podleczył 2 inne ząbki i zabuliłam łącznie 400 zł(kanałowe 280złł.)wszytko na jednej wizycie elegancko i bez bólu, dosłownie czyłam przez 4 sekundki szuranie taki tępy ból i to wszytko,ale siedziałam 2,5 h na fotelu z rozwartą buźką wiec teraz troche mnie zawiasy bolą;) znieczulenie mnie trzymało ponad 4h. jestem mega zadowolona. i dodam jeszcze że znieczulał mnie takim penem prosto w dziąseł ko. trochę to wszytko kosztowne ale jestem zadowolona i teraz będę sie umawiać na plombowanie innych ząbków bo mam parę ubytków jeszcze;/ a tak sie bałam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WROGOWIE DENTYSTÓW
SLUCHAJCIE JA PSYCHOLOG NIE JESTEM ALE WIEM ZE TO ZALEZY OD PSYHIKI JAK JUZ KTOS POWIEDZIAŁ MOZE KTOS SLYSZAL O TAKIM DOSWIADCZENIU(NIE ZWIAZANYM ZE STOMATOLOGIA)GRUPE LUDZI PODZIELONO NA DWIE WSZYSTKIM DANO WITAMINY ALE JEDNEJ Z GRUP POWIEDZIANO ZE TO PRZECIWBOLOWY A DRUGIEJ ZE TO UCZULA I RAZONO ICJ !!!!!!PRADEM!!!!!!!!!! OCZYWISCIE NIE TAK ZEBY ZABIC TYLKO KILKA WOLTOW ALE ZGADNIJCIE KTORZY PLAKALI CI KTORYM POWIEDZIANO ZE BIEDZIE ICH BOLALO PODKRESLAM ZE OBIE GRUPY DOSTALY PO TAKICH SAMYCH DAWKACH PRADU boicie SIE TO PRZED WIZYTA WESCIE NP 2 TABLETKI APAPU TO WAS USPOKOI TO TROCHE POMOZE W BOLU ZAUFAJCIE SWOJEMU DENTYSCIE DOBRZE JESLI MA W GABINECIE JAKIEC DYPLOMY CZY CERTYFIKATY TO SWIADCZY O JEGO FACHOWOSCI .... TU SORRY DLA WSZYSTKICH POMYSL ZE CI KTORZY PISALI ZE ICH BOLI NIE MAJA ROWNO POD SUFITEM I SA HISTERYKAMI JESZCZE RAZ SOORRY RZUC SOBIE WYZWANIE- JESTES MAZGAJEM LALA KTORA SIE BOI WYZSZEGO OD SIEBIE NIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula124
a Ty naucz się pisać na forum, bo duże litery oznaczaja krzyk, więc nie wiem kto tu jest histerykiem...a o tym Twoim psychologiczym odkryciu, to już dawno słyszałam, a nawet sprawdzałam na sobie (może działa w sytuacji gdzie prawie nic niby nie boli)...ale jak ma boleć to nawet i te "oszustwa" psychiki nie pomogą...a jesli taka jesteś przekonana to jak będziesz mieć operację np. to nie proś o narkozę, weź dwie tabletki apapu, to Ci pomoże hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja też
zaczełam leczyć w prywatnej przychodni zeba kanałowo za dwie wizyty zapłaciłam 160zł a jak przyszłam 3raz to skierowali mnie do jakiejś kliniki .Poszłam do przychodni do zwykłej doswiadczonej dentystki okazało się ze zab ma dwa kanały a oni leczyli jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam dzisiaj na raz usuwane nerwy w 2 i 3:D ku... i co z tego ze nie boli? skoro mam igle pod nosem 50 razy:D ochyda 3 znieczulenia w dzislo,na watce,i do miazgowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sg
wszystko zalezy od danej sytuacji, danego pacjenta! w medycynie nie istnieja scisle schematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula124
to jak to jest?? kiedy usuwają te nerwy, przy leczeniu kanałowym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel19
Ja jutro o 16;00 mam dalszy cykl leczenia kanałowego. Ostatnio miałem problemy z bólem zęba, bałem się wizyty u dentysty i zwlekałem kilka dni. Potem ból był tak silny ,że nie miałem wyjścia...Siedziałem na fotelu około 30-40 min. Dostałem zastrzyk ze znieczuleniem i na początku wiercenia nic nie czułem, potem ból nasilał sie i troche dawał we znaki. Żeby tego było mało dentystka wsadziła mi jakąś igłę i zaczęła dłubać w zębie i wyciągnęła nerw. Ból był okropny, myślałem ,że oszaleje...i powiedziałem sobie ,że "nigdy więcej nie doprowadzę zęba do takiego stanu.\" Na koniec wypłukała go czymś i wsadziła jakieś białe lekarstwo. Teraz nic nie boli i jestem szczęśliwy ;) ale martwię się co jutro mnie czeka ? Chyba wszystko powinno obejść się bez bólu ? i jak będzie wyglądała ta następna część leczenia ? pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonek77
Ludzie ratunku. Jestem w trakcie leczenia kanałowego - po 2 wizytach. Ostatnio byłam w poniedziałek, dentystka coś robiła bez znieczulenia (czulam ból). Następna wizyta ma być w poniedziałek i wtedy dentyska ma mi juz podobno zakładac plombę. Od ostatniej poniedziałkowej wizyty prawie umieram z bólu. O naciśnięciu na ząb, jedzeniu nie ma mowy, a bół jest ciągły, strasznie nieprzyjemny. Czy tak ma być? Ona sama się zdziwiła, że mnie bolało jak mi dłubała w zębie. Mam do niej dzwonić czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WooJo
Do Pawel19. Skoro bolało Cię przy usówaniu nerwa pewnie nie był on dobrze zatruty. Jeśli zostały Ci usunięte wszystkie nerwy z leczonego zęba kolejna wizyta sprowadzi się do poszerzenia kanałow, wyczyszczenia oraz ich wypełnienia. Na samym koncu (możliwe ze na kolejnej wizycie) będzie załozona plomba. Niemasz się co obawiać kolejnych wizyt bo jeśli masz nerwy usunięte to co ma Cie boleć ?? :D:D:P Do Iwonek77. Nie jestem w stanie dokłądnie odpowiedzieć ponieważ nienapisałaś co konkretnie robiła z regóły na 1szej wizycie zatrówa się nerwa na 2giej jeśli został zatruty to usówa się nerwy 3cia wizyta to juz poszerzenie, oczyszczenie oraz wypełnienie kanałow a ostatnia z wizyt to założenie plomby. Ja podczas swojego leczenia kanałowego nieodczółem ani grama bólu (zarówno w gabinecie jak i potem w domu mogłem norlanie jeść nieodczówałem bólu podczas nagryzania itp itd). Skoro odczówasz teraz ból to udaj sie do niej i powiedz jak temat stoi i niech coś Ci tam posprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonek77
Dzięki. Na pierwszej wizycie miałam znieczulenie, nie wiem dokładnie co mi robiła ale na pewno tak jakby "przepychałA" kanały, troche to trwało, potem zakleiła i wizyta za tydzień. Na tej drugiej poniedziałkowej wizycie nie dała mi znieczulenia, na moje zdziwienie odpowiedziała, że ząb jest już martwy i nie trzeba. Jednak potem kiedy już znowu wierciła mi czymś w kanałach w co najmniej 1 odczuwałam ból, w innym nie. Robiła mi cos też kwasem cytrunowym (wpuszczała strzykawką). Na koniec wspomniała, że leczenie kanałowe jest zakończone i na następnej wizycie założy plombę. Powiedziała też, że trochę mnie ząb może poboleć, ale nie spytałam jak długo myśląc, że chodiz o dzień po zabiegu. Nie chce wyjśc na panikarę ale naprawe ten kilkudniowy ból jest bardzo uciążliwy, a dziś jest na pewno silniejszy niż wczoraj. Do poniedziałku trudno będzie wytrzymać. Aha rentgen miałam tylko przed przystąpieniem do leczenia zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyG
Mam pytanie do was...byłem na kanłowym w poniedziałek...dentystka chciała za pierwszą wizytą usunąć kanały, jednak w poniedziałek usunęła miazgę i wstawiła trutkę, by zatruć nerwy...OD PONIEDZIAŁKU do dziś mnie boli ten ząb, uczucie jakby go coś rozpierało i chciało zniszczyć od środka...czy ten ból powinien utrzymywać się tak długo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy kanalowym rozwierca do miazgi(naczynia krwionosne,nerwy) to jedno i to samo:) zaklada trucizne i ma sie zatruc.tyle nerwow ile korzeni.mi usuneli ostatnio bez zatruwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula124
któś napisał że 4 wizyty, ja miałam tylko trzy i nic mnie nie bolało;) ani w gabinecie ani w domu;) pierwsza wizyta-zatrucie 30zł lub 40zł, druga- czyszczenie kanałów(chociaż nie do końca wiem co tam mi robiła, wolałam o tym niemyśleć;) 120 zł, trzecia plombowanie-100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaz
Ja po wyczyszczeniu kanałów i poszerzeniu 3 tygodnie, nie przestaje brac przeciwbólowych. Ale ostatnie 2 dni stały się naprawde niemiłe, bo chyba przestały działać, może nei bli niesamowicie mocno ale meczace to jest no jakas gulałka sie pojawiła przy robionym zebie .. :/ .. w myślach przewija mi sie że się rozstane z moim zębem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka22.
witam, mam pytanie. Miałam leczoną kanałowo górną szóstkę. Pierwsza wizyta - czyszczenie kanałów i włożenie czegoś przeciwzapalnego. Nic po wizycie nie bolało. Po miesiącu kolejna wizyta - czyszczenie kanałów i wypełnienie ich. Również po wizycie nic nie bolało, wszystko było w porządku. Dziś mija 4 dzień po wypełnieniu kanałów, przy nagryzaniu czuję w środku dość silny ból, ale tylko przy nagryzaniu, w pozostałych przypadkach - nie. Zastanawiam się, czy to normalne lub czy oznacza, że coś jest nie tak :( Może ktoś wie lub miał podobną sytuację... dziękuję z góry za odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×