Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ganglionowa

GANGLION - Torbiel galaretowata

Polecane posty

Gość gość
Lepiej nie traktuj go tłuczkiem, tak na prawdę to nie jest bezpieczna metoda. Nigdy nie wiadomo czy płyn się rozleje równomiernie, czy może gdzieś się skumuluje i uszkodzi Ci ścięgno czy staw. Ja miałam przez kilka lat na przegubie prawej ręki, wyszedł jak miałam małe dziecko, ręka przeciążona. Miałam różne leki, maści, opaski... dopiero po zagipsowaniu ręki wszedł do środka /tak mówił lekarz/. Mam spokój. W ubiegłym roku z dnia na dzień pojawił się na nodze, na linii pantofla /pod dużym palcem w stronę śródstopia/. Masowałam, rozgrzewałam, bez skutku. Jakiś czas temu sam zniknął ;-) Nie wiem od czego to zależy, ale czytałam sporo o tym i nie ma reguły na to świństwo - czasem się odnawia nawet po zabiegach a czasami samo znika niespodziewanie. Jeżeli nie dolega to ja nie ruszałabym. Kiedyś byłam u takiego znanego ortopedy i on sam tak powiedział, że zanim nie dokucza to zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiczkaa bejbee
Mam 13 lat. Ganglion miałam rok na grzbiecie prawej stopy , nie wiedziałam co to jest moja mama myślała ,że po prostu się uderzyłam i ,że to zniknie . Lecz nie znikło ;( . Nie dawno ok. 2 tyg. temu miałam zapalenie w lewym nadgarstku , no to przy okazji pokazałam lekarzowi moją ''gulkę'' na nodze , naciskał mi na nią z całej siły i uświadomił mnie że to jest ganglion i , że będę miała operacje(zabieg) . Troche się załamałam bo to moja pierwsza operacja ,ale no cóż ten ganglion mi przeszkadzał , nie bolał , ale przeszkadzał .Brzydko wyglądał na mojej stopie ;( . Dziś miałam operacje , byłam pod narkozą ogólną, nic nie pamiętam :) . Nogę rozcieli wyjeli ganglion i zaszyli . Teraz mam mocny ból stopy , za tydzień zdejmują mi szwy i mam nadzieje że wszytko będzie dobrze i te paskudztwo nigdy do mnie nie powróci. Nie życze takiego bólu nikomu. Będe miała spokój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ze co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj miałam zabieg usunięcia ganglionu prawego nadgarstka. Ręka wciąż boli jak nie wiem, staram się jej nie używać i wszystko robię lewą, często z pomocą kogoś innego. Miałam znieczulenie miejscowe. Wypuścili mnie już wczoraj wieczorem, ale dzisiaj jadę po wypis :) Mam nadzieję, że z ręką wszystko będzie ok, w końcu to prawa kończyna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam zabieg usuniecia gangliona na lewej dloni... trzeba przyznac, ze bolalo i dalej boli mnie kosc. sam zabieg nie byl az tak straszny, mialam znieczulenie miejscowe. I tu mam pytanie do tych, którzy mieli juz taki zabieg. Czy was tez reka boli, szwy wiadomo, ale kosc na której to bylo? czy mieliscie mdlosci po kilku dniach od zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no więc ja mam bardzo nietypowa historie gangliona i chcialabym uslyszec ze ma ktos podobnie.. pierwszy raz pojawil mi sie poltora roku temu po miesiacu mialam usunietry operacyjnie.. pozniej po 9 miesiacach odrosl , kolejne ciecie, odrosl po zdjeciu bandazy, kolejna poprawka. dalismy sobie spokoj na pol roku.. teraz czekam na termin u chirurga reki, ale w miedzyczasie sprobowalismy odciagania igla.. no i od tego czasu ganglion mi peka i wylewa sie na zewnatrz! Ta rana od igly sie nie goi bo ganglion za szybko sie odnawia i peka i trzeba wycisnac maz.. i tak co 2 tyg na poczatku, a teraz coraz czesciej (zaczely sie zajecia akademickie wiec pisze chora reka i jest moze przeciazona bardziej..) Czy komus tez ganglion pekal i wylewal sie na ZEWNATRZ? bede wdzieczna za informacje bo przejrzalam setki postow na roznych forach i nikt nic takiego nie pisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gangliona nie należy rozcierac gdyż moze to doprowadzic do stanu zapalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna rozcierac,ale delikatnie,mozna tez go zlikwidowac samemu mentalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do Was. Do tych co mieli odsysane i ostrzykiwane gangliony oraz operacyjnie usuwane. Interesują mnie fachowcy od ganglionów w stopie, a dokładnie o staw skokowy (to nie ci sami specjaliści co od rąk). Mi zagnieździł się między Achillesem a kostką. Na oko jest nie widoczny. Podajcie mi namiary na fachowców jeśli możecie. Chciałbym to najpierw odessać i ostrzyknąć sterydem, no chyba, że konieczne jest cięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusia004
Ja takie coś mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc wieczorową
Nie potrzeba niczego odsysac,i tak Ci odrosnie ganglon skoro juz sie raz pojawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietłek
Witam wszystkich. Podobnie jak Wy miałem gangliona na prawym nadgarstku. Męczyłem się z nim przez kilka dobrych lat. Opaski elastyczne, maści, odsysanie, operacja, zawsze odrastał. Ale przeczytałem ciekawy wywiad z pewnym doktorem. Artykuł był o nie piciu mleka, gdyż mleko jest dla cieląt a nie dla ludzi. Pomyślałem bzdury przecież od zawsze pije mleko. No i właśnie stąd te problemy, przynajmniej tak mi się wydaje. Przestałem je spożywać. I przynajmniej na razie już kilka miesięcy ganglion znikł. A i do tego dużo witaminy D3 czyli przebywanie na słońcu jak najdłużej. Picie pyłku kwiatowego albo tranu. Mam nadzieję, że już nigdy nie wróci. Będę dalej obserwował swoje ciało za jakiś czas napisze co i jak. NIE PIĆ MLEKA ;) Macie pytania postaram się odpowiedzieć. Przynajmniej na podstawie swoich doświadczeń gg: 2427659 piotrganglion@o2.pl z poważaniem Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikan1979
witam wszystkich, ja miałam ganglion na prawym nadgarstku przez kilka miesięcy, nie utrudniał mi życia wiec nie ruszałam go - niechaj będzie myślałam, dwie noce temu obudzilam sie z potwornym bólem nadgarstka i reki az do łokcia, nie moge teraz ruszac dłonią, ból jest naprawdę uciążliwy, dziś idę zrobic zdjecie rtg moze cos potem lekarz poradzi? pozdrawiam wszystkich! PS. Piotr, musze przemyslec kwestię mleka, coś w tym jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulka362
hejo wszystkim, ja mialam ganglion i chirurg 2 razy robil mi punkcje (odciagal dziada strzykawka) powiedzial, ze nie oplaca sie go wycinac bo to trzeba rozcharatac reke a itak czesto pozniej wyskakuje w tym samym miejscu lub obok i ze w szpitalu to robia a u nich jak chcę to najlepsza metoda jest leczenie regeneracyjne autogennymi czynnikami wzrostu (prp) terapia polega na pobraniu krwi pacjenta a nastepnie wstrzyknieciu odwirowanego osocza w zmienione chorobowo miejsce w celu przyspieszenia gojenia. podobno jakas nowa metoda i kosztuje 200zl. chyba sie na to zdecyduje poniewaz mam ganglion na samym zgieciu reki, widac go dopiero jak zegne reke bo jak mam prosto to nie widac. a boli jak... tym bardziej ze zaczelam prace na produkcji przy wiazkach kablowych to nadwyrezam reke niesamowicie. aha i po tym zabiegu reke wkladaja w gips chyba na miesiac zeby nia nie ruszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R63
Witam Wszystkich! Jestem ciekawa co mi odpowiecie mam gangliona już prawie trzy lata. Kupiłam sobie trzy lata temu orbitreka do ćwiczenia, jak zaczęłam ćwiczyć to zaczęły się problemy z kostką w nodze. Nie wiedziałam co to jest chodziłam po różnych ortopedach każdy robił co innego zabiegi zastrzyki itd. Półtora roku temu trafiłam do lekarza w Krakowie, który stwierdził że mogę to usunąć ale nie ma gwarancji że nie odrośnie. Poddałam się operacji, bo już nie mogłam dużo chodzić. Minęło półtora roku i znów mnie zaczyna boleć jak gdzieś połażę więcej. Wydaje mi się że znowu odrasta dwa centymetry dalej. Nie mam ochoty znowu dać się ciąć. A lubię chodzić turystycznie a teraz klapa. P.ozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Moja 10-letnia córka miała ganglion na lewym nadgarstku. W szybkim czasie (ok. 3 tyg.) urósł tak, że nie dało się go już rozmasować i sam by się nie wchłonął. Skierowano nas do ortopedy, który odessał tę "galaretkę". Na kontrolę mamy przyjść po miesiącu, a do tego czasu ma unikać przesilenia nadgarstka, ma zwolnienie z w-fu. Znieczulenie miała miejscowe ( tylko czymś popsikali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olala28
Hej :) Jestem dziś po punkcji gangliona na lewym nadgarstku po wewnętrznej stronie. Męczyłam się z nim ponad rok. Od pół roku ból był nie do zniesienia, bolała nie tylko sama okolica stawu nadgarstkowego ale ból promieniował do palców oraz do łokcia. Czasem drętwiała mi cała kończyna górna. Dziś ... po zabiegu (który cholernie bolał - bez znieczulenie) lekarz po zrobionej punkcji ostrzyknął sterydem. Ręka cały czas boli , z bólu nie moge wytrzymać, boję się zajrzeć pod opatrunek....dostałam skierowanie na EMG splotu barkowego bo jest także podejrzenie zwyrodnienia pochewek ścięgnistych, mam nadzieję że się nie sprawdzi! Pozdrawiam wszystkich Ganglionowców i trzymam kciuki za szybkie pozbycie się ich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam ganglion stawu międzykręgowego C5/6. Boli mnie szyja, głowa i ogólnie do d..., może miał ktoś w tym miejscu a nie jak każdy przeważnie w nadgarstku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey 7 października 2013 roku mialam usuniety ganglion operacyjnie byl on na kostce bocznej lewej nogi i po roku czasu stwierdzam ze kolega znowu odrosl . Nie boli jedynie co to skóra sie na nim robi ciemna szorstka i sie luszczy i wyglada to bardzo nie estetycznie mial ktoś to dziadostwo w tym miejscu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy miał ktoś na grzbiecie ręki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nosiłam długo małe dziecko na prawej ręce i pojawił się guzek na grzbiecie ręki.Znacie jakieś maści,które pomagają?Poproszę o nazwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam sposób!!!Po dwóch tyg. od pojawienia się zaczęłam smarować żelem Venożel.Zmniejszał się stopniowo,od razu była różnica,żel przyjemnie chłodzi....Po trzech dniach smarowania już go nie widać!Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss Ganglion
Witam, mam gangliona na stawie skokowym. Kilka dni temu miałam odsysanie. Teraz znów mam "gulkę", ale miękką i jakby rozlaną. Czy to może być obrzęk, czy to cholerstwo odrasta? Czy ktoś miał podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja idę jutro do chirurga z ganglionem na lewym nadgarstku. Kolejny raz odrósł. Poprzednio był odsysany strzykawką, moze jednak czas na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Czy odessanie tej galaretki wykonuje się zazwyczaj przy znieczuleniu miejscowym czy na żywca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na żywca, ale az tak tragicznie nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olala28
Hej. Jestem po chirurgicznym usunięciu tego paskudctwa 2 dni temu. Znieczulenie miejscowe ręka boli i drerwieje mi kciuk aż do szwów. Po operacji czuje się fatalnie mam mdłości nie wiem co dalej za tydzień jade na ściągnięcie szwów... miał ktoś takie objawy...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaga
Witam z ganglionem męczę się od ok. 4 lat Miałam go na prawej dłoni od wewnętrznej strony. Najpierw był mały i miękki i wchłaniał się, aby po pewnym czasie znów się pojawić. Za każdym razem był odrobinę większy i coraz twardszy, oraz był ze mną na dłużej i z coraz większym trudem się wchłaniał. Po kilku razach nie wchłonął się wcale tylko utworzył twardą podskórną torbiel. Od kilku miesięcy bolał bardzo i utrudniał ruchomość ręki. Żadne masaże, smarowidła, czy opaski nie przynosiły efektu. Słyszałam że można ten ganglion "rozgnieść" masażami, lub uderzając w niego czymś twardym, ale mimo prób nie dało to efektu. Po wizycie u ortopedy, oraz usg zapadła decyzja że jedynie zabieg może pomóc tym bardziej że torbiel uciska jakieś wiązadła co powoduje ból oraz promieniowanie i do palców ręki i łokcia. Było to ok. 1 miesiąca temu. Wczoraj przeszłam "operację" na własne życzenie. Otóż w pośpiechu ścisnęłam rękę z ganglionem w drzwiach zabolało bardzo i ganglion pękł !!! Rozlał się od wewnętrznej strony ręki, ale już dziś trochę się wchłonął. Najważniejsze że już nie szpeci ręki i nie uciska ścięgien !! W świetle różnych metod ta była chyba najbardziej naturalna !! Liczę na to że długo nie będzie mnie nawiedzał !! Poczekamy ... Zobaczymy ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam gangliona od ok. 5 lat na wierzchniej stronie dłoni. Początkowo był bezbolesny dlatego nic z nim nie robiłam, jednak kiedy zaczęły się bóle nie dało się wytrzymać. Każda zmiana pogody, za długie ćwiczenie czy nawet zwykłe ruchy sprawiały mi ból. Poszłam do chirurga, który odessał mi to. Poźniej odsysanie miałam jeszcze jakieś trzy razy, ale po każdym praktycznie po jednym dniu ganglion odrastał. W końcu, kiedy zaczęły mi drętwieć palce zdecydowałam sie na operacje. W szpitalu leżałam dwa dni. Operacja była na znieczuleniu miejscowym, ale i tak praktycznie całą przespałam. Kiedy się obudziłam muszę przyznać, że bolało strasznie, jednak kroplówka przeciwbólowa działa cuda. Założyli mi szynę, żebym nie ruszała ręką i odesłali do domu. Minął ponad tydzień od zabiegu, szyny już nie noszę, szwy (a raczej szew, bo jest tylko jeden) mam do wyjęcia za kilka dni. Jak narazie wszystko się ładnie goi, chociaż mam problem z palcem wskazującym, ponieważ nie mogę go zgiąć... Obawiam się, że mogli mi coś uszkodzić, ale poczekamy kilka dni i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olala28
Mineło 13 dni od operacji , 4 dni temu miałam ściągnięte szwy ale w dalszym ciągu mam zdrętwiały kciuk i uczucie jakby ktoś obdzierał mi go ze skóry...nerw dalej bardzo rwie... czeka mnie kolejna wizytabu chirurga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×