Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ganglionowa

GANGLION - Torbiel galaretowata

Polecane posty

Gość A to chyba nie jest
No bo lekarze tak maja,oni to byw szystko zaraz operowali,a jak Ci uszkodza nerw jakis i usztywnia noge????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Były próby leczenia, m.in. fizykoterapia, ostrzykiwania, odesania ale nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to chyba nie jest
Bo takie rzeczy nie pomoga,stosowałąs zapper???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to chyba nie jest
No to proponuje zastosować,opercja to brutalna ingerencja w organizm ludzki,nie jest to najlepsze rowiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że operacja to ostateczność, dlatego pytam czy może ktoś ją przeszedł i czy pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to chyba nie jest
Tak przeszedł,nie pomogła ,dalej rosnie cysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś może coś więcej powiedzieć o operacyjnym usunięciu ganglionu z stawu skokowego (jak to wygląda, ile jest się w szpitalu i czy usztywniają staw). Zastanawiam się nad operacją, gdyż nic nie pomaga i chodzić nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Jak to nic nie pomaga???a zappera stosowałąś???albo autosugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosowałam zappera i nic. Jak by bylo malo, na drugim stawie wyczuwam torbiel ale narazie ona nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
a jak stosowałas ten zapper opowiedz,bo to wazne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz nie kazdemu zapper moze pomoc,nie na kazdego dziala. a ja chce sie tylko dowiedziec co i jak z operacja (jakie znieczulenie) i czy noge usztywniaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Ale to nie ma działac na kazdego z nas ludzi tylko na pasozyty,a te zapperowo sie nigdy nie oprą:)to jakbys posadziła skazanego na krzesło elektryczne i miała watpliwości czy prad go zabije:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
A po co Ci ta operacja czy chcesz zostac kaleką??nie pchaj sie na zadna operacje ,nawet sama wiedza i myslenie o niej nie jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
No zle bo nie wiem po co to chcesz wiedzieć???skoro mozna wyleczyc sie bezinwazyjnie,juz sama mysl o operacji jest zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Ok,masz prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliglutka
Witam Od paru dni zauważyłam na kości w nadgarstku malutką kuleczkę, dość twardą, ale nie bolesną, która jest moim zdaniem przytwierdzona do kostki tej pod kciukiem, bo jak poruszam dłonią widać jak skóra się po tej gulce przesuwa. Czy to może być ganglion czy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gangolikowna
sluchacie nie czytalam calego forum ale powiem wam jak ja sie pozbylam mojej kochanej galaretki! nie nie zjadlam haha byla wielka i nie chciala zniknac lekarz powiedzial mi zebym oszczedzala reke po tym jak zdjelam szyne bo nadgarstek mialam skrecony i potym mi sie ganglion zrobil. mialam oszczedzac reke i tylko cwiczyc zeby mi stawy nie zastaly a przy tym dal mi na to 2 masciektore mialam stosowac na przemian na gangliona. niestety on tylko troszeczke sie zmiescil i bylo widac bule ktora sie poruszala jak ruszalam palcami tak ze to byla atrakcja dla wszystkich. czytalam rozne fora i szukalam jakies odpoowiedzi wszedzie pisala o tym ze operacyjnie to samo lekarz mi powiedzial no i smarowaniem oliwy z oliwek robilam oklady i smarowalam nic. wiecie jak szybko sie pozbylam tego o tak; 2 tyg pozniej juz walilma to wszystko i mowie najwyzej operacja i juz. w wekend pojechalam do kuznki gdzie byly zapewnione atrakcje i pojechalismy do parku lionowego . chialam oszczedzac reke ale jak to park linowy czasem trzeba sie jedna reka trzymac mocno by 2 cos zlapac i tak w kolko tak nadwyrezylam ta reke ze mnie bolala. to byl weekend i skonczyla mi sie L4 poszlam do pracy a tam tez kupe roboty a ze jestem praworeczna nie dalo sie tej reki oszczedzac pierwsze 2 dni pracowalam niezbyt zawrotnie ale potem coraz bardzej tak minal tydzien i co.. zauwazylam ze zniknal torbiel! poprostu walic zalecenia i wystawic Ganglion na wysilek fizyczny zniknie :# !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniorrrka
Czy ktoś sie orientuje, czy po podaniu Depo Medrolu przy ganglionie, można pić alkohol? Jesli nie to jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r5
Witam ponownie, wypowiadałem się kilka(naście?) stron wcześniej i powiem jak sprawa wygląda u mnie. Miałem gangliona przez ok. 4 lata. Był on w miejscu jak na pierwszym zdjęciu. Po tych czterech latach po prostu zniknął, ale nie ukrywam, że nadgarstek nie był oszczędzany (kolarstwo górskie, regularne pompki i wiele wiele innych dyscyplin sportowych). Niestety zniknął na ok. miesiąc i pojawił się po "drugiej stronie" stawu (wcześniej był przed nadgarstkiem na przedramieniu, aktualnie jest za nadgarstkiem na dłoni - na zdjęciach średnio widać, ale odległość między starym i nowym ganglionem to około 3cm). Zauważyłem również wpływ temperatury na wielkość gangliona - im zimniej tym jest większy :D [url=http://naforum.zapodaj.net/22eb3b10168a.jpg.html]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/22eb3b10168a.jpg [url=http://naforum.zapodaj.net/6a4be10690ca.jpg.html]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6a4be10690ca.jpg Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monirrrka
Ja jestem umówiona na jutro do ortopedy na odessanie i wstrzyknięcie Depomedrolu, chociaz nie boli mnie to tak jak wcześniej, mam wrażenie, że ganglion się zmniejszył i zastanawiam się nad sensem robienia czegokolwiek w tym kierunku. A w związku z tym, że weekend się zbliża chciałam się dowiedzieć, czy mogę cosik wypić, czy nie za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mnie dopadło to cholerstwo- na dodatek zabieg ze strzykawką odpada, bo ganglion jest dwukomorowy i znajduje się pod ścięgnem palca. Operacja ma być 6 grudnia, na znieczuleniu miejscowym. Z tego co pamiętam to ma być blokada splotu pod pachę, a więc przez te 20-30 min które ma trwać operacja będę przytomna...brrr. Strasznie się tego boję, czy ktoś może miał podobną sytuację? Czy po znieczuleniu ogólnym rzeczywiście zupełnie nic się nie czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamuffin
cześć. mam ganglion n prawym nadgarstku od dziesięciu lat, chodziłam z tym do różnych chirurgów, jeden przez trzy wizyty twierdził, że skoro nie boli, to nie ruszać, a na czwartej wizycie nawrzeszczał na mnie, że to miałam dawniej złamaną rękę i należało udać się do gipsu, teraz już za późno. I przestałam robić z tym cokolwiek. Ale problem powrócił, bo zaczął mi się robić w tym samym miejscu na lewym nadgarstku, poszłam do chirurga i stwierdził, że to ganglion właśnie. I zastanawiam się, czy nakłuwać, czy operacyjnie... bo już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barjolka
Mam ganglion na stopie od kilkunastu lat. Po pierwszej operacji było kilkanaście lat spokoju ( 2 punkcie). W ub. Roku przeszłam dwie operacje, bo wyrósł duży i znów go mam, a nawet dwa, bo tydzień temu wyskoczył mi pod kolanem ( 5 cm). Zwatpilam we wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daris
Ja zastosowałem zmodyfikowaną "metodę biblijną", a mianowicie zgiąłem maksymalnie nadgarstek i uderzyłem nim o szafę. Na drugi dzień znacznie się pomniejszył i teraz jest tylko niewielkie wybrzuszenie. Nadal będę masował to miejsce, to może całkowicie się wchłonie. Zmodyfikowana metoda nie jest najlepsza, bo ciężko wtedy o precyzję. Ja ją zastosowałem, bo byłem zdenerwowany z innego powodu i sobie pomyślałem: a co tam! Niech się dzieje co chce! Na razie jestem zadowolony z efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezgangliona
Mój ganglion na stopie znikł po 2 dniowym smarowaniu oliwą z oliwek. Najpierw byłam sceptycznie nastawiona , ale stwierdziłam co mi szkodzi. Masowałam 4 razy dziennie po 100 razy zgodnie ze wskazówkami zegara. Najpierw się trochę powiększył a na drugi dzień zaczął znikać. Został tylko ślad ciemniejszy, opalony od słońca. Dla mnie metoda rewelacyjna i bezbolesna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anukia
Witam U mnie podobnie jak u tynki, ganglion na wew stronie nadgarstka- nie da sie strzykawa tego wycisnac tylko zabieg, lekarz powiedzial ze jak nie przeszkadza oto nie ruszac ataki zabieg moze uszkodzic nerwy wtf? Daris- ja kiedys siedzialam na dloniach na murku i zgniotlam ganglioni zniknal, ale po jakims roku znowu sie pojawil i mam go do dzis, moze przywale tuczkiem do kotletow? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×