Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ganglionowa

GANGLION - Torbiel galaretowata

Polecane posty

Gość niula
Spróbójcie maść z antybiotykiem mi pomógła smarowałam nią ręke jak często mogłam i efekt jest widoczny poszukam jej i napisze wam jak się nazywa jest super = P = P = P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnesasa
Antybiotyk? A nie zniszczylas sobie tym skory? Tak smarowac czesto skore jak prawdziwa przyczyna jest gleboko pod nia? To moze juz lepiej olejek kamforowy jak tam ktos wczesniej pisal? Dzisiaj, 6 dni po odsaniu plynu moja stopa wyglada lepiej, guzek jest mniejszy, ale jeszcze boli i chodze powoli, caluski dla wszystkich cierpiacych ganglionowcow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka1983
Pytanie do wszystkich, ktorzy maja gangliony: Czy one sa w miare miekkie, czy twarde jak kamien? Pytam, bo po urazie stopy mam cos takiego, ale na moje oko jest to wystajaca kosc, ktora przed urazem nie wystawala a nie zaden guzek wypelniony w srodku plynem.. Dodam ze uraz byl kilka miesiecy temu a noga nadal boli.. Wydaje mi sie, ze przeskoczyla mi kosc, jednak lekarz mowi, ze jesli kosc bylaby nie na miejscu, to wogole nie moglabym nastapic na stope.. ale z doswiadczenia wiem, ze lekarze sie myla, nawet jak patrza na zdjecie rtg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadget
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy ganglionów i torbieli galaretowatych! :) Pozwolę sobie opowiedzieć moją "ganglionową" historię. Jakieś 2 lata temu pojawił się na moim prawym nadgarstku od strony wewnętrznej Pan Ganglion numer 1. Nie bolał, właściwie nie przeszkadzał, tylko brzydko wyglądał :/ z czasem zaczął się powiększać i z początkowej miękkiej kuleczki o średnicy ok. 1 cm, zrobił się bardziej jajowaty i się wydłużył do wymiarów ok 1x2cm. Nie poszłam z tym do lekarza, bo mama mi mówiła, że będąc studentką też wyskakiwały jej takie bąble, tylko po zewnętrznej stronie dłoni. Obie mamy wątłe nadgarstki, ona wtedy musiała dźwigać ciężkie torby, a ja w tym czasie zaczęłam dość intensywnie trenować aerobik (w tym ćwiczenia z hantelkami) a potem też wyjechałam z domu na studia i zmienił się mój tryb życia. Po jakimś czasie babcia zaniepokojona stanem mojego nadgarstka zaproponowała mi coś, co jej samej pomogło na zesztywniałe palce, na których też ma jakieś zmiany. Przygotowała mi gorące obierki z ziemniaków, które nałożyłam na nadgarstek i masowałam przez chwilę. Potem jeszcze użyłam jej elektrycznego aparatu masującego. O dziwo następnego dnia Pan Ganglion numer 1 zniknął! Cieszyłam się moim zdrowymi i pięknymi nadgarstkami, ale nie trwało to długo. Pan Ganglion numer 2 dla odmiany pojawił się na lewym nadgarstku, również od strony wewnętrznej i również był miękki. Sesja z babcinymi obierkami nie pomogła ani trochę. Tym razem postanowiłam pójść do lekarza, chociaż nic mnie nie bolało. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że to torbiel, czym bardzo mnie wystraszył, bo zanim zdążyłam sprawdzić co to jest, przez moją głowę przemknęła myśl, że to zmiana nowotworowa... Dostałam skierowanie do neurologa. Zdziwił mnie ten wybór specjalisty, więc zapytałam się, czemu nie chirurg lub ortopeda, a lekarz odpowiedział mi: "nerwy są ważniejsze od kości". Natomiast zdziwiona pani neurolog stwierdziła, że "jeśli pani to nie boli, to znaczy, że to nie uciska na nerwy i ja tu nic nie mogę poradzić". I dała skierowanie do chirurga specjalisty od ręki. Zanim dostałam się do chirurga, już miałam Pana Gangliona numer 3 (prawy nadgarstek, twardy jak kość, wewnętrzna strona). A chirurg stwierdził, że "prawdopodobnie jest to torbiel galaretowata, ale żeby się upewnić, trzeba ciąć". Nie zaproponował punkcji, ani niczego innego, od razu pod skalpel. Sprawdził jeszcze, uciskając oba guzki, czy to nie tętniaki. Na szczęście nie wyczuł pulsu, więc nie. Ale za to powiedział, że z powodu nietypowego umiejscowienia na tętnicy promienistej, nie może mi zrobić zabiegu w warunkach ambulatoryjnych, czyli w przychodni, tylko muszę z tym pójść do szpitala, na operację w niedokrwieniu. Najpierw jedna ręka, potem druga, ciach, ciach. Kiepska perspektywa na resztę wakacji, i pewnie nie zdążę do początku października, kiedy to zaczynają mi się zajęcia. Ale ja się na to nie zgadzam, dlatego postanowiłam poszukać informacji o moich Panach Ganglionach. Od dziś noszę 2 opaski uciskowe na nadgarstek, będę też codziennie przez 20 dni robić sobie minikąpiele w 2% roztworze Iwonickiej soli jodobromowej (40g na 2 litry wody 37st.C) – poleciła mi to moja mama - farmaceutka. No i masować za pomocą maści nagietkowej :) Jak to ktoś mądrze powiedział - każdy ganglion jest inny. Widzę to nawet po moich, każdy inaczej wyglądał i inaczej się zachowywał pod wpływem różnych metod. Za 3 dni kończę 21 lat, prawdopodobnie mam wrodzone skłonności do takich urazów (po mamie), ostatnio zmienił się też mój tryb życia, wyjechałam na studia, zamieszkałam z chłopakiem i teraz to ja prowadzę dom, robię zakupy, sprzątam i to pewnie przez to mam moje gangliony. Życzę wszystkim pozbycia się ich raz na zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnesasa
Alka 83- gangliony sa miekkie ! Po tym sie je poznaje, lekarz jak ci je bada, naciska na nie a one sie uginaja. Polecam pojscie do dobrego specjalisty a na pewno ci cos poradzi. Gadget- boje sie sprobowac metody z obierkami, poczekam na badanie kontrolne nastepne. Moja noga wyglada lepiej po 11 dniach od odssania plynu, ale jeszcze dretwieja palce u stop, bo ganglion usadowil sie na glownym nerwie i leca prady po calej nodze jak sie go dotknie. Gadget, nie pracuj tak ciezko w domu :). Pozdrowienia dla wszystkich cierpiacych ganglionowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnesasa
Alka 83- gangliony sa miekkie ! Po tym sie je poznaje, lekarz jak ci je bada, naciska na nie a one sie uginaja. Polecam pojscie do dobrego specjalisty a na pewno ci cos poradzi. Gadget- boje sie sprobowac metody z obierkami, poczekam na badanie kontrolne nastepne. Moja noga wyglada lepiej po 11 dniach od odssania plynu, ale jeszcze dretwieja palce u stop, bo ganglion usadowil sie na glownym nerwie i leca prady po calej nodze jak sie go dotknie. Gadget, nie pracuj tak ciezko w domu :). Pozdrowienia dla wszystkich cierpiacych ganglionowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnesasa
Alka 83_ ganglion jest raczej miekki, po tym sie go poznaje, ugina sie troszke, idz do dobrego specjalisty, na pewno ci cos poradzi. Gadget- boje sie sprobowac twej metody z obierkami, poczekam na badanie kontrone. Po 11 dniach od odssania plyny noga prawie nie boli, ale guzek jeszcze jest, palce stopy dretwieja i nie wolno go dotykac, bo wtedy prady szaleja po calej stopie. Gadget -take it easy .. Pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnesasa
Ojejku ! Ile razy mnie mnie tu zarejestrowalo! Bye.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jimj
i jaaa tez to mam :( 12.10 ide na ciecie....a buuu.... jakie dokumenty trzeba miec ze soba jak sie idzie do szpitala?nigdy nie bylam a nic mi lekarz nie powiedzial...i czy cos procz dokumentow brac? z gory dzieki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, co trzeba? Ja w piątek wybieram się na zabieg, a w sobotę muszę iść na bardzo ważne przyjęcie. Czy wsadzą mi rękę w gips albo szynę i będę mogła bezpiecznie się bawić? Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja po zabiegu miałam tylko bandaż na ręku i kilka szwów:) ale chciałam Wam powiwedziec jak ja sie pozbylam tego paskudztwa. Po zabiegu wyskoczyło mi ich kilka, czasem znikały odnawiały sie i tak wkołko.... Raz trafiłam to takiej starszej pani doktor i ona mi powiedzia, że nie ma sensu wycinac tego ani wysysac bo i tak sie odnawia! powiedziala, że mozna sprobować tak mocno go ścisnac az peknie!! i nie trzeba sie przejmowac ze ta galareta wyplynie, bo nie zaszkodzi. Wtedy pomyslalam ze to chore! Niedlugo potem wybilam ten nadgarsek i tak bolal ze masaż przynosil ulge i podczas tego masażu zbyt mocno przygniotlam ta kulke, że poczulam jak peka i ten zel wylazi. Wyobraźcie sobie ze od tamtej pory nic mi nie wyskoczylo, a minely juz 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jimj
no a ja juz 2,5 tyg jestem po zabiegu...byly jakies problemy z zamknieciem stawu nadgarstka, mam 4 tyg trzymac reke w szynie...po 2 tyg zdjeli mi szwy i ladnie sie goi.... :))) teraz kolejne 2 tyg w gipsie ale zdjmuje co 2 dzien i troche ruszam palcami zeby reka mi sie nie zastala za batrdzo ;);P zostaly mi jeszcze tylko te podskorne szwy i utrudniaja zginanie reki ale wszystko w swoim czasie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K27wiatuszek
Witajcie. Ja już dwa razy miałam usuwanego gangliona, to było w odstępach co dziesięć miesięcy. Teraz pojawił mi się następny i znów zaczyna boleć ręka. Czy jest jakaś inna metoda na skutecznie pozbycie się tego czegoś oprócz skalpela i zabiegów.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magmiki
Witam! Mam pytanie, czy chirurg tez może mi usunąć gangliona z nadgarstka, w sensie zabieg zrobić a nie strzykawką wyssać? Mój ortopeda 2 razy strzykawką zadziałał ale nic z tego. Mam skierowanie na oddział ortopedyczny ale terminy są powalające, więc może chirurg załatwił by sprawę? Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_betinka
hej, chirurg ci to usunie ale w szpitalu, zabieg trwa ok 20 min ale musisz mieć znieczulenie całej reki wiec niestety umawiaj się na termin i czekaj, ja czekałam miesiąc a jak już zawitałam do szpitala to jeszcze miałam badania przez dwa dni dopiero mi usunęli nawiasem mówiąc właśnie na nadgarstku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magmiki
Dziękuje za odpowiedz. Może gdybym miała skierowanie do chirurga a nie ortopedy szybciej by mi się to udało załatwić. Muszę się jeszcze zorientować. Zapomniałam zapytać wcześniej jeszcze czy potrzebne są jakieś szczepienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalina
hej. mi gangliona usuwał chirurg w poradni chirurgicznej. nie musiałam sie kłaść w szpitalu i miałam tylko znieczulenie miejscowe nadgarstka . w moim przypadku nie wymagano żadnych szczepień ani nic a na zabieg czekałam dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi chirurg wysysal gangliona z nadgarstka szczykawka z gruba igla!!!! na zywca bez zadnych znieczulen :P ale znow sie zrobil i znow bede musiala isc na wysysanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_betinka
Szczepienie przeciwko żółtaczce, jeśli chcesz się tego pozbyć na dłużej raczej skalpel, ja dostałam skierowanie do chirurga, ten z kolei wysłuchał mnie przez dwie minuty, spojrzał na nadgarstek i skierował do szpitala na wycięcie,powiedział że jeśli było wyciągane już dwa razy przez strzykawkę to nie da się inaczej. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grigor
mialem to na prawej i lewej rece metoda jest tylko jedna skuteczna i bardzo szybka trzeba poprosic kolege bo samemu duzo gozej kolega przylozy np; koncowke rogolki drewnianej centralnie do kulki, a z drugiej strony przywalic mlotkiem do kotletow mniej wiecej z sila przybicia gwozdza do sciany (tylko to musi by precyzyjne udezenie) to taki majzel i młotek tylko wersja lite chora dlon chwycic druga dlonia tak mocno by poczuc ze nie bedzie zbytnio bolalo to jest wazne). Jest puk , ała, pomasowac troszke od razu i kulki nie ma. Wiecej jest strachu niz bolu. A potem flaszka koledze za zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytag
Ja polecam zastosować metodę książki.Bieżemy grubą książkę z twardą okładką wyginamy ręke tak żeby ganglion jak najbardziej wystawał i zdecydowanym ruchem walimy w gangliona..U mnie podziałało.Już po chwili nie ma śladu po ganglionie.Polecam najpierw go pomasować przez kilka dni żeby zrobił się bardziej miękki.Miałam takie świństwo około miesiąca na lewym nadgarstuku, naczytałam się o operacjach itp ale nie chciałam mieć blizny.Instruktaż można znaleźć na youtube " ganglion book method" polecam :)To naprawdę o wiele lepsza metoda niż operacja która nie gwarantuje,że ganglion nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel z gangu
Witam. Mialem kiedys przez kilka lat na nadgarstku. przewrocilem sie na to i zniklo bezpowrotnie. to bylo jakies 10 lat temu. teraz wyroslo mi na palcu lewej dloni i mam zamiar to cos ubić tylko zbieram siły w sobie :) http://www.youtube.com/watch?v=c63UrDtXuR8 http://www.youtube.com/watch?v=GR5Qfwyqs5U&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=57VGLzg9-EQ&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misswriter
mój "przyjaciel" pojawia się w czasie większego wysiłku fizycznego, ostatio mam przerwe od w-fu, ból osłabł. ale nadal nieznacznie go widać, nie wspoinając o tym, że nie moge sie na ręce podeprzec. jestem umowiona do lekarza, myslicie ze mam szanse na uzyskanie zwolnienia z w-fu?? kurczeee przecież to prawa dłoń. a ja nie mogę normalnie funkjonować kiedy mnie boli:((( czy to sensowny powód dla komisji lekarskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka:)
z tym malym kosmita na nadgarstku i grzdiecie lewej reki meczylam sie 6 lat az wreszcie po skonczeniu 18lat lekarz podjol sie usunieciu leczono mi go sterydami masciami zelami kremami ultradzwiekami i inna fizykoterapia masazami odsysali i nic... wreszcie wycieto mi go 1 marca no zbyt proste to to nie bylo mialy byc 3 szwy i po bólu a skonczylo sie na 20 reka bolala nie czuje palcow wciaz sa opuchniete mialam pouszkadzane sciegna mial on 10 cm moze mniej i tylko w polowie byl pelny zabieg mial trwac do godziny niestety o trzy sie przedluzyl jestem szczesliwa tylko co dalej jesli po rechabilitacji nie odzyskam pelnej wladzy w dloni powinno to trwac tak dlugo????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajsza114
WSTRZYKNAL CI STERYDY ALE ON TAK WROCI JA MAM NA NADGARSTKU I IDE OPERACYJNIE TO USUNAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jussssstyna
Witajcie ja mam ten sam problem. Nie byłam jeszcze z tym u lekarza, bo tak szczerze powiem, że nie za bardzo wiem od czego zacząć, do jakiego lekarza się najpierw zgłosić, czy potrzebuje jakieś skierowania?? Pytam osoby, które miały już doczynienie z tym czymś;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalina
hej. ja z moim pierwszym ganglionem najpierw udałam się do rodzinnego lekarza. dostałam skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne, chodzilam między innymi na laser i ultradzwięki. niestety to nic nie pomogło i dostałam skierowanie do chirurga który mi to usunął. po pół roku na tej samej ręce pojawił się kolejny też dostałam skierowanie na zabiegi i tym razem pękł samoistnie. od tej pory mam spokój chociaż czasami ręka boli mnie w tym miejscu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyjaciolka gangliona.
Moj ganglion pojawil sie w ubieglym roku.Umiejscowil sie na stopie (przy kostce).Po zabiegach fizjoterapeutycznych i laserze nic sie nie poprawilo.Lekarz chirurg usunal mi mojego gangliona lecz niestety po 6 miesiacach pojawil sie ponownie w tym samym miejscu.W grudniu po raz drugi -zabieg usuniecia. O ironio losu mamy kwiecien i na polowe maja mam termin (niestety juz w pelnej narkozie ) na usuniecie mojego "przyjaciela".Pozostalo mi juz teraz miec nadzieje ze to juz po raz ostatni bo moja kostka to jedna wielka blizna.Mowia ze do trzech razy sztuka.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wacek9933
Mam gangliona kilka lat na lewym nadgarstku od góry. Jestem leworęczny i to faktycznie może być od pisania. Na studiach dużo sie notowało. Lubie ćwiczyć fizycznie - hantle, drążek, rower, pompki, ale czuje, że tak jakby kości wewnątrz lewego nadgarstka układają sie troche niewłaściwie podczas tych obciążeń i ręka boli czasem. Ganglion ma średnicę ok 1,5 cm i widac go jak zginam nadgarstek. Przy wyprostowanej rece nie widać. Zrobił sie ponadto twardy. Wątpie abym mógł go deską rozwalić jak tu niektórzy pisali, prędzej bym sobie pewnie rękę połamał. Tak na codzień to tylko przy wiekszym wysiłku i obiązeniu tej ręki mi przeszkadza. Chyba jednak wybiorę sie do odessania, albo może nawet do całkowitego wyciecia. Interesują mnie ewentualne powikłania takich zabiegów. I jak sie ma posiadanie gangliona do uprawiania sportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość et@87
hej !ja mam miec poeracje usuniecia tej galarety za 2 tyg,i mam miec pełna narkoze!!!!wiec napisze jak bede po operacji!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×