Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Gość baska1917
Witam, mam problem od 2 miesiecy biore microgynon 21 tydzien temu powinnam dostac okres (tabletki biore regularnie, ciaza nie wchodzi w gre) boli mnie caly czas brzuch, czuje jakby macica i jajniki mialy mi peknac. Prosze o popmoc, nie wiem co robic mojego lekarza ginekologa nie ma, jest na urlopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Mam pytanie jak najszybciej mozna wykluczyc ciaze podcza gdy biore regularnie tabletki?? Nie mam żaadnych objawow ale jakis czas temu rostalam sie z chłopakiem. zawsze kochalismy sie do konca i nie chcialabym miec z nim dziecka gdyz bardzo mnie zranil:( Slyszalam ze niektore dziewczyny sa w ciazy i maja regularne krwawienia dlatego ja chcialabym sie upewnic na 100 % ze mnie to nie grozi...odpiszcie jak najszybciej bo strsznie sie denerwuje dzieki z gory do uslyszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmora21
ja biore m21 juz drugi dzien. narazie nie odczuwam zadnych skutkow nieporzadanych i mam nadzieje ze ich nie bedzie. boje sie tylko jednego ze po nich przytyje;p jestem osoba aktywna biegam 5 razy w tyg, chodze na basen i zdrowo sie odzywiam a kiedys mialam problemy z nadwaga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkaaaaaa
ja dziś zaczęłam. będę pisać na biezaco jakbym zauwazyla jakies niepokojące znaki. oby nie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja od prawie tygodnia biorę te tabletki... wiem, że działają na każdego inaczej i wgl.. ale mam jedno zmartwienie: dzisiaj rozmawiałam z moja koleżanka, która brała microgynon21 przez ok 2 lata, ale kiedy zmieniła ginekologa od razu kazał je jej odstawić, bo podobno jest to za duża dawka hormonów dla młodych dziewczyn.. mówiła, że strasznie wysuszają pochwę i wgl.. też widziałam same plusy: przede wszystkim niska cena, ale też brak środków ubocznych.. a to czy ktoś przytyje to już chyba indywidualna sprawa każdego organizmu.. może zapytajcie swoich ginekologów co sądzą o tej dawce hormonów i podzielcie się opiniami?? lepiej wiedzieć takie rzeczy wcześniej... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkaaaaaa
wydaje mi się, że większość tabletek anty ma zbliżoną ilość hormonów. nie ma się czym martwić na zapas. ja biorę 4 dzień, wczoraj zaczął mnie boleć brzuch i to dość intensywnie. zastanawiam się czy to od niejedzenia (bo mam z tym problem,że zaciska mi się żołądek), czy od tabletek. lepiej poobserwować swoje ciało około miesiąc , półtora i zobaczyć jak reaguje na nowe leki. pozdrrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiablicaAnielica
Micro21 ma dość dużo hormonów w porównaniu do innych nowszych tabletek. Jednakże co do skutków to bardzo rzadko występują z tego co czytam. Odp na wcześniejsze pytanie. Tak po mimo regularnego brania tabsów można zajść w ciążę. Znam takie kobiety a ponad to jest to zastrzeżone w ulotce i jakiś procent jest. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M 21. Moja historia. Brałam je przez dwa lata i już nigdy nie wezmę!! W ciągu półtora roku przytyłam 15 kg! Dosłownie tak na mnie działały ze jak nie zjadłam o określonej porze to robiło mi się slabo. Pierwsze efekty uboczne zauważylam po pół roku, brałam dalej bo myślałam że to minie, pozatym brałam już różne pigułki po których gorzej się czułam ale nie tyłam, a po tych strasznie! Odstawiłam w 2008 roku bo planowaliśmy dziecko. Minał rok a ja nadal w ciazy nie byłam ( miałam jedno już dziecko wiec bezpłodnosc byla wykluczona). Miałam robione badania hormonalne zeby wykluczyc przyczyny i sie okazało że moja gospodarka hormonalna jest jak u staruszki!!!. Miałam w dalszym ciagu po roku od odstawieniu przewagę estrogenów i dalej tyłam!! Stosowałam głodowki i przeróżne diety i nic waga spadła o 2 kg a po jakimś czasie to 2 kg wróciło wiec bylam na zero!! Zawsze lubiałam cwiczyc, nie zmieniałam diety od lat a mimo to nie chudłam. Miałam bardzo cieżką fizyczna pracę na magazynie gdzie na hali była sauna ( 40st.) i nic nie gubiłam!! Ani grama!! Po półtora roku od odstawienia dalej w ciąży nie byłam lekarz dał mi duphaston na regulacje cyklu bo przez ten poziom estrogenów miałam bez owulacyjne cykle. Po duphastonie zaszlam w ciaze w listopadzie 2009 roku niestety miałam poronienie chybione(obumarcie) w 8 tyg i konieczna była abrazja. Badanie hist-pat wykazało ze dziecko umarło 2 tyg przed poronieniem bo nie otrzymało hormonów potrzebnych do życia. 2 miesiace po poronienu zaszłam w ciaze dziś jestem po rąz drugi mamą. Moja gospodarka hormonalna uległa poprawieteraz nie stosuje żadnych tabl. anty. Nie che nikogo straszyc bo ilu ludzi tyle rożnych przypadków , ale wiem że już wiecej ŻADNYCH pigułek nie wezmę!!! Pulki co boję się bo narazie nie ma na rynku pigułek dla mnie odpowiednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguś19
witajcie! mam problem w marcu tr. przestałam brać M21(brałam od sierpnia 2009) i zrobiłam przerwę dziś wzięłam 13 tabletkę(13 dni temu wznowiłam branie tych tabletek) i wczoraj zaczelo mi sie brązowe plamienie. przez kilka godz nie mialm glownie przez noc i dzis przez dzien tez nie dopiero dzis wieczor znow sie pojawilo. mam miec powody do niepokoju? Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micronka
W zeszlym tygodniu moja pani ginekolog przepisała mi M21. Są to moje pierwsze tabletki anty. Pani Gin wybrała je, ponieważ mam problem z bilirubiną - jest podwyższona, ale po wykonaniu wszystkich badań w specjalistycznej poradni okazało się, że wszystko jest okej - jest to sprawa genetyczna i nie ma przeciwwskazań do brania hormonów. Przed wyborem tabletek zbadałam również poziom hormonów w organizmie. Na podstawie takiego wywiadu Gin. wybrała M21 - ponieważ są to tabletki, które zawierają małą dawkę hormonów: Estrogen - 0,030 mg/tabl. (30 mikrogramów) Progestagen - (lewonorgestrel) LNG 150 (150 mikrogramów) Pamiętajcie, ZANIM ZACZNIECIE BRAĆ TABLETKI, POPROŚCIE LEKARZA O SKIEROWANIE NA BADANIA HORMONÓW (do endokrynologa) ORAZ NA BADANIE WĄTROBY (enzymy wątrobowe, bilirubina), żeby uniknąć nieprzyjemnych powikłań!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwi27sc
kupie Microgynon21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwi27sc
szymczyki@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz je bralam kiedys
juz je bralam kiedys i przez te tabletki mialam drgawki! dwa tygodnie w szpitalu i teraz mam problemy z jajnikiem i hormonami! uwazajcie dziewczyny co bierzecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz je bralam kiedys
dopowiem jeszcze ze bralam je 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę je prawie miesiąc i cały czas boli mnie podbrzusze ;/ taki kłujący dosyć mocny ból, występujący co ileś tam minut. Czasami jest to co 10minut czasami 20, trwa pare sekund i przestaje ;/ Wcześniej tego nie miałam więc wnioskuję że to od tych tabletek.. Teraz 9.08 mam wizyte mam nadzieję że Lekarz mi przybliży jakoś co się dokładnie dzieje i czy przypadkiem mi to jakoś nie zaszkodzi. A tak poza tym chcialam się was zapytać o coś bo trochę mnie to męczy.. Powinnam wziąść tabletke o 21, a wziełam o 22.25. Ostatnio kilka razy mi się właśnie zdarzyły takie mniej więcej godzinne spóźnienia. Czy mogę być spokojna że antykoncepcja będzie dzialać prawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronka
Powody do obaw mogłabyś mieć, gdybyś spóźniła się z wzięciem tabletki 12 godzin. Więc o nic sie nie martw :) Dziewczyny, pamiętajcie, że każda z nas inaczej reaguje na hormony! To nie zawsze wina tabletek, często jest to po prostu kwestia ich złego dopasowania! Dlatego ZAWSZE proście ginekologa o skierowanie na badanie hormonów i wątroby! Tylko na tej podstawie będzie on mógł dobrze dobrać dla Was tabletki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CałkiemInna2
Witam.Ja biorę te tabletki ponad 2 lata na początku faktycznie trochę się bałam bo pierwszy okres(ten w którym zaczęłam przyjmować microgynon) miałam 14 dni, humorki, no i bolały mnie strasznie piersi.W miarę upływu czasu mój organizm się przyzwyczaił i to wszystko ustało, bywa że spóźniam się z tabletką ale to nie znaczne spóźnienie.Nigdy nie przekroczyło 2godzin.Jestem z nich zadowolona, nie przytyłam, nawet wręcz przeciwnie. "DRGAWKI"? Zastanawiam się nad wypowiedzią koleżanki która dostała "drgawek"?Czy to możliwe?przecież lek na pewno przeszedł testy i gdyby naprawdę szkodził zostałby wycofany.Może akurat Twój organizm nie toleruje ŻADNEJ antykoncepcji hormonalnej i stąd te problemy...może niedopatrzenie lekarza?? CIĄŻA Drugi problem to ciąże w trakcie brania pigułek...Nie bardzo w to wierzę, jeśli kobieta stosuje je zgodnie z ulotką i wskazaniami nie może się to chyba zdarzyć...Moim zdaniem wiele kobiet próbując ukryć swoją nieodpowiedzialność (omijanie pigułek) zwala winę na tabletki.Moja znajoma też upierała się że jej nie planowana ciąża to wina tabletek (marcilonu) po jakimś czasie przyznała się jednak że zażyła tabletkę a niewiele później wymiotowała (na imprezie) więc gdzie jest logika takiego działania?Mamy się zabezpieczać a nie sobie szkodzić. A teraz moje pytanie...Czy może któraś z Was słyszała że po braniu antykoncepcji w postaci pigułek możliwa jest ciąża bliźniacza?Gdzieś mi się to obiło o uszy i chciałabym się na ten temat więcej dowiedzieć.Bardzo bym się z tego cieszyła bo wkrótce chcę odstawić microgynon i starać się z mężem o dziecko.:) czekam na odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiapi89
sprzedam 2 recepty na Microgynon 21 bez daty ważności, samemu się wpisuje - 1 opakowanie po 3 blistry, czyli na pół roku 2 recepty starczą za 15zł+ koszt przesyłki kontakt gg 7361076

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiablicaAnielica
Do CałkiemInna2 Ja też słyszałam ,że po odstawieniu tabsów można zajść w ciążę bliźniaczą. Czytałam wypowiedzi kobiet które zaszły w ciążę bliz. i one to potwierdzają. Ale najlepiej spytaj się gin. Kiedyś stosowałam stredill 30, te tabletki ponoć mają podobny skład do Micro21. Po odstawieniu ich starałam się o dziecko ponad 6 miesięcy, choć brałam je krótko. Teraz biorę Micro21. Na początku było ok ale teraz chodzę zmęczona , senna i tak jak już wcześniej było napisane muszę jeść praktycznie o określonych godzinnach bo słabne.Mój nowy gin nie chce przepisać mi zastrzyków anty, które brałam wcześniej przez 6 miesięcy i czułam się dobrze. A musiałam zmienić lekarza gdyż się przeprowadzałam do innego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dzis lekarz przepisal mi M21. wczesniej stosowałam przez pol roku syndi 35 na cere. jakiejs strasznej nie mialam i czy ja wiem czy sie polepszyla. nie mam moze tlustej. ale co jakis czas cos wyskakuje. jestem szczupla. wiec przytyciem sie nie martwi bo jesli apetyt mi sie zwiekszy to pare kg mi nie zaszkodzi. ale martwie sie o stan cery. czy sie nie pogorszy? czytajac forum widze rozne wypowiedzi na ten temat. wiem ze kazdy reaguje innaczej ale mimo to sie boje.. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiablicaAnielica
Jak brałam CILEST to miałam wypryski i to dużo, gdy odstawiłam te tabsy dość długo miałam jeszcze tłustą cere. Ale teraz jak biorę M21 jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprostu jaaa
hej dzis biore 1 tabletkę M21 gin powiedziała że te tabletki będa dla mnie najlepsze zwłaszcza że mam zaburzenia hormonalne i po innych tabletkach przytyłam prawie 7 kg... trochę sie boje ale opinie są w większości dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy więcej..
te tabletki to jedno wielkie nieporozumienie!zaczelam je brac 10 dni temu, po 7 dniach strasznie zaczely mnie bolec lydki, nastepnego dnia bol przeszedl na uda i rece.nie moge chodzic anie poruszac rekami. zwykle codzienne czynnosci sprawiaja mi klopot, nie mam sily otworzyc drzwi, korzystac z telefonu, nawet pasty do zebpw nie moge wycisnac, bo rece nie daja rady taki okropny bol. wczoraj bylam u lekaqrza rodzinnego i pani doktor powiedziala ze to od tabletek, dlatego dzis ide do ginekologa. tak jedyny plus to ich niska cena, ale czy ktoras z was widziala taka gigantyczna ulotke?? na ktorej cala strona to skutki uboczne????? przerazajace.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania907
Witam:) Od stycznia do marca brałam M21 i wszystko było w porządku :) Później zrobiłam długa przerwę, bo aż do teraz. Po zażyciu pierwszej tabletki zaczęły mnie strasznie boleć piersi :( Z jednej strony to dobrze, bo może coś urosną:D A z drugiej strony nie mogę tego już znieść, a jest dopiero 3 dzień. Mam nadzieję, że to mi przejdzie. Tylko dziwie się, że za pierwszym razem je brałam, to nie miałam żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candi21
Biorę te tabletki od listopada tamtego roku.. Dzięki nim uregulował mi się okres.. Po pół roku urosły mi trochę piersi.. Jestem zadowolona z M 21..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz leci 2 tydzien jak biore te tabletki. jest w miare ok. faktycznie cera troche sie pogorszyla > takie male krostki wyskakuja mi;/ ale mam nadzieje ze to przejsciowe... :) pieri sa bardziej zaokraglone. mam nadzieje ze w koncu urosna;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assiaf1
witam mam do sprzedania microgynon prosze pisac assiaf1@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia2211
hej dziewczyny,chcialam zaczac sie zabezpieczac(nie dla wygody faceta ale dla siebie samej)wiec poszlam do gina.Najpierw skierowała mnie na badania(krwi i wątrobowe)bo powiedziała że to jest koniecznością i ze przepisze mi yasminelle.Na drugiej wizycie odrazu przepisała mi m21 bez wyników badań( nie zrobilam bo laboratorium zamkniete),normalnie ta babka ma skleroze chyba,normalnie mnie wkurzyła...bo jak to bez badań????z kąd mogę wiedzieć ze mój organizm jest gotowy na branie tabletek?m21 zaczne brac od jutra chyba(powinnam dostac okresu),troche sie boje ale co tam,skoro ludzie je wymyślili to znaczy że są dla ludzi...zobaczymy jak mój organizm zareaguje,będe pisac co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia2211
aha i jak to jest z tym piciem alkoholu podczas brania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa21
Mam do sprzedania łącznie 4 blistry Microgynon 21, są w pudełeczku (3 x 21 tabletek) razem z ulotką. Termin ważności 05.2014 kontakt: asztonka@yahoo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×