Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Gość CałkiemInna2
Do: basia2211 Myślę, że nie powinnaś się martwić,ja również nie miałam robionych badań.Do tej pory nic mi nie dolega a tabletki moim zdaniem są super>Ake jak wiadomo każda z nas ma inny organizm więc jak zauważysz coś niepokojącego zgłoś się do lekarza.Z tego co wiem alkohol z nimi nie koliduje o ile nie upijesz się tak, żeby zwrócić :P chociaż przypuśćmy, że bierzesz M21 o 9:00 rano a wymioty występują po 4godz cykl brania pigułek nie zostaje zakłócony, ponieważ tabletka zdążyła się wchłonąć ale lepiej chuchać na zimne i jeżeli już to zaczynać imprezy wieczorkiem kiedy minęło już jakieś 10godz :) Do: nigdy więcej.. Nie rozumiem dlaczego straszysz inne kobiety, które biorą M21? Rozumiem, że jesteś zdenerwowana po tym co Ci się przytrafiło i bardzo Ci współczuję, ale to nie jest wina tabletek a Twojego organizmu...Jak wspomniałam powyżej w odpowiedzi do koleżanki każda z nas ma inny organizm...Mniejszości szkodzą, dla innych są świetną metodą antykoncepcji, więc może zacząć obarczać winą wiedzę ginekologa? Może Twój organizm nie jest skłonny do takiej metody (chodzi mi ogólnie o tabletki)? To Twój lekarz powinien dopilnować wszystkich badań.Ja nie miałam robionych żadnych.Ale mi nie zaszkodziły tak samo jak mogą nie zaszkodzić wielu innym kobietom...Próbuję Ci uświadomić, że znam sporo kobiet i młodych dziewczyn stosujących M21, ale nie znam żadnej która zamieniła M21 na coś innego z powodu problemów zdrowotnych..Po prostu masz organizm który nie toleruje tego leku, Twój gin tego nie przewidział.Mam natomiast pytanie...Czy brałaś już inne tabletki wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa74
witam , ja właśnie dziś dostałam receptę na m-21, po przeczytaniu forum mam mieszane uczucia a po przeczytaniu ulotki - przerażona, mój mąż kazał mi to wyrzucić do kosza, ale spróbuję i podzielę się swoimi obserwacjami, mam już dwójkę dzieci, i wcześniej nic nie brałam , zobaczymy , pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do calkieminna2
Dlaczego uwazasz ze strasze kobiety? po to jest to forum, zeby wyrazac opinie na dany temat. mi akurat te tabletki wiecej zaszkodzily niz pomogly dlatego o tym pisze.zdaje sobie sprawe z tego , ze moj organizm nie przyjmuje tak duzej dawki hormonow. ale to tez nie jest moja wina. jasne super, ze u wielu kobiet dziala on bez zadnych skutkow ubocznych. niestety mi sie przytrafilo inaczej i chcialam sie z tym podzielic, uzyskac jakas pomoc od forumowiczek. pierwszy raz mi sie takie cos zdarzylo i bylam przestraszona dlatego napisalam. kiedys bralam harmonett i teraz tez znow zaczelam go brac. mimo tego, ze kosztuje 35zl ale wiem ze mi nie szkodzi, bo ma polowe mniej hormonow niz m21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do calkieminna2
aha i jeszcze jedno. nikogo nie mozna obarczac wina... poprostu zazywanie tabletek to jedna wielka loteria, jedne szkodza jedne nie...to tak samo jak z tabletkami przeciwbolowymi, jednym pomaga apap innym ketonal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa74
witajcie, zaczęłam brać- już ok 2 tyg. , o dziwo żadnych objawów negatywnych ze strony ciała i ducha, tylko kiepsko bo plamię , a poza tym oki, zobaczymy co będzie dalej pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ysza86
kipie tabletki microgynon jedno lub więcej opakowań o kontakt m_ysza86@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA I MICROGYNON 21
Na początku stosowania yc pigułek wydawało mi się, ze wszystko jest ok ale z czasem (brałam te tabsy 4 lata) zaczęłam zauważać skutki uboczne - w ulotce było chyba 10 skutków ubocznych, z których u mnie wystąpiło 7 z nich. Ogólnie nie plamiłam, nie wymiotowałam po nich aczkolwiek czułam nudności i nie wiedziałam nawet, że to od tabletek. Jeśli ktoś ma słaby organizm to nie polecam tych tabletek za to słyszałam, że Novynette są ciut droższe ale moje koleżanki je stusują i chwalą je sobie. Kiedyś brałam Diane - 35 i też wydawało mi się, że nie mają skutków ubocznych ale po 4 latach stosowania mogę stwierdzić, że oba te specyfiki choć bardzo skuteczne w zapobieganiu ciąży osłabiły mój organizm a szczególnie wątrobę. Niedawno bo ponad rok temu zanim zaczęliśmy planować ciążę stosowałam plastry Evra - które wywołały u mnie skutki uboczne niemalże od razu. Dostałam wysypki, swędzenie, miałam nudności i szybciutko odstawiłam - więc i szybko mi przeszło. Od tego czasu zrezygnowaliśmy z pigułek i plastrów i postanowiliśmy zajść w ciążę. Niestety do dziś nie mogę zajść w ciążę i choć nazbierało się wiele czynników głownie stres- to jednak boję się, że tabletki, które brałam mogły zachamować proces jajeczkowania i teraz borykam się z tym problemem i muszę stymulować owulację tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ina11111111
Witam Pilnie kupie Migrogynon 21 , nawet kilka opakowan.Prosze o kontakt na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ina111111112
Pilnie kupie microgynon, nawet kilka opakowan.Prosze o kontakt na mail 1111k@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Microgynon 21 brałam przez chyba rok. Żadnych skutków ubocznych nie miałam. Nawet piersi mi nie rosły ( a miałam na to nadzieję) :) Nie przytyłam , nie schudłam wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MkF
Microgynon biorę od ponad dwóch lat, nigdy nie miałam żadnych "skutków ubocznych", okres-krwawienie zawsze regularnie, a co do bóli miesiączkowych, bo widzę że często są o nie pytania to zredukowane prawie do zera a wcześniej był to dla mnie istny koszmar. Nie spodziewałam się aż takiego efektu ; ) skuteczne i tanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delerum
hej, dla mnie microgynon to najlepsze tabletki ever!!! a w antykoncepcje bawie sie juz 5 lat, przeszlam nawet wyciecie torbieli wraz z jajnikiem. dla mnie te tabletki sa rewelacyjne, udalo mi sie nawet schudnac 8kg co regulon uniemozliwial. libido mam super, co cyprest we mnie zabil. okres w porzadku. do dziewczyny ktora jest irlandii i ktorej koncza sie tabletki - kochana, idz do lekarza :) mysle zejesli w anglii (gdzie ja mieszkam) to i w irlandii mozna dostac microgynon :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
microgynon brałam prawie 10 lat, żadnych odczuwalnych skutków ubocznych, wyniki badań dobre. po odstawieniu zaszłam w ciążę po 6 miesiącach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrzyca81
Biorę te tabletki od 11 lat. Jestem bardzo zadowolona. Żadnych problemów z tyciem, bolącymi piersiami, bólem podczas miesiączki, zabezpieczenie od wypadków losowych extra :-P i do tego taniutkie-rewelka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuu27
Jestem zainteresowana kupnem tabletek, mój lekarz jest na urlopie,a mnie kończą się tabletki... martuuninka@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do sprzedania 4 listki Microgynonu po 20zł. W razie zainteresowania proszę o kontakt olcia.k@o2.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do sprzedania 4 listki Microgynonu po 20zł. W razie zainteresowania proszę o kontakt olcia.k@o2.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepada4
Biorę te tabletki już 9 lat i czuję, że od kiedy je zażywam, to wiem, że żyję. Wcześniej miałam bardzo długie i obfite miesiączki prawie 12 dni i w pierwszy dzień zawsze ból brzucha, nieraz wołałam pogotowie, miesiączki bardzo nieregularne. Odkąd je biorę to nic mnie nie boli, miesiączki są skąpe do 4 dni. Cera mi się polepszyła, mam nawet wrażenie, że lepiej funkcjonuję bo kiedyś byłam bardziej ospała zmęczona i wycieńczona po różnych obowiązkach (tak myślę burza hormonów), od kiedy stosuję ten środek uchodzę w moim najbliższym otoczeniu za osobę pełną sił, wytrzymałą i z ogromnym potencjałem. Nie jestem wyczerpana, a nawet więcej sił mam i czuję to w swoim organizmie. Nie tyję. TEN LEK W MOIM PRZYPADKU ODMIENIŁ MOJE ŻYCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik82
chętnie odkupie microgynon 21 jeśli ktoraś ma zbędne opakowanie, to proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amyyy26
Pilnie kupię M21 większą ilość! Proszę o kontakt na wsd.sami@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzstinxu
Witam biore Microgynon21 juz ponad 2 lata..mój narzeczony chce zebym przerwała i w sumie sama też bym chciała, ale boje się,że przytyję podczas brania nie przytyłam nic,a wręcz chyba nawet zeszczuplałam.. koleżanka brała i przytyła po odstawieniu z 15 kg i boje sie tego smego ale ona brała to na zwalczanie cysty czy czegoś,a ja biore ot tak.. doradźcie,boje się żebym nie przytyła,wiem,że każdy jest inny.. Od momentu dorastania(czyli od kilku dobrych lat) zeszczuplałam i zaczełam duzo jesćnie wiem czy to też moze mieć teraz jakies konsekwencje.. Podczas brania czułam się dobrze,tylko jezeli np. zapomniałam tabletki i wzięlam 22 w ciągu tego samego dnia to miałam lekkie mdłości i tylke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaliyah2001
UWAGA !! Tanio odsprzedam 2 opakowania Kontraceptu! (po 16zł). Termin ważności to 10.2011. Kupiłam więcej na zapas, ale niestety musiałam przerwać stosowanie tabletek, by wykonać badania. Jeśli jesteś zainteresowana, proszę o maila na adres aaliyah2001@wp.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik82
podbijam temat pilnie odkupię receptę lub tabletki microgynon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik82
mój mail slonecznik1982@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kghop
Witam . Wlasnie wykupilam m21 i po przeczytaniu waszych wypowiedzi mam mieszane uczucia. Mojej kuzynce lekarz przepisal te tabletki na uregulowanie okresu. Wczesniej stosowalam nuva ring ale zaczely robic mi sie zmiany na szyjce (hpv) i katagorycznie nie moge stosowac zadnych wkladek wewnatrzmacicznych . Tabletki te przepisal mi twierdzac ze maja one malo hormonow ale czytajc wasze wypowiedzi to nie wiem czy to dokonca prawda. Zobaczymy ,jka ktos wyzej napisal z tabletkami to loteria. Wczesniej bralam cilest i regulon ale bardzo tylam i bylam furiatem . Mam pytanie do dziewczyn po ilu miesiacach zayzwazylyscie przyrsot masy , z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabletkowy zjadacz
Postanowiłam, że i ja się wypowiem tym bardziej że ten temat (o dziwo) ciągnie się już ładne kilka lat. Mam 29 lat i antykoncepcję doustną stosuję - oby nie skłamać - ok. 8-9 lat. Zaczęłam od harmonett'u, potem yasminne a teraz M21. Pierwsze dwa zamieniałam z powodu horrendalnej ceny każdego (piszę o Lublinie). Teraz już pracuję, a i tak uważam że przekrój cenowy od 27zł wzwyż (nawet 36zł) za harmonett (yasmine jest sporo droższe) to chorobna przesada. Wszystkie te w/w tabletki działały u mnie niemalże tak samo, tyle że cena jest diametralnie różna w przypadku M21. Więc wszystko to, co napiszę poniżej odnieście i do H. i do Y i do M21: po ponad 2 latach brania M21 cenowo wciąż zachwyca (7zł z groszami za opakowanie). Jestem cholerykiem - chwalić że chociaż przy tabletkach moje napięcie zw. z okresem nie istnieje. Okres zredukowany jest do wydalenia tej nieszczęsnej komórki jajowej (okres mam z minimalną ilością krwi, naprawdę) i trwa, regularnie, 3 dni. Biust w stosunku do wzrostu mam niewielki, ale po tabletkach jakiś taki pełniejszy co mój wieloletni partner zauważył od razu. Brzuch mnie nie boli, krwawień nie zaznałam. Skóra...? Stres to moja druga natura więc jak się mocno denerwuję to nieświadomie podjadam. Pewnie bez słodyczy byłaby idealna - teraz nie narzekam, jest ok. Wagowo również. Libido chyba nigdy nie było u mnie "jak lawa gorące" stąd też nawet na tabletkach nimfomanką nie zostałam (często wcale mi się nie chce, ale ja mam to zależne od stresu a że realnie oceniam ten "wspaniały" świat ludzi więc i powodów do złości mam wiele i chucia też na poziomie krawężnika). Jedyne co mnie martwi i wkurza, że nie wychwyciłam kiedy zaczęłam mieć meszek nad górną wargą. Włoski są białe, ale przy ostrym świetle widzę je i szlag mnie trafia, że są. Mam obawy że mogą zamienić się w wąsik - depilacja nóg to kara boża, więc już twarzy bym nie chciała zaczepiać. Nie chcę również odstawić tabletek na kilka miesięcy żeby ewentualnie poziom hormonów ustalić pod kątem antykoncepcji bo boję się "rozregulować" (jeśli wiecie co mam na myśli). Te bujdy w gazetach o tym jak to lekarz powinien zbadać poziom hormonów by dostosować lek indywidualnie do pacjentki to taka piękna teoria. Dopiero w grudniu 2010r doprosiłam się badania na próby wątrobowe (już wiem, że wynik w normie). Wcześniej zbywano mnie. Poziom hormonów nieznany, bo po co. Ulotek nie czytajcie zaraz po zakupie leku bo momentalnie wszystko będzie Was bolało (a więc przeciwwskazania). Także tylko ten meszek (psia kostka)... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa74
a ja mam pytanie - pominęłam jedną pigułkę i postąpiłam zgodnie z instrukcją - biorę drugie opakowanie bez 7-dniowej przerwy ale mam obawy - czy robiąc test ciążowy będzie on adekwatny i prawidłowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kghop
Dzis moj pierwszy dzien z M21 narazie troche mi nie dobrze ale to pewnie dlatego ze dostalam okres i zawsze kiepsko sie czuje pierwszego dnia. Mam pytanie po jakim czasie stosowania tabletek dobrze jest zrobic probe watrobowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×