Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asiula666

Imię dla chłopca Natan. Wasze zdanie na temat tego imienia.

Polecane posty

Gość Marita 1717171717
o jejciu ok. juz sie nie wypowiadam jesli wam to tak przeszkadza PRZEPRASZAM poprostu jestem szczesliwa mama i chcialam sie z wami podzielic imieniem mojego synka, PRZEPRASZAM .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suzi Quatro
Dla zainteresowanych. Natan (hebr. dany przez Boga) - imię hebrajskie, znaczeniowo przypomina takie imiona, jak greckie z pochodzenia Teodor i Dorota czy polskie Bogdan i Bożydar. W Starym Testamencie (w Drugiej księdze Samuela i w Pierwszej księdze królewskiej) imię to nosił prorok, kapłan i doradca króla Dawida (por.: Gdy Dawid zamieszkał wreszcie w swym domu, a Jahwe poskromił wokoło wszystkich nieprzyjaciół, rzekł król do proroka Natana: "Spójrz, ja mieszkam w pałacu cedrowym, a Arka Boża znajduje się w namiocie." Natan powiedział królowi: "Uczyń to, co zamierzasz, gdyż Jahwe jest z tobą ..."). Imieniu Natan etymologicznie bliskie jest imię Natanael i Nataniel. Natan imieniny obchodzi 25 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspolczuje fantazji
a moze Ariel ? kilka dni temu bylam u lekarza z moim synkiem i byla tam pani z dzieckiem ktore sie nazywało AMADEUSZ MAŚLANKA ładnie prawda? imie musi pasowac do nazwiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myha
nazwalam swojogo synka Nathaniel wiec wybor bardzo mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię Natan jest bardzo ładne. Ale niektórzy przeginają - spotkałam się juz w przychodni z Barbi Kowalską :-o. Koszmar. A rodzice zafundowali dziecku zycie w stresie i bycie wyśmiewaną przez innych przez całe zycie. O tym niektórzy nie pomyślą spełniając swoje durne zachciewajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Natana
Super imie jak najbardziej popieram, moj synek ma tak na imie i spokojnie wpisane Natan. Co sie komu podoba to jego sprawa, ja analizowalam to imie i jego znaczenie dany przez Boga bardzo mi odpowiada, a co do zydowskiego pochodzenia to hmm smieszy mnie taki tekst, bo czy Dawid do nie pochodzenie zydowskie, albo Szymon, Jakub??? Imie jest biblijne jak najbardziej mi sie podoba a jesli komus nie to jego sprawa i ch... mu gdzies tam, w dobie imion typu Alan, Xawier, Simon, Lukas, Martin, Oliwier itp. Natan nie jest dziwnym imieniem i dzieci watpie zeby sie smialy, chyba ze za sprawa poj... rodzicow wypowiadajacyh sie na temat tego imienia, majac znikoma wiedze... Takze kochana imie jest SUPERRRRR!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi sie podoba
ja mam znajomego francuza o imieniu Natan zajebisty facet..smokojnie mozesz tak dac na imie synkowi imie bezbledne i nie bedzie 50 natanów w szkole czy przedszkolu tak jak kubusiow maciusiow hubertow czy krzysiow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 2008 i w 2007 roku
w warszawie urodzilo sie po 9 Natanow/Natanielow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisia... Skarbeczek *
Jest przecudowne... Moj chlopak tak sie nazywa ;P A co to za roznica czy problem jakiego pochodzenia jest to imie... Hebrajskie i co tak nazwany byl prorok w Pismie Swietym... No a jezeli ty ,,Rece opadaja" masz zamiar od razu oceniac to tak ze ktos jest glupi i nazywa syna i np. nei wie ze to zyd... To jest banalne ;/ A tak poza tym to polecam jest naprawde fajne a osoby o takim imieniu napewno beda wspanialymi ludzmi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marden24
IMHO jak rodzice mają nasrane w głowach, chcą być modni i chcą "zaszpanować" to dają dziecku na imię Natan. Krzywda dziecku, ot i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez się podoba a najbardziej pisane tak: Nathan, ale w Polsce taka wersja nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gramów a nie gram
natan - za bardzo nasuwa sie rym z patan , no przepraszam,ale zawsze kiedy słysze to imie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Natana
marden24 proponuje najpierw dowiedziec sie co to szpan, potem znaczenie imienia i przemyslec to co sie pisze a jak nie wiemy o co chodzi to zapraszam na gg 4144513, pogadamy na temat szpanu i rodzicach ktorzy maja nasrane w głowie albo przedstaw swoje imie to zobaczymy jak daleko Twoi rodzice mieli nasrane;) W erze dziwnych imion t Natan jest chyba najnormalniejszym imieniem! Rafina no coments Pati i Rafi to juz cały hurtownia majtek:D Pozdrawiam wszystkich którym to imie sie podoba, przedewszystkim mamy które nadały to piekne imie swoim synom! PS. Jakby ktoś nie wiedział to Natan- prorok lub syn Dawida który w swoim pochodzeniu ma zapisane ze jest potomkiem Marii z Nazaretu a wiec Jezusa... Poczytac troche Biblie i dopiero sie wypowiadac niz rzucac oszczerstwami... Brak słow dla niektórych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitani2
Ja mam Synka i dałam mu na imię Natan. można zdrobnić to imię na Natuś. Juz od dawna mi sie to ime podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naoglądałas sie Pogody na miłosc i teraz biedne dziecko bedzie miala przechlapane całe zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eufrezyna hama
Mi się nie podoba. Kojarzy mi się z lekrturą Lessinga "Nathan der Weise".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szary pasuje
a wy mówicie na te dzieci NATAN czy NEJTAN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy naprawde musze
A potem dziecko bedzie wysmiewane w szkole. Juz nie wspomne o tym co bedzie damej, na studiach i potem w pracy. Wyobrazacie sobie na wysokim stanowisku kogos o imieniu Barbi? No dobrze, nasz premier sie nazywa Donald i tez uwazam, ze to kompletny idiotyzm ale ludzi takich jak on, ktorzy doszli wysoko jest niewielu a normalne dziecko musi sie meczyc. Tez uwazam, ze imie musi pasowac do nazwiska. Krotkie nazwisko to moze byc i dlugie imie, dlugie nazwisko - bezwzglednie krotkie imie do 2 sylab. Tyle pieknych prostych imion a tu zawsze musi ktos udziwnic. To nic, ze 10cioro dzieci bedzie mialo to samo imie. Lepiej tak niz wyrozniac sie w calej szkole glupim imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka1414
Imię ładne i wcale nie jest dziwne czy coś...Dziewczyny to imie jest piękne...moja kuzynka dała swojemu na imie Milton!!!Natan to cudowne imie!!!czemu tak nie dała???ja mam Szymona i jak się okazuje co drugi dwulatek to Szymon.Teraz spodziewam się drugiego malucha.Czy dziewczynce można dać Noemi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imie super
bardzo fajne i ladne imie, ale to tylko moja opinia, ja nie mieszkam w polsce, i jak znam zycie zaraz ktos cie tu objedzie, heheh, ale raz jeszcze imie bardzo ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Natan- bardzo mi sie podoba to imię. Gdyby nie to, ze w rodzinie mamy juz chłopczyka o tym imieniu, mój synek zapewne miałby tak na imie. A tak ma bardzo podobnie bo Fabian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klioo_mamma
Witam, Moj synek ma na imie Natan:) Cudowne imie - bardzo do niego pasuje. Zdrobnien tez jest troche: Natanek, Natek, Nati, Natus, Nati chodzi do szkoly - i jak do tej pory absolutnie zadne dziecko NAWET NIE ZWROCILO UWAGI na jego imie. BO NIE JEST ONO WYMYSLNE! Dany od Boga - to jest najwazniejsze i za kazdym razem gdy wolam synka pamietam, ze tak naprawde jest. P.S. Do ludzi, ktorym imie Natan nie odpowiada: Jasiu, Zdzisiu a moze Kaziu - polecam:) no i powodzenia w szkole (Kazimierz do tablicy!) hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość derhjiyu
do osoby wyżej wiesz dlaczego dzieci nie śmieją się z imienia twojego synka?bo widocznie rodzice ich dobrze wychowali.Takie głupoty dzieci nie wymyslają same,słyszą drwiny u rodziców.Ciekawe czego ty nauczyłaś swoje dziecko bo to twoje hahahaha jest żałosne. imię jak imię,jednym sie podoba innym nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 1982
Natan śliczne imie co komu do tego jak bedzie miało dziecko na imie to tylko zależy od rodziców dziecka .Mnie sie podoba a ci co mają inne zdanie to już ich problem !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×