Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość breaker2

do ktorego tyg ciazy rozwijaja sie płucka dziecka?kiedy mozna bezpiecznie rodzic

Polecane posty

To osobnicza sprawa, ale z tego co pamietam - w ok. 37 t.c. (pamietaj, ze tak naprawde do konca nie wiesz, czy jest to napewno 37 t.c a nie 35,36 czy 38 (przesunieta owulacja itd.) Wczesniejsze porody tez sa dosc bezpieczne... po 33 tyg. a nawet wczesniej rodzi sie coraz wiecej zdrowych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja trafiłam w 33 tyg ciąży ze skórczami porodowymi i z rozwarciem.Podawali mi leki na potrzymanie i zastrzyki na rozwinięcie płucek dziecka.I mówili mi abym wytrzymała chociaz do końca 35 tyg.Ja wytrzymałam do konca 37.Ale to już było poswiecenie.Lezenie zero wstawania.Siku,kupki do baseniku.Myły mnie położne i maz. No wiec płucka rozwijaja sie chyba do konca 35 t.c. A zastrzyki podawali na wypadek gdybym urodziła przed koncem 35. Lekarzem nie jestem.Pisze to co sie dowiedziałam w szpitalu. A co grozi Ci przedwczesny poród? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość breaker2
niby nie-ale troszke spanikowałam dzisiaj jak zobaczyłam w ubikacji cos co mogło byc czopem-ale bardzo mało tego było i poki co nic sie dzieje-bede sie obserwowac-w razie czego bede dzwonic do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość breaker2
a i skonczyłam 34 tyg-chciałabym jeszcze troszke poczekac-zeby chociaz wejsc w 9-ty m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka urodziła się 35/36 tydzień( choć mógł być 34/35). Niestety miała problemy z płuckami. Spędziła prawie 3 tygodnie w szpitalu, ale teraz jest zdrowa i się dobrze rozwija. Dogoniła rówieśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×