Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

dziewczynki - wczoraj sie bawiłam w to mierzenie tempki i zmierzyłam chyba wszedzie gdzie się dało (no, może tylko w pupie nie:P ) no i tak to wygląda ze w buzi i pod pachą taka sama tempka czyli wczoraj u mnie 37,3 a w pochwie dwa stopnie wiecej czyli 37,5, mierzona zwykłym termometrem. I nadal sie utrzymuje, dzisiaj tez jest na poziomie 37,3, ale mierzona w buzi, bo jakos mi nie podchodzi mierzenie jej tam w dole;) nadwislanka - szkoda, ze nie mozesz przyjechac dzisiaj do L., bo mam spotkanie z nasza kolezanką z forum - szakal. Trudno, może innym razem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Odnośnie temperatury, ja mierzę w pupie ;) z prostej przyczyny: ponieważ żeby wynik był miarodajny końcówka termometra musi dotykać śluzówki a w pochwie nie jest to tak pewne. Z właszcza kiedy jak mnie budzik budzi o 6 rano i wtedy mierze temperaturę czyli właściwie śpię jeszcze 5 minut aż budzik odmierzy mi 5 minut na mierzenie, także w tym czase nie chce mi się zastanawiać czy termometr w pochwi dobrze jest ułożony a w pupie jak to w pupie ciasno :D Dziś u mnie 10dc, wczoraj byla ostatnia dawka Clo ale czuję się dziwnie jakbym nic nie brała, zadnej ciężkości w piersiach nic :O Od 12 dnia zaczynam starania co drugi dzień i chyba też od 12 zaczne testować owulacyjnymi. Mam jakieś dziwne 200% przekonanie że nic z tego nie wyjdzie w tym misiącu, zero jakiegoś stresu, wyczekiwania, liczenia, planowania. Dziwnie. Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) podczytuje ten topik dosć długo - na codzień jestem obecna na styczniowych staraniach:) mam pytanie- też biorę CLO od 3 dnia cyklu i duphaston od 16. Między czasie mam USG dynamiczne. Ostatnio miałam 3 pęcherzyki ale nie pękły. Lekarz powiedział, że następnym razem zrobimy inseminację. Czy któraś z Was zaszła za 1 takim zabiegiem? i czy on jest bolesny? jak to w ogóle wygląda?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczaka777
Aniolek28-Najprostsza z technik wspomaganego rozrodu jest inseminacja domaciczna nasieniem meza(IUI-intrauterine insemination)lub dawcy (AiD)Wybrane z ejakulatu zdrowe i najlepsze plemniki podaje sie specjalnym cewniczkiem poprzez szyjke macicy bezposrednio do jej jamy,co pozwala na ominiecie bariery sluzu szyjkowego i znajdujacych sie w nim czynnikow uszkadzajacych plemniki (przeciwciala ,bakterie,pierwotniaki,grzyby)U kobiet z cyklami owulacyjnymi skutecznosc tej metody siega 56% w ciagu 6 miesiecy.Najlepiej szukaj w google udane inseminacje to cie napewno pocieszy.Acha ten zabieg nieboli,ja tez niedlugo mam miec inseminacje,moj maz ma obnizonom ruchliwosc plemnikow,wiec musimy liczyc na inseminacje lub na poprawe nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY mam pytanko czy wynik prolaktyny w 5dc 15,29 ng/ml jest w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczaka777
Najlepszy termometr do ucha,mierzy tempke w jedna sekunde,tyle ze jest drogi.Elektroniczny czesto pokazuje inna temperature jest bardzo wrazliwy.A slyszalam ze pacha to najmniej zalecane miejsce przez lekarzy do mierzenia porannej tempki.Ale to juz kazdy lubi inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczka777
Jak robicie testy owulacyjne to ta kreska dzien przed owulacjom wam mocno sie zmienia i jest wyrazne na owulacje???Czy sa takie same ciemne??? Bo niejestem pewna mi zawsze wychodzi ze sa takie same chyba albo niedowidze juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! nie jestem tu zbyt dlugo ale wydaje mi sie ze jakos tu pusto... co sie dzieje? marleneczka - jesli chodzi o mnie to w zeszlym cyklu robilam testy owulacyjne i dzien przed owulacja kreska testowa byla ciemniejsza od kontrolnej, zreszta nastepnego dnia tez.Ale na opakowaniu wyczytalam ze test jes pozytywny jezeli kreska testowa jest ciemniejsza lub takiej samej barwy jka kontrolna. Moze to zalezy takze od producenta testow. jesli chodzi o mnie to w srode jedziemy do doc Jędrzejczaka do Poznania - maz bedzie mial powtorzone badanie nasienia i rozpocznie leczenie. Bardzo sie boje... Kurde no i naczytalam sie na bocianie troche niedobrych opinii na temat tego calego docenta. Problem w tym ze to w zasadzie jedyny androlog w Poznaniu :( Zobaczymy jakie beda wrazenia i efekty po srodzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prolaktyna 15 jest dobra. W novum polecaja robic ok. 22 dc. Ale slyszalam ze tak naprawde nie ma to znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczka777
Mari123-niema sie czego bac,trzeba walczyc z przeciwnosciami,takie te zycie jest,obojetnie co uslyszysz od lekarzy niema co sie zalamywac ,na wszystko jest jakies wyjscie,glowa do gory napewno wszystko bedzie ok to tylko kwestia czasu dla kazdej z nas.Moj maz 15 ma powtorke badan nasienia,a 26 wybieramy sie do kliniki na wstepna rozmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marleneczka - a moj ma 14 badanie wiec chyba jedziemy na tym samym wozku. A do jakiej kliniki sie udajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkaska
Ziolka Mam pytanie do Ciebie bo mój mąz tez ma mala ilosc plemnikow. czy twoj bral jakies leki dodatkowo przepisane od lekarza?? przyznam ze po przeczytaniu twojego postu nabralam nadziei bo mysle ze skok liczby plemnikow u twojego meża jest pocieszajacy. dziekuje z gory za odpowiedz.i pozdrawiam zyczac powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczka777
Mari123-Do Zentrum fur kinderwunschbehandlung Bremen,polnocne niemcy.Najbardziej mnie denerwuje czekanie na wizyte,chcialabym odrazu zaczac dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadwiślanka dziękuję 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inkaska - mój mąż nie miał przepisanych jakichś specjalnych leków, bo tez i nie byliśmy u zadnego androloga, ale wiedzieliśmy że u niego największy wpływ na ta malą ilość ma wzmorzony stres i nerwica, na którą mój mąż cierpi praktycznie od dziecka (skutek wychowywania się w domu gdzie ojciec był i jest alkoholikiem) no i przede wszystkim musiał to podleczyć, ale dodatkowo sama wyczytałam co na to jest dobre i faszerowałam go własnie wit. c, folik jemy oboje, a ostatnio jeszcze kupiłam mu cynk. A dziewczyny tu na forum pisały, ze jeszcze lekarze przepisywali im chyba Androvit, ale nie jestem pewna, musisz poszukać. Aha, no i sporo mlecznych produktów do tego - maslanka, kefir, sery itp. i sporo rybki w menu.Bedzie dobrze, nie ma sie co zalamywac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inkaska - Mamy ten sam problem. mojemu mezowi w zasadzie moj gin powiedzial zeby bral androvit 2xdziennie. Jest do kupienia w aptecie - koszt ok 35zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkaska
Ziolka 🌼 Mari 🌼 dziekuję wam bardzo za odpowiedzi. ziolka podnioslas mnie na duchu doslownie, dzieki :) mari zajrze za tymi tabletkami w aptece, dzieki. Musi byc dobrze!!! Wszystkiego najlepszego i fasolek zycze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zauwazylam, ze temat plemniczkowy na tapecie. Dodam, ze b. duzo dobrego maja orzechy!!! Na innym forum polecaja MARINE 570 ale to ksztyje ok. 60 PLN, wiec drogie. Ja kupilam tran. Maz lyka.B. wzne by nie bral facet za goracych kapieli. A ja ze swoim o to walcze. A on jak sie dorwie do prysznica to polewa klejnoty prawie ze wrzatkiem!!!! Moze i smieszne, ale na nic tlumaczenie, ze to szkodzi. Podobnie zle dziala noszenie b. obcislej bielizny i ciasnych spodni. Slyszalam, ze kierowcy/przeds. handlowi bedacy non-stop za kolkiem maja tez problemy z plodnoscia z racji pracy. No i jak jest wywiad u gina to zaczyna sie od pytania, czy zadne z nas nie ma doczynienia ze srodkami chemicznymi. To podobno niekorzystnie wplywa. A tak w gole to ilosc ma mniejsze znaczenie. Wazna jest jakosc. A tak naprawde potrzeba JEDNEGO silnego plemniczka i sprawa zalatwiona:) czego zycze Wam i Waszym Panom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczka777
nadwislanka-normalnie jakbym slyszala opowiesc o moim mezu,on tak samo uwielbia gotujacom sie wode,kiedys wskoczylam do niego do wynny to myslalam ze dostalam poparzenia3 stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny: wczoraj byłam prywatnie u specjalisty z kliniki w Katowicach i jestem w szoku po wizycie- wizyta trwala ponad godzine.Ginekolog dokladnie przeanalizowal moja sytuacje wyniki badan -zlecił dalsze badania pomimo ze maz ma swietne badanie nasienia kazał zrobic rowniez posiew nasienia....po dokladnym zbadaniu stwierdzil ze mam lekkie upławy a jakos zaden gin. do tej pory tego nie zauwazyl...najpierw wyleczy mi upławy kazał sie wstrzymac ze staraniami dopooki nie bedzie mial kompletu badan powiedzial ze 99% poronien to skutek infekcji nawet najmniejszych -strasznie duzo sie dowiedzialam itd. co do dalszych staran sprawa wyglada tak.:leczenie dwutorowe tzn. 1. Laparoskopia + inseminacja 2.inseminacja X 2 + laparoskopia wierze ze wszystko bedzie dobrze i ciesze sie ze trafilam na takiego specjaliste pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, tu naprawdę zaczyna robić się pusto i jakoś tak smutno. Gdzie podziały się Szacha i Gabonik? U mnie m-c w plecy, starankabeż powodzenia,więc zaczynam pić ziółka,mąż na badanie nasienia,też zaczęłam dawać mu folik,dużo wit C,Ja znów CLO drugi cykl. Trochę się tym wszystkim stresujemy.Nadl jednak nie poddaję się przecież się w końcu uda. Nick...........Miasto.........1dc........Termin @......Czas staranek Nadwiślanka........70 km od W-wy.........20.12......18.01....30m-cy K***............60 km. od Bydgoszczy...?......?......17m-cy Agawa81..........Wa-wa.........04.02...........07.03.... ......13m-cy Limako............Wrocław.........2 dc........11.01...........18 m-cy marzenaaa........Zawiercie.......27.01.......25.02...... .....14m-cy Gabonik............Bielsko-B........13.01......10.02.... ......33m-ce gnieszka........60km od Szczecina..21.12........17.01.....16m-cy ziolka..............Lublin..........12.01...........12.0 2..........20 m-cy Szacha.............Toruń.........26.12..........26.01... .. .........15m-cy lojka32............Głogów...........31dc..........15.11. ...........12m Gamna............Londyn.......29.01.........26.02..17m-c y do 09.2006(teraz przerwa w staraniach) Vall............Kraków...........8.01.............4.02.. ... ............ aggi78..........Mielec...............09.02.........8.03.. . ............9m-cy marleneczka777..bremerhaven..3dc..........24.02......... ...13m-cy Witam Was.... Wsch Niemcy..... 2dc .........1.03....... ponad dwa lata betka32.........Dolny Śląsk........8dc.........20.02 .........5 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczka777
marzenaaa-juz samo to ze poswiecil godzine mowi samo za siebie ze lekarz rowny gosc.Ja 26 ide do specjalistycznej kliniki pierwszy raz,mam nadzieje ze bedzie tak jak u ciebie.Wyobraz sobie,ze zauwazylam u siebie infekcje ktora zreszta powraca i odchodzi,powiedzialam to mojej gin a ona mnie zbyla i powiedziala ze nic mi niejest ze jestem zdrowa co do infekcji,przyszlam do domu poszlam do lazienki i czuje poprostu ze mam swiad widze wyrazne uplawy,no koszmar jak mnie zlekcewazyla.Ja tez wlasnie slyszalam ze infekcje sa bardzo niebezpieczne.Jak powiedzial ci cos jeszcze ciekawego ten twoj nowy lekarz to podziel sie z nami informacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marleneczka... jak tak cie potraktowala gin. to szkoda na nia czasu twojego....lepiej zaplacic i udac sie do specjalisty moj mi powiedzial ze jak sie ma infekcje nawet mala to o 90% zmniejsza sie szansa zajscia w ciaze. a i co wazne to wypowiedzial sie na temat duphastonu bo on jest czlonkiem jakiegos sympozujm w Chicago i wedlug ich ostatnich badan to duphaston jest za wczesniej przepisywany tzn w polowie cyklu mnie powiedzial ze powinno sie go przepisywac jak juz cos to od momentu kiedy na usg widac pecherzyk i ciałko zółte a nie od polwoy cyklu...naprawde konkretny gosc z niego polecam wszystkim dziewczyna .jak sobie jeszcze cos przypomne to na pewno napisze wiesz wszystkiego nie da sie zapamietac;) pozdrawiam a infecje musisz wyleczyc mnie przepisal lek -globulki ktorych ja osobiscie jeszcze nigdy od zadnego lekarza nie dostalam bo niby po co!!!!! to jedyne globulki ktore maja 6 roznych paleczek kwasu mlekowego oraz algi ciekawe czy beda skuteczne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, obserwuję wasze wypowiedzi ,i nic nie piszecie o możliwości wystąpienia mnogich ciąż przy stosowaniu CLO. P.S. Chcę spróbować zawalczyć o córkę, mam 2-óch synów, o ile jestem w stanie pogodzić się z ew synem, to przeraża mnie myśl o trzech synach za jednym zamachem. Chciałabym mieć troje dzieci, ale więcej to.....trochę za dużo. Napiszcie jakie jest prawdoponobieństwo ciąż mnogich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczka777
marzena-to o Duphastonie to naprawde ciekawa informacja.W poniedzialek umowie sie na wizyte u jakiejs innej gin dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anao: przy clo wiadomo ze trzeba sie liczyc z ciaża mnoga ale to bardziej przy inseminacji chociaz nie mozna tego wykluczyc marleneczka: ciesze sie ze moge podzielic sie z kims tymi info. trzymam kciuki za trafienie w takiego specjaliste jaki mnie sie przytrafil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anao - oczywiscie, ze po clo wystepuje prawdopodobienstwo ciazy mnogiej i raczej byla na forum o tym mowa. wiekszosc forumowiczek pewnie nie mialaby nic przeciw temu;) jezeli masz juz dzieci i trudno by ci sie bylo pogodzic z ew. ciaza mnoga to nalezaloby sie zastanowic nad clo, bo nawet jezeli prawdopodobienstwo nie byloby duze, to jednak jest. a tak przy okazji, czy waszym facetom, ktorzy maja problemy z plemniczkami zaproponowano kuracje clostilbegyt? bo slyszalam, ze stosuje sie clo rowniez przy oligospremii, tylko nie mam pojecia jaka jest skutecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninja
moj mąż miał brac clostibegryt ale najpierw trzeba zbadac wątrobe bo bardzo podobno szkodzi na ten organ.powinno się robic próby wątrobowe.ja tez brałam ale dobrze się czułam po nim.od 2 do 5 dnia cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Poczytalam wasze wczorajsze wypowiedzi. Jesli chodzi o duphaston to moj gin - wspanialy lekarz tez mowil mi zeby nie brac tego leku zbyt wczesnie tzn tak jak to ma zazwyczaj miejsce ok 16 dc poniewaz on wtedy hamuje pękniecie pecherzyka!!!! Powiedzial ze lekarze bardzo czesto nie onformuja swoich pacjentek o takich rzeczach. Odosnie Pregnylu - to gin twierdzi ze w zadnym wypadku nie powinien byc podany kobiecie jesli nie sa wykonane badanie nasienia u mezczyzny. Bo jesli sa zle (tak jak u mojego meza) to Pregnyl moze tylko i wylacznie zaszkodzic - jest ryzyko wystapienia raka-tylko nie moge sobie przypomniec dokladnie czego czy jajnikow i jajowodow. Bylam w szoku po tych informacjach. Bo w zasadzie leki ktore maja nam pomoc, nieumiejetnie i bezmyslnie przepisane moga byc realnym zagrozeniem. nadwislanka - ja coprawda do androloga jade z mezem dopiero w srode... ale napisalas ze jesli chodzi o faceta to gin zaczyna od pytania czy nie ma stycznosci z srodkami chemicznymi. Kurde moj maz jest lakiernikiem i w zasadzie codziennie ma stycznosc z tymi chemikaliami :( pracuje w duzym zapyleniu. Teraz juz chyba wiem skad takie slabe wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczka777
gamna-ja dopiero 26 bende wiedziec jak leczyc meza,ale moj maz ma tylko obnizonom ruchliwosc plemniczkow a clo jest podawany tylko przy oligospermi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×