Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

do monisr85 tak naprawdę to pierwszy mój raz będzie tyle ,że ja jestem chyba zdrowa, jestem przed metodą wspomaganą- będę mieć inseminację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dana71
Szymanka pozdrawiam cię gorąco!!! Widzisz przeżyłysmy to samo. Kiedy czytałam ten ostatni list od ciebie czułam, że zbliża się u mnie poronienie. Nawet nie wiesz jak bardzo cię wtedy rozumiałam. Zobaczymy co przyniesie czas. W listopadzie jadę do kliniki do Poznania na wizytę do pani profesor. Pomogła wielu moim przyjaciołom i znajomym. Zrobiłam sobie jeszcze, żeby miec komplet badań, antyciała kardiolipinowe. Okazało się, że ze mną jest wszystko ok. To moja głowa jest chyba chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisr85
Kurcze chce do tego podejsc na luzie ale jakos ciezko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisr85
Dziewczyny ale którym z Was sie udało za pierwszym razem z Clo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
cześć Dziewczyny!! Nie wiem od czego zacząc, czytam sobie Wasze wypowiedzi i chciałam sie z Wami podzilić moimi pronblemami. Otóż ja równieź mam pco - stwierdzone 3,5 roku teemu. Bezkutecznie wtedy starałam sie o dzidzie. Nistety równiez i prolaktyna była wysoka 90 (norma 4-20). Brałam Bromergon ,ale wogóle nie skutkował. Pan Doktor ze szpitala Św. Rodziny w Poznaniu chciał zrobić mi laparoskopię ale sie nie zgodziłam. mówił że ten zabieg nie daje 100% peności, że efekty są tylko przez kilka miesięcy itp. Zmieniłam lekarza na Pana M. z Polnej w Poznaniu i to był strzal w 10. Mój nowy lekarz zapisał mi Parlodel. Od lutego 2005 brałam ten lek, bo mój lekarz powiedział że od tego trzeba zaczać żeby prolaktyna była ok. Czułam sie przez pierwsze 2 tygodnie strzasznie. Wymioty, zimno, młodłości... 18 marca dostałam @ i.... 20 kwietnia 2005r. okazało sie że jestem w ciązy!!!!!!!! Był to cudowny prezent bo urodził sie w Wigilię!!! Mój synek ma dzisiaj 2 latka i 9 m-cy. Od 9 miesięcy staram sie o drugą dzidzie i tu znów zaczęły sie schody. Biorę pierwszy cykl. clo, Parlodel od 2 miesięcy i od16-25 dnia duphaston!! i powoli tracę nadzieję..... Dzisiaj jest 23 dzień cyklu kiedy mogę testować żeby mieć pewność???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
Do ***anki Kochana ja również leczę sie u Pana Doktora na Polnej w Poznaniu. Jak się nazywa Twój lekarz??? Mogę Ci polecić swojego lekarza. Dziewczyny chciałam WAM powiedzieć że trzymam za WAS wszystkie kciuki, od niedawna czytam sobie Wasze posty (również te stare) i jestem serduszkiem z Wami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia1983
Witam! jestem po drugim cyku clo i jakoś tak za kilka dni powinnam dostać @ no i tak się pewnie stanie Pewnie nie należy tak mysleć, trzeba pozytywnie i w ogóle ale to w tym wszystkim jest najgorsze Nie branie leków, nie robienie badań ale to co się w główce dzieje Jak tu wyluzować jak chodzi o tak ważną rzecz..... Na razie zajęłam się tysiącem innych spraw, ale jak się kończy dzień to przychodzą niewesołe myśli Przez tyle lat chcialam, żeby mi się okres unormowal bo mialam nieregularny Teraz jak najchętniej pozbylabym się go na te kilka miesięcy ;-) to pojawia się co do godziny... Lipa. mam nadzieję, że trzymacie się lepiej dziewczyny. pozdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
Ewunia 1983, trzymam za Ciebie kciuki żeby nie było @ a Ty trzymaj zamnie, odezwe sie za kilka dni czy sie powiodło!!! pozdrawiam wszystkie starające!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
Ewunia 1983, trzymam za Ciebie kciuki żeby nie było @ a Ty trzymaj zamnie, odezwe sie za kilka dni czy sie powiodło!!! pozdrawiam wszystkie starające!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki u mnie zblokowalo sie wszystko bo jest zepsuty aparat usg i stoje w miejscu pani doktor kazala cierpliwie czekac. W piatek mialam miec okres nie mam go mam nadzieje ze slad o nim zniknie na 9 miesiecy, najgorsze ze czekam z testem az sama sobie sie dziwie ze jestem tak spokojna przed @ zawsze mnie bolaly piersi a w tym miesiacu same sutki jakby ktos mi zyletka je przecinal nawet podkoszulka mi przeszkadza a nie wspomne o staniku moj maz mowi ze strasznie mam pelne i duze piersi i sama zauwazylam to mam nadzieje ze to oznaka CUDU poczekam jeszcze z testem i zobaczymy. Dziewczynki trzymam za was kciuki i wierze ze nam sie uda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki u mnie zblokowalo sie wszystko bo jest zepsuty aparat usg i stoje w miejscu pani doktor kazala cierpliwie czekac. W piatek mialam miec okres nie mam go mam nadzieje ze slad o nim zniknie na 9 miesiecy, najgorsze ze czekam z testem az sama sobie sie dziwie ze jestem tak spokojna przed @ zawsze mnie bolaly piersi a w tym miesiacu same sutki jakby ktos mi zyletka je przecinal nawet podkoszulka mi przeszkadza a nie wspomne o staniku moj maz mowi ze strasznie mam pelne i duze piersi i sama zauwazylam to mam nadzieje ze to oznaka CUDU poczekam jeszcze z testem i zobaczymy. Dziewczynki trzymam za was kciuki i wierze ze nam sie uda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
do majkakaja: ciesze się że znalazłam kogoś kto leczy się na polnej. ja trafiłam także na bardzo dobrego lekarza. nazywa się radosław słopień. a twój? pozdrawiam i śle buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miumiu1101
Witam. Mam 27 lat i od roku staramy się z mężem o dzidziusia. Do tej pory nic!!! od kwietnia tego roku biorę bromergon , z 426mlU/l po miesiącu spadło na 68,30 po 2 kolejnych miesiącach na 91,30 (dawka 0,5 tabl) w pażdzierniku zrobiłam raz jeszcze prolaktynę i wyszło 299, załamałam się!! Brałam tylko bromergon i moja Pani gin, nie dała mi innych "wspomagaczy Zdecydowałam, że zmienię lekarza. Dostałam clostilbegyt od 3dc przez 10 dni po 1tabl i luteinę od 16dc przez 10 dni dopochwowo 2 tabl. ale to dopiero od listopada. W tym miesiącu mąż ma zrobić badanie nasienia i jak się nie uda to od następnego cyklu tabletki... Wiem ,że mam pęcherzyki, w 6dc miałam usg, ale czy rosną?? nie wiem, pan doktor kazał mi przyjść w grudniu jak sie teraz nie uda... inne badania mam dobre, w normie( fsh, lh , e2, tsh, ft4)progesteron w 24dc 41,30 nmol/l mam nadzieję , że się uda i dołączę do grona moich 4 koleżanek które niedawno urodziły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc jestem tu nova, czytam od jakiegoś czasu wasze posty.Sama mam ten sam problem i szukam odp. na moje pytania, bo ostatnio mam ich bardzo duzo.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staramy sie o dzidziusia już od jakiegoś czasu ale do tej pory nic nam nie wychodzilo :( kiedy odstawiłam tabl. zaczeły sie problemy z okresem, wybrałam się więc do lekarza i okazało sie że mam pęcherze na jajnikach (jest ich dośc sporo ) i nie mam owulacji juz od dłuzszego czasu.Gin. chciał mi przepisac z powrotem antykoncepcje, ale nie zgodziłam się i poszłam do innego gin. Mój obecny gin. wysłał mnie na badania i okazało się ze mam strasznie wysoką prolaktynę . bardzooo.Więc nie mam okresu , owulacji i w ogóle czuje sie beznadziejnie. Dostałam teraz bromergon do zazywania biorę 1/4 tabl. dopiero 2-dzien, narazie boli mnie głowa i ciężko śpie, ale na ogól nie znosze ich narazie najgorzej.Mam nadzieję że mi pomogą, na ten moment jestem bezpłodna a nie wyobrażam sobie nie mieć dzidziusia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha co do pęcherzy to dowiedziałam sie że nie pozbędę się już tych co już narosły, mogę tylko leczyć się żeby nie pojawiły się nowe, nie wyglądało to zafajnie na ekranie komp. podczas badania.W dodotku przez to że zatrzymał mi sięokres czuje się na puchnięta i mam wrażenie że z braku okresu, przybywa mi kilogramów.Przyznam że jestem tym podłamana, i nie wiem co mam myśleć o tym wszytkim.W dodatku moja koleżanka zaszła w ciąże niezbyt się starając o to i jakos narazie nie szczególnie się cieszy a ja bym z chęcią się z nią zamieniła.I jak tylko pomyśle że jak mi się nie uda to co ja zrobię i jaki sens będzie miało moje zycie :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
WIATAJCIE DZIEWCZYNY. Nova000 miałam ten sam problem i dla mnie najskuteczniejszym lekiem był Parlodel (lepszy od bromergonu). Początki z tymi lekami są ciężkie bardzo złe samopoczucie, ale póżniej jesy ok,. U mnie niestety źle, dzisiaj 24 dc ale test ciążowy wyszedł negatywnie, już chyba nie mam złudzeń kolejny mieisąc w łeb.... Czy możliwe żeby być w ciąży a yest nie wychodzi ?? temperatura 36,6... odpiszcie co Wam na ten temat wiadomomo, podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. testy nie wykrywają bardzo wczesnej ciązy, podobno test Quick vue wykrywa 6-dniowa ciąze.może warto jeszcze poczekać i ponowić próbe z testem za 3- dni np.pozdrawiam i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze powiedzieć ze ciesze się ze mogłam się zapisac na takie forum jak to. naprawdę czytam intensywnie wszytkie posty i znajduje wiele odp. a poztym to czuje że ktoś mnie rozumie, bo najbardziej nie lubie jak ktoś mówi ze wszytko będzie ok, ale tak naprawdę nie wie co ja czuje i czego się obawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalina8
JESTEM W SZOKU JAK CZYTAM ZE SIĘ UDAJE zajśc w ciaże po clo i brom.;-) mnie sie nie udało a brałam je około 9mieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
nova000 ja też sie ciesze że można "pogadac" z kims co ma ten sam problem. Zawsze tak jakos razniej na serduszku!!! Mam nadzije że dzisiejszy test wyszedl zle. a robilam go z taka nadzieją. Okres mam miec 25.10 i mam nadzieje ze go nie bedzie. zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ponownie :) MAJKAKAJA. mam nadzieję że Ci się uda \"nie mieć tego okresu conajmniej przez 9 następnych miesięcy \"trzymam za Ciebie kciuki, bo kazdy wasz sukces jest nastepną iskierka nadzieji dla mnie i pewnie dla tych które jeszcze żyją w nadzieji :) Powiem że jeśli chodzi o mnie to nie wiem jak mam się połapać teraz z tym moim okresem ??? Bo nie wiem czy go teraz dostane , skoro zażywam juz bromergo i kiedy (czy tak jak miałam dawniej )nie wiem już czy mogę się go spodziewać czy nie (bo w końcu go nie mam)kurcze można się pogubić w ty wszystkim, jeśli ktos może mi cos doradzić w tej kwesti to będę niezmiernie wdzięczna :( martwie się że to całe moje leczenie nie da żadnych efektów :( aha i jeszcze jedno pytanko piszecie tu o cyklach ja w tym temacie troche sie głubie czy ktos moze mi to objaśnic.wiem że zadaje duzo pytań ale tylko do Was mogę się zwrócic z moimi wątpilwosciami.pozdrawiam i życze milej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. nova000 ja po bromergonie na początku czułam się dobrze tzn po 1/4 tabl, po 1 talb. nie było już tak fajnie, bolała mnie głowa, w nocy nie mogłam spać, a jak już usnęłam to rano nie mogłam się podnieść z wyrka, mdlałam...czułam się fatalnie, po miesiącu prolaktyna spadła i od tamtej pory biorę 1/2 i jest ok.(6 miesięcy),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJKAKAJA pewnie z tym teścikiem się pospieszyłaś.. poza tym niekiedy testy kłamią.. mam koleżankę która była w 6tc i test wyszedł negatywnie, a ciąża była potwierdzona przez lekarza. Trzymam kciuki:) ja też od listopada będę jechać na 3 prochach..bromergon, clo i luteina. między clo a luteiną mam przerwę 3 dni i to właśnie w tych dniach ma być jajeczkowanie, Wam też tak lekarz powiedział?? jak bierzecie leki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisr85
A ja dzis dostałam@...ale tłumacze sobie tak ze poprostu kolejna szansa na dzidzie:)polecam tą metode:)od jutra biore clo a dziesiątego dnia cyklu o lekarza na kontrole.Trzymam za wszystkie kciuki i wierze nam sie uda jeszcze w tym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
do Majkakaja: czekam i czekam...chciałabym abyś mi napisała u jakiego lekarza się leczysz?może u tego co ja... pozdrawiam was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim zrobiłam test i niestety dupa zastanawiam się jak długo mam jeszcze czekać nie mam już siły z kąd ją brać czemu jedna tylko raz i już zaszła a druga się męczyć martwić i dłuuuugo czekać na cud jestem załamana;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisr85
vivienn nie martw sie im bardziej tego pragniesz tym póżniej zajdziesz moje znajome tez długo sie starały a jak przyszły problemy to zaszły w jeden miesiac. Wiem ze łatwo mówic ale sama sie staram i Cie rozumiem...Nie teraz to w następnym miesiącu:)Uwierz mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×