Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marta Fantasia

Szukam chętnych do wspólnego dietowania i dzielenia się radościami w chudnięciu!

Polecane posty

ide spać:) Jutro będzie ciężko trzymać się tych 3 jabłek i torebki ryżu przy moim chłopaku bo wiem że on będzie mnie namawiał do jedzenia:( Ale dam rade!!! P owodzenia dla wszystkich Współodchudzaczek:P:P🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno114 14lat gratuluję wieku. SZKODA ZDROWIA Gunia113 proszę naucz się przesyłać te pliki może Twój chłopak sobie poradzi Dziękuję i gratuluję dzisiejszych wyczynów. BRAWO Zasady odżywiania zgodne z CZŁOWIECZEŃSTWEM i naszą wewnętrzna CHEMIĄ Dzień należy zaczynać od węglowodanów, gdyż poprzez reakcje chemiczne stymulują one wytwarzanie przez mózg serotoniny, która działa antydepresyjnie. Podnoszą też poziom endorfin, zmniejszają napięcie emocjonalne, poprawiają nastrój. Na śniadanie wybierajmy więc muesli, ciemne pieczywo z miodem czy pastą jajeczną. Na drugie śniadanie (między godz. 10 a 13) najlepiej zaserwować białko w postaci przetworów mlecznych lub ryby. Co na obiad? Tu wszystko zależy od pory dnia, jeśli do głównego posiłku zasiadamy wcześnie, to na talerz warto położyć węglowodany (najlepsze są produkty bogate w węglowodany złożone – naleśniki, ryż czy makaron), jeśli późno – to potrawy bogate w białko (ryba, cielęcina, chudy kurczak czy rośliny strączkowe). Jedzenie ich z warzywami i produktami z pełnych ziaren zbóż zwiększa poziom tyrozyny w mózgu, a ta – jak przekonują naukowcy – zwiększa energię życiową i poprawia koncentrację. Co poprawi nasze samopoczucie: czekolada – najlepiej ta, która zawiera powyżej 70% kakao; owoce (świeże i suszone) – kiwi (według niektórych naukowców chroni przed depresją), banany, pomarańcze i mandarynki, truskawki (dzięki zawartości pektyn chronią przed stresem i polepszają samopoczucie), jabłka, rodzynki, pestki słonecznika, migdały, orzechy; przetwory mleczne – jogurt, maślanka, kefir, twarożek. Mają dużo wapnia, który dobrze wpływa na system nerwowy; warzywa – brukselka, kapusta (zwalnia aktywność tarczycy, dzięki czemu zmniejsza nerwowość), papryka (najlepiej ostra, gdyż zawarte w niej substancje zwiększają produkcję hormonu przyjemności, czyli endorfiny), ziemniaki (świetne źródło węglowodanów dostarczających energii) oraz brokuły, szpinak, sałata – zawierające kojący nerwy kwas foliowy. Z kolei marchewka, cytryny czy ananas usprawniają pracę mózgu, czyniąc zapamiętywanie łatwiejszym; ryby – usprawniają pracę mózgu: makrela, łosoś, tuńczyk, sardynka, śledź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co Wy na to??????????????? Myslę, że można spróbować! Chcesz szybko schudnąć, a nie wiesz jak to zrobić? Zastosuj dietę krótkotrwałą, 3-4-dniową. Kurację najlepiej przeprowadzić w czasie weekendu. Traci się nawet 3 kilogramy, zyskując przy tym lepszą cerę i lśniące włosy. Podstawą dziennego menu jest warzywny dipp. Utrzeć 2 marchewki, 1/2 selera. Posiekać małą cebulkę. Wszystko włożyć do miksera, dodać 4-5 pomidorów bez skórki. Całość zmiksować. Dopełnić wodą mineralną do 1 litra (wskazana jest woda niegazowana). Doprawić solą i pieprzem. Wlać do termosu. Na 1/2 godziny przed każdym posiłkiem wypić szklankę dippu. Śniadanie 10 dag chudego białego sera z dowolną ilością rzodkiewek. II śniadanie 2 jabłka i 1 pomarańcz. Obiad 1 szklanka ugotowanego ryżu, wymieszanego z dowolną ilością zielonego groszku i kukurydzy oraz 1 łyżeczką masła. Kolacja Miska zielonej sałaty z pomidorem, ogórkiem i cebulą oraz 2 grzanki z pieczywa pełnoziarnistego. Dipp warzywny, który jest podstawą diety-bomby witaminowej, dobrze jest schłodzić. Lepiej smakuje i bardziej syci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Treniewa - strasznie mnie zmartwiłaś tym zaczynaniem dnia od węglowodanów :( Ja właśnie wyeliminowałam pieczywo i jem na śniadanie twarożki albo sałatki. Tymczasem okazuje się, że to niedobrze :o A jeszcze na dodatek wczoraj się zniechęciłam. Czytałam dane piłkarzy i jeden przy moim wzroście waży 65 kg. Tymczasem moja docelowa waga to 63 kg. Wychodzi, że tylko 2 kg od sportowca. :( To ile mam ważyć? 55 kg? Chyba wcześniej zdechabym z głodu i rozpadła się na kawałki. Kto to widział, żeby facet ważył 65 kg? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do coccinella: nie przejmuj sie sportowcami!! wiadomo ze to sa szaleńcy...popatrz na jokeyow, ktorzy waza po 50 kilo, motocyklistow (haha Valentino Rossi!!), tych od gimnastyki na drazkach....oni wszyscy to waga piórkowa. ..... ja tam wole patrzec na bokserow, tych co rzucaja młotem, pchają kulą....to są mężczyźni, a nie jakieś tam kurduple. ...a jak nadal jesteś załamana, to spójrz na zawodników sumo, hihihi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mike_100 zaskakujący ten rezultat ale on chyba nie Twój. Wszystko zależy od tego by zrozumieć iż mamy jeść mniej a z drugiej strony wszysko wokół kusi nas... zjedz mnie tak ładnie wyglądam. Na tej stronce są bardzo rozsądne babeczki. Próbujemy walczyć ze swoimi słąbościami ale to nie tylko swoimi tylko każdy je ma Ty też. Czy na temat tego specyfiku Wiesz tyle co na tej stronce na Allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coccinella Myślę,że odnośnie prawidłowej wagi to współczynnik BMI jest OK. Spawdzone, naukowo udowodnione z marginesem tolerancji na różny typ budowy ciała ludzkiego. Szczerze podziwiam wszystkie Dziewczyny, które chcą ważyć poniżej 20BMI Najładniejsza była zawsze lekko wysportowana sylwetka kobieca bez zbędnych oponek z zachowaniem proporcji ciała (biust, talia. biodra).Pierwszy i trzeci wymiar najlepiej by był do siebie zbliżony a ten środkowy pomniejszony od tych wcześniejszych 18-23cm. To IDEAŁ kobiecego ciała kiedyś, myślę, że obecnie niewiele się zmieniło. Ale ja musze jeszcze zrzucić zbędną oponkę.!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cię Kozong. Czy zawitałaś/łeś do nas na dłużej czy tylko okazjonalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marthynica
Przyłączam się do Was, bo desperacko szukam sposobu na schudniecie... Treniewa, mam pytanko - tą dietę, którą podesłałaś jak długo można stosować? Ty jesz codziennie to samo, czy coś zmieniasz? M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny!! i Chłopaki:) Gunia113 - czy nie za mało tych kalorii dziennie??? 300???troszkę mało rozsądnie - wiem że efekt będzie szybki ale przy tym jak dostarcza się tak mało energii organizmowi - i do tego tyle ćwiczeń - to będzie ją czerpał z mięśni a to już wyniszcza organizm na maxa!!! Radzę szczerze, zwiększ przynajmniej o 500!!! Treniewa - widzę że utrzymujesz porządek na topicu - dziękuję Mike - gratuluję rezultatu ale czy nie za szybko schudłeś?kilo na 2 dni to sporo - pilnuj się teraz bo znów powróci, ale wszystko z rozsądkiem. Kozong - witam Cię w naszym gronie przyszłych chuderlaków:) Marthynica - gratuluję decyzji o przyłączeniu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) u mnie na wadze dziś 62 kg!!!! co oznacza że juz 6 za mną:):) jeszcze tylko 10 i będe miał moja upragnioną wage!!!! Jestem taka pełna energi!!! Marta Fantasia wiem że to mało kalorii:) ale ja czuje się bardzo dobrze. mój organizm nie oczekuje więcej.. a ja po tychbardzo małokalorycznychdietach mam zamiar odrazu przejscna jakaś rozsądnądieke:) Mój chłopak powiedział mi dziś że znikam:P:P Mam nadzieję że nie kłamie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guniu Ty na pewno masz inną motywację by schudnąć tak bardzo..... dla miłości jesteśmy gotowe zrobić wiele. Wg mnie trochę podwyższ kaloryczność. Marusia ma rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marthynico ja tak naprawdę nie stosuję specjalnej diety tylko jem mniej. Całkowicie wyeliminowałam słodycze. Te diety, które podaję to częst są zaczerpnięte z internetu, czasopism, są one po to byśmy sobie urozmaicały menu. Każda z nas stara się jeść mniej i ćwiczyć. Piję dużo wody ale mam także chwilw słabości. Dlatego moje efekty nie są takie rewelacyjne 5kg od 20.06 Dziewczyna 114 cały czas o Tobie myślę i wnioskuję, że w zwiążku, że jestes w okresie dorastania 14 lat prawda - trudno Ci zaakceptowac zmiany w Twoim ciele. Czasami nawet wydaje ci się, że jesteś nieproporcjonalna. Musisz cierpliwie zaczekać. By mieć lepszy nastró poćwicz sobie pobiegaj, załóż rolki i popatrz jaki świat jest piękny. Nie rozreguluj sobie gospodarki, organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozong - dzięki za pociechę :) Nie przymierzając taki Małysz, to straszny wypłosz. treniewa - co do proporcjonalnej sylwetki - niestety mam szeroki biodra i mały biust. Gdybym miała mieć taki sam wymiar, to Pamela Anderson przy mnie wysiada. Ja wlaśnie dążę do BMI 20, bo tyle będzie przy 63 kg. Nie jestem juz pierwszej młodości, więc też inaczej na to się patrzy niż u nastolatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111222
Czesz dziewczyny, mam na imie Gośka i chciałabym do Was dołąćzyć..Waże 67 kilo przy wzroscie 158 cm. taka waga została mi po urodzeniu córeczki, teraz moim marzeniem jest by zrzycic ją do 53- 55 kilo. od poltora tygodnia nie jem ziemniaków, ryżu jasnego, chleba jasnego, pije okolo2,5 litra wody. staram sie jesc racjonalnie. nie moge stosowac jakichs drakonskich diet, musze miec sile na zabawe z moją córą. a i jeszcze robie codziennie 120 brzuszków, czego rezultatem jest juzplaski brzuszek. ale dlaczego waga stoi w mijescu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111222
a i zapomnialam dodac, że zupelnie wyeliminowalam slodycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Gosia!Witamy Ćię w naszym gronie. Jeśli waga wcześniej spadała a teraz stoi w miejscu to wynik tego że organizm powstrzymuje się od dalszego spadku i przystosowuje do teraźniejszej wagi. To normalne - przejdzie tylko potrzeba cierpliwości i wytrwałości - a jak możesz przeczytać chwilkę wcześniej i ja i treniewa też jesteśmy na tym etapie:) Ciężko jest ale przetrwamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, waga spadała (mam już 3 kilo mniej)...czyli tylko uzbroić sie w cierpliwość i będzie lepiej.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna144
hej dziewczyny!dzisiaj weszłan na wage i .....55kg ubyło mi jednego kilograma.Nie jest to duzo ale bardzo sie ciesze.Dzisiaj byłam na 40 min spacerze i od rana pije duzo wody.Wczoraj cwiczyłam tez brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawo dziewczyna 114 każdy kilogram mniej niezmiernie cieszy. Oprócz wody zjedz coś. PAMIĘTAJ Coccinella trzymam za Ciebie kciuki tym bardziej, że chcesz osiągnąć BMI 20. Przy moim wzroście musiałabym ważyć 50kg czyli przede mną walka o 11 kg. Wiem, że gdy mam 55 kg wyglądałam najlepiej a poza tym wiek i czasami trzeba wypośrodkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu właściwie jesteśmy podobnego wzrostu i waga początkowa była zbliżona. Stosuję podobną dietę co Ty ale moja waga już stoi dość długo. Dziewczyny mnie tutaj dzielnie wspierają. Po ciąży trudno zrzucić balast a wziąć dotego wiek.... Ale zobaczymy Jak do tej pory trzymam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta musisz się trzymać. Może jutro będzie ten dzień gdzie będzie chociaż o 0,5kg mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna144
jak sie liczy BMI? miałaby6m dobre gdybym wazyła 50kg przy wzroscie 162cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BMI to wskażnik. Jak liczyć ? BMI=waga (kg) / wzrost (w metrach) * wzrost (w metrach) przykład : 57 kg/1,64 * 1,64 = 21,19 BMI nie jest poprawny dla: - Osób poniżej 18 lat - Osób w podeszłym wieku - Kobiet w ciąży - Sportowców Tak jak wyżej napisałam Ciebie nie obowiązuje wskaźnik BMI bo Twój organizm jest w okresie wzrostu i rozwoju. Nie można go niczym zakłócać. 50kg/1,62)1,62=19 MAŁO dla osoby pełnoletniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna144
aha ok dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gunia 113 Szarlotka upieczona PYCHA dziewczyny. Tak mówi moja rodzinka. Mnie jeszcze nie ruszyło do jedzenia. Teraz chrupię marchewkę. Zobaczymy jak będzie jutro z wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Treniewa no to się ciesze że smakowała:) Ja jestem bardzo dumna z siebie bo na nic się dziś dalej nie skusiłam: Dziś zjadłam - 3 jabłka, - ryż(około szklanki) - troche rabarbaru z kompotu:P Myśle że to nie dużo.. Wiem że dostarczam bardzo mało kalorii ale musze tak.. jak zaczne sobie dogadzać.. to wiem co będzie dalej:) jestem teraz bardzo zdeterminowana i musze z tego korzystać bo nbie weim jak długo to potrwa:P:P po tych strasznych dietkach przejde na jakąś 600-700 kac i bedzie dobrzel:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna144
masakra...skusilam sie dzisiaj na jedzenie zjadłam zupe jarzynowa jabłko i jogurt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×