Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziabnął skubany babcię

Bolerioza - ktoś z Was chorował ?

Polecane posty

Gość natkozord
byłam tam... ale ja jako osoba nie chora na boreliozę nie przeraża mnie to tak bardzo jak mojego chłopaka, co nie oznacza, ze nie wiem, co czujecie, czytajjąc takie a inne historie... pamiętajcie, że zawsze będę z Wami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Karo 13 ..od kiedy i jaki bierzesz antybiotyk? Ponoć antybiotyk który mam nie będzie przeszkadzał w planowanym zabiegu, tak więc za 10 dni idę pod nóż ;) muszę tylko zabrac ze sobą antybiotyki. Tak szczerze mówiązc to im więcej czytam io bolerce tym bardziej sie boję...chodzę do pracy i staram się nie myśleć o kolejnych etapach...dopadają mnie tylko czasem lekkie bole mięśni... i ten swędzacy rumień ..jeszcze jest. A,Propos...powiedzcie proszę dlaczego to sie nazywa chorobą zakażna i czy czlowiek od człowieka może się nią zarazić? dlaczego skierowano mie na zakażny skoro czuję się w miarę dobrze? betka30 krak... kiedy miałaś kleszcza> i kiedy podjełaś leczenie? w jakim terminie od usunięcia kleszcza dostałas porazenia nerwu twarzowego....Trzymaj sie i nie poddawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowcia9
Borelioza nie można sie zarazi przez kontakt z chorą osoba to jest choroba przenoszona przez owady i tylko osoba ukąszona choruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Witaj Siała.. 🌼 Wyluzuj, będzie dobrze, bierzesz antybiotyk, dobrze, że pojawił się rumień. Antybiotyk zaczęłam brać o 3 tygodnie za późno. Ja mam Unidox 1x 30 dni, podobno to za mała dawka. Mam osłonowo bakterie mlekowe, żeby nie pojawiła się grzybica za sprawą antybiotyku. Ranę przemywam Riwanolem. Mam tiki oka i wargi, ale sama nie wiem ,czy to nie z nerwów. Boreliozą nie zarażasz, ale możesz przekazać dziecku genetycznie.Kretki lokują się w tkankach i mózgu, dlatego musimy brać dłużej i mocne dawki antybiotyku. Pozdrawiam. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo13 :) czyli leczymy się tym samym antybiotykiem, ale mam go brać przez 4 tygodnie (dla bezpieczeństwa). Z tego co slyszałam dobrze jest zrobić wyniki p 3 do 6 m-cy o skuteczności leczenia.Mam dziwne objawy boleści mięśni...i to w różnych miejscach, jedne ustępują po to aby pojawić się w nowym miejscu. Musimy wierzyć , że będzie dobrze, ale po tym co sie naczytałam to normalnie skóra cierpnie i w zasadzie każdą dolegliwośc przy[isuję boleriozie. Mam lekarstwa osłonowe, ale chyba trzeba do tego dużo jogurtu...muszę jeszcze poczytać. Pozdrawiam wszystkich karo13 dziękuję i zdrowiej 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Tak Siała... :classic_cool: Piję dużo jogurtu naturalnego, wodę ciepłą z plasterkiem cytryny, zieloną herbatę, grejpfruty. Nie stosuję cukru, słodyczy- już padam, ale jeśli się używa cukier,to szybciej rozwinie się candidia. Też mam bóle kości, a wczoraj był koszmar, dreszcze, poty,przenikliwe zimno, nie byłam w stanie wyjść z łóżka,drżenie powiek- no istna grypa... tłumaczę to walką organizmu z krętkami borelki. Dziś jest lepiej, muszę wziąć się w garść. Ale podobno takie mogą być objawy. Trzymaj się. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Trzeba brać witaminy, bo z jedzenia nie są wchłaniane przy antybiotyku. 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Dzisiaj czuję się znacznie lepiej, nie bolą stawy,ale pojawia sie grzybek w jamie ustnej... czyli coś za coś. C u Was słychać? Pozdrawiam. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
A jakie masz objawy i skad wiesz,ze to grzyb? Ciesze sie,ze juz lepiej sie czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Witaj! Biorę ant.,rano mam w ustach biały nalot, serek...to są właśnie grzybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Idz do lekarza, przepisze Nystatyne do smarowania albo doustnie leki przeciwgrzybicze. Sprobuj tez plukac Citroseptem. Mozesz tez Lacidofil otworzyc i wsypac bezposrednio bez kapsulki do ust. Choroba jasna, zawsze cos.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Stosuję to wszystko,oby się tylko niżej nie przeniosło...ale też mam czopki w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Mam uraz do lasów i zaczynam się bać przechodzić kolo jakichkolwiek krzaczków. Karo 13...który dzień bierzesz antybiotyki? Jeszcze ni emam żadnych objawów, no prócz tego, że nie czuję się dobrze po antybiotyku (wczoraj zemdlałabym w autobusie po jego zażyciu).Teraz też jestem osłabiona, chce mi sie wymiotować i mam drżenie rąk.Nie wiem czy to walka organizmu, czy efekt antybiotyku? Leki zażywam 3 dzień, tak więc nie wiem jakie dalsze objawy i kiedy wystapią? Karo 13 - jak sobie radzisz z samopoczuciem? widzę, że jesteś przygotowana na przeniesienie drożdzy nizej..;) poprzednio kiedy brałam antybiotyki (jakies 3 lata temu) po 4 dniach już miałam \"grzybka\" zalecana kuracja to czopki, ale widzę, że się zabezpieczyłaś, więc tak trzymaj...też pobiegnę do apteki kupić. Trzymaj się cieplutko.. ewqa2..czy też \"kleszczowa panienka?\" ;) możesz podzielić się doswiadczeniami w leczeniu? całuję 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Witaj cieplutko! 🌼 Czuje sie dobrze, ale załamałam się w nocy, gdy doczytałam,że mnie zakaziły nimfy zarażające20-30 % mocniej od kleszczy. Małe to, trudno zauważyć na ciele, bo to takie maleńkie kropeczki. Rumień ustapił,ślad nie może się zagoić, na 100% mam borelkę i co dalej....? Będę leczyć. W poniedziałek coś sie działo, nie wiem czy to emocje czy objawy borelki?????? Antybiotyk biore tydzień. Czytam,że jeśli przeleczy się na początku ,to raczej nie powinno być powikłań i to mnie pociesza. Trzymaj się, myśl pozytywnie, nie możemy sie poddawać. Leczymy i jest oky...:classic_cool: Odezwij się.... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Na forum wyczytałam, aby chonić się przed grzybicą, brać -Flukonazol, Nystatynę, probiotyki... Należy stosować dietę jak przy candidii Dr A. Janus/wpisz w gogle/ a tu str. z forum o diecie, to poczytaj http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26140&w=20831230&s=0 🌼 Ja łaściwie jestem na takiej diecie od pół roku, bo się odchudzałam, więc nie mam z tym problemu, temat jest mi znany.I to jedyny mój plus w tych stresach! Pij jogurty naturalne!, wyeliminuj cukier,słodycze, słodkie owoce, białe pieczywo, alkohol. Pozdrawiam. 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Nie wiem czemu, nie wkleja się. 😴 Leczenie boreliozy antybiotykami powinno byc dlugie i intensywne i wtedy niestety czestym powiklaniem moze byc grzybica. Mozna temu problemowi zapobiec lub go zmniejszyc poprzez zachowanie specjalnej diety antygrzybiczej. W diecie tej chodzi o takie dobieranie pokarmow by nie powodowac wzrostow cukru we krwi. Zasady diety mozna skrocic nastepujaco: zakaz slodyczy i ukrytego cukru (np keczup ma mnostwo cukru), zakaz produktow bogatych w skrobie: ziemniaki, rzepa, bialy ryz. Zakaz owocow (moze z wyjatkiem tych naprawde nieslodkich jak np lekko niedojrzale kiwi lub kwasne jablko - ale malych ilosciach), ograniczenie slodkich warzyw np takich jak marchew; zakaz bialego chleba i ograniczenie ciemnego (mozna jesc w malych ilosciach pumpernikiel pieczony w wielogodzinnym systemie). Takze bez ograniczen nieslodkie warzywa (seler, pietruszka, kapusta, ogorek, cukinia, kabaczek, por, zielona papryka), ryby, jaja i miesa oraz tluszcze, brazowy pelny ryz, niektore pelne kasze. Mleko ostroznie- niektorzy moga a inni nie. Sery biale na ogol mozna. Sery zolte- ostroznie mozzarella. Dla oslody mozna czasem zjesc odrobine czarnej czekolady, ale tez ostroznie nie kazdy bedzie sobie mogl na to pozwolic bez grzybiczych konsekwencji. Niektorzy uzywaja w tym celu zywcem diety Atkinsa a ja przypuszczam, ze mozna rowniez uzyc diety Kwasniewskiego choc nie bylo to testowane. Przy odrobinie wprawy mozna latwo wyczuc, ktore produkty powoduja narastanie swiadu zwiazanego z grzybica, a ktore nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta w candidii. 😴 Dieta w candida Produkty zawierające Candida Candida możemy znaleźć w większości owoców w occie, który jest zrobiony ze sfermentowanego wina. Ocet używany jest z kolei jako środek konserwujący do musztardy, majonezu, licznych sosów, pikli, sałatek. Owoce w puszkach i mrożone zawierają C. Podobnie grzyby i wszelkiego rodzaju sery należą do produktów zawierających C., jak też śmietana, lody mleko sproszkowane. Sugestie co do diety: Unikaj w diecie potraw i produktów, które są dla ciebie alergiczne. Włącz więcej warzyw do twojej diety Piecz, smaż, gotuj na parze swoje warzywa Chude mięso i ryby są w porządku Jajka są o.k. jeśli nie jesteś na nie uczulony Produkty z ziaren, włączając w to: mąkę owsianą, otręby owsiane, całe i pocięte ziarna pszenicy jeśli nie jesteś uczulony na gluten, brązowy ryż jęczmień i proso są odżywcza żywnością. One zawierają błonnik i dużo mikroelementów . Włączaj je w twojej diecie jeżeli nie jesteś na nie uczulony. Zapoznaj się z użyciem alternatywnych ziaren jak: amarantus, gryka, oriks: soja z umiarem bez konserwantów i bez postaci fermentowanych 8. Unikaj cukru i żywności która zawiera proste węglowodany , włączając zboże syrop , białą mąkę , biały ryż i miód. 9. Co z produktami mlecznymi.Dużo ludzi włączając t oz osobami z CRC (objawowy zespół candida) mają nietolerancję i alergię do mleka. Jakkolwiek jogurty dobrej jakości wolne od cukru są dobrze tolerowane, ponadto działają korzystnie przez zawartość bacterii Lactobacillus oponent dla Candida. 10. Owoce często wzmacniają objawy dlatego często w pierwszych trzech tygodniach poleca się powstrzymanie się od nich. Kiedy nastąpi poprawa możesz je ostrożnie włączać uważnie siebie obserwując. 11. Żywność zawierającva drożdze jak chleb, sery pleśniwe, piwo, owoce i soki z puszek powodują nasilenie się sympotmów u ludzi z CRC. Do picia poleca się wodę źródlaną z butelek z dodatkiem wyciśniętego soku z cytryny czy pomarańczy. Dobrze tolerowane są herbaty ziołowe po określeniu indywidualnej tolerancji. Znam przypadki nietolerancji ziół leczniczych np. Taraxacum offic., Dandelion. Natomiast słodziki polecane są w umiarkowanych ilościach 5 -10 tabletek na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Jak narazie nie mialam kleszcza, tak mi sie wydaje. Nikt do konca tego nie wie, bo czesto jest tak,ze ludzie nie wiedza, ze maja borelioze. Nigdy nie pojawil sie rumien a sa leczeni na inne dolegliwosci. JUz raz pisalam, cieszcie sie ,ze pojawil sie rumien i ,ze szybko jestescie leczone. To juz sukces. Kleszcza mial moj syn i dlatego troszke jestem w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Ewga.. Pozdrawiam, jak się czuje Twój syn? Cieszyć to się nie możemy, bo w tkankach krętki żyją do naszej śmierci?, prawdopodobnie? A dziś przeczytałam, że po wyjęciu kleszcza powinno się podać jednorazowo 200mg doxycykliny i wtedy nie ma problemów. A ja wyłożyłam p.doktor kleszcze na biurko, a ona nawet recepty mi nie zaproponowała. Dobrze, że znalazłam to forum i poszłam po 3 tygodniach po receptę. I jak w tej Polsce się leczyć, chyba tylko internetowo.!!! ❤️ Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko! Karo 13... proszę opisz coś więcej w kwestii nimf kleszczy, nie mogę znależć w necie. W czym objawia się ich ostrzejsza forma? iejednokrotnie wyciągałam kleszcze i naszemu pieskowi i moim dzieciom...w ubieglym roku też miałam , ale nigdy nie było takich komplikacji jak teraz. Rumień jeszcze jest...teraz nie swędzi, ale jego obwód nadal jest pokażny. Dzisiaj nie jest żle...lekkie bóle stawów, ale da sie wytrzymać, przechodzą... Karo 13 jak sobie radzisz? vanili...🌻 dzięki za dietkę, ale generalnie czytając to troszkę się podłamałam. bo wychodzi na to, że i tak dopadnie mnie candidia, a dietka którą opisałas polega na...hmmmm....nie spożywaniu wielu potraw... a te które są opisane nie sa dostepne we wszystkich sklepach - a na dodatek nie wiem jak to wygląda cenowo. ewqa2 mam nadzieję, że synkiem już lepiej...u nas panuje angina, tak wiec i moja corka już ma czerwone gardło.. 👄 dla wszystkich karo 13 pisz...pisz bo jestem ciekawa co u Ciebie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Siała...❤️ witam Cię cieplutko. Może podeślę Ci jakieś strony o nimfach. To maleńkie postacie, faza- zanim przemienią się w dorosłe kleszcze, ale ich jad jest 30 % silniejszy i to one mnie załatwiły. Mój rumień znika, nie swędział, ale mam 100% boreliozę. Będę brać 2x 100mg Unidoxu, choć okazuje się, że to za mała dawka,bo trzeba 400mg dziennie , żeby był efekt. A dziś pęka mi głowa, ale może się poprawi...😴 To moje 1 spotkanie z kleszczami i takie ... Zaglądaj tu częściej. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Leczenie boreliozy antybiotykami powinno byc dlugie i intensywne i wtedy niestety czestym powiklaniem moze byc grzybica. Mozna temu problemowi zapobiec lub go zmniejszyc poprzez zachowanie specjalnej diety antygrzybiczej. W diecie tej chodzi o takie dobieranie pokarmow by nie powodowac wzrostow cukru we krwi. Zasady diety mozna skrocic nastepujaco: zakaz slodyczy i ukrytego cukru (np keczup ma mnostwo cukru), zakaz produktow bogatych w skrobie: ziemniaki, rzepa, bialy ryz. Zakaz owocow (moze z wyjatkiem tych naprawde nieslodkich jak np lekko niedojrzale kiwi lub kwasne jablko - ale malych ilosciach), ograniczenie slodkich warzyw np takich jak marchew; zakaz bialego chleba i ograniczenie ciemnego (mozna jesc w malych ilosciach pumpernikiel pieczony w wielogodzinnym systemie). Takze bez ograniczen nieslodkie warzywa (seler, pietruszka, kapusta, ogorek, cukinia, kabaczek, por, zielona papryka), ryby, jaja i miesa oraz tluszcze, brazowy pelny ryz, niektore pelne kasze. Mleko ostroznie- niektorzy moga a inni nie. Sery biale na ogol mozna. Sery zolte- ostroznie mozzarella. Dla oslody mozna czasem zjesc odrobine czarnej czekolady, ale tez ostroznie nie kazdy bedzie sobie mogl na to pozwolic bez grzybiczych konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo 13, zaglądam, zaglądam...ale teraz piszę po cichutku bo jestem w pracy.Pomimo dolegliwości muszę wytrwać jeszcze do czwartku... muszę zaznajomić i wtajemnczyc koleżankę w charakter mojej pracy bo jak pójdę do szpitala to zapewne troszkę chorobowego dostanę, a ktoś mnie zastąpić musi. Wczoraj wyczytałam, że krętki umiejscawiają się też w gałkach ocznych, stąd zapalenie spojówek :( , normalnie mam deprechę. Karo 13? a ty pracujesz czy chodzicie z borelką? ;) do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Widzisz w życiu jest tak,że jak masz jeden problem,to los dowali następny! I wtedy nie wiesz czym się bardziej przejmować. A jak Twoje samopoczucie przed zabiegiem? Musisz się wzmocnić! Kupuję na półce ze zdrową żywnością słonecznik,siemię,sezam,płatki owsiane, zarodki pszenne/1-1.50zł/ i dodaję do jogurtu+owoce, żeby jakiś smak to miało, a zrezygnowałam z pieczywa. Myślę pozytywnie. Dziecko chorowało, myślałam, że to dla mnie koniec świata, a teraz chłop wyrósł i po chorobach.. Może coś skutecznego odkryją? i nie ma co się na zapas martwić. Na razie nic się nie dzieje. Trzymaj się😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Siała...co się dzieje? nie zagladasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×