Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość gośćLidka
Aaaaaaa bo ja już zaczęłam się martwić co takiego Ci zrobili podczas tej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witam wszystkich! Mam nadzieję, że czujecie się dobrze. Ja tak samo się czuję chociaż jestem przed okresem i wtedy mam lekkie bóle i kręgosłupa i nogi. Na nartach trochę pojeździłam i mam nadzieję, że mi to nie zaszkodziło. Od poniedziałku zaczynam jakieś prądy. I pomaleńku przygotowuję się do sanatorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Witaj Ola! Ja dzisiaj pakuje się do szpitala. Czuję się bez zmian niestety. Cieszę się ze u Ciebie ok. Jesteście dla mnie nadzieja ze też pomału jakoś dojde do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Lidko trzymaj się cieplutko! Weź sobie koszulki nocne a nie piżamę bo po operacji będziesz sztywna i trudno Ci będzie się schylać w toalecie. Pozdrawiam i pamiętaj, że robisz to dla siebie i będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witaj Olu!Cieszę się,że dobrze się czujesz.Ja trochę ćwiczę,chodzę na laser itp.Lekarka mówiła mi ,ż prądy byłyby najlepsze na nogę,ale ja ich niestety nie mogę brać.W sumie noga mi lekko ćmi to to tam,ale już się nawet przyzwyczajam.pozdrawiam!ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Lidko!Trzymam kciuki .Będzie dobrze,napewno!!!ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmichalina
cześć, minęło półtora tyg od zabiegu L4L5, było coraz lepiej, aż po kąpieli się troszkę powyginałam w wannie i noga mnie ćmiła przeza całą noc, boję się że coś nie tak, michalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
Michalina ja 8 mies po operacji nadal ma zakaz siedzenia w wannie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmichalina
dagsam, co Ty piszesz? to kiedy będziesz mogła normalnie żyć? ja nie siedziałam w wannie, ale nooo wiesz na klęczkach jakoś się trzeba umyć, poza tym czynności z ubieraniem też bolą, po takich zabiegach noga ćmi, przypomne, że prawie 2 tyg po zabiegu jestem. Raz lepiej raz gorzej, ale po raz pierwszy od tyg noga mnie ćmiła przez całą noc, to mnie nie pokoi. Czy orientuje się ktoś po jakim czasie zdejmuje się szwy i kiedy ewentualna rehabilitacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Michalina!Myślę,ż nic sobie nie zrobiłaś tylko po prostu więcej zaczęła§ się ruszać.Staraj się nie skręcać w pasie,kucać w wannie i klękać z usztywnionymi plecami.Myślę że to Dagsam miała na myśli i też to.że do 6,8 tygodni nie powinno się siadać.U mnie tak przynajmniej było.Ćmi a nie boli jak przed operacją- ja tak miałam i niestety jeszcze często mam .(3,5 miesiąca po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Szwy miałam zdjęte po 14 dniach.Ale jak czytam to jest różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Witam! Jestem już na oddziale jutro zabieg. Denerwuje się tylko żebym okresu nie dostała bo Pani ode mnie z sali mówi że jej lekarz powiedział że podczas okresu nie zrobi operacji :/ a ja znając moje zezowate szczęście jutro dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
Normalnie żyć raczej juz nigdy bo są ograniczenia np po mojej operacji: Nie mogę dźwignąć więcej niż 3 kg, nie mogę sie schylać, nie mogę się skręcać, nie mogę siedzieć normalnie tylko w gorsecie lub z poduszką lędźwiową i to max 2h i przerwa min 2h, do jazdy autem gorset lub podszka ledzwiowa.. Tak jak mówiłam w wannie do dzis nie mogę leżeć jest to nie zdrowe i to miałam na myśli właśnie :) i oczywiście zero sport który obciąża kręgosłup i może spowodować uszkodzenie.. Tylko przypominam ja mam drut i sruby w kręgosłupie ale po kazdej operacji jest przez 6-8 tyg masa ograniczeń jak siedzenie odpowiednie wstawanie itd Ja mam to szczęście ze mam 2 łazienki jedna z wanna druga z prysznicem Szwy miałam wyjęte 21po operacji a szwy po drenie 16 dni po operacji :) Rehabilitacje po operacji zaczelam 8 tyg po, do tej pory czynnie sie rehabilituje czyli juz 6 miesięcy praktycznie codziennej rehabilitacji a dopiero teraz pozwalają mi na 15 min na rowerku stacjonarnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Lidko! Trzymaj się! Będzie dobrze! Ja dostałam okres w niedzielę a we wtorek miałam operację i odbyła się bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Michalina, ja jestem prawie 4 miesiące po operacji. Robię wszystko, nawet jeździłam w zeszłym tygodniu na nartach. Miałam operowane L5/S1 ale bez żadnych implantów, tylko wyjęty wypadnięty i pęknięty dysk. Za 3 tygodnie jadę do sanatorium z ZUSu. Będzie dobrze!!! Tylko nie siadaj na razie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmichalina
nowa ola, mi nikt nie zakazał siedzieć, ani chodzić, nawet pytałem chirurga, czy mogę siedziec, odparł, że nie ma przeciwskazań... jak siedzę nic mnie nie boli, ale oczywiscie nie przesadzam. jestem 2 tyg po operacji L4L5 2 cm nacięcie na plecach, wycięta galareta co wyszła z dysku. Jedynie mam zakaz bezwzglednego dźwigania powyzej 7 kg przez 3 miesiące... a z tego co czytam wiekszość nie może siadać, nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Lekarza, który mnie operował też powiedział, że mogę siadać od razu ale mi się źle siedziało i sama ograniczałam siadanie. Co lekarz to trochę inne opinie. Trzeba wypośrodkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin S
gośćLidka, Lidio wszystkiego dobrego, obyś nie dostała okresu, będę trzymał kciuki , będę z Tobą.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Lidko!Mam nadzieję,że jesteś już po!ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin S
Elu, "zabrzmiało" jak w horrorze ;), Lidia, martwimy się, jak już będziesz mogła, to napisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Witam wszystkich;) jestem już po. Dziś już wstałam na nogi i byłam w toalecie. Śniadanko też mi dali chociaż średnio chce się jeść. W nocy przekrecalam się już na boki. Noga mnie nie boli trochę mrówki w palcach czuję i taka sztywność w plecach. Dziś wychodzę do domu. A i najważniejsze że nie jestem już taka krzywa jak byłam. Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Lidko! cieszę się bardzo! Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Lidko! Cudowna wiadomość! Trzymaj się i pisz jeśli coś Cię zaniepokoi. Ale przede wszystkim ciesz się tym, że mniej boli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Sztywność w plecach będzie przynajmniej przez 2-3 tygodnie i nie przejmuj się tym. Jesteś dzielną dziewczyną!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Dziękuję Wam pięknie za wsparcie był już Pan rehabilitant pokazał jak ćwiczyć i dziś już w domu mam poćwiczyć. Pielęgniarka dała na kartce ćwiczenia i zalecenia pielęgnacji rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin S
Lidka jakie ćwiczenia Ci zalecił rehabilitant? Mi nikt nic nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Marcin mogę zrobić Ci skan tej kartki z cwiczeniami jak chcesz. To bardzo proste ćwiczenia w większości tylko napisanie mięśni. Ale kazał ćwiczyć odrazu po 30 powtórzeń każde trzy razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lidka, to ja poproszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Ok a na jakiego e- maila? Dziś nie obiecuję że prześle bo muszę poleżeć ale jutro się postaram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich serdecznie ;) Wczoraj i Ja rownież dowiedziałem sie że będę operowany na przepuklinę odcinka lędzwiowo-krzyżowego (aż Mnie zimne poty oblaly u neurochirurga) ;/ Szczerze mowiac od powrotu do domu przeczytałem setki wątków poświeconym temu problemowi i już nie wiem co o tym wszystkim myśleć... ogromnie boje się tej operacji jak i dalszych zwrotów sytuacji ;( Pozdrawiam i życzę szybkich powrotów do zdrowia/ Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×