Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sashka

pierwsza ciąża po 30tce

Polecane posty

Hej, Kasiu badanie miałam robione w prywatnym gabinecie dr Herfurta we Wrocławiu ul. Joannitów 10/12 (przychodnia kolejowa). Nie pamiętam kurczę nazwiska lekarza, ale on tam jest chyba jedynym ginekologiem. Jeśli Ci się nie spieszy, to sprawdzę dziś w domu i jutro podam. Acha! Koszt 130 zł, ale ja zapłaciłam 110 - chyba dlatego, że Maciuś pokazał tylko jajecka a bużki nie i nie mam zdjęcia (buźki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Interkasia
Dzięki Blondas, sprawdź proszę to nazwisko. Chciałabym do niego pójść.Skoro jesteś zadowolona z tego badania to znaczy, że warto. Mam jeszcze czas, bo u mnie dopiero 13 tydzień:-) ale warto już mieć namiar. Zaraz mamy ruszać na wyprawę, a tu taka pogoda okropna:-( Zamiast spacerować i cieszyć się jeziorem i dziczą to będziemy się całymi dniami przytulać w zaciszu domku:-) i spać i jeść i spać :-) Pozdrawiam Mamusie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w weekend chyba poczułam dzidziusia!!! Chyba... :) Martwię się że usg robię dopiero w 23 tyg. I że mam 5 tyg przerwy od ostatniej wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz sashka! Mój Maciuś mało się rusza, tak, że mimo , że leci mi 23 tydzień nie zawsze jestem pewna, czy to on, czy moje jelita :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondas zrób sobie suwaczek :) Bo jak mówisz to dzieli nas tylko tydzień :) Troche mnie pocieszyłaś, że dziecko nie musi się aż tak strasznie wiercić i ze mogę leciutko czuć na razie. Kurczę szukam sobie info o usg w ciązy i nawet sporo znalazłam ale nadal nie wiem czy bardzo istotny jest tydzień badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę Sashka - especially for you! :-) Mam nadzieję, że nie zkiepściłam. A na uspokojenie napisze Ci, że mój Mr Uprzejmość gin walnął w 13 tc babola o 100% jeśli chodzi o przezierność fałdu karkowego i ten gin we Wrocku mi dopiero zmierzył prawidłowo mimo 20 tc (wiarygodność ok.60%). Także nie martw się - to jest tak samo jak z tabletkami anty - nie musisz ich brak codziennie, dokładnie o np. o godz.20:13 [url=http://www.szipszop.pl]http://www.szipszop.pl/tickers/9341.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow! Blondas thx! :) Jesteś wielka :) Wieczorami wydaje mi się że czuję ruchy, ale to tylko wieczorem :( Ciekawe nie? Poza tym brzuszek juz jest wyraznie ciążowy. Fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak gdzieś od trzech dni Maciuś upodobał sobie na fikołki czas między 20:00 a 21:00. Ale to nie są wyraźne kopnięcia tylko takie ciut mocniejsze \"wywracanie flaków\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób sobie stopkę to wtedy będzie samo sie uaktyalniać i nie bedziesz musiala pamietac o wklejaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegos tygodnia zachcialo mi sie kawy. Przez cala ciążę nie miałam ochoty, a teraz nagle mnie wzięło. No i wypiłam. Po dwóch dniach znowu. I dziś właśnie tez piję. Może to ta pogoda? Ale kawę podobno można w ciązy łyknąć nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszych tygodniach nie piłam wcale, ale potem wróciłam do kawki bo jak nie łupnę rano to nie żyję - mam strasznie niskie ciśnienie a w ciąży szczególnie - 90/60!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala29
hej dziewczyny ja skonczylam nie dawno 29 lat i jestem w ciozy ale jeszcze niewiem na kiedy bede miala termi bo niedawno sie okazalo ze jestem bo robilam test i troche sie obawiam czy jeszcze jest to odpowiedni wiek na rodzenie a tak pozatym mam problemy zdrowotne bo jestem chora na astme oskrzelowa i czy moja choroba moze wplynac na ciaze negatywnie prosze odpowidzcie mi plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty gówniaro! :-)) Piękny wiek na ciążę, dlaczego piszesz, że nie wiesz czy jeszcze jest to odpowiedni wiek na ciążę. To co mam powiedzieć ja, czy sashka, czy chromka? Co do twojej choroby, to niestety nie umiem Ci nic powiedzieć. Na pewno Twój lekarz prowadzący ciążę powinien o tym wiedzieć i będzie to miał na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe blondas :) Ja jeszcze nie skonczylam 30tki! :) A choroby? Cóż, jak lekarz wie to odpowiednio ciąże prowadzi i tyle. Nie pownno być tragedii. PIsz lala jak się dzidzia rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondas jaki fajny ślimaczek:))) pozdrawiam dziewczęta, wpadam i wypadam dziś...troche mam zapieprz w pracy, to po pierwsze a po drugie postanowiłam przygotowywac sie do egzaminu pod koniec listopada, niezłe wyzwanie!po pracy siadam i zakuwam:( a mój mąz sie śmieje że młody bedzie geniuszem:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he, Blondas ona napisała, że nie wie czy to odpowiedni wiek, bo uważa, że jest za młoda;). Prawda, lala? Ja też choruję na astmę i jestem pod stałą kontrolą alergologa. Co miesiąc wizyta, spirometria i leki. W czasie ciązy jest różnie. 1/3 ciężarnych odczuwa nasilenie objawów, 1/3 bez zmian i 1/3 poprawę. Astma nie jest też wskazaniem do cesarki. Kawkę też podpijam, bo mam ciśnienie takie jak Blondas 90/60 przed ciążą i teraz także. Moje maleństwo najbardziej lubi brykać po 21 -ej i w nocy. A ostatnio trenuje ciosy w pęcherz moczowy i muszę przyznać, że robi się coraz lepszy, aż mnie ciarki czasem przechodzą. Pozdrawiam wszystkie mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie zagięłaś sashka! Myślałam, że my wszystkie stałe bywalczynie tego topiku (chyba mogę się do nich zaliczyć) jesteśmy tzw ryczące 30-tki! Dzięki Domicela - oby tylko Maciuś nie był takim ślamazarnym ślimaczkiem. Chciałabym, żeby był słodkim łobuzem. Zaczęły się narady dziadków na temat: co z Maćkiem po macierzyńskim?. I nastąpiła 1-sza różnica zdań: teściowie mówią, że oni się zajmą a moja mama, że trzeba opiekunkę. Na razie strony wyraziły swoje zdania i na tym koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondas rocznikowo to niestety jestem 30tka :( ale dobrze się z tym czuję :) Ja sobie na razie oglądam zdjęcia dzieci w brzuszku w internecie i jakieś ćwiczenia odkryłam na babyboom.pl. Ale nie wiem czy bedzie mi sie chcialo. Pierwsza fazę ćwiczeń mam opanowaną do perfekcji - tzn. połóż się... potem jest literka \"i\" i to co jest napisane po niej już mnie przerasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! Jeszcze jedno! Gdzie czujecie ruchy, bo ja mam wrażenie że nisko i boję się czy nie za nisko :( Nie wiem dokladnie gdzie jest prawidlowo, ale czytalam cos o przodujacym łożysku. Może wiecie dokładnie na czym to polega? Ja czuję ruchy (jeśli to w ogóle są ruchy) dużo poniżej pępka... tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sashka jak najbaradziej masz czuć nisko bo dziecko jest w dolnej części, moje dopiero sięga do pępka i ruchy czuje tak w okolicach biodra(nie wiem jak to okreslić bo anatomii nie studiowałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czuję całkiem na dole, też się zastanawiałm czy to ok. Co do łożyska przodującego to chodzi o to, że łożysko jest u ujścia macicy - tak jakby się miało rodzić przed dzieckiem, ale tego się nie czuje i nie ma chyba wpływu na ruchy dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też się cieszę, że Was znalazłam. Od 1-go idę na zwolnienie i kurczę mam nadzieję, że kupimy komputer i podłączymy internet - inaczej nie będę miała z Wami kontaktu. Chyba, że poszukam kafejki iternetowej w pobliżu domu, ale po porodzie to chyba nie chodziłąbym tam za często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondas jestes jedna z nielicznych wiernych bywalczyn tego topiku wiec nie mozesz nas opuscic!!! :) Kurcze, najwyzej bedziemy sie ratowac smsami dopoki nie nabędziesz kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×