Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość specjalisci od kuracji Huldy C

Kuracja oczyszczenia wątroby metodą Huldy Clark

Polecane posty

Makler jakie aminokwasy powinnam zażywać,nie jem mięsa i nabiału?pisałeś ,ze przy raku powinno się brać glutamine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia78
Witajcie, dawno mnie tu nie było. Zakończyłam już dietę warzywno-owocową i muszę przyznać, że na mnie zdecydowanie lepiej działa zupełna głodówka. Dobita jestem bo mam podejrzenie, że kandida panoszy się. Oczywiście jadłam chleb, w sb kupiłam sok burakowo-jabłkowy z marwitu, a wieczorem jak mnie popędziło do toalety, strasznie się czułam, jelita mnie aż paliły w środku a wydaliny były pieniste, nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Potem jeszcze straszne przelewanie nawet nie jak w żołądku a po prostu w całym układzie pokarmowym.Od kilku dni też jadłam przynajmniej jednego buraka dziennie i martwi mnie że mocz opalizuje na różowo bo kiedyś robiłam test z sokiem burakowym domowej roboty i nic się nie barwiło. Choć te moje buraki to prawie surowe w środku a z dwóch buraków to soku więcej niż 100 ml, a Tombak pisał o teście ze 100 ml soku. Normalnie mi się na płacz zbiera jak sobie myślę, że mogłam coś schrzanić. Tak swoją drogą to chyba muszę przeprowadzić kurację na nerki, te zioła Clark spróbuję kupić bo cytryny to za drogie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wasz stały czytelnik
Witajcie Jarosław, makler a jak zapatrujecie się np. na takie śniadanko - płatki owsiane - płatki żytnie - olej lniany - miód - orzeszki (nerkowce, ziemne, migldały etc.) - suszone owoce (żurawina, rodzynki etc) do tego dodawałem jeszcze jogurt naturalny ale chce z tego zrezygnować. Jarosław dlaczego namaczasz musli ? czy celem jest tylko zmiękczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staly czytelnik :) ja ci powiem jakie ja ostatnio robie snaidanko wlasnie platki owsiane i zytnie pol na pol... zalewam troche woda do polowy zeby nasiakly i zmiekly...pozniej 2 lyzki oleju lnianego 2 lyzki slonecznikowego lyzka kakao ok 1/4 lyzeczki zmielonej skorupki jajka i lyzka miodu orzeszkow nie dawaj bo to bialko...a z weglami.... to nie to polaczenie :) juz lepiej te rodzynki i zurawinki ale to tez srednie polaczenie ...bo takie owocki...sprzyjaja nadmiernej fermentacji hehe nima letko nabial sobie daruj orzeszki slonecznik migdaly ....to jako odzdzielny posilek...lyzke w papuche zalac lyzka jakiegos oleju....jak przemielisz reeplay to samo i masz pozywna energetyczna przekaske :) wecka nikt nigdzie nie wspominal... nie pamietam czy bierzesz wode utleniona korzystnie jest przy owej suplementacji h2o2 brac arginine - AAKG w sklepach z suplementami.... TREC albo VITALMAX maja tanie arginina odgrywa dosc znaczaca role w transporcie tlenu po calym organizmie glutamine... zaraz po przebudzeniu i tuz przed spaniem brac po te 5 gram tauryne 3 x dziennie 30 minut przed posilkami tauryna oszczedza glutamine ktora jest duzo wazniejsza takie dawkowanie nie bedzie "walic" po kieszeni a bardzo wzmocni organizm w stanach chorobowych i wycienczenia a jakbys mial tylko jedno...to tauryne 3x dziennie najlepiej wszystkie wymienione...ale to zalezy ile kasy mozna rozdysponowac moge luknac i sie zorientowac po cenach jak jestes zainteresowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makler dzięki ci taurynie brałam niedawno, ale nie systematycznie ,ale muszę sobie kupić bo już nie mam i brać 3 razy dziennie.Kupowałam z firmy NOW ,czy może wiesz czy ona jest dobra. tam jest też glutamine-1000mg . Wodę utleniona ta z apteki pije 10 do 15 kropelek 2 razy dziennie i raz ut rano.Fajnie , ze interesujesz się tymi aminokwasami.Wodę chciałam kupić wysyłkowo ,ale nikt nie chce ja wysłać ,a tu gdzie mieszkam jest mala miejscowość i nie mam możliwości tej spożywczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolony z oczyszczania
Witam Wczoraj oczyściłem wątrobę wg. H. Clark - rewelacja. Efekt pełno zielonego cholesterolu. Byłem saskoczony bo wcześniej robiłem to dwa razy wg tombaka i efekty był mniejszy. A teraz bez większego przygotowania taki... efekt (oczywiście przyzastosowaniu zasad H. Clark). Naprawde polecam efekt niesamowity. Moja żona gdy zobaczyła efek tak się przejeła (dotej pory bardzo sceptyczna co do tych metod) ż e chyba sama zrobi sobie oczyszczanko. Prosze o waszę zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja maj
JAROSLAW wqłasnie nie chce eksperymentowac na swojej glowie dlatego pytam . podobno je sie tyllko z tamtad przegania na dól w razie gdyby sie tam zagniezdziły,ale i tak mi pomogłes . od 2 tyg stosuje kuracje przeciwrobacza wspomagajac sie lewatywami z piołunu ,to co widze ,,tam,,przerasta moje oczekiwania.. na 4ty dzien lewatyw z mocnego piołunu wychodzi robactwo od owsików , kończąc na glistach najdłuższa miała chyba ze 40 cm , wyciągałam je na patyczek jak makaron spagetti poprostu szok tyle lat niewiedziec co w tobie mieszka a dowiedziec sie i zobaczyc tez szok . od 2 mscy mam czeste pojedyncze drgawki chciałabym na zapas wykluczyc ze cos tam siedzi . A isc do lekarza i powiedziec panie doktorze może mam gliste albo robaki w mózgu to na bank wyjde z receptą ale do innego specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja maj
ze skierowaniem poprawiam co by sie nikt nie przyczepił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okulary
tu jak sie chca do czegos przyczepić to nawet do tłustego druku sie przyczepią:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczytalem nareszcie caly temat, troche to trwalo, ale jest. Mam watpliwosci do tego filtra osmotycznego. Bo jezeli instaluje sie go przed bateria, a u mnie sa stalowe jakies stare rury, to do szklanki bedzie plynela juz woda zanieczyszczona ? Czy nie powinienem zakupic raczej filtra na wlewke? Co myslicie o tym http://www.makromedikal.pl/index.html?grp=85 Makler Przekonalem sie do h2o2. Czlowiek im wiecej czyta, tym bardziej swiadomosc rosnie. Problem mam tylko z woda, no bo z mineralna ze sklepu czy z kranowa nie bede pil. Czy powinienem kupic destylowana? Czy ja mozna wogole pic? Mysle ze im predzej zaczne tym lepiej, mimo ze watroba jeszcze nie tknieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wecka to jest najlepiej cenowo wychodzaca tauryna, ja tylko olimpa kupuje http://www.sfd.pl/sklep/Olimp_Taurine_Mega_Caps-opis861.html glutamine kupuj w proszku nie w kapsulkach bo niepotrzebnie przeplacasz http://www.sfd.pl/sklep/Hi-Tec_Nutrition_L-Glutamin-opis34.html arginine vitalmaxa bralem http://www.sfd.pl/sklep/Vitalmax_AAKG_3000-opis3682.html najlepiej kupuj wszystko w jednym sklepie internetowym...patrz na ceny wysylek aminokwasy sa bardzo waznym czynnikiem odzywczym regenrujacym naprawczym :) po treningu wiec....musze sie na tym znac :) a jak nabial i mieso na bok... to polecalbym ci jednak taki koncentrat bialka serwatki...rano te 20-30 gram zalatwi wiele spraw :) i to cie najlepiej i cenowo i ilosciowo wyniesie reszte tym roslinnym mozesz nadrabiac niestety po wode trzeba sie przejechac w najblizsze okolice zadowolony :) ciesz sie :) i ino tak dalej...bo to dopiero poczatek oczyszczania ;) :):) darvas kupuj destylowana nie rozumiem twoich watpliwosci odnosnie f.osmotycznego... na dzien dzisiejszy do twojej szklanki plynie woda zanieczyszczona filter montujesz przed bateria... ew korzystajac z takich nasadek na kranowych podlaczasz osmoze i za pomoca dodatkowego kranika masz dostep do wody osmotycznej mineralizowanej i demineralizowanej a z normalnego kranu normalnie woda ci leci jak leciala...zasyfiona osmoze podlaczasz do ujecia zimnej wody fajny bajer... ale nie bedziesz mial czystej wody tak jak po osmozie a ponad 800 to bym nie dal za to...i do mycia garow tez by ci z tego leciala... bez sensu czy co chwila sie bawic w zakladanie zdejmowanie....nieporozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makler dzięki te aminokwasy co podajesz mi to w jednym sklepie.A serwatkę białkową to jaką dobrej jakości? .podaj namiary,będę Ci wdzięczna.Ja za bardzo się nie znam i nie chce kupować coś co jest zanieczyszczone lub pełno w tym konserwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stały czytelnik Namaczam musli, płatki górskie, owsiane itp. bo ich nie gotuję. Namoczone wystarczy podgrzać i gotowe. Im dłuzej gotujesz tym więcej pozbywasz się składników odżywczych zawartych w płatkach. Co innego kasza jagłana, nie da się namoczyć, niedawno fajny przepis podała papaja. maja maj Ja bym na Twoim miejscu poszedł do parazytologa, nie eksperymentował bym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wecka http://allegro.pl/bialko-wpc-80-ostrowia-1800g-shaker-promocja-i1522334512.html ale musisz napisac im ze ma byc smak naturalny - to bedzie czyste :) i na sprobe lepiej kup 900gram (we folii) smakowe http://allegro.pl/tanie-jak-z-ostrowi-jakosc-1000-infusion-exp-usa-i1541930712.html jedynie do aromatu mozna by sie doczepic, probke mi doslali...smaczne to to bylo :) ale to jest tez dobre...i swego czasu bralem :) http://allegro.pl/megabol-dibencozide-magnum-100-kaps-jak-sterydy-i1536145665.html koenzym wit b12 zwieksza ilosc czerwonych krwinek, po jakims czasie zwieksza sie wydolnosc wytrzymalosc, tak jak u zawodnikow trenujacych w gorach :) i tego bierzesz malutko...i na dlugo starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makler, jesteś kopalnią wiedzy :) Ja też pod Twoim wpływem zgłębiam wiedzę dotyczącą aminokwasów - na razie czytam wszystkie możliwe informacje. Mnie interesują one także pod kątem wpływu na wydolność/sprawność naszego mózgu - taki mój "konik". Aminokwasy są czesto neuroprzekaźnikami. Ale ten dodatkowy wpływ na zdrowie - to też świetna sprawa. Jarosław, czy ty stosujesz olej lniany, czy raczej oliwę z oliwek? I czy olej (oliwę) można mieszać z sokiem z cytryny? W MO tak właśnie się robi. Budwig zabrania miksu - cytrusy + olej... Co do tych robali, to nie jestem pewna, czy ta osoba nie robi sobie żartów. Myslę, że każdy człowiek po zobaczeniu takich ilości pasożytów natychmiast pobiegłby do lekarza, a nie szukał zappera. Alusia, za bardzo się matrwisz - stres nam nie służy :) Wyluzuj, na pewno wszystko co robisz, robisz dobrze :) Jesz jak trzeba, oczyszczasz się, a kolejność, więcej czegoś a mniej innego - jakie to ma znaczenie. Ciesz się zyciem :) :) :) Matylda, ile razy oczyszczałaś wątrobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makler Moje watpliwosci wynikaly z niedoinformowania. Nie wiedzialem ze w zestaiwe jest osobna wylewka dla czystej wody. Glupi myslalem, ze ta czysta woda po odfiltrowaniu plynie rurami do kranu. Dzieki za wyjasnienie, filtr juz kupilem. Ma nadzieje ze w maju juz bede pil czysta wode. Gdy tak czytam dochodze do wniosku ze musze byc strasznie zakwaszony dlatego kupilem sobie na probe te proszek zasadowy i od jutra bede go bral. Zjem jedno opakowanie i zobecze jaki beda wyniki. Ostanio zjedlem tylko jeden kawalek rybki, nie duzy, a ph moczy od razu spadla ponizej 6 (rano) z tego wnioskuje ze uklad buforowy jest zapchany na maksa, zreszta wyczytalem ze jak organizm jest zakwaszony to wychodza tez zmiany na skorze np. typu egzema itp, a ja ostanio takie mam. Do tego od jutra h2o2 codziennie bede zwiekszal o jedna kropelke do 10 a pozniej 2x dziennie. To na pewno pomoze w robieniu porzadkow wewnatrz organizmu. Od jutra tez zaczynam nerki wg Hludowej, troche zabawy z przygotowaniem tych herbatek. Jak bede mial juz zappera to uderzam w pasozyty, pewnie nie tylko. Po nerkach bedzie watroba. Takie plany na najblizsza przyszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swann Wątrobę oczyszcz.dopiero 2X.Tak długo do tego się zabierałam,bo się bałam,bo ciągle czas nie ten,no i w końcu mam już to za sobą.Teraz tylko czeka mnie jakieś 6 czyszczeń,a potem zabieram się za nerki itd. Ciekawi mnie też co piszecie o tych aminokwasach,sodzie,wodzie utlenionej,ale czytam Was,nie zgłębiam,bo mam gonitwę i dopiero zima jest spokojnym czasem. Ale to nic,wiem,że mogę spytać i otrzymam odpowiedź,jesteście tacy mili ;) Swann,jak wyszło Ci te badanie ph?Czy bierzesz te tabletki Alkala?Ja jakoś nie jestem przekonana do witamin,minerałów w tabletkach.Bierzemy tran jesienią i tyle.(a,zapomniałam:teraz pomocny był Hepatil) Ale straszne Maju Maj,brr Zaraz myślę,co może we mnie mieszkać i może mieszka, a ja nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja maj
SWANN napisałes ze niewiesz czy nie robie sobie żartów ,otóż nie nie robie sobie żartów .dzisiaj zaczełam brac balsam kapucynski daje równiez dziecku . Dlatego mówie nie wyobrazam sobie isc do lekarza i powiedziec ze robie sobie lewatywy z piołunu i wychodzi ze mnie takie paskudztwo,bo nawet ty poddajesz to w watpiwosc wiec tym bardziej boje sie reakcji lekarza. prosze to link na który trafiłam przypadkiem i dzieki niemu zaczełam odrobaczanie bo nie miałam jakis typowych objawów bolów brzucha itp http://www.eioba.pl/a/1u0p/inwazja-robakow-jelitowych-przyczyna-chorob-lamblia-a-astma-i-alergie zastanawia mnie tylko czy moje metody wraz z balsamem kapucynskim działaja równiez na tasiemczyce. a znalezienie paryzatologa w moim województwie łódzkim graniczy z cudem. słyszałam cos o cystolu że działa na tasiemczyce ale niewiem czy ten lek jest dostępny. A ciebie swann i pozostałych zachecam do odrobaczenia sie ,podobno 95% ludzi nosi w sobie pasożyty nawet o tym nie wiedząc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro tak, to przepraszam... ale wiesz, ten opis 40 cm glisty, robaki w głowie... łał, to robi wrażenie... ja bym chyba oszalała. I to nie żarty - nie wyobrażam sobie czegoś takiego zobaczyć. A jakie zioła, jesli można spytać, stosowałaś, żeby to "ruszyć"? I podaj jeszcze, proszę, w jaki sposób robisz lewatywę z piołunu. Akurat ja właśnie rozpoczęłam kurację paraprotexem. Nie wiem, jakie są opinie o tym specyfiku, czy komuś pomógł. Dla mnie to wygodna forma, bo tabletki. Ale to co Ty piszesz, to dramat... Matylda, ja szykuję sie do drugiego oczyszczania, i też do tej pory zwlekałam, odkładałam :) Ale po tym co zobaczyłam po pierwszym nie mam wątpliwości - działam dalej. Alkalę piję. Poczytałam o niej troche w internecie. Jest dodatkiem do różnych kuracji anty-candidowych. Po prostu- żeby zabić candidę trzeba zdecydowanie zmienić ph, dlatego bierze się tę Alkalę i jeszcze jakieś specyfiki. Testu śliny/moczu jeszcze nie zrobiłam - rano mam młyn - postaram się zrobić jutro :) Czy Ty się odrobaczałaś? Makler - dzięki za lekturę. Miło, że udało Ci się to znaleźć - poczytam wieczorem i podzielę sie jutro refleksjami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swann Jeżeli jem surówkę z warzyw to dodaję olej lniany, niektóre witaminy są lepiej absorbowane spożywane z olejem. A w oleju lnianym są składniki których organizm nie wytwarza po spożyciu innych olejów. Makler kiedyś pisał o tym dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja maj
zaczełam od ziól na odrobaczanie ojca grzegorza sroki ,ale nie vernicardis bo on juz nie jest w sprzedaży ,kupiłam w sklepie w kosciele jest sprzedaz preparatów Sroki ,na buteleczce nie ma tytułu konkretnej nazwy tylko ,,preparat przeciwko pasożytom jelitowym,, A Lewatywe robiłam dzien po dniu cały tydzien ,naczczo rano.Trzeba uzupełniac flore bakteryjna przy lewatywach wiec stosuje lacidofil lub lakcid i jogurty naturalne . potrzebna jest gruszka ta większa ,jakis stary garnek w słoiku litrowym zaparzam 4 saszetki piołunu przez 15 min ,potem przelewam do garnka,ostudzic do temperatury ciała . pozycja wiadomo jaka na kolanach podpieramy sie łokciami,można głowe położyc tak by głowa była jak najniżej a 4 litery jak najwyże(mam nadzieje ze nikomu nie przeszkadza ze jestem tak dosadna w opisach) trzeba robic wlewki ale bardzo pomału bo szybkie wlewki powoduja skurcz jelit .no i tak jak u mnie to dwie gruszki -kibelek,potem wracam znowu ze dwie -kibelek,tak do konca . po wszystkim zjadałam ze dwa jabłka by uformowac jakos jelita i przepchnąc niedobitki,mozna tez najesc sie kaszy . na 4 dzien lewatyw zaczeło wyłazic ,najpierw masa małych róznych patykowatych ,kolonie owsików .5ty 6 ty dzien wychodza glisty .ze mnie wyszło jak na ten czas około 30 stu ,czasem po dwie czasem 5 a czasem po jednej. na poczatku ogladałam itd a teraz to juz jakos przywykłam i długo sie nie przyglądam bo mozna nie miec apetytu pózniej jak ja. zaczełam pić też piołun ,na poczatku trudno przełknac ale potem jakos już wchodzi . dzis przyszła przesyłka z balsamem kapucyńskim tak wiec walcze dalej . Naprawde polecam wszystkim zaczac od odrobaczania a potem dopiero oczyszczac ogranizm z innych toksyn,bo co z tego jak oczyscimy wątrobe jak mamy pasożyty a one wydzielaja toksyny i dalej zatruwaja nasz organizm. Napisze pózniej jakie efekty z balsamem jesli ktos jest oczywiscie zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieumywakinowie napisali, że umiejscowienie robaków obserwuje się nie tylko w przewodzie pokarmowym, ale również we wszystkich narządach; mózgu, sercu, płucach, nerkach, mięśniach i stawach...Brrr... Wydaje mi się jednak, że trzeba się pilnować, coby nie popaść w przesadę z walką z intruzami. Szczególnie powinni się nią przejmować właściciele zwierząt... Opisujesz lewatywy z piołunem, czy jednak nie są one zbyt płytkie? A co z dalszymi partiami jelita? Lewatywy urynowe też wymiatają robaki z jelita. A oto jeden z wielu sposobów zamieszczonych u nich: Nasiona kminku i kopru 1:1 przyjmować po 1 łyżeczce, popijając wodą, 3x dziennie. Cykl trwa kilka dni. Balsam kapucyński jest dobry na lamblie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja maj
No własnie to jak sie ich pozbyc z innych parti ciała ? zapperem? bo takie kuracje jak kuracja balsamem kapucynskim chyba nie wybije ich z innych narządów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd pewność, że masz je w innych częściach ciała? W/w autorzy podają objawy: zaparcia, dysbakterioza, biegunki, objawy alergiczne, wysypki, egzema, zapalenia skóry, świąd,anemia, zaburzenia snu, przewlekłe zmęczenie. Ale te objawy są typowymi również innych chorób. przed oczyszczaniem wątroby stosowałam Now Foods, Fresh Green Black Walnut Wormwood Complex,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia78
Papaja, zdaje mi się, że Ty kiedyś pytałaś na forum o picie glinki?? No chyba, że Cię z kimś pomyliłam. stosowałaś może?? Jestem regularna czy są zauważalne efekty przy długim regularnym stosowaniu?? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slaczego glinki
chcesz pic slinke??jestes regularna czy systematyczna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja maj no to wbiłas nam tu ćwieka... to co piszesz robi wrażenie. Wypróbuję te lewatywy z piołunu, jestem bardzo ciekawa czy i ja coś zauważę. A że jestem od dziecka alergiczką, mam sporo nietolerancji pokarmowych, to tak się tym robakom już jakiś czas temu przyglądałam. Pora przyjrzeć sie dokładniej. Z tego co czytałam zapper pomaga pozbyć się pasożytów z różnych części ciała. Nie dochodzi tylko do środka gałki ocznej i właśnie jelit. Dlatago łączy się stosowanie tego urządzenia z ziołami. W każdym razie chyba nie masz innego wyjścia, tylko tego spróbować. Zostają jeszcze tylko leki antypasożytniczne z apteki. Ale opinie o nich są różne. Wiele z nich mówi, że sa słabsze i gorzej działają niż te ziołowe. Ja bym na Twoim miejscu spróbowała zappera + zioła (jest mnóstwo różnych kombinacji do wyboru). A ewentualnie w międzyczasie postaraj się o receprę np. na pyrantelum, zentel i metronidazol. I potem dobij je tym. Na zdobycie leków są sposoby. Ja np. dostałam metrodinazol dla kota, któremu "śmierdziało" (sorry) z mordki. A pyrantelum mogą sprzedać bez recepty lub można po prostu poprosić lekarza (mówiąc, że dziecko wierci sie w nocy i zgrzyta zębami - może da bez badań). Pozdrawiam Cię gorąco i życzę powodzenia w walce. Opisuj tutaj jak Ci idzie. Ja już zamawiam piołun i też się za to biorę. Zapper - też o tym pomyślę - chyba trzeba będzie kupić. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×