Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

wiecie co? Jak tylko o czyms piszecie to zaraz znajduje to samo u siebie i pocieszam sie,ze to nie tylko moje paranoje:-) Z tym odzywianiem rowniez. Jem w miare regularnie, mleko pije bardzo rzadko,czesciej soki. Ostatnio kupilam sobie kawe zbozowa, pilam przez pare dni z mlekiem ale mnie odrzucilo. Lykam witaminy Prenatal,ale sa wielkie i mam problemy z polykaniem niekiedy:-) Spiochy sliczne,ale ubranka ma kupis moj maz jak juz badziemy znali plec i bedzie zjezdzal do domku:-) Ja poluje tylko na lumpach na dzinsy, sztruksy lub cos w tym stylu, bo taki rzeczy nigdy nie sa sprane ani zniszczone, a ja lubie jak dzieci sa tak ubrane. Rozka nie ma zadnego i dlatego musze sie zaopatrzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i koniecznie musze kupic spodnie ciazowe najpozniej w grudniu, bo nie mam w czym chodzic,ale na razie beda mi chyba spadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwiusia
Doroteczko My kupiliśmy wprost z sklepie internetowym firmy Zelmer odkurzacz Wodnik Duo Plus za 463 zł Dostarczono go nam do domu i zapłata przy odbiorze Odkurzacz ma filtr Hepa, ale przede wszystkim wszystkim śmieci zbiera do pojemnika z wodą i nie wylatuje Ci nic na zewnątrz, a ponadto ma funkcję nawilżania powietrza Rewelacyjny dla alergików i niedorgi Z użytkowaniem też nie ma problemów Polecam Zobacz na tej stronce http://www.zelmer.pl/pl/produkty/nasze_wyroby/odkurzacze/wieloczynnosciowe/wodnik_duo_plus/art7.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie o usg połówkowym, a czym sie ono rozni od normlanego? Ja ide we wtorek niemoge sie doczekac ale tez jakos sie stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedziele, wieczorem :) Tak jak myslałam. Nic się wczoraj do meza juz nie odzywalam.A dzisiaj sam zaproponował mi, czy nie chciałabym pojechac na zakupy :) pewnie,ze chciałam. Kupilam sobie kurtkę w kolorze pistacjowym, od wewnątrz z polarem, rozmiar XXL. Hmmmm, mam nadzieje,ze wystarczy :D I spodnie dresowe, właśnie sobie w nich siedze, baaaardzo wygodne :). I między mną a moim męzem nastał sielankowy spokój, i całe szczescie....Po co marnowac zycie na kłótnie. Byle do następnej :classic_cool:. aga*25** suwaczek działa slicznie :) i powiem Ci,że tez piłam przez jakis czas kawe zbozową. Ale od niedawna pije rozpuszczalną z duuzą iloscia mleka lub smietanki do kawy.. justaaaaa sliczne te spioszki, chyba się na nie skusze :) 21 ty nie pisz o lodach. Od kilku dni \"chodzą\" za mną lody o smaku truskawkowym.Wogole mam teraz ochote na wszystko co truskawkowe... kwietniowka07 zeby się dobrze odzywiac , to trzeba miec na to czas. I tez się przyznam ,ze nie jadam zdrowo, ale chociaż biore Feminatal. Jedyne co to pije duzo soków, jem w miare owoce i pije mleko, ale to ze względu,że troszke mam po nim mniejszą zgage :P Dzisiaj byłam u siebie w domu. a tam mojej siostry sąsiadka urodziła dziecko. Tylko co najśmieszniejsze. Od samego początku lekarz gin na wszystkich usg mówił,ze bedzie chłopiec. I ta kobieta kupywała wszystko pod tego chłopca. Nawet pokoik pomalowała na niebiesko :). A co się okazało przy porodzie??? Ze urodzila się dziewczynka... Ci rodzice to mają dopiero niespodzianke :D W srode ide do ginekologa. Boje się momentu kiedy bedzie musiał mnie zwazyc. Zeby tylko waga się nie zepsuła ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam tak z rana, juz siedzę za biurkiem i udaje ze pracuje. Wczoraj wypilam sobie lampke winka jezu ale dobre to bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez witam, z rana. Zimnego i wietrznego :) Idę obierac ziemniaki na obiad :) Poźniej postaram się zajrzec. O 20:10 konczy sie licytacja swetra. Ale chyba nie dam wiecej jak 50 zł. Więc w zasadzie juz przegrałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez witam,ale juz nie tak z rana:-) Zaraz ide do dentysty i jestem w szoku malym,ale mam nadzieje,ze jakos przezyje ta wizyte. Musze zachaczyc o biblioteke,bo nie mam co czytac, a bez ksiazek sie zanudze. Light Blue gratuluje udanych zakupow,tez by mi sie przydaly ale samej nie chce mi sie chodzic po sklepach. Dzis odbieram wyniki badan morfologie, mocz i WR, a za tydzien mam wizyte u mijego gin i sie stresuje tak jak przed kazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bylo mnie przez weekend ale juz doczytalam wszystko. W sobote pojechalismy na parade do centrum, fajnie bylo. Orkiestry i karety z wazniakami tylko dosc zimno i nie zostalismy do 17.00 na fajerwerki. A wczoraj moja polowa miala urodziny no i u nas wrecz przeciwnie - sielanka. Upieklam malego urodzinowego torta, ktorym zajada sie moj maz prawie sam, bo mnie torty i kremy nie podchodza. A czekolady mlecznej z kolei zjadlabym kilo na raz. Tez jakos ustaly u mnie jakies wyrazne ruchy maluszka, raczej takie slabe nie wiadomo co. A dzisiaj w nocy znow meczylam sie od 2 do 5 nie spalam. Nadrobilam rano ale obudzilam sie nieprzytomna bo rano mam zawsze porabane sny. A ten przypadek z dziewczynka zamiast chlopca utwierdza mnie tylko w naszym postanowieniu, ze nie bedziemy chcieli znac plci. I tak wiekszosc ciuszkow jest bardzo uniwersalna i dziewczynka moze nosic niebieski, a rozowego i tak nie bede kupowac bo mi sie nie podoba. Najladniejsze sa dla mnie te wszystkie kremowe, zielonkawe delikatne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupelniam tabelke NICK.........TERMIN........TC....KG+.....MIASTO........PŁEĆ........IMIĘ 21...........02.04.07........20.....4......Krynica.....??????...??????? izawik......02.04.07......20.....-1.........Poznań.....?.......Maksym,Gabriela mika82.....03.04.07......20.....3,5.....Łódź.............?????......Kinga,Tomuś aga*25** .. 04.04.07......19......5.........L-ca.....?????.....Bartosz, Gabrysia nikolla80 ...04.04.07...... 20. ...+2.5 ..... Kraków ..... ??? Krzyka.....04.04.07.......20.....+2.....Lublin.. dziewczynka?..miał być Aleksander Ania75......08.04.07.....19......2..........W-wa.............???...Julia, Piotr Paulka123..11.04.07.......19...3......Kraków.....?....Gabriel, Marysia flowerska..12.04.07......17......5..........Londyn.....nie chche wiedziec....nie mam pomyslu Moli..........12.04.07........18....+3,5.......................? zuzanka14....13..........17......0...........Cieszyn.............?.........Zuzanka Doreta......17.04.07.......16.....-2.......W-wa......Adaą albo Natalka sarita.......17.04.07.......17...3,5....Bydgoszcz...dziewczynka(chyba) Kasia, Eliza. justaaaa...17.04.07......17....2,5......zach-pom.......M.......Bartek, Kamil LightBlue..17.04.07......16.....1,5.....Oława...?????..Karolina,Jakub, Radosław margolcia1..20.04.07.......17.....4........Białystok....chłopiec...? Doroteczka....21...........16...1,5........Siedlce...??.....Weronika, Gabriela, Mateusz, Gabriel anika78.....28.04.07......15....1,5........W-wa...............?..............? Wica.........29.04.07.......15......3.......W-wa......?................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle literowka, no to jeszcze raz NICK.........TERMIN........TC....KG+.....MIASTO........PŁEĆ........IMIĘ 21...........02.04.07........20.....4......Krynica.....??????...??????? izawik......02.04.07......20.....-1.........Poznań.....?.......Maksym,Gabriela mika82.....03.04.07......20.....3,5.....Łódź.............?????......Kinga,Tomuś aga*25** .. 04.04.07......19......5.........L-ca.....?????.....Bartosz, Gabrysia nikolla80 ...04.04.07...... 20. ...+2.5 ..... Kraków ..... ??? Krzyka.....04.04.07.......20.....+2.....Lublin.. dziewczynka?..miał być Aleksander Ania75......08.04.07.....19......2..........W-wa.............???...Julia, Piotr Paulka123..11.04.07.......19...3......Kraków.....?....Gabriel, Marysia flowerska..12.04.07......17......5........Londyn....nie chce wiedziec...nie mam pomyslu Moli..........12.04.07........18....+3,5.......................? zuzanka14....13..........17......0...........Cieszyn.............?.........Zuzanka Doreta......17.04.07.......16.....-2.......W-wa......Adaą albo Natalka sarita.......17.04.07.......17...3,5....Bydgoszcz...dziewczynka(chyba) Kasia, Eliza. justaaaa...17.04.07......17....2,5......zach-pom.......M.......Bartek, Kamil LightBlue..17.04.07......16.....1,5.....Oława...?????..Karolina,Jakub, Radosław margolcia1..20.04.07.......17.....4........Białystok....chłopiec...? Doroteczka....21...........16...1,5........Siedlce...??.....Weronika, Gabriela, Mateusz, Gabriel anika78.....28.04.07......15....1,5........W-wa...............?..............? Wica.........29.04.07.......15......3.......W-wa......?................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarita dzieki za info, nikt nie zareagowal na pytanie :) tylko ze stronk aniechce sie otworzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej justaaaaaa-co do usg 3D/4D to rozmawiałam z jednym lekarzem i on powiedział że jeżeli chcesz wiedzieć czy dziecko jest zdrowe, nie ma żadnych wad to najlepiej to usg zrobić ok.22-24 tc. A jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda, jakie ma rysy twarzy itp to najlepiej je robić ok. 29-32 tc,bo wtedy jest, jak to okreslił \"najładniejsze\". Ja dziecku jeszcze nic nie kupuję bo po pierwsze mam sporo rzeczy po pierwszym dziecku a po drugie to nie chcę zapeszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
to może tak: "Piąty miesiąc Tekst Joanna Szulc Konsultacja: lek. med. Agnieszka Kurczuk-Powolny 2006-04-20, ostatnia aktualizacja 2006-04-20 12:42 Do tej pory w to, że jesteś w ciąży, wierzyłaś na podstawie wyników badań. A teraz nadchodzi czas, w którym poczujesz ruchy dziecka i usłyszysz bicie jego serca. ZOBACZ TAKŻE Tydzień dziewiętnasty (22-12-04, 11:19) Tydzień dwudziesty (21-12-04, 11:19) Tydzień dwudziesty pierwszy (20-12-04, 11:26) Tydzień dwudziesty drugi (19-12-04, 11:27) Tydzień dwudziesty trzeci (18-12-04, 11:27) Przez pierwsze tygodnie ciąży dziecko to właściwie zbiór wyobrażeń rodziców. Na podstawie rozmaitych lektur, zapisu obrazu USG, samopoczucia, a nawet snów kobiety tworzy się obraz tajemniczej maleńkiej istoty, która tkwi gdzieś schowana w ciepłym, bezpiecznym brzuchu mamy. Ale około 16.-22. tygodnia ta wymarzona istota po raz pierwszy okazuje się kimś prawdziwym, realnym i na dodatek - całkiem żwawym. Skrzydła motyla To bardzo indywidualna sprawa - kiedy i jak odczujesz pierwsze ruchy dziecka. Szczupłe mamy i kobiety, które oczekują kolejnego dziecka, z reguły czują je wcześniej niż te, które są obdarzone nieco bujniejszymi kształtami i są w ciąży po raz pierwszy. Na pewno odczucie to nie przypomina tego, co często widuje się w filmach - silnego kopnięcia, a właściwie serii kopnięć. Ruch dziecka, jak to określają same mamy, może przypominać: bulgotanie wody sodowej, łaskotanie skrzydeł motyla, cmoknięcie rybiego pyszczka i inne delikatne doznania. Delikatne, ale nie do pomylenia z niczym innym... Potem, gdy twoje dziecko pojawi się już na świecie, może ci być brak tego niezwykłego uczucia. Z czasem ruchy malucha będą coraz bardziej wyraziste i zaczną się regularnie powtarzać. W pierwszych dniach odczucia te mogą zanikać i znowu się pojawiać. Około 25. tygodnia ciąży kobieta powinna odczuwać ruchy dziecka raz na kilka godzin. Pierwsze ruchy są bardzo delikatne i nikt poza tobą na pewno ich nie wyczuje. Z czasem jednak kopniaki staną się mocniejsze, aż w końcu w trzecim trymestrze będzie je można nie tylko wyczuć dłonią, ale nawet zobaczyć gołym okiem (brzuch faluje, "przeciąga się" i wypina). Po jakimś czasie nauczysz się rozpoznawać, co dzieje się u twojego dziecka. Maluch będzie się ożywiał (najczęściej pół godziny lub godzinę po twoim posiłku, gdy dotrze do niego zastrzyk energii z pożywienia) albo zapadał w sen. Czasem będzie mieć czkawkę - to dla niego całkiem normalne doznanie, nie męczy go tak jak dorosłych. Czasem trochę się zaniepokoi, na przykład gdy pójdziesz na thriller do kina z mocnym systemem nagłaśniającym albo zdenerwujesz się w pracy. Czasem będzie się po prostu przeciągać. Pod koniec ciąży będziesz tym już trochę zmęczona, ale i nauczysz się rozpoznawać, czym dziecko ugodziło cię właśnie w pęcherz, a czym w przeponę. Zobaczyć to, co niewidzialne Około 22. tygodnia ciąży wykonuje się badanie USG (tzw. połówkowe, bo to półmetek ciąży). Lekarz od kilkunastu do kilkudziesięciu minut jeździ po brzuchu głowicą aparatu ultrasonograficznego. W wielu gabinetach można nagrać to badanie na kasetę wideo lub płytę CD (zapytajcie o taką możliwość, umawiając się na wizytę). Obraz USG pozwoli ocenić rozwój płodu i zbadać większość najważniejszych organów. Na wyniku badania przeczytasz potem sporo tajemniczych skrótów - będą one określać najważniejsze wymiary płodu (np. CRL - długość od ciemienia do pupy, BPD - odległość od boku do boku główki, AC - obwód brzucha, FL - długość kości udowej, a także FHR - puls dziecka). Badania USG nie wykonuje się z czczej ciekawości. Ma ono uspokoić rodziców i poinformować lekarza prowadzącego o rozwoju dziecka. W razie jakichkolwiek komplikacji czy nieprawidłowości można zaplanować leczenie, dalsze prowadzenie ciąży i wybrać odpowiednie miejsce do porodu (bo szpitale położnicze różnią się między sobą m.in. możliwościami specjalistycznej opieki nad noworodkami). Kiedy się urodzi? Lekarz ocenia też wstępnie, jak położone jest łożysko, sprawdza ilość wód płodowych i wielkość dziecka. Przy okazji po raz kolejny weryfikuje przybliżony termin porodu. Pamiętaj jednak, że nie jest on pewną datą, należy go raczej traktować jako wskazówkę, samo rozwiązanie zaś równie dobrze może nastąpić dwa tygodnie wcześniej lub później. Nie każde USG będzie jednakowo miarodajne. W tym badaniu bardzo ważne są kompetencje, doświadczenie i wiedza lekarza, który je wykonuje. Wybierając go, warto kierować się wskazówkami lekarza prowadzącego ciążę, opiniami innych pacjentek (znajdziesz je np. na forum www.eDziecko.pl) i renomą gabinetu czy szpitala. Niektóre placówki oferują kosztowne USG 4D, które pozwala obejrzeć dziecko bardzo dokładnie, a nawet wykonać pierwsze portretowe zdjęcie buzi dziecka w kolorze. To niezwykłe przeżycie, ale w przypadku tego badania ważniejsze jest skoncentrowanie się na kondycji zdrowia dziecka niż rysach jego twarzy, której za kilka miesięcy będziecie się przypatrywać do woli. Dla wielu rodziców USG to także odpowiedź na pytanie o płeć dziecka. Ci, którzy bardzo chcą ją poznać, muszą się jednak przygotować na ewentualną niespodziankę, bo dziecko nie zawsze chce pokazać, czy jest chłopcem, czy dziewczynką, a poza tym ta informacja nigdy nie jest stuprocentowo pewna (trochę bardziej prawdopodobne jest trafne rozpoznanie chłopca). Krew nie woda Podczas rutynowej, comiesięcznej wizyty u lekarza prowadzącego ciążę może już w piątym miesiącu uda ci się usłyszeć bicie serca swojego dziecka. Jest ono znacznie szybsze od tętna dorosłego człowieka (ok. 140 uderzeń na minutę) i przypomina trucht żwawego źrebaka. Lekarz jak zwykle zleci także wykonanie analiz krwi i moczu. W tym okresie ciąży zwiększa się objętość krwi krążącej w twoim ciele. Ponieważ najszybciej przybywa osocza, krew ulega rozrzedzeniu i może spowodować fizjologiczną niedokrwistość w ciąży. Lekarz musi uznać, czy wyniki morfologii mieszczą się w normie. W tym okresie ciąży na pewno szczególnie wskazana jest urozmaicona dieta bogata w żelazo (najlepszym jego źródłem jest mięso) oraz witaminę C (potrzebną do jego wchłaniania). Bez lęku W tych tygodniach nieco częściej bywasz w przychodni lub gabinecie lekarza, ale to nie znaczy, że ciąża jest stanem choroby. Traktuj te badania jako konieczność podyktowaną troską o dziecko. Warto zadbać, by twoich myśli i emocji nie zdominowały niepokoje związane z badaniami i konsultacjami lekarskimi. Jeśli nie musisz przebywać na zwolnieniu lekarskim, staraj się normalnie pracować, spotykać z przyjaciółmi, odpoczywać - także czynnie. Jeśli zaś cokolwiek w przebiegu ciąży martwi cię lub przytłacza, porozmawiaj o tym z lekarzem. Lepiej od razu rozwiać wątpliwości, niż się denerwować na zapas. Czas relaksu Dziecko schowane w maminym brzuchu nie jest zupełnie oddzielone od świata - słyszy głosy, wyczuwa reakcje matki na różne bodźce. Dobrze, jeśli od początku może oswajać się z głosem obojga rodziców, jeśli głos taty kojarzy z bezpieczeństwem, czułością, spokojem. Niektórzy przyszli tatusiowie czują się dziwnie, mówiąc "do brzucha". Tymczasem nie chodzi przecież o przemyślaną przemowę i konkretne informacje. Możecie po prostu rozmawiać ze sobą, śmiać się, opowiadać o tym, co miłego spotkało was tego dnia, a przy okazji gładzić twój brzuch. Takie chwile dobrze zrobią całej rodzinie. Wybieramy imię Znając płeć, wielu rodziców zaczyna już wybierać dla dziecka imię. W wyborze ważne tak naprawdę jest jedno - wyobrażenie sobie, jak dziecko będzie czuło się ze swoim imieniem w różnych życiowych sytuacjach. Czy nie sprawi mu ono kłopotów (nie będzie powodem złośliwości rówieśników, przezwisk, niemiłych skojarzeń, problemów w urzędach). Czy będzie odpowiednie zarówno dla małego dziecka, młodego człowieka, a potem wujka, cioci, babci, dziadka, magistra, doktora, profesora..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN........TC....KG+.....MIASTO........PŁEĆ........IMIĘ 21...........02.04.07........20.....4......Krynica.....??????...??????? izawik......02.04.07......21.....0.........Poznań.....?.......Maksym,Gabriela mika82.....03.04.07......20.....3,5.....Łódź.............?????......Kinga,Tomuś aga*25** .. 04.04.07......19......5.........L-ca.....?????.....Bartosz, Gabrysia nikolla80 ...04.04.07...... 20. ...+2.5 ..... Kraków ..... ??? Krzyka.....04.04.07.......20.....+2.....Lublin.. dziewczynka?..miał być Aleksander Ania75......08.04.07.....19......2..........W-wa.............???...Julia, Piotr Paulka123..11.04.07.......19...3......Kraków.....?....Gabriel, Marysia flowerska..12.04.07......17......5........Londyn....nie chce wiedziec...nie mam pomyslu Moli..........12.04.07........18....+3,5.......................? zuzanka14....13..........17......0...........Cieszyn.............?.........Zuzanka Doreta......17.04.07.......16.....-2.......W-wa......Adaą albo Natalka sarita.......17.04.07.......17...3,5....Bydgoszcz...dziewczynka(chyba) Kasia, Eliza. justaaaa...17.04.07......17....2,5......zach-pom.......M.......Bartek, Kamil LightBlue..17.04.07......16.....1,5.....Oława...?????..Karolina,Jakub, Radosław margolcia1..20.04.07.......17.....4........Białystok....chłopiec...? Doroteczka....21...........16...1,5........Siedlce...??.....Weronika, Gabriela, Mateusz, Gabriel anika78.....28.04.07......15....1,5........W-wa...............?..............? Wica.........29.04.07.......15......3.......W-wa......?................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
no i w dodatku całe nie doszło. sorki, oto cd: "Dla wielu rodziców USG to także odpowiedź na pytanie o płeć dziecka. Ci, którzy bardzo chcą ją poznać, muszą się jednak przygotować na ewentualną niespodziankę, bo dziecko nie zawsze chce pokazać, czy jest chłopcem, czy dziewczynką, a poza tym ta informacja nigdy nie jest stuprocentowo pewna (trochę bardziej prawdopodobne jest trafne rozpoznanie chłopca). Krew nie woda Podczas rutynowej, comiesięcznej wizyty u lekarza prowadzącego ciążę może już w piątym miesiącu uda ci się usłyszeć bicie serca swojego dziecka. Jest ono znacznie szybsze od tętna dorosłego człowieka (ok. 140 uderzeń na minutę) i przypomina trucht żwawego źrebaka. Lekarz jak zwykle zleci także wykonanie analiz krwi i moczu. W tym okresie ciąży zwiększa się objętość krwi krążącej w twoim ciele. Ponieważ najszybciej przybywa osocza, krew ulega rozrzedzeniu i może spowodować fizjologiczną niedokrwistość w ciąży. Lekarz musi uznać, czy wyniki morfologii mieszczą się w normie. W tym okresie ciąży na pewno szczególnie wskazana jest urozmaicona dieta bogata w żelazo (najlepszym jego źródłem jest mięso) oraz witaminę C (potrzebną do jego wchłaniania). Bez lęku W tych tygodniach nieco częściej bywasz w przychodni lub gabinecie lekarza, ale to nie znaczy, że ciąża jest stanem choroby. Traktuj te badania jako konieczność podyktowaną troską o dziecko. Warto zadbać, by twoich myśli i emocji nie zdominowały niepokoje związane z badaniami i konsultacjami lekarskimi. Jeśli nie musisz przebywać na zwolnieniu lekarskim, staraj się normalnie pracować, spotykać z przyjaciółmi, odpoczywać - także czynnie. Jeśli zaś cokolwiek w przebiegu ciąży martwi cię lub przytłacza, porozmawiaj o tym z lekarzem. Lepiej od razu rozwiać wątpliwości, niż się denerwować na zapas. Czas relaksu Dziecko schowane w maminym brzuchu nie jest zupełnie oddzielone od świata - słyszy głosy, wyczuwa reakcje matki na różne bodźce. Dobrze, jeśli od początku może oswajać się z głosem obojga rodziców, jeśli głos taty kojarzy z bezpieczeństwem, czułością, spokojem. Niektórzy przyszli tatusiowie czują się dziwnie, mówiąc "do brzucha". Tymczasem nie chodzi przecież o przemyślaną przemowę i konkretne informacje. Możecie po prostu rozmawiać ze sobą, śmiać się, opowiadać o tym, co miłego spotkało was tego dnia, a przy okazji gładzić twój brzuch. Takie chwile dobrze zrobią całej rodzinie. Wybieramy imię Znając płeć, wielu rodziców zaczyna już wybierać dla dziecka imię. W wyborze ważne tak naprawdę jest jedno - wyobrażenie sobie, jak dziecko będzie czuło się ze swoim imieniem w różnych życiowych sytuacjach. Czy nie sprawi mu ono kłopotów (nie będzie powodem złośliwości rówieśników, przezwisk, niemiłych skojarzeń, problemów w urzędach). Czy będzie odpowiednie zarówno dla małego dziecka, młodego człowieka, a potem wujka, cioci, babci, dziadka, magistra, doktora, profesora..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN........TC....KG+.....MIASTO........PŁEĆ........IMIĘ 21...........02.04.07........20.....4......Krynica.....??????...??????? izawik......02.04.07......21.....0.........Poznań.....?.......Maksym,Gabriela mika82.....03.04.07......20.....3,5.....Łódź.............?????......Kinga,Tomuś aga*25** .. 04.04.07......19......5.........L-ca.....?????.....Bartosz, Gabrysia nikolla80 ...04.04.07...... 20. ...+2.5 ..... Kraków ..... ??? Krzyka.....04.04.07.......20.....+2.....Lublin.. dziewczynka?..miał być Aleksander mx3.........08.04.07......20......+5,5....Gdynia...... ??? Ania75......08.04.07.....19......2..........W-wa.............???...Julia, Piotr Paulka123..11.04.07.......19...3......Kraków.....?....Gabriel, Marysia flowerska..12.04.07......17......5........Londyn....nie chce wiedziec...nie mam pomyslu Moli..........12.04.07........18....+3,5.......................? zuzanka14....13..........17......0...........Cieszyn.............?.........Zuzanka Doreta......17.04.07.......16.....-2.......W-wa......Adaą albo Natalka sarita.......17.04.07.......17...3,5....Bydgoszcz...dziewczynka(chyba) Kasia, Eliza. justaaaa...17.04.07......17....2,5......zach-pom.......M.......Bartek, Kamil LightBlue..17.04.07......16.....1,5.....Oława...?????..Karolina,Jakub, Radosław margolcia1..20.04.07.......17.....4........Białystok....chłopiec...? Doroteczka....21...........16...1,5........Siedlce...??.....Weronika, Gabriela, Mateusz, Gabriel anika78.....28.04.07......15....1,5........W-wa...............?..............? Wica.........29.04.07.......15......3.......W-wa......?................? Wklejam się, bo ciągle gdzieś znikam z tabelek :) Hej kobiety. Pęczy mnie paskudne przeziębienie... och... coś strasznego. Poza tym, nic mi nie dolega, ani mdłości, ani bóle pleców... sypiam też dobrze... wszystko bardzo fajnie :) Paulka, nie rezygnuj z witamin tylko zmień je na inne dla kobiet w ciąży, to normalne, że po niektórych możesz się czuć kiepsko... lekarz powinna Tobie zaproponować inne. Ja biorę Feminatal N i nie czuję mdłości, ale inne babeczki mogą odczuwać... Jakie brałaś??? Dziewczyny, kupiłam 6 par skarpetuś frotkowo-bawełnianych i dwa kompleciki zielono-żółte, body i spodzienki :D Lookałam już na norweskie stronki sklepów... ciuszki dziecięce są w tych samych cenach co u nas... ale np. wyposażenie pokoju dużo tańsze, bo np. kocyk kosztuje w przeliczeniu na nasze 30 zł, ręcznik dziecięcy 18 zł, pościel ok. 30-40 zł. super :D, oliwki są jak u nas.. po mniej więcej 8-9 zł, to samo zasypka. Ufff, nie bedzie tak źle :) Martwię się trochę jak sobie poradzę sama z maluszkami po cc (pewnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN........TC....KG+.....MIASTO........PŁEĆ........IMIĘ 21...........02.04.07........20.....4......Krynica.....??????...??????? izawik......02.04.07......21.....0.........Poznań.....?.......Maksym,Gabriela mika82.....03.04.07......20.....3,5.....Łódź.............?????......Kinga,Tomuś aga*25** .. 04.04.07......19......5.........L-ca.....?????.....Bartosz, Gabrysia nikolla80 ...04.04.07...... 20. ...+2.5 ..... Kraków ..... ??? Krzyka.....04.04.07.......20.....+2.....Lublin.. dziewczynka?..miał być Aleksander Ania75......08.04.07.....19......2..........W-wa.............???...Julia, Piotr Paulka123..11.04.07.......19...3......Kraków.....?....Gabriel, Marysia flowerska..12.04.07......19......5.......Londyn....nie chce wiedziec...nie mam pomyslu Moli..........12.04.07........18....+3,5.......................? zuzanka14....13..........17......0...........Cieszyn.............?.........Zuzanka Doreta......17.04.07.......16.....-2.......W-wa......Adaą albo Natalka sarita.......17.04.07.......17...3,5....Bydgoszcz...dziewczynka(chyba) Kasia, Eliza. justaaaa...17.04.07......17....2,5......zach-pom.......M.......Bartek, Kamil LightBlue..17.04.07......16.....1,5.....Oława...?????..Karolina,Jakub, Radosław margolcia1..20.04.07.......17.....4........Białystok....chłopiec...? Doroteczka....21...........16...1,5........Siedlce...??.....Weronika, Gabriela, Mateusz, Gabriel anika78.....28.04.07......15....1,5........W-wa...............?..............? Wica.........29.04.07.......15......3.......W-wa......?................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN........TC....KG+.....MIASTO........PŁEĆ........IMIĘ 21...........02.04.07........20.....4......Krynica.....??????...??????? izawik......02.04.07......21.....0.........Poznań.....?.......Maksym,Gabriela mika82.....03.04.07......20.....3,5.....Łódź.............?????......Kinga,Tomuś aga*25** .. 04.04.07......19......5.........L-ca.....?????.....Bartosz, Gabrysia nikolla80 ...04.04.07...... 20. ...+2.5 ..... Kraków ..... ??? Krzyka.....04.04.07.......20.....+2.....Lublin.. dziewczynka?..miał być Aleksander Ania75......08.04.07.....19......2..........W-wa.............???...Julia, Piotr Paulka123..11.04.07.......19...3......Kraków.....?....Gabriel, Marysia flowerska..12.04.07......19......5.......Londyn....nie chce wiedziec...nie mam pomyslu Moli..........12.04.07........18....+3,5.......................? zuzanka14....13.04.07..........19......0,6...........Cieszyn.............?.........Zuzanka Doreta......17.04.07.......16.....-2.......W-wa......Adaą albo Natalka sarita.......17.04.07.......17...3,5....Bydgoszcz...dziewczynka(chyba) Kasia, Eliza. justaaaa...17.04.07......17....2,5......zach-pom.......M.......Bartek, Kamil LightBlue..17.04.07......16.....1,5.....Oława...?????..Karolina,Jakub, Radosław margolcia1..20.04.07.......17.....4........Białystok....chłopiec...? Doroteczka....21...........16...1,5........Siedlce...??.....Weronika, Gabriela, Mateusz, Gabriel anika78.....28.04.07......15....1,5........W-wa...............?..............? Wica.........29.04.07.......15......3.......W-wa......?................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanka, mam bliźnięta dwujajowe z dwoma łożyskami i całym wyposażeniem oddzielnym, podwyższone ciśnienie i zmiany zwyrodnieniowe w 3 kręgach odcinka lędźwiowego kręgosłupa... moja lekarz twierdzi, że będą mnie ciąć.... na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwiusia
Aż się poryczłamam jak czytałam o tych pierwszych odczuwalnych ruchach dzidziusia Teraz to już nie mogę się doczekać Co chwilę kładę się i sprawdzam czy coś wyczuję Właśnie zaczął mi się 17 tydzień więc to już lada dzień ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwusia ja tez tak sprawdzam i w niedziele poczulam kopniecie niebyla pewna czy to to, ale raczej tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka, to bardzo przykre, że byłaś na takim życiuwym zakręcie i próbowałaś wyskoczyć z pociągu zwanego życiem. Przez to jednak co było - nie można odbierać dziecku witamin, dla jego dobra powinnaś zrobić wszystko by pokonać złe wspomnienia na widok tabletek. Spróbuj Feminatalu, zapytaj lekarza o próbke, jest w niej tabletek chyba na tydzień, czy dwa, po czym sprawdzić możesz jak reaguje Twój organizm, po co od razu kupować całe opakowanie 60 szt. Dla dobra dziecka.... spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym ryczeniem, to wszytskie mamy chyba podobnie :D sarita, to bardzo ciekawe co wkleiłas... Tabelkę postaram się uaktualnic w srode, po wizycie. I tez wyraźnie czuje delikatne ruchy dziecka.Napewno to jest to. Mam do was pytanie. Prosze powiedzcie mi w jakich rozmiarach kupywac spioszki i inne takie, bo przyznam się szczerze,ze rozmiar 56 wydaje mi się za mały a 62 za duzy. Uwierzcie mi ,mam nie lada dylemat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z rególy dzieci rodza sie 56 wiec bezsensu kupowac taki rozmiar ja za pare dni bedzie mial juz za male, ja siostrze kupowalam na 62 fakt bylo za duze ale prawie niewidoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
ja dużo ciuszków dostałam po moim siostrzeńcu, ale jak już coś kupję to kilka mniejszych sztuk a troszkę więcej powyżej rozmiaru 56:) ale co prawda to prawda, nigdy nie wiadomo jak duży urodzi się dzidziuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×