Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

nikolla prosiłam Cie żebyś mi wysłała fotki i nie wiem na co czekasz. zaraz prześlę ci jakiegoś wiruska za karę, no no no ! dziewczyny naprawdę Wam się dziwię że tak wcześnie podajeie dzieciom zupki. jeszcze soczki to zrozumiem ale nie wolno przed ukończeniem 4 m-ca nic więcej podawać poza mlekiem!!!!!!! rozmawiałam z bardzo doświadczonym lekarzem pediatrą na ten temat.powiedział że w przyszłości dziecko będzie miało problemy zdrowotne (wątroba) gdy wprowadza się tak wcześnie stałe pokarmy. która to dziewczyna mówiła o wywoływaniu zdjęc przez internet? czy ładne te zdjęcia wychodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolla jabłuszko może byc gotowane ale mi pediatra mówiła że surowe skrobać , ale to jeszcze z Pawłem , teraz narazie Izie jeszcze nie kazała nic wprowadzać. a najlepiej wyciśnij sok i wtedy z butelki lub z łyżeczki podaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja drogie Panie, podaje tylko cycuszka. Jutro to sie zmieni, ale poki co tylko cycuszek i soczek jablkowy z woda, od tygodnia. Samego nie chciala pic, bo byl za kwasny. Mam jeszcze szereg obaw co do podawania deserkow, zupek i innych dan... Kami 30 skonczy 4 miesiace, wiec wtedy zaczne wprowadzac powolutku male co nieco. Zaczne chyba od deserkow zeby od razu nie obciazac malej zołądka. Wrocilam z Kama z godzinnego spacerku..ona wyspana, już najedzona a ja cala zmarznieta. Jejku, jaki zimny nieprzyjemny wiatr jest dzisiaj. W dodatku wywiesilam pranie a ono nie chce schnąć... hahah i wlasnie przed chwilka pierwszy raz Kama odkryla, że ma prawa stopę. Probowala ze wszystkich sil obiema rękami podciagnac stope do buzi...haha komicznie to wygladalo!!! aaa co do szczypawic..ostatnio wychodze z wanienki, otulam sie moim recznikiem a tu nagle cos czarnego spada na ziemie, ja w krzyk..a tu szczypawica zasuwa po podlodze..koszmar..a tak blogo wychodzilo mi sie z cieplej kąpieli... ktoregos razu, w nocy wlazl nam do lozka chrabąszcz...nie ma co mieszkanie na wiosce ma swoje uroki...a ja tak nienawidzę robactwa, ze nawet konika polnego jak zobaczylam w samochodzie zaczelam panikowac i juz nie chcialam jechac z tylu, tylko za kierownica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he mój Maks dzisiaj tez po raz pierwszy sięgnął stpoami do buzi --- pozmokajednego paluch -- pomysli zmieni nózke pocmoka :P pomysli i znowu zmiana koneser !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane moje! Izawik przykro mi,ze miałas zły humor, oby szybko sie polepszył za sprawa meza:-) Dzieki,ze opisałas to wszystko co robi Gabrysia, bo ja juz zaczełam sie bac,ze Bartek jest nadpobudliwy. Przy ubieraniu wyrywa sie na wszystki strony, zmiana piluszki zajmuje mi 5 min i czasami musz go kolanem blokowac:-) Podciaga sie w wózku i foteliku, na łózku smiga do tyłu, non stop macha nogami, a jak jest przidem do brzucha to sie odbija nozkami i kica;-) Serio zaczełam sie martwic, ze cos z nim nie tak. Ale jak Twoja Gabi tez tak potrafi to jest ok:-) Weronika co sie tyczy stałych pokarmow, to ja mimo ze karmiłam wczesniej tylko piersia dostałam polecenie od pediatry wprowadzenia zupek, bo Bartek przybierał miesiecznie po 300 gram od ukonczenia 2 mc, wiec szeczerze to tez sie dziwie ze Wasz pediatra nie kazał Ci nawet modyfikowanego mleka dawac. Paula fajnie,ze Mania załapała, a o tych butlach z łyzka to justaaa pisała ze sa do d... Justaaa fajny dresik:-) Ale jak Twoj tata jest w Iralandii to jesli ma czas to spokojnie w PRIMARKU (bo chyba tam jest?)dostanie dla Szymusia ciuszki tej firmy, choc na allegro ten byl bardzo niedrogi, wiec fajna okazja Ci sie trafiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evanikaa, koniecznie daj znac jaki był wynik dzisiejszrgo USG! Dziewczyny a ja daje jedzonko tak: w nocy cyc rano cyc, bo jestem leniwa i nie chce mi sie nic robic:-) 10 pół słoiczka zupki i cyc do popicia 13 deserek i cyc 16 druga połowka zupki 18 kleik z jabłuszkiem cyc na dobranoc Po posiłkach mleczka ciagnie malutko, ale w miedzyczasie jeszcze mu troche podaje, bo picie czegokolwiek innegi niebardzo mu idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze to ja też dzisiaj dostałam paczke hippa. po drugie dzięki nikolla za zdjęcia, zaraz je obejrzę. a po trzecie paulka fakt niektóre dzieci juz skończyły 4 m-ce. po czwarte kapikapi i aga 25 już pisałam że moja córa nic nie przytyła w ciągu poprzedniego m-ca dlatego nie ten super lekarz tylko moja pediatra kazała spróbowac dokarmiać ją po cycu i zobaczyc czy będzie jeszcze chciała bo właśnie za mało ważyła. ale Iza nie chciała więc ja na różne znane mi sposoby zaczęłam pobudzać laktację bo za żadne skarby świata nie chciałam wprowadzać na stałe butelki. i udało się. w ciągu 2 tygodni przybrała na wadze 450 g. więc pediatra powiedziała że jak tak będzie dalej to genialnie. może jak za parę tygodni pójdę na szczepienie to wtedy zaleci mi wprowadzanie nowych produktów. a tak w ogóle to lubię szczupłe dzieci pod warunkiem ze to nie szkodzi zdrowiu. robiłam jej morfologię to wyniki wyszly w normie. poza tym naprawdę jest ciągle uśmiechnięta, śmieje się na głos odkąd skonczyła 2,5 m-ca tylko jeszcze niestety nie zainteresowała się swoimi stopami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulka ja się wcale nie mądrzę i nie pouczam. mówię tylko to co wiem od lekarza. ale tak jak kazdy lekarz ma inne poglądy na temat karmienia tak też każde dziecko jest inne i może niektóre właśnie wcześniej potrzebują stałych pokarmów. przecież jesteśmy tutaj po to by równiez spytać o rade lub ją udzielić. jesli ktoś nie chce jej przyjąc to o.k. każda matka najlepiej zna swoje dziecko i wie co mu potrzeba. aga wyjaśniła mi że jej dziecko mało przybierało na wadze i dlatego musiała juz karmić je innymi produktami nie tylko mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja dziecko mało ważyło bo miałam za mało pokarmu ale teraz przybiera 450 g w ciągu 2 tygodni, to chyba nie za mało, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym ulka pisałam dziewczynom na początku że jestem szczera do bólu.więc wiedziały kogo przyjmują do bractwa. ale w tym wypadku nie chodzi o szczerość.dlaczego mam kłamac i pisac że uważam że słusznie robią skoro moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł. ale wszystko się wyjaśniło i już wiem czemu podaja nie tylko mleko. zresztą co cię to obchodzi? czyżby to równiez był Twój topik? jeśli kogos urazilam to bardzo przepraszam , nie miałam takiego zamiaru. kapikapi chyba nie zarzuciłaś focha na mnie, co kochana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'opieprza jak sie jej zdjec nie wysle\" ulka na żartach się nie znasz? mam nadzieję że nikolla zna się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga-nie masz się co martwić :-) moja starsza córcia Wiki była jeszzce żywsza od Gabrysi i na pewno nie ma ADHD. Każde dziecko jest inne. Moja koleżanka ma córeczkę która była bardzo spokojniutka i mało ruchliwa. Teraz trafił jej się bardzo żywiołowy synek i jest przerażona bo wszędzie go pełno :-) Ja daję Gabrysi obiadek od 5 dni (ma 5 m-cy i tydzień) i muszę przyznać że dzisiaj to jadła już rewelacyjnie. Pół słoiczka zjadła w okamgnieniu nic praktycznie nie wypluwając. Ale wydaje mi się że jeszzce nie traktuje tego jako posiłek bo pomimo tego że potem popiła herbatką i zdrowwo się jej odbiło to do zaśnięcia szukała cyca. Przypuszczam że gdybym dała jej jeszcze cyca to wypiałaby a potem chyba zwymiotowała. Nie ma chyba umiaru ;-) Na razie je obiadek 1 raz dziennie a reszta cyc ok. 5 razy dziennie. Zasanawiam się nad tym kleikiem. Robicie je na mleku modyfikowanym? Chociaż jak dobrze przybiera to chyba nie ma co kombinować i wprowadzać wszystko na hop siup ;-) tylko odczekac trochę i obserwować. Kupiłam w Smyku fajne łyczeżki dla dzieci od 6 m-ca życia. Zmieniają kolor jeżeli jedzenie jest za ciepłe. Są specjalnie wyprofilowane. Potem są łyżeczki powyżej 8 m-cy itd. a gdzie podziały się nasze rudzielce ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulka jesli jestes z tego topiku to nie bądż tchórzem tylko pisz pod czarnym nickiem bo nie chce mi się dyskutować z pomarańczką. wcale nie mówię że każdy ma zaakceptowac moją szczerość. a mi się nie podoba tylko to że piszesz że jestem przemądrzała. nigdy taka nie byłam i nie jestem. prawdą jest tylko to że napisałaś iż moja córa za mało wazy. do tego ci przyznaje rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba też dostałam paczuszkę z hippa,ale mojemu leniwemu listonoszowi nie chciało sie jej nieść i zostawił awizo....A ja mieszkam na parterze,nie chciało się małpie nawet zadzwonić.Jak pójde na pocztę to zrobię tam awanturę.I niech mi nie pisze,że mnie nie zastał,bo siedziałam dzis cały dzień w domu.A ta paczka to chyba nie waży 10 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziunka chyba inna paczke dostałas:-) Moj zostawił za furtka, wiec to nie jest chyba polecona ale nie znam sie na tych przesyłkach. Weronika sorki, faktycznie teraz pamietam,ze pisałas, ze Iza przybrała 450 g, w dwa tyg to faktycznie bardzo ładnie. U nas tez były takie skoki wagi,ale ostatecznie pani dr zdecydowała o wprowadzeniu stałych pokarmów. Izawik, ja kleik podaje od kilku dni ( po uzgodnieniu z pediatra) robie go na wodzie i wcieram jabłuszko, Bartek go uwielbia:-) No i pocieszyłas mnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tą paczkę z Hippa dostałam chyba z dwa m-ce temu. A tą łyżeczkę, która zmienia kolor kupiłam w Auchanie za 4 zł (dwie szt., mała i duża). Moja Milka też ma fochy przy jedzeniu. Raz jej zupka smakuje, innym razem tej samej nie chce tknąć. To samo z deserkami. Kaszkę tylko chętnie pije. Izawik pytałaś chyba o kaszki - jedne są już z mlekiem modyfikowanym a do innych się dodaje mleka (myślę, że mogłabyś też robić kaszki na swoim mleczku). Ulka - co, żal Ci? Jak Ty się czepiałaś rudejmaxi - to CIę laski pogoniły. Weronice spokojnie dziewczyny wytłumaczyły o co chodzi. Swoją drogą Weronika też to odebrałam jakoś nieprzyjemnie, ja karmię Milenkę mlekiem modyfikowanym od 3 m-ca życia (ponieważ strciłam pokarm) a stałe pokarmy wprowadziłam jej po ukończeniu 4 m-ca życia (za 4 dni Milenka będzie miała 5 m-cy). Wcale nie uważam, że robię mojemu dzicku krzywdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, mi sie wydaje ze niektore nieporozumienia wynikaja z duzej rozbieznosci miedzy wiekiem naszych dzieci, bo niby dzieci sa teoretycznie kwietniowe, ale tak naprawde to i lutowe i marcowe i majowe, a przy takich maluszkach pare tygodni to i tak spora roznica:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulka jest nas tu około 30. Jeżeli 3 z nas to dla Ciebie większość...No cóż. Ale wyobraź sobie przyznam Ci rację. Justaaa, to fantastyczna mamusia. Pomimo młodego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulka nie wiem jakim prawem wypowiadasz sie za nas, przy jednej okazji(wygodnej dla Ciebie) piszesz,ze forum jest dla wszystkich, a przy innej swierdzasz kto do nas pasuje a kto nie. A skoro ktos pisze pod Twoim nikiem to go zaczernij i nie oskarzaj zadnekj z nas. a co do sprawy z Kohanna, to akurat krytyczne wypowiedzi moich forumowych kolezanek pod jej adresem po ataku pomaranczek uwazam za niewporzadku, takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisuje sie pod tym co powiedziala aga i to dwoma rekami:D A teraz do wszystkich dziewczyn piszacych pod zaczernionym nickiem nie wdawajcie sie z innymi kolorami w dyskusje bo nie warto karmic trola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ja mam pytanie w sprawie allegro. Czy jeśli wystawiłam 1 rzecz z możliwością licytacji i Kup Teraz i ktoś zaczął licytować to oznacza, że nie można już jej kupić korzystając z Kup Teraz? A drugie pytanie to czy w momencie kiedy przedmiot został już wystawiony mogę dokonać kilku zmian np. podświetlenie, wyróżnienie, pogrubienie itd? Liczę na waszą pomoc.(dodam, że wystawiam na węgierskim odpowiedniku allegro czyli teszvesz ale wszystko wygląda tak samo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz jestes trolem bo cie ruszylo a dziewczyny z forum sa dziewczynami o swoich nickach evanika moja mala tez sie dzisiaj hahala jak robilam jej samolocik,ale jak Konradek wymachiwal przed nia balonem to smiala sie do rozpuku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kar jesli chodzi o Allegro to nie jestem specjalistka ale z tego co sie orientuje to mimo ze ktos rozpoczał licytacje mozna rowniez skorzystac z opcji kup teraz, a co do edycji tekstu to spokojnie mozesz wprowadzic zmiany za dodatkowa opłata 0,25 gr. Jak napisałam cos nie tak to mnie poprawcie. A na stwierdzenie ze forum jest dla kazdego powołuje sie wiele osób tu mieszajacych, wiec "FORUM JEST DLA KAZDEGO" niepotrzebnie czujesz sie dotknieta-wkoncu taki nik sobie wybrałas;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×