Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

dzień dobry 🖐️ jak wam długi weekend mija? widzę, że większość gdzieś wybyła albo się wyleguje :) ja robię obiad i jak zwykle korzystając z pogody uciekam na rowerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola! Ja juz wróciłam bo niestety mojej koleżanki mama jest w szpitalu i trzeba było skrócić nieco weekend. Za to w pt był grill i Zubróweczka a wczoraj byłam w Jastrzębiej Górze na rybce i super drineczkach i posiedzieć na plazy chwilkę. Ludzi coraz wiecej, korki na Hel rozpoczęte. Dzisiaj tez jest pieknie, zaraz sie zbieram do siostry do szpitala. No i chyba musze sie znowu odchudzac po tych atrakcjach. Milego i slonecznego! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Frogi dzięki ;) zdecydowalam się na Calelle,hotel Oasis Park dosyć daleko od plaży ,ale nie było wielkiego wyboru.Nie wiem gdzie Ty mieszkałaś ,może kojarzysz ok.500 od plaży i od centrum .Podobno ta miejscowość jest fajna,no i ta kolejka do Barcelony (ok.6-7 euro w obie strony to wielki plus).Byłabym wdzięczna za informacje co ewentualnie w pobliżu warto zwiedzić ,jaka jest plaża i najważniejsze jak sobie poradziliście w samej Barcelonie (na której stacji wysiąść jeśli pamiętasz).Czekam na informacje,i z góry dzięki;) Miłego tygodnia życzę wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Pariss i resztę Turkomaniaczek :) Długo się nie odzywałam, ale miałam powody. zaczynam czytać co wyprodukowałyście podczas mojej nieobecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ weekend i po weekendzie, ale ten czas szybko leci !!! dopiero rezerwowałam swoje wakacje a to już za 4 mies. masakra jak to życie ucieka :o ale cóż trzeba się cieszyć tym co mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holaaaaa!!!!!! Fanky Ty szczęściaro, masz przynajmniej zarezerwowane...a ja to nie wiem na co liczę...może na lastka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór dziewczyny. Na reszcie po weekendzie.U mnie grzało przez całe 3 dni i nie schodziłam ze słonka, zastanawiam się po co do Tr lecieć jak u nas cieplej ? Frogii , jak kolorki na ścianach, już po remoncie.? Pozdrawiam wszystkie i do jutra.👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowo 🌼 Manuela dobrze i tak, ze o nas pamietasz chocby od czasu do czasu 👄 Ja sie zabrałam za książki o Meksyku. Bardzo wciągającą mam i zamówiłam juz nastepna dzisiaj na allegro. Obydwie o podboju Meksyku przez konkwistadorów. Wybrałam sobie również juz jakie mam kupić pamiątki, narazie przez google ;) Bardzo podoba mi sie ten kalendarz Majów: http://www.contrib.andrew.cmu.edu/%7Ekarora/mexico/images/aztec_calendar.jpg http://communitymaya.com/images/mayan_calendar_2.gif ten pierwszy bardzo podobny ma moja kumpela i zawsze mi sie podobał. no i takie maski mi sie podobają: http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/8911277/2/istockphoto_8911277-mayan-mask-hand-carved-in-mexico.jpg http://www.go-panamerican.com/pics/masks2b.jpg - te na dole po prawej bardzo mi sie podobają. są jeszcze takie fajne jaszczurki, i zólwie: http://www.souvenirsmexico.com/images/Img77.gif bez tego google bym zginęła :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss widzę Ty tam polecisz przygotowana na maksa :) kalendarz ten 1 mi się podoba, maski też super, jakie tam są ceny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam ten kalendarz na jekiejś stronie za 16 dolarów wiec za takie maski jak bedzie z 30-40 to spoko. Ja bym chciala dość sporą. Nie jest drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbieram sie. Pozdrawiam wszystkie Turkomaniaczki i życzę Wam super tygodnia. Ciężko bedzie po tylu słonecznych i wolnych dniach. Bobo masz racje z tą pogodą. Patrzyłam na Alanię i na nastepne 3 dni zapowiadają trochę deszczu, ale powoli sie juz rozkręca. Ja mysle, ze jeszcze z 2 tygodnie i beda juz upały non stop. Do jutra! Iyi geceler!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Widze ze niektore wypoczely a niektore pracowicie spedzily weekend, ja naleze raczej do tych leniwych;) Pariss ja sobie kupilam taki kalendarz majow i zaplacilam 18 dol;) Dobrej nocki zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merhaba! Coś sie nam pogoda popsuła :O pewnie bedzie padać. Kari moi znajomi mają wlasnie taki turkusowy, on jest jakby z takich koralików. Tylko nie wiem jakim cudem dostali go z USA jak ich teściowa była nad Wielkim Kanionem. Dziwne. Obejrzalam tez inne i wszystkie mi sie podobają. Grypa powoli sie uspokaja. Dzisiaj wraca moja szefowa z Kanady, pewnie bedzie w maseczce :D :D a moze jest na kwarantannie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pogoda, gdzie się popsuła to się popsuła...u mnie jeszcze słonko świeci, ale pewnie już nie długo :( Miłego dnia i owocnej pracki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ u mnie świeciło tylko rano, ale od jutra zapowiadają deszcze to chyba szybko go nie zobacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! U mnie malowanie póki co zakończone i wszystko jest ok -mam tu zwłaszcza na myśli mój pokój hehe:D Poza tym majówkowa pogoda chyba jak wszędzie:) ale od dzisiaj miało Padać i jak do tej pory zachmurzone niebo ale bez opadów... Ojjj Bobo jak to po co do TURKEY❤️?:P:P:P Manuelka bardzo miło Cie widzieć i też coś wiem o nadrabianiu,bo ostatnio nie było mnie ok4tyg i miałaaam co nadrabiać:) Pariss👄 Dżunia,nie martw się ja też jeszcze nic nie mam:( ale Ty masz chociaż Wiosenke:D więc jest Ci cieplutko :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Innka to fajnie,że się zdecydowałaś:) ja kiedyś na pewno tam wróce! Twojego hotelu niestey nie znam.Ja też byłam w hotelu oddalonym do plaży jakieś 7min drogi ale szło sie fajnie i przynajmniej w nocy było nieco ciszej,chociaż to był już początek września i mniej turystów ale noce w Hiszpanii to wiadomo:) do centrum odległość też podobną miałam,tzn do jej początku bo te uliczki się ciągną i ciągną:) Plaża bardzo ładna szeroka,piasek taki zbliżony do kaszy gryczanej:P hehe jak my to stwierdziliśmy w sensie konsystencji:P dobrze się strzepuje:). Ja tak dużo nie zwiedzałam,bo nie byłam 14 dni i tak przeszłam po samej Calelli bardzo dużo(byłyśmy w kościele też),z wycieczek to kupiliśmy tylko waterworld(największy park wodny w Europie:) i to z biura lokalnego.A Barcelona ahhh wspomnienia są super i mnóstwo ubawy i przygód.Powiem tak, są dwie proponowane wycieczki fakultatywne i nigdy nie jest tak,że zobaczysz wszystko, u nas było tak np.że jak chciałaś pokaz fontann to z kolei Camp Nou byś nie zobaczyła albo Ogrodów Gaudiego więc i tak i tak nie dobrze więc postanowiliśmy się wybrać na własną rękę.Generalnie moja grupa to 7os,wzięliśmy mape wsiedliśmy w kolejke i w droge:D Okazało się,że zajechaliśmy do samego końca więc teoretycznie za daleko,nie tam gdzie planowaliśmy w każdym razie,ale nie było tego złego co by na dobre nie wyszło,popytaliśmy popytaliśmy i doszliśmy do portu i zaczęliśmy zwiedzać z tamtej strony hehe I generalnie na miejscu poruszaliśmy się metrem:) Dalej opowiadać lepiej już nie będę o samym naszym zwiedzaniu,ale na pewno trzeba uważać w Barcelonie mnóstwo kradzieży(co się z reszta na ogól wszędzie słyszy nt.tego miasta,nosiliśmy plecaki/torby z przodu,aparaty szybko chowane,ale bez paniki:P;nam się nic nie przytrafiło z takich rzeczy).I druga rzecz sprawdźcie dobrze godzine i możliwości powrotu jeśli oczywiście zdecydujecie się zwiedzać na własna rękę- coś o tym wiem:D:D:D hmmm troszkę sie rozpisałam:P Mam nadzieje,że i Ty wrócisz zauroczona, powodzenia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Frogi dziękuję ,po Twoich opisach to już nie mogę się doczekać.Tak sobie myślę że nam też bez żadnych przygód to nie uda się zwiedzić tej Barcelony na wlasną rękę .Ale jestem optymistką----będzie co wspominać.Po powrocie zdam relację, może wrzucę jakieś fotki to prędzej tam wrócisz.:) Mieszkanko masz czyściutkie,odnowione to teraz możesz pomarzyć o wakacjach :::::::::::::::::::::::) Pozdrowienia dla wszystkich Turkomaniaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorowe hej! Frogi posprzątałaś juz pokój i się delektujesz kolorami? Lenka, w Alanii przede wszystkim warto wejść spacerem na wzgórze Kale skąd jest piękny widok na port i pół Alanii. Najepiej wejść nieco po południu jak nie ma takiego skwaru. Schodząc mozna zjeść placka gozleme i napić sie herbatki albo piwka Efes ;) Są też niedaleko centrum w okolicy jeszcze plaży Kleopatry jaskinie Damlatas. Poza miastem za Obagol jest rzeka Dimcay na której są restauracje wodne gdzie serwują dobra rybke. Najlepiej tam podjechać taksówką chociaz tez sa chyba busy. Dopytaj w hotelu w recepcji to powiedzą. W tych restauracjach je sie obiad podczas wycieczki jeepami. Z nieco dalszych wycieczek masz rejs statkiem po rzece Manavgat, niedaleko Side, albo rejsik po zatokach Alanii. Jest też wycieczka do Aspendos starożytnego teatru w ktorym odbyawają sie czesto koncerty i jak takie beda w czerwcu to koniecznie mimo wydatku trzeba iść!!! Niezapomniane przeżycie. Dalsze wycieczki to Kapadocja, najlepiej 2 dniowa i Pamukkale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[czesc[ witam ze szklaneczką romazzotti w ręku :) Pariss warto jechać na ten rejs po rzece manavgat?? ja się w zeszłym roku wybierałam ale jakoś tak wyszło że nie byłam nigdzie :D miałam ciekawsze atrakcje na miejscu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss owszem owszem posprzątane i wprowadzenie do pokoju było już w sb:) i kolory wyszły:D Innka to fajnie:) ja chyba dzięki tym przygodom ze zwiedzaniem w Barcelonie jeszcze lepiej wspominam i przyznaje byliśmy bardzo dumni z siebie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, ja też mam czas na \"inne atrakcje\" ale zobaczenie okolicy to priorytet. Na rejsie po Manavgacie nie byłam. Byłam nad samą rzeką na piwku. Wodospady sa mini-mini, ale zawsze to atrakcja. Wiem, ze rejsy po Manavgacie sa łaczone z wycieczką do Antalii do wodospadów Korusnlu i Duden - a te juz warto zobaczyc. ...ja tez cały czas nie byłam w jaskiniach Damlatas ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss wiem wiem i jak wróciłam to Ci pisałam,że aż wstyd mi się przyznać także to jest jeden z powodów,dla których chce koniecznie wrócić do Alanii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo pewnie powoli zrywa tulipany do wazonów. i mysli juz co pakowac do Alanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tej to dobrze:)😘 for Bobo:) Pariss,ja już wykąpana ale czekam na powtórkę 'tancerzy' bo już przegapiłam 2 odc:P a tymczasem powróciłam do sezonów 'friends'ów':D także życzę Ci cudownego snu o Mexico:)👄 A reszcie która być może jeszcze się pojawi miłego wtorkowego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale u mnie z tym zwiedzaniem do nie do końca tak, że nie miałam czasu. w sumie tak się rozleniwiłyśmy i naszą atrakcją był port 2 razy dziennie :) i jakoś czasu nam po prostu brakło. ale myślę że tym razem w takiej grupie może gdzieś pojedziemy. chciałabym jechać tego parku w antalii z wodospadami, ale to jest połączone z hamamem i wieczorem tureckim a ani 1 ani 2 mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×