Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

a ja już nie mogę sie doczekać 13 lipca i mojego urlpou achhhh morze ,piasek, Turcja, te ciepełko i wogóle leniuchowanie normalnie cud miód i orzeszki :) a orzeszki w miodzie napewno znowu kupie :) i jeszcze hotel Titanic to już wogóle rewelacja :D Pozdrawiam Was Dziewczynki .....buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina.k.a.
Szukam jakiejś fajnej wycieczki objazdowej po Turcji. Słyszałam, że to piękny kraj i bardzo chciałabym go zwiedzić. Co watro oglądnąć, co zwiedzić. Polecacie jakieś biuro podróży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candeeda
Witam dziewczyny, 15 Lipca wybieram sie do Alanyii, w ogole po raz pierwszy do Turcji. Chcialam sie dowiedziec jak tam sobie radzilyscie z wyzywieniem, ja jade na 2 tyg ale Bed & Breakfast wiec pozostaja jeszcze co najmiej 2 duze posilki dziennie. Jak to jest z tym jedzeniem w hotelu? Jak je 'przemycic' ze spozywczego? I ile bym w ciagu 2 tyg wydala na 2 os na jedzenie w 'sredniej' klasy restauracji, 1 posilek dziennie? Chodzi mi tu szczegolnie o zdrowsze posilki, poniewaz od dluzszego czasu z chlopakiem chodzimy na silownie i fast foody takie jak kebaby odpadaja. Co jeszcze...a, podobno Alanya jest znana z klubow, to takie pytanie bardziej osobiste - Jak byscie sie czuly w klubie tylko ze swoim chlopakiem? Jedziemy tam tylko we 2, wiec klubowanie bez znajomych? Jak to wyglada? Nie krepowalybyscie sie albo nie nudzily? I mozecie tez dozucic cos od siebie :) Wybieramy sie do skromnego hotelu, hotel Pinar, ale wakacje za grosze - 1500 zl za 2 osoby 14 dni. Z gory dziekuje za rady i opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F. nie napalaj sie tak... nie dam ci urlpou :p :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Candidaa ----> nie wiem ile możesz wydać na jedzenie, ale nie jest tak bardzo drogo. Sa sklepy typu BIM (coś jak Biedronka) http://www.bim.com.tr/ na pewno jest po tej stronie Alanii co Pinar. Jest też Migros - duży spożywczy hipermarket, może Tansos. O te sklepy pytaj miejscowych. Znajdz w okolicy hotelu jakiś bar a tam zupy i pyszne bakłażany i inne mozesz zjesc za kilka lirów. Spróbujcie wyciskanych soków z pomarańczy, granatów... Fannky 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda a Ty już za 9 dni lecisz na swoje wypaśne holideje? Fajnie masz :) Ja jeszcze 8 tygodni i Viva Las Vegas!!!!!! Łódeczką po Michigan, helikopterkiem nad Kanionem, z drineczkiem w ogródku ....:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss 🖐️ fajnie Ci że się znowu pobujasz po stanach :) ja stany bo mam nadzieję zwiedzić w 3 mies chociaż :) ale to chyba bardzooo daleko przyszłość :D póki co myślę że tu coś w końcu się znajdzie chociaż na tydzień :) już bym poleżała na tym słonku, tym bardziej że nasza pogoda nie dopisuje ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candeeda
Pariss dziekuje za odpowiedz, nie musi byc tanio, pieniedzy mozemy wziac sporo ale lepiej zostawic jak najwiecej na inne przyjemnosci. Tak sie zastanawiam o najnizszy budzet - daloby sie wyzywic 2 os. za 20 funtow/85 zl dziennie? (jedziemy z Anglii) Wole wiekszosc kasy przeznaczyc na skutery wodne, klubowanie itp wiec chodzi mi o samo wyzywienie. I jak to jest z tymi hotelami, jakby chcialo sie wziac cos do pokoju, mozna schowac do torby czy przeszukuja? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie nikt wam nic nie będzie przeszukiwał :) co do jedzenia to się najlepiej zorientujecie na mieście. tak jak pisała Pariss najwięcej uda wam się kupić w Migrosie ( tamtejszy supermarket ) a jakiś posiłek to już na mieście zawsze znajdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Candida , nie powinni Was przeszukiwać. Jeśli to zrobią to tylko dlatego, że nie chcą żeby ktoś trzymał jakieś jedzenie w pokoju gdzie jest bardzo gorąco. Jak bedzie lodówka to super. Jakiś jogurt czy coś zawsze można kupić. Kupcie sobie arbuza jest niesamowicie słodki. W restauracji obiad kosztuje ok. 30-40 YTL, w barach bedzie taniej. Poszukajcie też w porcie kumpira. To taki ziemniak z dodatkiem wszelkich surówek i innych doatków do wyboru. To są specjalne odmiany ziemniaka tylko z Turcji. Jak rano zjecie śniadanie to na plaży głównie woda i w miejscowym sklepiku piwko, w ciągu dnia jakieś małe przekąski bo gorąco a wieczorem jakiś syty posiłek przed wyjściem na miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuza....
arbuza sobie kupcie, bedzie czym zapchac zoladek i do tego slodki, kupcie napeno bo w Polsce tago nima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooandzia
Witam, 24 sierpnia jadę do Turcji - hotel Banana w Alanyi? Mam pytanie, czy ktoś może był w tym hotelu lub coś o nim słyszał? Podobno jest ok, ale co osoba to opinia. Ponieważ ciężko jest prześledzić cały wątek, mam jeszcze pytanie o wycieczki fakultatywne. Jadę z Wezyra, jednak zastanawiam się nad kupnem wycieczek w lokalnych biurach. Czy może się orientujecie o ile mniejsze mogą być ceny, czy się opłaca a przede wszystkim może coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candeeda
A wie moze ktos cos na temat silowni w Alanyii? I ceny orientacyjnych? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooandzia
A czy to biuro skylar jest godne skorzystania? Czy jest, że tak powiem wiarygodne? Bo znalazłam jeszcze dwa inne w Alanyi, ale różne krążą o nich opinie, i już nie wiadomo co jest prawdą a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym się nie bała od niej jechać, myślę, że jest godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candeeda
Hehe na pewno nie w moim, 42 pokojowym :P dlatego pytam ^^ jakie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HEHEHEHEH
CANDEDA z jakiego biura lecic heheh chyba wyrwalas je z od angielskich bezowych heheh ty to tam chyba ulice zamiatasz ze na takie wypasione wczasy lecisz (szkoda ze nie ma z Anglii pociagow do Turcji bo bys jeszcze troche wiecej zaoszczedzila hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooandzia
Ooo no to, skoro byś się nie bała to już najważniejsze dla mnie. W Alanyi znalazlam jeszcze biuro Jolcia - adams oraz lena- pachtour, tylko właśnie różne były co do nich opinie, i teraz mam dylemat co najlepsze, ale może w takim razie to co Ty proponujesz? A jeszcze pytanie o walutę. W czym najbardziej opłaca się płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooandzia
Ooo no to, skoro byś się nie bała to już najważniejsze dla mnie. W Alanyi znalazlam jeszcze biuro Jolcia - adams oraz lena- pachtour, tylko właśnie różne były co do nich opinie, i teraz mam dylemat co najlepsze, ale może w takim razie to co Ty proponujesz? A jeszcze pytanie o walutę. W czym najbardziej opłaca się płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że spokojnie możesz jechać z wszystkich w/w biur jest jeszcze wujek i mariola :)) ale lubię bardzo bloga Skylar więc następnym razem jechałabym z jej biura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooandzia
No to fajnie, bo bałam się, że mogą bardzo ludzi naciągać itp. a jakby nie było, ceny mają dużo niższe niż biura podróży z których się leci. W takim razie przejrzę ich stronkę i może coś się ze Skylara uda wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 72ja
Polecam biuro lokalne u Leny,byłam , skorzystałam i na pewno w przyszłości tam wpadnę. Cena niższa o jakieś 10-15 euro,brak polskiego przewodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIABB
ja mimo wszyssto (chodzi o cenę ) polecam wybrać się z własnym biurem turystycznym. Niestety 2 lata temu miałam wypadek samochodowy (w zasadzie autokarowy) wlasnie w Turcji. Oczywiscie karetka, pogotowie, szwy, kroplówka. I mmyslę, ze warto mieć opiekę swojego pilota, ktory mowi po polsku. mamy ubezpieczenie, i wszystko gra, wiemy gdzie nas zawioza do szpitala, czy do kliniki, czy do tureckiego szpitala. warto się nad tym zastannowić- ja na pewno teraz tylko na wycieczki od swojego biura-rezydenta. byłam w Tunezji i nauczona doświadczeniem tylko od rezydenta- jakos bezpieczniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candeeda
Do HEHEHEHE ...Dlaczego kazdy uwaza, ze skoro niska cena za zakwaterowanie to od razu badziewne, tanie wczasy? Chyba zle nie mysle, ze wakacje sa po to aby nie siedziec caly dzien w jakims wypasionym 5* luksusowym hotelu? Gdybym chciala takie wakacje, rownie dobrze moglabym zostac w Bristolu. Chyba po to jedzie sie do Turcji, zeby zwiedzac, probowac nowej kuchni w barach i restauracjach (a nie te All inclusive, ze caly dzien musisz siedziec w hotelu i czekac na posilek), co wiecej, do kazdej wycieczki fakultatywnej dolaczony jest 1 posilek. Wole te zaoszczedzone pieniadze wydac na skutery wodne, wycieczki, PRZEPYSZNE jedzonko, i rozne sporty ekstremalne. Bo gdzie tu przyjemnosc z siedzenia na tylku 14/7. Wiec mi nie robi roznicy, w jakim to ja hotelu bede spac, tylko miejsca, ktore bede zwiedzac co dnia. A co do mojej pracy, to nie pracuje, ucze sie na 2 roku collegu, a pieniadze na ten hotel uzbieral moj chlopak przez 2 tygodnie, gdzie w Polsce ludzie na 5* hotele zbieraja caly rok. Wiec wypraszam sobie takie niemile komentarze, w porownaniu do Ciebie jestem na tym forum aby sie czegos dowiedziec o mojej destynacji, pozdrawiam, nie dogryzaj ludziom rasisto/rasistko, szkoda marnowac Twojego zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarinnaaa
Mam pytanie z jakiego biura najlepiej poleciec na Majorke? Chce leciec 30-31 lipca na tydzien. Moze Parisss mi odpowie, bede wdzieczna za kazde info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Candeeda --> nie komentuj wogóle takich postów bo szkoda czasu. Najlepiej traktować to jak powietrze. Katerina--> nie wiem z kim na Majorkę, ostatnio była Bobo, ale nie wiem z jakim biurem. Najlepiej spróbować z ajkimś znanym typu Itaka, Triada, Alfa Star, Rainbow Tours. Jesli chodzi o wycieczki z lokalnych biur to nie ma to znaczenia z kim pojedziecie. Znaczenie ma kasa. Z rezydentem jest drożej bo on dla siebie ma z tego prowizję, natomiast biuro lokalne ma ceny skalkulowane na zysk i nie ważne ile osób i kto z nimi pojedzie to i tak są zarobieni. Nie ma sensu przepłacać na wycieczki typu rafting czy boat tour bo to bedzie dokladnie to samo. Roznica moze byc tylko w Kapadocji. Nie wiem czy kazde uliczne biuro ma pozwolenie na wejscie do podziemnych korytarzy w Goreme czy zobaczenia tam kościołów, druga sprawa to obiad i miejsce noclegu. TO trzeba sobie porównać. I najważniejsze: NA 100% jesteście ubezpieczeni bedac na wycieczce z biurem ulicznym, jesli rezydent powie cos innego to kłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gardzę ograniczonymi ludźmi, którzy myślą, ze jak posiedzą 2 tygodnie nad hotelowym basenem to są tacy cool i trendy. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×