Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

A jak zapłaciłaś za tego lekarza? REcepty nie wysłałaś do ubezpieczalni po powrocie? Nie dostałaś zwrotu kosztów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bin
witam ponownie! Chcę w razie czego wziąć ze soba antybiotyk tylko powiedzcie jaki (czy z jakiej grupy). Jadę do chotelu gunes house &sun time w Alanyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bin
sorry - oczywiście Hotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.riwiera-turecka.mfg.pl/view.php?gid=40 tutaj masz zdjęcia hotelu, była w nim autorka zdjęć w tamtym roku, jak masz jakieś pytania to napisz do niej na adres podany na stronie. Nie wiem jaki antybiotyk masz wziąść, może zapytaj lekarza. W Turcji z kupieniem antybiotyku nie ma problemu bo większość jest bez recepty, nawet antykoncepcyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam ubezpieczona, więc tym się nie martwiłam. Byłam na obozie, więc kwestia zapłąty była problemem biura podróży z którego jechałam . W każdym bądź razie ja z własnej kieszeni tam nic nie wyłożyłam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejla70
Ja lecę do Turcji 2 lipca na 2 tygodnie z Triadą. Mamy być w hotelu Banana Familly Side. Czy może już ktoś był w tym hotelu i może mi coś o nim powiedzieć. Mam też wątpliwości czy Triada to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bin
Moja koleżanka była 2 razy z Triadą w Turcji i w Egipcie i teraz na Cypr też leci z Triadą- więc jak z każdym biurem, może być ok, ale może być też wpadka. Mi się wydaje, że ważniejsze jest jakie opinie ma hoteli to, żeby biuro ci go na miejscu nie zmienio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lejla, ja byłam z Triadą 4 razy (na objazdówkach). Jedziesz w lipcu i może być różnie (pełnia sezonu), oni mają tendencje do zmian hoteli niestety, ale to nie znaczy, ze Ciebie to spotka. nie myśl o tym, będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejla70
właśnie czytałam, na jakimś forum, że w Triadzie to się czasem zdarza zmiana hotelu już na miejscu. Może jest jakiś sposób żeby się przed tym zabezpieczyć. Ten w którym mamy być w katalogu wygląda ok i jest blisko plaży i centrum Alani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie można się zabezpieczyć. CZasem nawet sama Triada nie ma na to wpływu. W takich krajach menadżerowie hotelu nie przejmują się umowami itp. Powiedzą, że nie ma miejsca i już. A czasem sama Triada robi takie niespodzianki. Sprzedają w firscie hotele z ktorymi jeszcze nie mają umow podpisanych i pozniej wkurzaja klientow. W maju bylam w Turcji i bylo troche ludzi, ktorzy mieli wykupione hotele w Side, okazało się jednak, ze w Side wiekszosc hoteli jest jeszcze zamknięta w maju. Nie uwierze, że nie wiedzieli o tym bo pewnie jest tak co roku. Przeniesli ludzi do Alanii i juz. CO prawda do dobrych hoteli, ale ludzie troche ponarzekali bo przeciez czlowiek wybiera hotel wg wlasnych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejla70
Czyli pozostaje mi tylko czekać i mieć nadzieję, że wszystko będzie zgodnie z ofertą. To są moje pierwsze takie wakacje i chciałabym żeby wszystko było ok. Ty Paris wiesz chyba o Turcji wszystko może poradzisz co warto wiedzieć jadąc tam pierwszy raz żeby się nie rozczarować. Będę wdzięczna za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łosiątko
No właśnie ja też z chęcią poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiem co Wam napisać właściwie. Turcją rzadko kiedy można się rozczarować. Dzisiaj namówiłam znajomą z pracy na objazdówkę z Wezyra. Ona chciała do Tunezji ale ją przekabaciłam na Turcję. Wiem, że będzie zadowolona - nie ma innej opcji :) To jej pierwszy wyjazd a później już tylko będzie porównywać z Egiptem czy Tunezją, ale wracać będzie do Turcji :) CO mogę Wam poradzić.....???? 1. Targowanie się na każdym kroku podczas zakupów. Pisałam o tym w pierwszych stronach wątku. W restauracjach i barach targów nie ma, ceny są ustalone i nie ma negocjacji. 2. Usmiechanie się - do obsługi w hotelu, do barmana. To naprawdę pomaga. Dasz barmanowi od czasu do czasu 2 dolary za przyniesienie drinka to on odwdzięczy się większą ilościa alkoholu albo innym kolorowym specjałem gratis. pokojówkom tez zostawiajcie choćby co drugi dzień dolara czy euro. Potrafią za to zdziałać cuda z łóżkiem (ułożone kwiaty czy płatki róż). 3. Wsiadając do taksówki czy do dolmusa (busa) jeśli nie ma cennika to odrazu ustalajcie cenę żeby później przy wysiadaniu nie było zaskoczenia. Zazwyczaj jednak ceny w busach już wiszą i podane są w euro i w dolarach i lirach. 4. Jeśli macie na plaży materace czy parasole płatne to wytargujcie dobrą cenę z chłopakiem odrazu za kilka dni - tu tez dobrze działa uśmiech :) 5. Uważajcie na jedzenie , jak pisałam wcześniej. 6. Na plażę duże filtry bo słońce pali niemiłosiernie, pijcie dużo wody nawet jak się nie chce pić. Nie wiem naprawdę co mam napisać. Zapytajcie o coś konkretnie bo ja nie potrafię na Turcję patrzeć w krzywym zwierciadle :) Za bardzo wsiąkłam już chyba. Posłuchajcie sobie tureckiej muzyki żeby wczuć się powoli w klimat. http://www.yayinonline.com/# wybierzcie alem fm albo mega fm - moje ulubione a tutaj macie przebój, który na pewno usłyszycie nie raz podczas pobytu: http://pl.youtube.com/watch?v=0AnCGI9rM-I&feature=related i jeszcze jeden: http://pl.youtube.com/watch?v=ynXeLkxDp68 i bawcie się dobrze po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łosiątko
Pioseneczki właśnie włączyłam :) W Tunezji jak się dawało pokojówkom jakieś pieniądze to nie chciały brać. Obsługa baru i w restauracjach było widać, że Niemców bardziej szanują niż Polaków. Małe białe dzieci po prostu uwielbiali :) Każddy kto przechodził musiał Majkę dotkną chociaż. Pariss dzięki. Muszę w wolnej chwili wszystko pczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łosiątko----> nie dawaj bezpośrednio pokojówkom. Zostaw po prostu na łóźku i wezmą, z szafki już nie wezmą. TO co na łóżku to dla nich. A na szafce może sobie leżeć i przez 2 tygodnie. A w barze jak są pudełka na napiwki to możesz wrzucić, ale lepiej dać dyskretnie (jak manager nie patrzy) do ręki i podziekować. Jak zrobisz to stanowczo to weźmie bo będzie wiedział, że to za wdzięczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łosiątko
Leżały pieniądza na szafce nocnej przy łóżku i nie wzięły :) Dzięki za rady hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejla70
Dzięki za rady nie wiedziałam tego wszystkiego, a są to bardzo przydatne informacje. jeśli możesz Pariss to napisz jeszcze jakiego konkretnego jedzenia należy się wystrzegać i czy często w Turcji zdarzają się dolegliwości żołądkowe. Interesuje mnie także jak wygląda tam pomoc lekarska czy nie ma z tym problemów w razie potrzeby. A z przyjemniejszych rzeczy to napisz co ciekawego można tam kupić i ile zabrać ze sobą pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lejla o jedzeniu pisałam chyba na poprzedniej stronie. Zero majonezowych sosów i ciastek z kremami. Dzieciom lody nie są wskazane, chyba, ze Magnum w sklepie z lodówki (chociaż tureckie warto spróbować :) ) Pij dużo coli, ale coca-coli a nie cola turka tureckiej. To porawia pracę żołądka. W dobrych hotelach jednak problemy zołądkowe sa sporadyczne, a jak się zdarzą to wzywają lekarza i po kłopocie. Jak zachorujesz to jesteś ubezpieczona. Sprawdz w biurze na jaką kwotę i zapytaj do jakiej kwoty na miejscu płacisz z własnej kieszeni. Jesli do 100 E (ale ostatnio do 150 E często) to płacisz powiedzmy za lekarstwa czy kroplówkę ok. 90-100 E lekarzowi w hotelu, on wypisuje Tobie zaświadczenie (ma specjalne do ubezpieczalni) i z tym idziesz do rezydenta. REzydent wypisuje Tobie protokół i z tymi papierami jedziesz do Polski. W Polsce robisz ksero, a oryginał wysyłasz do swojego ubezpieczyciela (w Polsce to zazwyczaj Signal Iduna) , do 30 dni zwracają Tobie Twoje 100 E. Jesli jednak koszty leczenia przekroczą tą kwotę (rzadko i to musiałoby być coś naprawdę poważnego i hospitalizacja) to już niczym się nie martwisz, bo ubezpieczyciel pokrywa wszystkie koszty. Tak to wygląda wszędzie, nie tylko w Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tankred był i nie wspomina dobrze .Wprost przeciwnie musiał oganiać sie dookoła mieczem! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa to może miał gorączkę od zemsty sułtana...zdarza się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejla70
Może jeszcze coś ciekawego na temat Turcji. Jakieś anegdoty ciekawostki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejla70
dzięki wielkie i tak wiele się dowiedziałam od Ciebie Pariss. Gdy jeszcze coś ważnego, godnego uwagi przyjdzie Ci do głowy to napisz chętnie przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lejla polecam sie rowniez, jak masz jakies pytania to odpowiem jak bede znac odpowiedź :) i oczywiscie daj znac po przyjezdzie jak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulcia 234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulcia 234
witajcie gorąco chciałam przyłączyć się do wszystkich pozytywnych wypowiedzi na temat Turcji a szczególnie Alanyi. Ja wraz z koleżanką byłam tam na 14 dniowych wakacjach w sierpniu 2007 i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że były to wakacje mojego życia. Mieszkałam w hotelu Plaza, pytanie do Pariss znasz ten hotel? Specyficzny klimat, port nocą, dyskoteki pod gołym niebem - to było piękne...No i przytrafiła mi się tam super przygoda...mam ochotę wracać tam zawsze, teraz planuję wakacje w Hiszpanii ale nie wiem czy nie zmienię planów..Pozdrawiam cię Pariss i przyłączam się do wszystkich pozytywnych opinii które tu wyrażasz na temat Alanyi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulcia dziękuję za pozdrowienia :) Uważaj trochę na tą przygodę bo różnie może być. Traktuj to bardziej jako wakacyjny romans i z przymrużeniem oka ;) Hiszpanię naprawdę warto zobaczyć. Hotelu Plaza nie kojarze, ogladnełam zdjecia w necie i zupelnie nie wiem w ktorym miejscu jest polozony. Najwazniejsze, ze Tobie sie podobało. Ja tez lubie wracac do Alanii i do tych wszystkich znajomych, poznawac na ulicy te same twarze co rok czy dwa wczesniej, isc do ulubionego sklepu, wypic herbatke. Powkurzac sie czasem na sprzedawców, posiedziec w Q. Garden i odspiewac z nimi NEW YORK.....Och! I to słońce, słońce, uśmiechnięte twarze... Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka234
witam no tak...hotel Plaza położony jest w samym centrum, koło portu, na pewno kojarzysz port, dyskotekę np. Robin Hood, to właśnie tam. Jest trzygwiazdkowy, choć wszyscy twierdzą, że trzecią gwiazdkę ma właśnie za położenie. Faktycznie warunki w hotelu raczej przeciętne, jednak dla nas nie miało to znaczenia. Plaża bardzo blisko, nie trzeba przechodzić przez żadną ulicę, tylko przez takie niby podwórko. Byłam też w hotelu Kleopatra Golden Sun i tam już warunki super, jednak do centrum dojeżdżałam busikiem, no i plaża na którą trzeba dojść przechodząc przez dość ruchliwą ulicę. No tak mamy marzec a ja wciąż wspominam wakacje, chyba to oznacza, że były to super wakacje.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×