Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Zdjęcia z Kapadocji są robione podczas zachmurzonego dnia niestety. Za to te z przed dwóch lat mam w słońcu. Wiele też przez ten czas się zmieniło. Zazwyczaj nocuję się w Kapadocji w wioskach Urgup lub Ortahisar. Dla mnie ta druga była ładniejsza i bardziej klimatyczna. Urgup jest większe i takie mało \"tureckie\" ;) Jak trafisz (jeśli wykupisz wycieczkę do Kapadocji) do Ortahisar to kup tam onyks. Nigdzie nie będzie już taki tani. Wyroby z onyksu są bardzo ładne i oryginalne. Na wycieczkach dla turystów biura często zatrzymują się w fabrykach złota, onyksu, czy fabrykach skór. Nigdy, przenigdy nie kupuj w takich miejscach bo tam jest bardzo drogo. Gdziekolwiek indziej kupisz te wyroby dużo taniej i sie potargujesz w spokoju. A to zdjęcie z Antalyi w takim nasłonecznieniu, że też nie są bardzo wyraźne. Chociaż góry Taurus w Antalii zawsze są takie za mgłą, jakby fatamorgana. Pięknie to wygląda. Jak byłam pierwszy raz w Antalyi i z okna hotelowego widziałam tylko zarys gór to nie wiedziałam czy to chmury czy góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hurrrraaaa!!!!! Wrzesien !!!!! Doczekałam się!!!! Jeszcze 18 dni i witaj kochana Turcjo!!!!! :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Pariss! wrocilam! bylo naprawde fajnie :) hotel super, wszyscy bardzo mili, plaza super czysta (przy moim hotelu..bo jak poszlam brzegiem plazy sie przejsc...to juz dalej tak czysto nie bylo). Trafilam akurat na najwieksze upaly... wiec odpuscilam sobie robic wycieczki, ale nie zalowalam, bo non stop siedzialam w morzu (29 stopni) i plywalam i odpoczywalam..tego wlasnie bylo mi potrzeba :D pojechalam raz do Side, porobilam troche fotek, pospacerowalam troszke, ale no coz, zbyt wiele nie bylo tam do obejrzenia..za to zakupow mozna bylo narobic ;) a no i oczywiscie obawialam sie troche lotu, bo lecialam pierwszy raz...ale to dziwne uczucie jak czlowiek wznosi sie do gory... gdy lecialam z powrotem (z Antalii) smialam sie, ze powstal korek na lotnisku.. samoloty odlatywaly doslownie co 2-3 minuty...i musielismy czekac az odleca samoloty ktore stoja przed nami..troche to potrwalo...;) Pariss kiedy dokladnie sie wybierasz na wycieczke i na jak dlugo jedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dorotka! Jak miło słyszeć, ze nastepna zadowolona wróciła :) Ja jadę 19-go września do Kemer. Wykupiłam ostatnie miejsce w samolocie! W pracy juz nie wyrabiam. Kolezanka na urlopie i chyba wszyscy sie wsciekli z tym dzwonieniem i przychodzeniem. Bardzo potrzebuję tego urlopu przed bardziej zakręconym okresem listopad-marzec. Aż się boję, że za szybko zleci :o Chyba nie bede chodzic wogole spac zeby czasu nie tracic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka 27
Witam:)) Do Turcji wybieram sie na początku pażdziernika. Turcję wybraliśmy raczej ze względów cenowo-pogodowych :) ale juz nie moge sie doczekać :)) Będziemy w hotelu Stella Beach niedaleko Alanii, przy Okurcalar.Czuję, ze będzie wspaniale:) ale za każde praktyczne rady z góry dziękuję. Najbardziej obawiam sie pogody. Niby początek października to jeszcze ciepło ale zdarzają się deszczowe dni:/ I własnie męczy mnie problem opalania. Sporo czasu chcielibysmy spędzic przy basenie czy na plaży jeśli pozwoli pogoda. Mam jasna karnację i zastaanawiam sie nad filtrem uv balsamu. 30 starczy czy na początek raczej 50?.Trochę jeszcze z lata opalona jestem ale za miesiąc chyba zbledne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Okurcalar jest 30 km od Alanii, ale nie kojarze co tam jest w okolicy. Co do filtrów to ja radzę Tobie wziąść 20. Wystarczy chyba. W październiku już słonko tak nie grzeje mocno. jestes juz opalona to nie musisz mieć aż 30. Pogoda w pażdzierniku jest ładna, tylko wieczory i noce mogą być chłodne. Weź jakąś kurteczkę czy lekki sweterek bo po podgrzaniu się na słońcu może być zimniej wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka 27
dzieki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udanego urlopu Tobie życzę. W tym wątku są naprawde wszystkie informacje na temat okolic Alanii, cen, zakupów itp. Jak masz jakieś inne pytania to pisz. http://www.igam-invest.com/alanya/02maps.htm tutaj znajdziesz mapki Alanii i okolic. Udanego urlopu. Ja jeszcze 12 dni i fiuuuuuuu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 dni! :D i bedę chodzić w nocy w krótkim rękawku i krótkich spódniczkach, japonkach oh!!!!! yessss!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzu
Witaj Pariss!! Widze,ze odliczasz juz dni do urlopu :):D:D Mam nadzieje,ze bedziesz jak zawsze zadowolona i ze bedziesz miala super wczasy!!! czego Ci goraco zycze :) Pozdrawiam cieplutki i trzymaj sie!! 🖐️ 😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pariss
Czy Ty pracujesz w biurze podrózy? :) Zastanawia mnie, ze wciąż zachwalasz Turcję, a czy masz porównanie z innymi krajami na urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izzu Dzięki bardzo 🌼 Do Pariss ---> nie pracuję w biurze podróży niestety. A zachwalam Turcję tutaj bo tego dotyczy wątek. W innych wypowiadam się na temat tego co wiem. Byłam w Egipcie, w Tunezji, Libii, Syrii, i kilku krajach europejskich, ale raczej w miastach w których się zwiedza a nie odpoczywa na plaży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pariss
a mozesz podac linki do tamtych tematow? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam linków, ale wpisz w wyszukiwarkę np. Egipt, Tunezja i powinno coś się znaleźć jeśli akurat byłam na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesuje Cie konkretnie któryś kraj czy po prostu sprawdzasz moją wiedzę ;) ? 7 dni !!!!! i plaża otoczona górami jest moja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno tam brudno
:( to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zauważyłam jakiegoś powalającego brudu, którego nie widziałabym w Polsce czy innych krajach. Może poza miastem czasami, ale w miejscowościach turystycznych na ulicach i w parkach nie ma żadnych śmieci i petów. Czasem na plaży niestety, ale to chyba wszedzie , nie tylko w Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba 6 skoro
lecisz 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, ze coś mi się pokręciło, ale najwyżej będzie dzien zero :p Zresztą 19-go juz nie liczę bo lecę tego dnia. No nie mogę sobie przyspieszyć ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka 27
a mi jeszcze 20 dni :)) Mam pytanie odnośnie wycieczek fakultatywnych. Jedziemy na tydzień i 2 dni na Kapadocje to chyba za dużo. Przeraża mnie zwłaszcza czas spędzony w aukotarze:/.Na razie mysle o rejsie statkiem i green canion. Czy ktoś był na tych wycieczkach? warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 dni do dnia ZERO :) Justka a green canion to na pewno z okolic Okurcalar? Bo ja np. z Kemer chce płynąć do Kanionu, a to kawał drogi jest. Kapadocja jest naprawdę wyjątkowa. Powiem Tobie, ze byłam w tamtym roku o tej porze mniej więcej w Tunezji i to tylko przez tydzień właśnie. I ani przez moment nie myslałam, zeby nie jechać na 3 dniową wycieczkę na Saharę. DO dziś tego nie żałuję i uważam, ze było warto mimo 2 dni stracnych na plaży. Gdybym miała okazję to zrobiłabym to ponownie. W Turcji tak właśnie jest z Kapadocją , to są duże odległości, to prawda, ale jest warto. Tam zobaczysz taką inną Turcję. Nie taką komercyjną, turystyczną. Po prostu wioski i codzienne życie. Z drugiej strony jak nie jesteś przekonana i szkoda Tobie ciepełka na plaży to weź rejs i łaźnie turecką, zrób sobie wycieczkę do Alanii czy Side i też bedzie super. Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście miało być 2 dniowa Sahara. 3 dniowa może następnym razem ;) Od jutra zaczynam pakowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka 27
Wziełam z biura podróży cennik wycieczek fakultatywnych i jest na nim wycieczka do green canion. Takie same wycieczki jak z Alanii. Sama to bym odwiedzila Kapadocje ale moj chlopak nie pojdzie na to:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to rzeczywiście to samo. Widziałam zdjęcia w necie i są piękne. Ja też własnie mam zamiar to zaliczyc tym razem. I tak bedzie super gdzie bys nie pojechala. Najważniejsze ze wykupilas razem z wycieczka gwarantowane slońce i plażę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×