Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

no mnie los zmusi aby kupic najwszesniej w czwartek bo przez 5 dni bede miała sporo opieki nad swoja trzoda, psem i papuga, do tego kwiatki i to setki setki kwiatków. Oczywiscie dodatkowo jeszcze praca naszczescie w ostanim tygodniu mało wyczerpujaca. Wydaje mi sie jednak ze jak zasuwam ostro to jestem mniej zmeczona niz jak przez tydzien siedze i gapie sie w sciany i czytam ksiazki. W przyszłym tygodniu zanosi sie to samo. Pakowanie planuje na nastepna niedziele. Zreszta nie przepadam za ta cznnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek mówiąc szczerze nie patrzylam jeszcze u nas w kantorze,ale pewnie podobnie stoi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczi
Pariss, zdaje sobie sprawe,ze tak to powinno wygladac. Pytam jednak o ewenutalne przykre niepodzianki, tak zwane "zonki":) Zeby sie na koniec nie okazalo,ze cos do zaplaty jest... Ach, to musi byc wygoda. Nastepne wakacje nie wiem gdzie, ale napewno na all iclsive,a co! raz sie zyje aha,a Ayran polecam w Trcji, jest pyszny y i bardzo wskazany podczas palnej pogody. A herbata turecka (choc goracy napoj w taka pogode wydawal mi sie dziwny) jest fanatstyczna, choc zwykle malo pijam herbaty- chyab,ze pu-erh:) i przy okazji do Ciebie pytanie: ktore z polskich bir podrozy polecasz, najbardzije solidne, wiarygodne... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczi
Ayran to taki slony jogurt/kefir pitny. Pyszny, choc przy pierwszym "spotkaniu" moze wydawac sie dziwny. Sol jednak jest higroskopijna- pochlania wode, co oznacza, ze zatrzymuje ja w organizmie,a to przy takim upale wskazane. polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam Ayran i czesto go kupuje. Ostanio w Polsce tez go mozna dostac ale mi juz jakos nie smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marillen ayran to jest taki słonawy jogurt turecki do picia, o konsystencji naszego kefiru. Bardzo gasi pragnienie w upale. Plecam po plaży. Kwiatuszek poczekaj z tą walutą troszkę. Kolczi zonków nie ma. Jak coś bedzie poza all to odrazu płacisz lub tez dopisują Tobie do rachunku, ale Ty po konsumpcji musisz ten rachunek podpisać. Wtedy są zbierane do Twojej przegródki z nr pokoju w recepcji i po zdaniu klucza płacisz ile nabiłaś. Kelnerzy mowią jak cos jest poza all. Jesli chodzi o biuro to trudno powiedziec, te najbardziej znane to Alfa Star, Rainbow Tours, Itaka, Exim Tours, Wezyr, Triada, z droższych Scan Holiday, TUI, Neckermann. Wszystko zależy gdzie chcesz jechac. Są biura ktore specjalizują sie w danych kierunkach mniej lub bardziej i mają wtedy wieksza baze hotelowa. Nie ma tez biura idealnego. Kazde ma wpadki i jakies przykre sytuacje. Najwiecj narzekan jest jednak na Triadę, ale i tak z nimi duzo ludzi jezdzi. Ja bylam z nimi 4 razy i zawsze bylo OK. Opinie na forach trzeba dzielic na 4, ale tez czytac zeby miec swiadomosc co nas ewentualnie moze spotkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę spać bo sie naczytałam gazet i juz mi sie oczy kleją. W końcu sie wyspię :) super!!!! mmmmmmmm...........😴 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazNL
Witajcie Dziewczyny:) Ja dzisiaj z kolejnym pytankiem:D W Pacho Tour mają ofertę na Mira - Demre - Kekowa. Czy byłyście tam?Warto się wybrać,czy raczej polecacie coś innego(Kapadocja i Pamukkale odpada-mój Mąż marudzi że długa jazda). Może Perge,albo Aspendos,sama już nie wiem,najlepiej wszystko,tylko czasu by nie starczyło:D Doradżcie proszę co warto zobaczyć(będę w Side).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkac
Pariss! Twoje wpisy sa dobre b.dobre ale dla mlodszej generacj. Prosze Cie napisz co kolwiek jakie sa atrakcje dla wapniakow czujacych sie mlodo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadłam sie przywitac. Bede dopiero mogła napisac w poniedziałek. Mam nadzieje ze do tego czasu nie napiszecie kilkaset stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewvczyny Ania NL - kiedy dokładnie będziesz w Side? W jakim hotelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ a mi ayran nie smakuje :O wolę nasz mniej słony kefir. ja walutę gromadzę, zamiast prezentów na różne okazje wolę euro i tak się jakoś już uzbierało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazNL
Dixi78-będę w Side 11.08.do 20.08.w hotelu Elis,a Ty do którego będziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam tym razem już w samo południe:D halo halo jest tu kto?... Kwiatuszku postaramy sie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazNL
Ja jestem:D Czekam aż mi ktoś napisze o tych wycieczkach,a tu nikogo nie ma:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazNL
Czytam forum od początku,narazie doszłam do 73 strony,ale czyta się jak najlepszy przewodnik:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziakkkk79
Witam wszystkie Turkomaniaczki :) Wczoraj wróciałam z 2 tyg pobytu w Turcji pod opieką biura Wezyr, które polecam z całego serca - 1 tydzien relaxu w hotelu Dinler-Alanya-Kargicak i tydzień objazdówki - to była naprawdę "magiczna Turcja " - Pamukkale, efez, kapadocja, isntabul, ankara, konya.....i magiczni rezydenci - Tomek i Jacek ( chłopaki jak złoto - naprawdę ) , turecki "opiekun" Selman ( jego piekne oczy nie powaliły mojej koleżanki, ale najważniejsze , że się starał chłopak ;) ) , oraz osoba na której spoczywała największa odpowiedzialność czyli kierowca - ZAWSZE uśmiechnięty Erkan z Istabulu :))) mówi się, że każdy robi to co lubi i tego się trzymajmy, aleeeeee......nie zgodzę się ze stwierdzeniem "byłam(byłem) w Turcji ", jeśli nie wypuszczało się dalej niż poza teren hotelu i plazy .... a takie osoby spotkałam na swojej drodze ... polecam , naprawdę polecam wszystkim objazdówkę z Wezyrem - nie jest to takie męczące jak co niektórzy piszą ... fakt , że przejechaliśmy 3 tys km w tydzień, ale w tak doborowym towarzystwie zmęczenie odchodziło na dalszy plan... i te wieczorne spotkania w hotelowym pokoju , gdzie każdy przynosił to co miał .... integracja na bogato jak to się mówi ... i nawet kierowca (ahhh ten jego usmiech - bezcenny ;)) , który nie znał ang a z polskiego tylko "dzień dobry " i "na zdrowie" czuł się z nami zupełnie swobodnie , co pokazuje , że barier jezykowych nie ma ;) W Turcji byłam pierwszy raz - zaskoczyła mnie , ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu .... może turkomaniaczką nie pozostanę, bo jestem ciekawa innych miejsc na świecie, nie mniej jednak w moich planach ten kierunek jeszcze sie powtórzy :) zyczę Wam wszystkim ( i sobie przy okazji ;) ) dużo słońcaaaa ( no właśnie , gdzie ono jest ? ) i super weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniazNL czytaj czytaj bo warto;) a jeszcze b.dobrze jest spisywać sobie jakieś inf:) jak robiło tu już wiele dziewczyn.. Madziakkkk79 bardzooooooo miło słyszeć takie opinie:) ja tez jadę z wezyrem,ale jeszcze nie tym razem objazdówka:P ale kiedyś na pewno!:D I widać,że ekipa też była super-a to tez b.ważne:) Ja kiedyś byłam na objazdówce Grecji i też nie uważam,żeby było to bardzo męczące,gdyż widoki i inne atrakcje i piękności wszystko zwracają;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania NL - ja lecę z Itaką, hotel Sun Club Side. Termin w \"stopce\" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to 1 dzień będziemy razem w Side:D-właściwie nie cały bo 11.08.będę póżnym popołudniem na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merhaba! Dzisiaj mialam dzien z \"powerem\" . Posprzątałam 3 szafki, wyrzuciłam pełno ciuchów i jedną całą półkę mam wolną (na zakupy z USA :p). Wlasciwie to mam pretekst zeby dokupic chociaz kilka nowych bluzeczek ;) Ania Mira/Demre- Kekova to fajna wycieczka. Ja bylam na walsną reke i mi sie bardzo podobało. Poczytaj i poglądaj tutaj jak ja to widziałam;) : http://www.karawana.fora.pl/turcja,9/kemer-i-okolice,343.html niżej trzeba zejść. Aspendos to amfiteatr, masz blisko z Side takze warto zobaczyc, moze samsmu nawet sie przejechac dolmuszem. Elkac a gdzie bedziecie i jak daleko mozecie sie wypuscic? ;) Kwiatuszek kilkaset stron to my napiszemy jak bedziesz w Egipcie hi hi ... Madziak witaj! 🖐️ fajnie, ze sie Tobie podobało. Ja na mojej pierwszej objazdówce tez mialam super towarzystwo. Nigdy wiecej juz tak nie bylo. Dla mnie tez te odleglosci nie byly bardzo meczace, ale po kilku objazdach stwierdzilam ze mam dosc. Chociaz caly czas marzy mi sie objazd Hiszpania+Portugalia i Maroko. Moze kiedys... Poki co to zaraz bede opiekunką bo przyjezdza do mnie moja Zuzia. Musze poprasowac jeszcze to co naprałam przez cały dzien i niedzielę mam wolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss bardzo fajna relacja i do tego ilustrowana:) Czuję się zachęcona:D Ja uwielbiam zwiedzać,oglądac piękne widoki,zabytki i fotografować,także myślę że będę wniebowzięta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkac
DZ.Pariss,ze sie odezwalas,a teraz radz jak najlepiej potrafisz-a wiem,ze umiesz/b.fachowe dotychczasowe wpisy/.Jedziemy z Triada na wypoczynek do Turcji/Alanya/ 30.09-14.10 hotel Sultan Sipahi****.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pariss
hej mam pytanie do Paris z innej beczki:) nie Turcja;) otóż zastanawiam sie nad Dominikaną i Meksykiem bo tam lecisz a czy bylas na Dominikanie może? czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×