Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Dopiero padła. Myślałam, ze 4-latki szybciej chodzą spać :P Ania poczytaj jeszcze o kuchni tureckiej na karawanie. Elka, coz ja moge Tobie doradzic? Chyba to co wszystkim :) Przede wszystkim hamam czyli łaźnię turecką. Relaks, masaż, błogość.... Na pewno bedzie w hotelu i warto z tego wlasnie tam skorzystac. Hamam ten z biur lokalnych zazwyczaj jedzie do Konakli i tam zależnie jak trafisz. Jesli bedzie duzo ludzi to bedzie po 5 min w kazdej saunie i dalej dalej. Mozna trafic jak ja kiedys, ze nie bylo ludzi i same wychodziłyśmy bo nikt sie nami nie interesował. Najlepiej wtedy umawiać sie rano na 10 np. W hotelu nie ma zazwyczaj sporo ludzi wiec wszystko trwa dłużej. Trzeba tylko dopytac sie co jest po kolei. Zazwyczaj jest sauna sucha, sauna parowa, jacuzzi, peeling ciała rękawicą (przy okazji masaż bardzo pobudzający skórę) , masaż pianą i masaż ciała. Dodatkowo płatne są zawsze maseczki z alg na twarz. Robia jakies zdjecia itp. Jesli nie chcesz zeby płukali wodą włosy to trzeba powiedziec bo przy pianie nie patrzą i ani sie obejrzysz a baedziesz miec kubeł wody na głowie :D :D DO łaźni najlepiej isc na pczatku pobytu przed opalaniem. Skór ajest wtedy jednak delikatniejsza i albo nie idziemy tego dnia na plażę wogóle albo na krótko, ale na pewno TRZEBA KONIECZNIE użyc wysokie filtry. Ze swojego hotelu bedziecie miec blisko do jaskini Damlatas. W recepcji podpytajcie jak tam dojśc dokładnie. Obowiązkowo port i jego okolice i wejscie na wzgórze skad bedzie niesamowity widok na Alanię. Na wzgórze mozecie podjechac axi i zejsc na pieszo. Schodząc zatrzymać sie w jakiejs małej knajpce na placki gozleme i piwko ;) A na samym dole jest tez fajna kafejka z dobrymi lodami i deserami skąd jest widok na port. Trzeba tylko wejsc na piętro. Jesli macie ochote na dalszy wypad to moze wodospany Korsunlu połączone z teatrem w Aspendos? Wycieczka z biur lokalnych. Poza tym w amfiteatrze Aspendos cąłe lato odbywają sie koncerty Fire of Anatolia i jesli lubicie takie przedstawienia to jest to niesamowite przezycie. Sam amfiteatr, mnóstwo ludzi siedzących na schodach. Podświetlona scena a nad Wami niebo i księżyc. Czuc atmosferę starożytnosci ....Bilety i plakaty, ulotki na pewno beda w hotelu. A wieczorkiem na piwko polecam Wam fajną knajpkę którą ostanio wspominałam. Nazywa sie Queens Garden i jest tam zawsze fajny show przygotowany przez kelnerów. Fajna zabawa i nikt sie nie nudzi. DO portu macie kawałeczek wiec warto, a życie na urlopie zaczyna sie dopiero po 23-ciej przecież ;) Rozumiem ze na wycieczki typu Pamukkale i Kapadocja nie macie ochoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Pariss--> nie byłam na Dominikanie. Meksyk to bedzie moja pierwsza przygoda z Karaibami. Jesli sie wszystko dobrze ułoży to mysle, ze nastepnym razem podczas wizyty w USA polece na Dominikane albo Jamajkę. Zajrzyj na forum www.wakacje.pl tam jest bardzo duzo ludzi, któzy byli kilka razy na Dominikanie. Dziewczyna o niku BepiBernadetta duzo podpowie. Są tez osoby pomagające wyszukac tanich ofert z Niemiec bo jest duzo taniej stamtad. http://forum.wakacje.pl/list.php?86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, ze ktos nizej podał Tobie linka do forum o Dominikanie. Podejrzewam, ze to ich forum bo jest nawet banner do biura El-Mundo w Koszalinie, ktore ma oferty niemieckie. Na pewno sie tam czegoś dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pariss
dzieki Pariss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no problem :) Iyi geceler 🖐️ Frogi jak sie pojawisz po pracy to wysyłam 👄 Wszystkie dzisiaj zaginęły w akcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohhh dziękuje Pariss nawet nie wiesz jakie to miłe po pracy;) ja również wysyłam i leci do Ciebie przez okienko 😘 dzisiaj za to nie było ruchu:O to też nie jest tak dobrze jak można sobie myśleć...a tu widzę,że jakaś weekendowa cisza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Co tak wczoraj było skromnie ? ;) Dzisiaj ja zaczynam dyżur i melduję się na posterunku :D Pariss żyjesz ? Dała Ci w kość Zuzia ? :) to co ma powiedzieć fannky super ciocia ?🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja jako druga się melduję. Szaza -ranny ptaszek mnie wyprzedziła , bo ja zamiast na lapka to na TV patrzyłam , przerażają mnie te powodzie na południu. Frogi-- u Ciebie też leje, współczuję tym wszystkim ludziom. Miłej niedzieli 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na naszej poczcie kilka moich działkowych piękności dla Was posłałam. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Ja jakoś daję radę, ale na dłuższą metę to ja nie wiem :) O 7:45 pobudka i koniec spania. Bobo róże przepiękne. I jakie ogromne. Najbardziej mi sie podoba ta którą trzymasz w rękach, taka rozłożysta i kolor ma taki niespotykany. Opaleniznę jeszcze cały czas widać ;) A u Ciebie tez tak sucho, ze musisz podlewac sama? Na południu jak widzę co sie dzieje to tez mi zal tych ludzi. Ja sobie nie wyobrazam takiej katastrofy. Mgła jest u mnie taka od rana, ze nic nie widac. Milego dnia ! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paris- u mnie też ostatnio popadało i dlatego wszystkie rośliny odżyły a zwłaszcza róże. Od rana padał deszczyk a teraz jest pochmurno.Myślę, że pogoda się wyklaruje i jakieś słoneczko zaświeci. Teraz lecę robić obiadek, bo później jedziemy na Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej który co roku odbywa się w Gorzowie. To na razie tyle. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ o tak Szazza opieka nad dzieckiem to ciężkaaaa praca :) Bobo kwiaty piękne, lubię takie bukiety z naszych kwiatów. ja też powoli szykuję obiad bo później idę do kina na \"narzeczony mimo woli\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała gaduła juz poszła na swojego tenisa ;) ...ale słuchajcie co znalazłam przez przypadek. Moja kumpela przyszła w bardzo ładnych okularach Bulgari i mowie, ze koniecznie musi dokupic sobie do nich pierscionek i zawieszkę to sobie chociaz popatrzę bo mnie nie stac. Ona powiedziała, ze nie wie jak wyglądają. No to ja w google na grafiki i dawaj. SPodobały jej sie, ale patrzymy cenę na jakiejs stronie 55$!!!! Szoke! Biale złoto 14K itd. Weszłam na deluxury.pl a tam ceny z kosmosu bo za mniej niz 20 tys sie nic nie kupi. Wiec skad ta cena 55$? Ona poszła a ja z powrotem na tą stronkę. I okazało sie, ze ktos robi podróbki Tiffaniego, Bulgari itp. Ceny dla normalnych zjadaczy chleba. Moze sie skusze? Musze pomyslec. Opinie widze sa dobre do zamowionej bizuterii. Jestem napalona niesamowicie. SPojrzcie: http://www.myphonecard.cn/2009-bvlgari-c-150.html?zenid=ni03pkc2vk6rb0udo4s7906j75 Najgorsze, ze minimalne zamowienie ma byc na 100$. Takze musze namowic kumpelę z USA zeby tez cos zamowila i jak tam bede to zaszaleję moze. Musze tez napisac wczesniej do nich i podpytac o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) ja właśnie rozważałam wyjazd nad morze do \"moich\" ale pogoda im sie zepsuła i tez mają od wczoraj pochmurno troche..:O szkoda i nie jade więc dzisiaj pewnie też pooglądam filmy;) Pariss złapałaś? Udanej niedzieli!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogi złapałam 🌼 wpadło przez okno ;) Juz sama nie wiem co z ta biżu. Ogladam i nie wierze. Mozliwe zeby bylo az tak tanio? Złoto? Chociaz u nas tez dostanie sie pierscionek za 200 zł niby. Tam niektóre sa zaznaczone, ze sa ze srebra i tez sa piekne. DO jutra mi przejdzie, ale strone w notesie zapisałam i zrobię rozeznanie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss fajowsko:D Bobo u mnie aktualnie też nie,ale już mam dość tej pogody..hehe dzięki ale pewnie znasz odp:) jest już 13! ..no właśnie moja godzina na śniadanie jakieś:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki w niedzielne popołudnie :) Oj już coraz bliżej do wyjazdu mego,pierwszego do Turcji :) :classic_cool: Już mnóstwo pytań się kłębi... Dziewczyny raz jeszcze pytam (bo kiedyś już pytałam i pisałyście,że obojętnie) Mianowicie-co lepiej zabrać czydolary czy euro,bo Pariss dawno temu pisała,że lepiej dolary...chocaż brało obydwie waluty...No więc? :) Sprawa alkoholu-czy są jakieś typowo tureckie dobre alkohole,które mogłabym przewież do Polski? i jak to się liczy? Słyszałam że 1l na osobe...Chyba w baqażu głównym można,tak? :) Pariss-kochana napisz jakie kraje i rejony kiedy zaliczyłaś,bo jestem ciekawa :) Cofnęłam się do początku tego wątku i tyle piszesz,że już się pogubiałam... :) A widzę,że jesteś bardzo otwartą podróżniczką i nie boisz się miejscowych za co podziwiam :) Czytałam po części Twoje wspomnienia z Tunezji i nie mogłam się nadziwić że poznałaś tam kolege,który zaprosił Cię na herbatę do domu.. :o A jeśli chodzi o zagubienie w Tunezji,to my z męzem mieliśmy podobną sytuację podczas dwudniowej Sahary,otóż zatrzymaliśmy się na ncoleg w kamerlanym miastku na południu-Douz i ja koniecznie chciałam je troszkę zwiedzić,no więc ok. godz. 16 wyruszyliśmy...i oczywiście chcąc iść na skróty weszliśmy w jakieś tamtejsze,biedne osiedle,które było zewsząd otoczone ogromnym murem...czyli każda uliczka-okazywała się być ślepą...dookoła pełno psów,podejrzachnych ludzi...ponadto już się ściemniało...Trochę strachu mieliśmy...ale wypatrzyliśmy jeden punkt poza murem,który mijaliśmy idąc ulicą i wg. niego kierowaliśmy się-naszczęście szczęśliwie :) Uważajcie więc ;) Dalej...jeśli chodzi o Alanię-to chyba nie będzie tam problemu żeby dostać mapkę? :D Bo generalnie wogóle narazie się nieorientuję...:P Warto miec hcyba jakieś okrycie głowy,prawda? Generalnie nie wiem co wziąść...kapulsz odpada,czapka z daszkiem raczej też...kupiłam sobie jedną hustę-ale ona jest taka cienka,że w sumie za dużo chyba nie pomoże ...Może Wy dziewczyny widziałyście jakieś fajne? :) Kolejno...ile wziąśc tych pieniążków?? Jest nas dwoje,na dwa tygodnie...Obawiam się że 1500zł to chyba mało...Co sądzicie? Następne pytanko...czy są jakieś okoliczne miejscowości warte zobaczenia niedaleko Alanii? czy spokojnie da się przejśc plażą? Jadąc autokarem od lotniska z Antalii jakie miejscowości mijamy? :) Na hamam lepiej iśc do hotelu,czy skorzystać z ofert lokalnych biur? wg. wypowiedzi Pariss chyba jednak lepiejskorzystać z hotelu... Tylko 9 dni do urlopu 🌼 ps.Ja mieszkam niedaleko Poznania i u nas nie pada,jest pochmurno ale dośc parno...Ja również bardzo współczuję ludziom z południa...Oby im jak najszybciej słoneczko zaświeciło...Przeraża mnie ten ogrom strat... Całusy urlopowiczki 👄 (byłe,teraźniejsze i przyszłe) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka w Alani nie da sie zginąć to nie Tunezja. Są punkty informacji turystycznej , nie ma problemu w tych k. portu żeby porozumieć się w naszym języku i dostać mapkę Alani a i BP je mają , Trzeba tylko ładnie poprosić. Co do kasy to ja wydałam z zakupami i wycieczkami ok 600Euro i to bez szaleństw. Jak nastawiasz się na wielkie rozrywki to 1500 zł jest za mało. Pisałam po powrocie że za dolara masz ok. 1,5 liry TR a za Euro ok. 2,15 liry więc policz sobie co ci się opłaca w zależności jak kupisz walutę. Co do alkoholu to koniecznie musisz kupić Raky Yeni lub inną bo jest kilka rodzajów nie polecam Raki Burgaz bo jest troszkę ostra. Możesz przewieść ją w bagażu głównym. Ja przywiozłam 2 litry i tylko wspomnienie po niej zostało. Okrycie głowy, okulary i filtry to raczej obowiązkowe. W okolicy Alani masz Manawgat i Side, w lokalnych BP sąwycieczki do tych miast. I powodzonka na urlopie Milka.🌻 Paris - piękne te pierścionki ale z moją znajomością angielskiego nie do końca wiem jak to się ma do oryginałów. Podróby ładne ale czy do końca można wierzyć w to czy złoto nie jest w nich też podróbą.🌻 Jak po sprawdzeniu przez Ciebie okaże się że są warte tych pieniążków to sama się skuszę.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ci Bobo 👄 Raki przewiozę napewno :) a ten kurs walut wychodzi podobnie,dokładnie 4 liry na korzyść euro po przeliczeniu...przy kursie euro 4,5...Tak więc rzeczywiście obojętnie,ale chyba weźmiemy po połowie dolarów i euro :) Bobo jeszcze się ze mną nie żegnaj ;) Jeszcze trochę Was tutaj \"pomęczę\" ;) Ale...jeśli \"już\" życzysz powodzonka,w takim razie \"nie dziękuję\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam prośbę-podajcie mi raz jeszcze linki do tych lokalnych biur w Alanii Z góry wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milkaa - masz tu adres mailowy do BP Pacho Tours na Ataturka (u Leny) Napisz do niej maila co Cię interesuje a ona prześle Ci wszystkie potrzebne info. kemallena@msn.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ fajny ten film można się pośmiać. przewidywalny oczywiście jak na komedie romant. przystało :) milka spoko nie zgubisz się a 2 dni spaceru po mieście da ci rozeznanie w sytuacji. o kasie pisałyśmy mnóstwo razy, że trudno powiedzieć co się bardziej opłaca bo nikt nie śledzi na bieżąco tureckich kantorów. z resztą różnica moim zdaniem i tak jest niewielka. kasy tak jak pisała Bobo bez szaleństw wystarczy, czytaj małe zakupy i nie za droga wycieczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka waluta obojętnie. Ja biorę zawsze i euro i dolce bo tak kupuję, nigdy nie wiem gdzie pojadę to lubię miec jedną i drugą walutę w domu a pozniej biorę co mam. O alkoholu napisała juz Bobo. Jesli lubisz anyzową wódkę to Raki koniecznie. Rozrabia sie ja z wodą mineralną niegazowaną i wychidzi biale mleko ;) Jakie kraje? niewiele tego jest wlasciwie, tunezja+libia na objezdzie, turcja objazd, turcja+syria objazd, Egipt rejs, i nasze \"podwórko\" jak ja to mowie czyli nieco Europy jak Paryz czy Londyn, Niemcy. Wiekszosc dziewczyn tutaj byla w wielu innych miejscach wiec moj dorobek nie jest wielki. Zreszta ja zwiedzania swiata nie robie na zasadzie \"zaliczenia\" kolejnego i odkreślenia na liście. Jestem sentymentalna i lubie wracac po kilka razy do jednego miejsca. Miejscowych w krajach arabskich i muzułmańskich sie nie obawiam raczej. We dwie raźniej ;) Wtedy nawet nie wiem kiedy to sie stało jak byłysmy w tym domu z tym chłopakiem, ale jak zobaczyłam rodziców i siostrę to mi ulżyło. Dopiero pozniej okazało sie o co im chodzi wiec po prostu same sie zmyłyśmy ;) Czasem są takie miejsca w ktore nie bardzo mozna sie zapuszczac. Pamietam w Stambule jak nasza 6 osobowa grupką poszlismy na spacer wieczorem i weszliśmy w uliczkę gdzie naprawde czulismy sie nieswojo, wtedy mimo, ze nas bylo tyle odrazu sie wycofalismy. A dlaczego kapelusz odpada? TEraz są bardzo modne. Kapelusz, duze okulary, kilka duzych bransoletek i pareo to jest hit! Ja sama czekam na przeceny i moze sie na jakis załapię, jak nie to kupie w Meksyku na miejscu na pewno. Z kasą to ja nie doradzę. Macie all wiec zakupy jedzenia odpadają. Piwko kilka razy w porcie, no i trzeba odliczyc na wycieczki i ile zostanie. Jak mozesz dorzuc jeszcze z 500 zł. Jak nie to po prostu z czegos nie skorzystacie. Nie ma co sie zamartwiac. Plazą nie przejdziesz do zadnych miejscowosci dalej. Miejscowosc najblizej to Side ok. 40-50 km chyba, a blizej dzielnica Konakli to jakies 12 km. Z Antalii głowne miejscowosci jakie mijasz to Side i pozniej Alanya. Oczywiscie autokar bedzie sie zatrzymywał w wielu miejscach gdziesa hotele. I na pewno zatrzymacie sie na herbatkę po drodze. O hamamie pisałam Elce powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w hamamie byłam u siebie w hotelu. niezapomniane przeżycie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy czuję, że łapie mnie panika przedwyjazdowa :o Gdzie najlepiej wymienić dolary lub euro? gdzieś przeczytałam że w ptt, to chyba turecka poczta - tak? Gdzie się doczytam, czy pobierana jest prowizja od wymiany ? Ja chyba zwariuję do środy 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesik ja zawsze wymieniam w kantorze. Nie byłam nigdy na tureckiej poczcie. Wiem, ze w Stambule pilotka nas wiozła na pocztę na wymianę bo tez bylo taniej, ale wtedy nie wymienialam bo mialam. Tu masz cennik pocztowy: - cena kupna: https://interaktif.ptt.gov.tr/dkur/sorgu.php a ze strony Alanii kurs jest taki: 1$ 1.5335 1.5409 1€ 2.1558 2.1662 Jak dla mnie to ten sam kurs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczi
Tesik z wymiana nie bedzie problemow, najlepiej w kantorze i najlepiej wymieniac male kwoty, bo kurs sie zmienia i podczas mojego 2 tygodniowoego pobytu raz dostawalam za 1 euo 2.10 lira,raz 2.13,a nawet zdarzylo sie przez chyb a 2 dni, ze bylo 2.15. zazwyczaj jesli nie pobieraja prowizji, to na kantorze jest napisane po angielsku: "no commision". z reszta w internecie sa informacje na ten temat- na przyklad tu: http://przewodnik.onet.pl/1256,1871,242774,notka.html pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×