Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martini_15

Najlepsze receptury, na najzdrowsze kosmetyki- domowe specyfiki

Polecane posty

chyba jednak nie wolno, podobno szałwia hamuje laktacje;-( Również pozdrawiamy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy olejek rycynowy też jest dobry do brwi? I jeszcze jedno-oczka mi nie ropieją ale zawsze rano u nasady rzęs mam takie grutki które muszę palcami wyczyścic bo inaczej nie mogę.Może jakaś rada. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak robicie peling do twarzy bo do ciała to już znam -dzięki Wam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawy topik Uwielbiam naturalne sposoby na urodę. Czytam z uwagą wasze recepturki Przy tej okazji podam wam moją ulubioną maseczkę antyzmarszczkową: rozgniatam kawałek banana i mieszam go z odrobiną miodu.Nakładam na twarz i czekam do wyschnięcia, po czym zmywam wodą mineralną. Cera robi się pięknie gładka i nawilżona. Regularne stosowaniue tej maseczki likwiduje drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Na oczy podczas relaksu przy maseczce nakłądam woreczki po zaparzonej herbacie. Herbata pięknie łągodzi podrażnienia. Pozdrawiam serdecznie *Babcia*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam peeling do twarzy który stosuję już od lat. Mam w słoiczku zmielone migdały i płatki owsiane z dodatkiem cukru trzcinowego. Biorę łyżeczkę tej mieszanki w dłoń, rozrabiam na papkę z odrobiną ciepłej wody i masuję twarz. Zaręczam Wam - skóra robi się rewelacyjnie gładka i odzyskuje koloryt. często stosuję ją jako maseczkę podczas kąpieli masując od czasu do czasu twarz. Leżę tak ok. 20 min. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkada że nikt nie odpowiedział na moje pytania:) Czy ten cukier trzcinowy mogę zastąpić innym produktem? Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silence1000
Ej no co kto tu byl ostatnio!!!!! tak ja stosuje peeling wyszczuplajacy! Z kawy! Kofeina wyszczupla! Zaparzam kawe w garnku 5 litrow.Duzo kawy .Nie odlewam . Najpierw masujemy sie fusami z kawy.Zostawiamy je na skorze przez ok 15 min. Potem zmywamy KAWĄ.ta co mielismy z fusami w garnku . Nastepnie bierzemy cala kore grejfruta i zalewamy wrzatkiem(robimy to wczesniej bo napar musi byc zimny ) i wmasowujemy napar w skore.Nie splukujemy woda! Zostawiamy. Robcie taki zabieg codziennie przez minimum 3 tygodnie a zobaczycie od 1cm-NAWET 4cm w obwodzie stracicie,REGULARNIE SIE NACIERAJAC. Najlepeij rano. Pozdroffionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meqa- wiele osób robi peeling z płatków owsianych. Po prostu zalewają płtki wodą i masują skórę. Ja jednak za nim nie przepadam, poniewż mam dosyc mocno zanieczyszczoną cerę i taki peeling jest dla mnei za słaby. Kiedyś używałam peelingu z soli- odrobine soli miezałam z żelem do mycia twarzy. Potem użyłam cukru z żelem do myci i było już całkiem, całkiem...Najlepszy dla mnie jest peeling enzymatyczny z papaji i ananasa. Nieźle sprawdzać się też może przepis podany powyżej (ten z migdałami), jednak zanim bym wsypala migdaly do sloiczka, to bym je wszystkie zjadła ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olejek rycynowy mozna stosowac rowniez na brwi. efekty zobaczysz po ok. 2 tygodniach codziennego stosowania. A na te drobinki w rzęsach to nic nie poradzisz :-), każdy tak ma :-). może którś z Ws zna przepis na pastę cukrową do depilacji? Chodzi mi o taki prwdzony i wyprobowany, poniewaz to co jest w sieci zazwyczaj jest czystą teorią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siabadaba
wszystko super ja tez wyprobowala dzisiaj peeling z curem :D i efekty git. Wy dziewczyny wiecie moze co robic na mały biust??? moze jakis masazyk ?:D:D juz nie wiem co mam robic normlanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość secret18
Jeśli chodzi o peeling kawowy jest bobmba!!!!!!!!!!!!jesgo sposob przygotowania jest bardzo prosty.Zaparz kawę po turecku z dużą ilością fusów. Gdy ostygnie, fusy z kawy wymieszaj z wybranym przez siebie składnikiem: sól (drobno lub gruboziarnista) oliwka dla dzieci lub oliwa garść cynamonu I peeling gotowy po nim skóra jest gładka jak aksamit:)))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *M*i*s*i*a*
supeeer topik mam kilka pytan ile razy w tygodniu robicie maseczke drozdzowa i czy codziennie mozna stosowac "parówke" ma twarz a twarz mam troadzikowa mydlo siarkowe starsznie mi wysusza buzie i mam czerwona juz sama nie wiem co mam robic :( poradzcie cos bo tej chemi mam juz dosc wszytskich zeli itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia8888
No to ja może dołoże przepis na tonik : Wziąć napoczątku trzeba garść igieł sosnowych. Ugotować, ostudzić i przelać do butelki. Stosować 2 roazy dziennie jak tonik ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia8888
I jeszcze coś na włosiska. Stosować raz w odstępie 2 tygodni. Poprostu umyć swoje włoski ( oczywiście na głowie) i spłukać. Potem wycisnąć soka z 1/2 cytryny i wylać na główkę (swoją) i spłukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia8888
I peeling: 2- 3 łyżeczek cukry wymieszać z jedną łyżeczką oleju. Stosować jak peeling sklepowy. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia8888
Maseczka do cery tłustej z trądzikiem Maseczka z jabłka: Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęstnik ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać, Nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 10 - 15 minut Zmyć twarz chłodną wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia8888
Maseczka na cienie pod oczami Małe waciki kosmetyczne nasączyć w świeżym soku z ogórka (ogórek powinien być gruntowy). Kompresy nałożyć na skórę pod oczami pozostawić na ok. 15 minut. Przemyć twarz chłodną wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia8888
Maseczka z truskawek -5 rozgniecionych truskawek -Łyżeczka jogurtu -Odrobina soku cytrynowego Zmmieszajcie to wszystko razem i nanieście na twarz. Możemy także poukładać sobie plastry truskawek na twarzy. Po ok. 10 minutach myjemy twarz wodą. Teraz nasza cera będzie rozświetlona i schłodzona. Truskawki zawierają dużo witaminy C!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia8888
Maseczka z jabłka do cery tłustej z trądzikiem * Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęstnik ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać, * Nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 10 - 15 minut * Zmyć twarz chłodną wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia8888
I teraz mój przepis na domowy peeling. SAMA GO WYMYŚLIŁAM . Jest bardzo, bardzo prościutki. Bierzemy pojemniczek. Wsypujemy 3 łyżki soli, 3łyżki cukru. Dodajemy łyżeczkę cukru waniliowego i łyżeczkę cynamonu. Cynamon nada naszemu peelingowi wspaniały zapach i kolor. Po tym peelingu skóra jest BARDZO gładka. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkklllllll
a co polecacie na mocne paznkcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja chcialam jeszcze wrocic do tematu o \"papce z kawy na celulit\" ja mam inny przepis ale wydaje mi sie bardziej wiarygodny mianowicie do kawy dodajemy wlasciwie wszystko co mamy pod reka a co rozgrzewa powoduje efekt szczypania skory wtedy czujemy ze papka dziala.ja dodaje zawsze do kawy cynamon imbir gozdziki pieprz sol alkohol albo czysty spirytus do tego oczywiscie zel naprawde wtedy czuje ze mikstura dziala a efekty sa wspaniale niestety trzeba miec do tego cierpliwosc i stosowac to w miare czesto pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ass
hej dziewczyny!!! bardzo spodobalo mi sie wasze forum...:) chcialam wam dac przepis na tonik mietowy(orzezwia i oczyszcza skore) : suszona miete zalac wrzaca woda, zostawic na 10 min aby sie dobrze zaparzyla i dodac kostki lodu... zostawid do ostudzenia i... używac jako tonik do twarzy codziennie rano i wieczorem!!! ;D a tak na marginesie macie jakies rady na pryszcze i wagry...???;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antena23
hej.super topic.czy zna ktos z was sposoby na ladne stopy?chodzi mi o jakis peeilng czy cos.mam tez inny problem a mianowicie:na udach mam duzo drobnych krostek.stosuje rozne balsamy ale noe tylko wygladzaja skore a krostki jak byly tak sa:-( czy ktoras z was zna jakis dobry sposob na nie? dziekuje z gory dziekuje za wszelkie rady.pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DezerterK
Do włosów polecam przed myciem taką oto maseczkę:oliwa z oliwek (ok. 4 łyżek) + 3 krople olejku-np. z rozmarynu, lawendy,pomarańczy (to dla włosów przetłuszczających się); wmasowaĆ we włosy, zostawić na jakieś 20 minut-najlepiej pod czepkiem,gdyż cieplo zwiększa wchłanianie substancji odżywczych...spłukać dokładnie i umyć jak zwykle :) Do każdych włosów,także tych bardzo zniszczonych wspaniała jest henna-ta bezbarwna, która nie zmienia koloru włosów-tylko trzeba poszukać takiej w zielonkawym proszku i rozrobić samemu(np. w Herbapolu) .Po paru użyciach włosy stają się grube i lśniące, a o rozdwojonych końcówkach można zapomnieć ! Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DezerterK
Do Anteny 23-proponuję masaż za pomocą szorstkiej gąbki takiej jak np. luffa.oraz peeling z gruboziarnistej soli i płatków owsianych, ewentualnie z dodatkiem paru kropli olejku naturalnego- zwł. grejfrut jest dobry, ale również rozmaryn i geranium :)Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antena23
dzięki bardzo za rade.w czwartek ruszam na zakupy:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy czy
Po co czekać do czwartku? zerknij do naturalnego sklepu anemon.pl. Sama natura;-) i mają też loofe! Poza tym w "szufladzie" mają fajny przepis na maseczkę avocado. Kupował już tam ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×