Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martini_15

Najlepsze receptury, na najzdrowsze kosmetyki- domowe specyfiki

Polecane posty

Gość Kasia P.
Ja od kilku lat stosuję różne domowe sposoby, bo mam wrażliwą skórę, którą chemia podrażnia. Jeszcze nie zdarzyło mi się dostać uczulenia po ziolach itp. Polecam maseczkę z płatków owsianych. Jest to maseczka nawilżająca, rozjaśniająca, ściąga pory. Zmiksowane płatki owsiane połączyć z lekko podgrzanym mlekiem w proporcji 1:1 (ja na twarz i dekolt zużywam 3-4 łyżki). Nakładać ciepłe na skórę (lepiej wszystko przyjmie) i trzymać ok. 15-20 minut, aż płatki wchłoną mleko. Z tego powodu maseczka trochę "ciągnie", ale otrzymujemy zamknięte pory i skórę jak pupcia niemowlaka :) Zmywać najlepiej nie kranówką. Do płatków można dodać rumianku (normalna herbatka), który łagodzi podrażnienia albo siemię lniane. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsgds
gdzieś tam ktoś pisał o paście cynkowej. Wydaje mi się, że nie wolno stosować wysuszajacych kosmetykow na twarz! Trzeba nawilzac, po wysuszeniu znikaja ale tylko na chwile po czym znowu sa. chodzi o wagry pryszcze i zaskorniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmaceutkaasia
ja również wszystkie kosmetyki robie sobie sama,teraz planuje zrobić jakiś balsam wyszczuplajacy z dużą zawartością kofeiny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Właśnie zebrałam aronię i głowię się, jak ją wykorzystać w domowej kosmetyce. Szukałam w necie ale na same gotowce trafiłam. Może macie jakiś pomysł ... byle szybko, póki ich nie zjadłam ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka2011
domowy (sprawdzony) sposób na cerę wrażliwą to Maseczka odświeżająco-ściągająca do cery wrażliwej Płatki owsiane zalać gorącym naparem z herbaty Irving Superior Green lub Irving Daily Superior Black. Odstawić do ostygnięcia. Odlać nadmiar płynu, jeśli pozostanie. Papkę o temperaturze pokojowej nakładać na skórę jako maseczkę (pozostawić na 10-15 minut, potem zmyć ciepłą wodą lub letnim naparem z herbaty) lub wykorzystywać do oczyszczania skóry. Jeżeli wykorzystamy czarną herbatę (Irving Daily Superior) maseczka będzie miała silniejszy efekt ściągający niż w przypadku wykorzystania herbaty zielonej (Irving Superior Green).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka2011
moim sprawdzonym kosmetykiem jest Maseczka odświeżająco-ściągająca do cery wrażliwej Płatki owsiane zalać gorącym naparem z herbaty Irving Superior Green lub Irving Daily Superior Black. Odstawić do ostygnięcia. Odlać nadmiar płynu, jeśli pozostanie. Papkę o temperaturze pokojowej nakładać na skórę jako maseczkę (pozostawić na 10-15 minut, potem zmyć ciepłą wodą lub letnim naparem z herbaty) lub wykorzystywać do oczyszczania skóry. Jeżeli wykorzystamy czarną herbatę (Irving Daily Superior) maseczka będzie miała silniejszy efekt ściągający niż w przypadku wykorzystania herbaty zielonej (Irving Superior Green).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako baza pod cienie...
moze to już było ale nie czytałam wiec nie wiem: jako baza pod cienie (przede wszystkim typu pigmenty MAC albo sypane mineralne, no i inne sypane) : 1 łyżeczka gliceryny, 3 łyżeczki wody do małego pojemniczka nalać i pomiezsać, (ja znalazłam taki pojemniczek bo filmach do starych aparatów:D wymieniać przynajmniej raz na tydzień. to jest trochę papkowate jak ktoś nie ma wprawy , ale do mocnego makijażu jest idealna!. bo np takie cienie mineralne wg mnie są beznadziejne bez tej bazy w ogóle się nie trzymają. a przy tym potrafią wytrzymać cały dzień w pracy;) i wieczorem czasem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulala.te
OTWIERACZ, KTÓRY GADA I LICZY OTWARTE BUTELKI Otwórz swoją butelkę niecodziennym sposobem ! http://skr9.pl/9428b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balus.
a ja na wlosy robie sobie taka maseczke. olejek rycynowy. zoltko i sok z jednej cytryny. nakladam to wszystko na 6-7 godz. potem myje glowe w mydle szarym.Ale zeby zmyc ten olejek to naprawde troche meczace. Ale warto bo moje wlosy sa po tej maseczce mieciutenkie i nie przetluszczaja mi sie. Jak uzywalam szamponu nivea to glowe musowo musialam myc co 2 dzien teraz myje 2 razy w tygodniu. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-FIORE
e-FIORE mydlarnia & naturalne kosmetyki. Zapraszamy do naturalnego sklepu e-fiore.pl do każdego zamówienia dokładamy próbki mydeł lub naturalne masła. Oferujemy tylko czyste, pozbawione syntetyków produkty. Służymy radą i pomocą w doborze właściwej pielęgnacji. Żyj zdrowo, tylko naturalna pielęgnacja może być najlepsza dla Twojej skóry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naha gsds
ciekwy topik . maseczki itd itd , a jak samemu zrobic szampon do włosów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natural mu
Hej również robię naturalne kosmetyki w domu i już chyba nigdy nie przestane ich stosować bo są o niebo lepsze od drogeryjnych. Od 2 dni mam bloga i powoli będę zamieszczać tam wszystko co zrobilam. Jako że nie mogę podać tu linka, więc jeżeli jest ktoś zainteresowany to pisać na e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wszystkie przepisy, z których wytwarzam własne kosmetyczne papki biorę z książki " Domowe receptury na naturalne kosmetyki", którą dostałam w tym roku na urodziny. W książce jest chyba z 200 różnych przepisów na kremy, toniki, peelingi, "miłosne" olejki, specyfiki łagodzące kobiece problemy tak na dole. Także serdecznie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrystynaNiebieskooka
Naturalne kosmetyki są fajne ale nie każdy ma czas je robić :/ Ja kupuję sobie kosmetyki Ziaja. Są naturalne, przebadane i nie muszę się bać, że będą mnie uczulać. A czym np. zmywacie makijaż? tak żeby było naturalnie i "po swojemu"? No nie wyobrażam sobie :/ Ja mam mleczko: https://e-ziaja.com/pl/mleczka-micelarne/77-mleczko-micelarne-lagodzaco-wyciszajace-5901887030072.html No samą wodą się nie da. A to mleczko ma i witamy i alantoinę. Nie chce mi się "robić", kiedy mogę fajne kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka

Tworzę własne perfumy, otworzylam nawet własny mały sklep, polecam drukarnie Estilab, świetnie sie zajmują drukiem etykiet na opakowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariadna

Ja używam już tylko naturalnych kosmetyków. Czasem też sama robię niektóre rzeczy, bo nie jest to jakaś wielka filozofia. Składniki na domowej roboty kosmetyki kupicie m.in. w ILKOW TRADE. Mają tam surowce dobrej jakości i jednocześnie w rozsądnych cenach. Sprawdźcie sobie, to świetna sprawa samej sobie zrobić krem 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×