Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagodina

Badanie anty-TPO

Polecane posty

mam jeszcze jedno pytanie czy biorąc euthyrox mogę brać suplementy diety? Pytam, bo od kilku dni biorę: selen z wit.E kwasy omega 3 i dodatkowo piję jedną filiżankę dziennie naparu z ziół - nagietek,krwawnik i pokrzywa- z jedną łyżeczką ziół szwedzkich. Mój mąż na mnie krzyczy, bo uważa że nie powinnam brać tych witamin i pić tych ziół. Czy macie jakieś doświadczenia z witaminami i ziołami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
O selenie faktycznie poczytaj w Internecie, nie każdy selen ma takie same właściwości i nie każdy selen można brać przez dłuższy czas bez negatywnych konsekwencji. Suplementy możesz spokojnie brać, kwasy omega 3 powinien też brać mąż, niech lepiej poczyta o zaletach takiej suplementacji - mój bierze, ale dlatego, że lekarz mu o tym powiedział, mnie nie chciał słuchać. Jeżeli bierzesz jakieś suplementy wieloskładnikowe, to pamiętaj zawsze o sprawdzaniu, czy nie zawierają jodu - jod jest dla Hashimotek zabroniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiecie jak jest z tą mieszanką ziołową? nagietek,krwawnik,pokrzywa i zioła szwedzkie? mogę to pić dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore rozne ziola i zyje nic mi nie jest tylko ze ja biore letrox 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga500
Witajcie,chce sie zapytac o to bo miałam robione przeciw ciała tpo i mam wynik 11,9 czy to dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buncia88
Dziewczyny pomóżcie...Na moje pierwsze dziecko czekałam rok. W końcu zaszłam w ciążę, która przebiegała idealnie (do 8m-ca pracowałam), poród ekspresowy. Przy pierwszej ciąży ginekolog nie zlecił badań na TSH, inne wyniki były idealne. Po 3 latach zdecydowaliśmy się na drugie dziecko-zaszłam w drugim cyklu. Lekarz oprócz morfologii, moczu itd. zlecił również badania na TSH. W wynikach wszystko tzw. "cycuś glancuś" i niespodzianka w postaci TSH 4,74 przy normie do 4,1 a w ciąży do 2,5. Byłam wtedy w 7tygodniu. Skierowanie do Endokrynologa, który wdrożył eutyrox 25 i po miesiącu brania leku mam zrobić badania na TSH, FT4 i anty TPO. Dziś odebrałam wyniki: TSH 2,46 FT4 0,96 Anty TPO 1000< Kuźwa...trochę mnie to zaniepokoiło.. Czytałam, że to oznacza chorobę Hashimoto? Endokryn ostrzegała, że może tak byc bo jestem jeszcze "w posiadaniu" Bielactwa innej choroby autoimunologicznej i moje ciało może mieć tendencję do wytwarzania przeciwciał. Czy może mi ktoś udzielić informacji co takie wyniki oznaczają dla zdrowia i życia dziecka? Co to oznacza dla mnie? Jakie jest prawdopodobieństwo, ze dziecko również odziedziczy niedoczynność? Ginekolog (nalepszy w mieście z najlepszym USG) stwierdził, ze dzidzia zdrowa -jestem już po badaniach genetycznych. Teraz jestem w 12 tygodniu a endokrynkologa ma dopiero w środę. Bardzo się boje o zdrowie dziecka...bo Ja to juz drugorzędna sprawa. Dodam tylko, ze po tym eutyroksie nie jestem juz taka wiecznie zmęczona, ani rozdrażniona-cud lek ;) z góry dziękuje wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megan1873948
Odebrałam dzisiaj wyniki anty TPO wynik jest < 0,01 przy zaznaczonej normie 5,61 , czy ktoś może mi napisać czy to dobry wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibababi
TSH - 13,120 FT4 1,08 A ANTY TPO 416,20 Co to znaczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akla83
Nie podalaś norm, ale już teraz widzę, że wysokie TSH świadczy o niedoczynnosci tarczycy a AntyTPO o chorobie Hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje badania w grudniu to TSH 4,47 norma 0,27-4,200 anty TPO 9,07 norma 34,00 teraz robiłam ponownie, ale samo TSH i wyszło mi 1,530 norma( 0,27-4,200 czyli TSH ok, ale co z tym TPO ? czy mój wynik o czymś świadczy, powinnam powtórzyć badania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniac
WITAM CHYBA MAM PROBLEMY Z TARCZYCA ROBIŁAM hormony cześć z nich myslę że jest dobra bo się mieszcze w normie natomiast wynik z anty-TPO (ICD-9:009) mam 196,20 a anty-TG (ICD-9:018) mam 155,18 prosze powiedźcie czy jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bakilka
Prosze o odp. Obeznane foremki :) Ja podobnie jak koleżanka powyżej odebrałam wyniki które wyglądają następująco: TSH - 1,510 Norma (0,280-4,300) Anty-TPO- 8,72 Norma ( 0,00-34,00) Wg mnie TSH jest chyba w porządku, ale jak to sie ma do anty-tpo??? Czy takie wyniki mogą mieć wpływ na problemy z zajęciem w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, te wyniki są dobre ale nie dają absolutnej pewności, że tarczyca jest zdrowa jeżeli mocno podejrzewasz, że masz problemy z tarczycą, bo na przykład masz typowe objawy, to badaj dalej (moim zdaniem następne w kolejności powinno być USG tarczycy) a jeżeli robiłaś badania tylko kontrolnie i na wszelki wypadek, to nie martw się niczym, bo jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bakilka
Dziękuje ze odpowiedz. Badania zlecił mi lekarz, gdyz lecze sie w klinice bezpłodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiktak00
Witam chcialabym prosic o rade chorych z dlugim stazem moje wyniki anty-tpo 955 wysokie ! tsh 1.35 norma Co to moze oznaczać? Jakiego leczenia moge sie spodziewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
euthyrox pewnie do końca życia i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy prawidłowym TSH moje anty tpo wynosi 71 (norma do 34). O czym to może świadczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawdę nie wiesz?:O chyba to oczywiste, że masz chorobę Hashimoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takim wyniku(71) Hashimoto wcale nie jest oczywiste.Niskie anty TPO a mimo wszystko ponad norme moze swiadczyc o wielu innych chorobach autoimmunologicznych.Hashimoto najczesciej stwierdza sie przy wyniku kilkastet dlatego też pytam,zależy mi najbardziej na opiniach osób z podobnym anty TPO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabor
Dzien dobry. Hashimoto da się wyleczyć odpowiednią dietą - nasza medycyna jest daleko za murzynami. Polecam książkę, bądź wpisy na fb autorki: https://www.facebook.com/zapalenietarczycyhashimoto?fref=ts Byłem sceptyczny dopóki nie sprawdziłem na sobie. Dzisiaj odebralem wyniki aTPO - 200 po 3ch miesiącach zmian w diecie. Wcześniej przez 3 lata aTPO utrzymywało się na poziomie 2 tyś. (ostatnie bdanie w październiku). W skrócie co zrobiłem: przestałem jeść gluten (teoretycznie nie jestem uczulony), cukier, usunąłem plomby amalgamatowe, zacząłem naprawiać florę jelit. Oczywiście 200 to jeszcze po za normą ale z 2 tys zejść to jest sukces. Niepokornym lekarzom ignorującym nowe odkrycia stnowczo mówimy nie ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARZKA34
odebrałam wyniki badań TSH mam 0,005 ,zrobiłam za tydzień po raz drugi i wynik 0,020 FT3 - 3,26 FT4 - 1,22 FSH- 64,42 ESTRADIOL - 5,00 Mocz i morfologia , potas żelazo,sód,glukoza wszystko w normie, ( ft3 i ft4 mam w normie ) TPO -196,20 ,ANTY - TG 229 , I NADCZYNNOŚĆ CZY NIEDOCZYNNOŚĆ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruby ja
hej tsh -powyzej 150 ft3-2.01 ft4-0.27 ATPO-301.9 badanie zrobilem bo jestem gruby i wyslala cos mi z tym kazala zrobic lekarka z medycyny pracy. Nie czuje sie senny zmeczony bardziej niz cale zycie :) nie mam depresji i generalnie czuje sie ok czy jest jakas choroba ktora moze wplywac tak na taczyce i generowac takie jej wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maartycha
Drogie panie co to może znaczyć? mam 22 lata TSH 1,87 (ostatnio wynik 4,5 , od 2 lat sprawdzam tsh raz wysokie raz niskie ) FT4 9,49 norma 9-20 ANTY TPO 47,8 IU/ml norma 0-8 ANTY TG 22,9 IU/ml norma 0 -18 czy to może być hashimoto? od paru lat mam problem ze schudnięciem , senność , sucha skóra , przyjmuje euthyrox od 4 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, niestety rozchorowałam się na depresję i mój terapeuta podpowiedział mi żebym zrobiła sobie badania tarczycowe, bo tarczyca może wpływać na nasz stan psychiczny. Wyniki badań z grudnia: tsh 1,45 ulU/ml wart ref 0,27-4,20 ft4 14,17 pmol/l wart ref 12,0-22,0 p/c anty TPO 178,0 lU/ml wart ref <35,0 lU/ml wyniki z marca: tsh 1.20 ulU/ml wart ref 0,27-4,20 FT3 4,28 pmol/l wart ref 3,1-6,8 FT4 14,57 pmol/l wart ref 12,0-22,0 p/c anty tg 46,89 lU/ml wart ref <115 lU/ml p/c anty tpo 209.8 lU/ml wart ref <35,0 Zrobiłam sobie badanie usg i Pani która mi je robiła powiedziała że mam Hashimoto i powinnam dostać leki ale Pani endokrynolog odesłała mnie z kwitkiem i stwierdziła że jest ok. Nie wiem kogo słuchać.. Czy wybrać się jeszcze do innego endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×