Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagodina

Badanie anty-TPO

Polecane posty

Gość sobokuba
głowa do góry ja dowiedzialam się że mam anty tpo 177 przy drwody ugiej ciąży w 30tyg dostałam skurczy dodatkowych serca z braku potasu i magnezu dostałam skierowanie do endykrynologa on zlecił badania zdziwił się że to 30 tyg iże nie poroniłam dotrwałam do 39 tyg wody odeszły .....coreczka dostała 10 punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaHashi
Czy jest ktoś kto miał bardzo wysokie anty przeciwciała i zaszedł w ciążę ? TSH 3.313(0.25-4.0) antyTG 331.2 ( 0-40 ) antyTPO >1000 (0-35 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Jejku, jejku, czytam to i płakać mi sie chce :C Planuje dziecko, staram sie juz pół roku no i nic, od 3 meisięcy biore Euthyrox, TSH się unormowało (z 5 do 1,8) Teraz znów zrobiłam ATPO i Anty TG ATPO 915 przy normi do 5,6 Anty TG 770 norma 4,11. Czy jest tu ktos kto miał takie problemy i zaszedł w ciaze i donosił ja szcześliwie do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również mam chorobę hashimoto czyli niedoczynność. W tamtym roku przez zupełny przypadek dowiedziałam się o swojej chorobie. Ciągle byłam zmęczona, ospała i bardzo włosy mi wypadały. Chodziłam po lekarzach i żaden nie wpadł na to że, mogę mieć problemy z tarczycą. Mówiono mi, że mam anemię. Po 4 miesięcznej kuracji żelazem wciąż tak samo się czułam. Dopiero moja fryzjerka wpadła na pomysł, ze mogę chorować na tarczyce. I to był strzał w dziesiątkę :-)) Tsh miałam prawie 14. Biorę leki od maja tamtego roku i jestem tak strasznie zła, ponieważ raz mam niedoczynność a raz nadczynność. Lekarz zmienia mi tabletki z 75mg na 100 mg i tak w kółko. Nie potrafi dopasować mi odpowiedniej dawki. A co najgorsze mam 32 lata, staramy się z mężem o nasze 1wsze dziecko i nic. Generalnie lekarz twierdzi, że jestem młoda i mam czas na dziecko... tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmień lekarza
endo, proste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
"Hasimoto czyli niedoczynność" Hashimoto i niedoczynność to nie jest jedna choroba, to są dwie różne choroby. Ja o niedoczynności dowiedziałam się w w sierpniu, o Hashi w środę ;) wiec jestem w miarę swieża. W sumie też dowiedziałam się przez przypadek, spóźnił mi się okres, myślałam ze jestemw ciazy, ale lekarz powiedział ze nie i wysłał na badania TSH, gdyby nie pojawiły się zaburzenia miesiaczkowania, dalej zyłabym w nieświadomości. Aktualnie biorę 50 mg Euthyroxu i też staram się o dziecko, zobaczymy jak to będzie, jak narazie udało się ustalić że po bezowulacyjnych cyklach (od sierpnia) wreszcie pokazała się na 90% owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarkam
Witam:)i ja dolaczam do tematu...mam 22 lata jakis czas temu poszlam do gin-endokrynologa z roznych przyczyn , ktore zaczely mnie martwic i wyslal mnie na badania hormonow tarczycy-na wizyte pojde dopiero za miesiac bo oprocz tych badan dostalam jeszcze jakies inne i musze czekac na wyniki dosc dlugo,a niecierpliwie sie i chcialabym,zeby ktos z Was mi pomogl troche je rozszyfrowac:)Otoz wyglada to tak: FT3 w normie FT4 w normie TSH 0.722 min.0.27 a max.4.20 Anty TPO 287 a max.35.00 Anty TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarkam
Witam:)i ja dolaczam do tematu...mam 22 lata jakis czas temu poszlam do gin-endokrynologa z roznych przyczyn , ktore zaczely mnie martwic i wyslal mnie na badania hormonow tarczycy-na wizyte pojde dopiero za miesiac bo oprocz tych badan dostalam jeszcze jakies inne i musze czekac na wyniki dosc dlugo,a niecierpliwie sie i chcialabym,zeby ktos z Was mi pomogl troche je rozszyfrowac:)Otoz wyglada to tak: FT3 w normie FT4 w normie TSH 0.722 min.0.27 a max.4.20 Anty TPO 287 a max.35.00 Anty TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka60
BOŻE DZIEWCZYNY A JA SIEDZĘ I RYCZĘ Z MOIMI WYNIKAMI I WIEKIEM W OGÓLE NIE MAM JUŻ SZANS NA DZIECKO MOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE ODCHODZI I NIC NIE MOGĘ ZROBIĆ, NIE CHCE MI SIĘ ŻYĆ JESTEM ZAŁAMANA :(((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Dorotka, jakie Ty masz te wyniki i ile masz lat ze się tak dobijasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka60
TSH 5,760 FT4 1,05 ANTY-TPO 226,00 WIEK 37 LAT A JESZCZE NA WIZYTĘ U GINEKOLOGA-ENDOKRYNOLOGA MAM CZEKAĆ 3 MIESIĄCE - WIZYTA DOPIERO 05-04-12 NIE WYTRZYMAM MUSZE IŚC WCZESNIEJ NAWET PRYWATNIE - JEŻELI MACIE NAMIARY NA DOBREGO GINEKOLOGA-ENDOKRYNOLOGA W WARSZAWIE TO BĘDE WDZIĘCZNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
No to jeśli chodzi o wyniki to miałam bardzo podobne Ths i Ft4 a ATPO o wiele większe, cos koło 600 i wydaje mi sie ze to nie są aż tak złe wyniki które uniemozliwiają zajście w ciażę, tak też mówi duzo dziewczyn na jednym z for na których się udzielam, tak też mówi lekarz. Moja bratowa miała takie same wyniki jak ja i właśnie jest w 4 miesiacu ciazy, z tem że miała wywoływaną owulację. A Ty miałaś sprawdzaną owulację? Bo moze w tym tkwi problem. Co do wieku, to właśnie pracuje w zastępstwie za cieżarną 39-latke ;) Takze głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka60
martynkaWWY dziekuję za pocieszenie z owulacją u mnie ok :) tylko to wyskokie ths jest niebezpieczne czyli niedoczynność tarczycy, ale właśnie od dzisiaj zaczynam leczenie euthyrox n25 pół tabletki dzinnie, a po 3 tygodniach 1 tabletka - pod koniec marca kolejne badania - zobaczymy ja będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
miałam tak samo, leczę się od sierpnia, niestety ja mam dodatkowo problemu z owulacją, narazie jej nie widać, miałam brać tabletki na wywołanie, ale jednak odsunełam planowanie dziecka o rok z powodów zawodowych. Zobaczymy jak będzie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashimotka
Hashimoto, moje panie, nie jest uleczalne. Podobnie jak nie da się wyleczyć niedoczynności czy nadczynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Nikt z nas nie twierdzi że jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka 63
dorka 63 Witam jestem tu nowa, mam problemy ze zdrowiem od ok 4 lat senność, brak koncentracji stany depresyjne problemy z okresami, wogóle jastem slaba i ciągle zmeczona, mam 48 lat ostatnio zrobilam (sama) badania na tarczyce i mam nastepujące wyniki TSH III 0,954, ft4- 0,889, ft3 -3,35 te wyniki pokazałam lekarzowi I kontaktu, od razu dostałam skierowanie do endokrynologa , tam zrobilam powtórne badanie i wyniki podobne +anty TPO 13,70 dostalam skierowanie na krzywa cukru i anty TG, ale nastepna wizyta dopiero pod koniec sierpnia, czy to może być niedoczynność tarczycy, endokrynolog nić mi nie powiedział prosze o rade , trochę sie niepokoje i zastanawiam po co mi krzywa cukru- cukier mam zawsze w normie, moze ktoś ma też takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Dorka, szkoda ze nie umiesciłaś norm, ponieważ praktycznie kazde laboratorium ma swoje normy. Niedoczynność to to na 100% nie jest. Biorąc pod uwagę normy mojego laboratorium to masz dobre wyniki. Myślę że krzywa cukrowa to dobry pomysł, bo moze być tak ze np po posiłku masz dobry cukier a na czczo nie, to badanie moze dużo wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka 63
Witam Cię Martynka zrobiłam krzywą cukru i insulinową, oniemiałam, zawsze cukier na czczo mialam w normie, w środku widełek, a krzywa wyszła następująco: cukier na czczo 3,76 (norma 3,4-5,5) insulina 18,14 ! (norma 3,0-17,0) po 1 godzinie cukier 9,29 ! insulina 170,2 !!! po 2 godzinie cukier 9,13 ! insulina 218,2 !!! niestety nie mam norm na wyniki po 1 i 2 godzinie, na moim wyniku są tylko wykrzykniki, zastanawiam się czu to już cukrzyca :( czy ktoś ma podobne wyniki lub orientuje się w nich ??? jak je zinterpretować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Jak widać coś tam jest nie tak skoro są wykrzykniki, ale na cukrzycach itp to ja się niestety nie znam. Radze wybrać się do lekarza rodzinnego lub diabetologa, oni tu najbardziej coś zaradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina2011
Hej zaczełam czytać i płakać .. u mnie wykryto klopoty z tarczyca przez przypadek .. zrobiłam TSH i wyszło 0,086 poszłam do endokrynologa, skierował mnie na TSH, FT3, FT4 i usg tarczycy i wiecie co wyszło TSH 0,083 a te dwa w normie i usg tarczycy prawidłowe - nie dostalam zadnych leków, endo powiedział, że nie daje mi lekow bo nie chce mi rozchwiać tarczycy- jestem zalamana - powiedzial zebym przyszla za 3 miesiące na kontrol bo moge miec gdzies stan zapalny-i dal mi jeszcze tylko skierowanie na TSH, TF4 i TPO ( chyba bo nabazgrolil, ze go rozczytac nie idzie) wizytę mam dopiero w kwietniu - denerwuję się ze jest ze mną coś nie tak a ja się nie leczę .. boję sie ze tarczyca jeszcze bardziej sie rozbuja i potem bedzie za poźno - dziecko planuje za okolo pol roku i jestem przerażona - dziewczyny może macie namiary na skutecznego endo w Warszawie lub okolicy Warszawy - musze isc na jakoś konsultację niech mi ktos potwierdzi ta diagnoze tego " mojego endo albo niech mnie ktos zacznie leczyc - będę bardzo wdzięczna za namiary na sprawdzonego i skutecznego endo - dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Jeżeli okolicą Warszawy jest dla Ciebie Wyszków-50 km od stolicy to polecam dr Seklecką. Ja do niej chodzę moge ją polecić, mi ja poleciła moja gin i w internecie również czytałąm pozytywne opinie. No i nie jest droga, za wizytę bierze 50 zł. Tylko trzeba się troche w kolejce wystac bo przyjmuje 1 dzień w tygodniu. Kiedyś przyjmowała też chyba gdzieś w Warszawie, nie wiem jak teraz. Zawsze mozesz poszukać informacji w internecie lub zadzwonić do niej. Ja chodzę do niej od wakacji, kiedy to wykryto u mnie niedoczynnosć. Na razie jestem na etapie dobierania dawki leku, ale wszystko się powoli normuje. Mówiłam jej ze planuje dziecko, tłumaczyła mi co i jak trzeba robić, co przeszkadza, co nie itp. Ale bedąc tam praktycznie zawsze w kolejce czekaja cieżarne wiec problemy z tarczycą nie uniemożliwiaja zajścia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apaturairis
Witam. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co oznacza wynik anty-TPO 1300,0 U/ml? TSH jest aktualnie w normie, od niedawna leczę się na niedoczynność tarczycy. Trochę zaniepokoił mnie ten wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Jaka jest norma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apaturairis
norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apaturairis
norma jest do 60,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Ah, źle wcześniej przeczytałam, przeczytałam ze Atpo jest w normie. Wysokie przeciwciała świadczą o chorobie Hashimoto, jest to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, też to mam, zazwyczaj jest powiązanie z niedoczynnością właśnie, niestety nie ma zadnych leków na obnizenie tych przeciwciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apaturairis
A czym dokładniej objawia się ta choroba, czy są tego jakieś nieprzyjemne skutki? Mam 18 lat, trochę czytałam o Hashimoto i z tego co widzę są problemy z zajściem w ciążę, a ja w przyszłości chciałabym zostać mamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×