Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagodina

Badanie anty-TPO

Polecane posty

Gość martynkaWWY
No to skoro bierzesz Euthyrox to chyba jednak z tą tarczycą jest cos nie tak? Gdyby wszystko było ok to nie brałabyś leków. TSH mniejsze niż ? O.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
*poniżej 0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysiqwerty17
Miałam na myśli że mniej niż jeden , bodajże 0,4 tp mój ostatni wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
0,4 to już bardzo niskie TSH, to już pod nadczynność podpada, z wielu źródeł i od wielu Hashimotek słyszałam ze najlepsze TSH to TSH w granicy 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysiqwerty17
Moje raz spada , raz wzrasta , jestem pod kontrolą cały czas i endo mówi że jest ok. A chodze do naprawdę chwalonego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysiqwerty17
Mam wola od hashimoto, leczenie jest po to by nie urósł , nie tworzyly się guzki i niedoczynność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka 63
Witam wszystkich serdecznie mam ostatnio kłopot ze zdrowiem , może ktoś z Was miał podobne dolegliwości mam 49 lat,jestem słaba (fizycznie) brak sił, osłabiona koncentracja, nie mogę spać,jestem placzliwa, kłopoty z okresami (co 3-4 miesiące), podły nastrój, robilam badania, oto wyniki: mam guzka na tarczycy ok 11mm, który rośnie, Anty TPO -13,70 Anty TG - 16,64, TSH-III - 1,64 ft - 3 - 2,76 ft - 4 - 1,09 ( ztym że czasami jest poniżej normy) chodzę do endo, stwierdzil ze wyniki ida w stronę niedoczynności do tego doszło od grudnia 2012 r kołatanie serca - biorę już trzeci rodzaj tabletek na arytmie i nie ma poprawy, jestem zmeczona już chodzeniem po lekarzach, bo mimo stosowania lekow nie ma poprawy, może ktoś z Was miał podobne problemy z którymi sobie poradził,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Dorka, jakie masz normy? Bo porównując Twoje wyniki do moich norm to są one całkiem dobre. Może te dolegliwości to nie wina tarczycy, tylko może przekwitania? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka 63
może tak, ale ide do endo - twierdzi że to tarczyca ide do kardio - szuka winy w arytmii, byłam u innego endo - wyszukał mi nietolerancję węgowodanów i stan przedcukrzycowy , a ginekolog powiedział że jeśli nie unormuję tarczycy to mi hormonalnej zastępczej nie da, a ja się czuje paskudnie :( kiedyś brałam plasterki - rok temu (HTZ) ale po dwóch opakowaniach dostałam bardzo silne bóle głowy i ginekolog mi odstawil, i bądź tu mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya25
A czy ktoś się orientuję jak jest u 12 latki? Mojej córce wyszło THS 5, anty tg 432, antyTPO w normie, dziś na usg lekarz powiedział, że to hasimoto, czy jest możliwe że ma to związek z okresem dojrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysiqwerty17
Kiedyś czytalam że hashimoto jest wynikiem stresu .. oczywiście to tylko przypuszczenie ponieważ nie udowodniono jeszcze skad się to bierze ... Zbadaj siebie , czesto występuje u bliskich ponieważ to choroba genetyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyyyyyy090908
Ma ktoś problem z PMSem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggrrhgrrggr
Tak , przy hashimoto pms sie nasila .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Chcialam sie dowiedziec czy moje wynikie anty-TPO jest prawidlowy o to moj wynik: 9,26 IU/ml. Nie mam wpisanego od ilu a mam do 34 IU/ml. Inne wyniki mam w normie ft3 2,86 pg/ml (2,00-4,40), ft4 1,43 ng/dl (0,93-1,70). Wszystkie badania robie w labolatorium medyczne 'DIAGNOSTYKA'. Prosze o odp bo nie wiem co mam myslec. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Wyniki jak najbardziej w normie,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m2105
odebralam dzisiaj wyniki i moje tsh wynosi 5.252 przy normie 0.35-5.50 na wizyte do endokrynologa zapisalam sie rowniez dzisiaj ale termin dopiero na 2 maja wiec jezeli moglybyscie mi dziewczyny powiedziec czy powinnam zrobic jeszcze jakies badania czy to wystarczy bylabym bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samo tsh moze nie wystarczyc dla endokrynologa lepiej jeszcze zrobic ft3 i ft4 reszta chyba jak bedzie cos chcial sprawdzic to da skierowanie . Jeszcze jak cos mozna zrobic sobie ogolne badania hormonalne ale to od gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
No to i tak masz bardzo szybki termin wizyty. Jeśli chcesz mieć odrazu wszystkie badania na wizytę to mozesz też zrobić przeciwciała aTPO i ATG. Z tym ze to prywatnie pewnie, a tak to byś dostała skierowanie od lekarza i miałabyś na kasę, tylko wtedy rozwlecze się w czasie. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m2105
dzieki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix5
hej pomóżcie, miałam tsh 4,21 więc praktycznie nic złego mam 20 lat ale endokrynolog mi zlecil ft- 1,21 czyli w normie ale anty TPO mam- 2007!!!! powiedzcie mi co to oznacza czy to ma wplyw na zajscie w ciąże, czuję się okropnie schudlam wlosy mi wypadają mam mdłosci nie mogę nic jesc jestem senna a do tego okres bardzo nieregularny bez brania anty- nie mam nawet pol roku okresu, powiedzcie co robic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monix5 Najlepiej skosultowac te twoje wyniki z endo i ginem bo jednak wynik anty-TPO cos swiadczy ze sie cos dzieje z tarczyca ,a gin stwierdzi czy mozesz zajsc czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula102
Robiłam badania TSH które były w normie ale lekarka powiedziała że nie tylko TSH się liczy i zrobiłam jeszcze anty TPO (10,99IU/mL), prolaktyna (476,70 mlU/L), ft3 (5,40pmol/L), ft4 (14,98 pmol/L) nie ma niestety podanych norm... czy ktoś może mi powiedzieć czy te wyniki są ok? W odpowiedzi na pytanie - elciasz82 TPO - w normie - < 34> prolaktyna - za wys oka - ft3 - przy górnej granicy - ft4 - w normie - myślę że masz problemy z przytarczycą, (ja miałam guza przytarczyc - wycieli a teraz mam przeżut), proponuję wykonać badanie nadnerczy bo często to idzie w parze. Rada znajdz dobrą klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula102
Robiłam badania TSH które były w normie ale lekarka powiedziała że nie tylko TSH się liczy i zrobiłam jeszcze anty TPO (10,99IU/mL), prolaktyna (476,70 mlU/L), ft3 (5,40pmol/L), ft4 (14,98 pmol/L) nie ma niestety podanych norm... czy ktoś może mi powiedzieć czy te wyniki są ok? Wodpowiedzi na pytanie - elciasz82 TPO - w normie - < 34> prolaktyna - za wys oka - ft3 - przy górnej granicy - ft4 - w normie - myślę że masz problemy z przytarczycą, (ja miałam guza przytarczyc - wycieli a teraz mam przeżut), proponuję wykonać badanie nadnerczy bo często to idzie w parze. Rada znajdz dobrą klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula102
Robiłam badania TSH które były w normie ale lekarka powiedziała że nie tylko TSH się liczy i zrobiłam jeszcze anty TPO (10,99IU/mL), prolaktyna (476,70 mlU/L), ft3 (5,40pmol/L), ft4 (14,98 pmol/L) nie ma niestety podanych norm... czy ktoś może mi powiedzieć czy te wyniki są ok? Wodpowiedzi na pytanie - elciasz82 TPO - w normie - < 34> prolaktyna - za wys oka - ft3 - przy górnej granicy - ft4 - w normie - myślę że masz problemy z przytarczycą, (ja miałam guza przytarczyc - wycieli a teraz mam przeżut), proponuję wykonać badanie nadnerczy bo często to idzie w parze. Rada znajdz dobrą klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula102
Robiłam badania TSH które były w normie ale lekarka powiedziała że nie tylko TSH się liczy i zrobiłam jeszcze anty TPO (10,99IU/mL), prolaktyna (476,70 mlU/L), ft3 (5,40pmol/L), ft4 (14,98 pmol/L) nie ma niestety podanych norm... czy ktoś może mi powiedzieć czy te wyniki są ok? Wodpowiedzi na pytanie - elciasz82 TPO - w normie - < 34> prolaktyna - za wys oka - ft3 - przy górnej granicy - ft4 - w normie - myślę że masz problemy z przytarczycą, (ja miałam guza przytarczyc - wycieli a teraz mam przeżut), proponuję wykonać badanie nadnerczy bo często to idzie w parze. Rada znajdz dobrą klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula102
Robiłam badania TSH które były w normie ale lekarka powiedziała że nie tylko TSH się liczy i zrobiłam jeszcze anty TPO (10,99IU/mL), prolaktyna (476,70 mlU/L), ft3 (5,40pmol/L), ft4 (14,98 pmol/L) nie ma niestety podanych norm... czy ktoś może mi powiedzieć czy te wyniki są ok? Wodpowiedzi na pytanie - elciasz82 TPO - w normie - < 34> prolaktyna - za wys oka - ft3 - przy górnej granicy - ft4 - w normie - myślę że masz problemy z przytarczycą, (ja miałam guza przytarczyc - wycieli a teraz mam przeżut), proponuję wykonać badanie nadnerczy bo często to idzie w parze. Rada znajdz dobrą klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje TSH na początku badań wyniosło 0,008,moje anty-TPO wyniosło 658a FT4 teraz w normie,ale jeszcze miesiąc temu wynosilo 38,7.Czyli po leku thyrosol unormowało się.Lekarka powiedziała,że mam nadczynność.Dodam,że FT3też było na początku powyżej normy,ale teraz nie wiem bo nie dostałam zlecenia aby to spr.Moje serce wreszcie się trochę uspokoiło bo przedtem miałam podwyższone tętno i to przez ten objaw trafiłam do endokrynologa.Wizytę mam teraz w lipcu .Czytam różne wypowiedzi i informacje,że z nadczynności można przejść w niedoczynnośść.Czy jeśli ostatnio przytyłam to już nie jest to nadcz. ale niedocz.Czy może ktoś mi to jaśniej wytłumaczyć.Czy też mogę mieć hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny moje tsh 5,81 tpo >1000 szok jak zobaczyłam wyniki ale prywatnie Pani doktor przyjela mnie bez terminu widzac wyniki wczoraj.tarczyca powiekszona bez guzków na szczescie a choroba wykryta przez przypadek.Juz rok temu zle sie czułam a lekarz rodzinny zbagatelizowal mnie wmawiajac mi ze pewnie jestem w ciazy .Teraz planowalam ciaze ginekolog skierowal mnie na badania a tu tsh wysokie to dalej badania 3 dni oczekiwan i wyszlo tpo.Dostalam euthyrox 50 jedna co poranek przed jedzeniem.Miesiac mam poczekac ze staraniami o maluszka.I za miesiac kontrola ft4 teraz jest0,9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha
Witam Choc mam swoje lata to jestem laikiem w temacie tarczycy, Zrobiła badania Tsh-0,636 norma 0,400-4,000 ft3-3,71 norma 1,80-4,20 ft4-1,26 norma0,80-1,90 ant-TPO-110 norma 35 Bede tez robic USG termin mam wyznaczony.Zaznaczam ze robie to na własna rękę prywatnie by móc isc z gotowymi wynikami do lekarza.Powod ,niesamowita nerwica i rozhustane wyniki enzymow watrobowych Alat -70 Aspat-123 (wszystko inne w badaniach ok) Prosze o inf.co jest złe w tych wynikach i jaki ew.powód. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaWWY
Jak na moje oko nie ma tragedii. Podwyższony ATPO, ale nie tak masakrycznie, ja mam je bodajze ponad 600. TSH w normie, choć powinno być trochę wyższe, miedzy 1 a 2. Udaj się do lekarza on określi najlepiej co Ci dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×