Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagodina

Badanie anty-TPO

Polecane posty

achma wiem co czujesz wczoraj sie dowiedzialam norma do 4 a ja 89 a anty tpo norma 60 a ja 448 . czyli niedoczynnosc i hashimoto 9 kg w miesiac na plusie ledwo co chodze, spac sie chce, zmeczona ciagle opuchnieta jutro dopiero lekarz...pewnie wedrowka lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pidupidu
Skończyłam 30 lat.Mam 2 córki.Z poczęciem nie było żadnego problemu-za przysłowiowym pierwszym strzale :).15 lat temu leczono mnie na niedoczynność tarczycy-brałam przez rok euthyrox 50.Po roku stwierdzono,że już nie muszę.Po pierwszej ciąży drastycznie spadła mi kondycja- zadyszki po wejściu na pierwsze pietro.Potem doszła nerwowość,depresja.Po drugiej ciąży-nieprzeciętna senność i notoryczne zmęczenie,bóle mięśni,opuchnięcie ciała-kostek,rąk.Nie mogłam zrzucić wagi-przytyłam 23 kilo w ciąży!No i ta nerwowość.Od kilku lat moja temp.ciała wynosiła 35,5-36 stopni C.Nie wiedziałam co sie ze mną dzieje!Żaden lekaż nie wpadł,że problem może być z tarczycą.Ostatnio moja mama zauważyła,że mam znowu tzn.wole.Zrobiłam profilaktycznie badanie TSh -wyszło 120,a anty tpo-322,74. F4 =10,5.USG wykazało,że tarczyca jest nieco większa,hypoechogeniczna(?),jednorodna.Co może być przyczyną tylu przeciwciał w organizmie.A najlepsze jest to,że od 10 lat mieszkam w Kołobrzegu-totez jodu mam pod dostatlkiem. Czy przyczyna może być,że przez 2 lata nie spożywałam soli?Nie jadłam też ryb. Moja babka,ciotka i jej córki mają usuniętą tarczycą.Czyli mogłam ja odziedziczyć..Zastanawiam się czy moje córki też dostana ta chorobe w spadku..Co dokładnie jest ta choroba Hashimoto? Słyszałam,że przyczyna może tkwić w dysfunkcji jakiegoś obszaru w mózgu-przysadce.Od jakiegoś czasu spożywam naturalnie sporządzone minerały,które wspomagają regeneracje przysadki. Połączyłam medycynę ekologiczną z naturalną. Będę dzielić się efektami,gdyż jestem przeciwna spożywaniu chemii do końca życia! Pozdrawiam :) Co do dzieci,to planuję jeszcze dwójkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonix
Witam, moja przygoda z tarczycą zaczęła się przypadkiem ,miałam nieco pogrubiałą szyję z jednej strony, usg wykazało guzka 2cm, biobsja wyszła niby ok, hormony w normie lekarz co 4 mce zleca mi kontrolne usg ostatnie na początku marca, guzek nie urósł, ale pojawił się drugi , hormony w normie , teraz w lipcu miałam zrobić znowu usg, tsh i TPO i wyniki mnie przeraziły TSH-5,0 a TPO 1702 a norma do 60 ,usg i wizytę mam dopiero pod koniec lipca, co to oznaczają te przeciwciała czy ma to jakiś związek z podejrzeniem raka? czuje się właściwie normalnie ,mam stałą wagę i w ogóle, proszę niech ktoś mi napiszę czy miał podobną sytuację do mojej bo bardzo się martwię, nie biorę żadnych leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Niedawno zrobiłam badanie na przeciwciała anty TPO. Mam wynik > 1000. Wynik FT4 I FT3 mam w normie od wielu lat. Czy przed pójściem do endoktynologa powinnam jeszcze zrobić jakieś badania potwierdzające chorobę Hashimoto. Np. biopsję? Czy taki wynik może wskazywać na inna chorobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokdob
TSH, A-TPO i USG tarczycy wystarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość You__stych
Witam wszystkich! Właśnie odebrałam wyniki badań anty-TPO. Trochę mnie przeraziły: 1152,11 (norma 0-5,6). Od kilku miesięcy leczę się na niedoczynność tarczycy. Poziom TSH był bardzo wysoki bo wynosił >100, pozostałe wyniki lekko podwyższone. USG w sumie nic nie wykazało. A teraz te wyniki na Hashimoto. Wszystko zaczęło się tuz po porodzie-ciągłe zmęczenie i senność początkowo przypisywałam temu, że córeczka wymagała sporo uwagi. problem ze zrzuceniem dodatkowych kilogramów pozostałych po ciąży, ciągle opuchnięte dłonie, dopadające mnie znienacka uczucie przeraźliwego chłodu. Do tego wypadające garściami włosy ( mimo kuracji odżywiających na bazie keratyny przeprowadzanych w salonie, łykania witamin, picia naparu z pokrzywy) i najgorsze ze wszystkiego huśtawki nastroju- głównie przygnębienie i wybuchy płaczu ( narzeczony podejrzewał nawet depresję poporodową). Po prawie półrocznej kuracji część z objawów ustąpiła lub złagodniała, niestety wyniki badań chyba wskazują na Hashimioto ( mówię chyba, bo wizytę u lekarza mam za tydzień). Martwię się , bo w przyszłym roku planowaliśmy drugie dziecko a słyszałam, że mogę mieć z tym pewne problemy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie TPO, ja mialam ponad 1000 jak zaszlam w ciaze, teraz spadly mi do 138 a lekarka mi powiedziala, ze w ciazy TPO spada. Niestety po ciazy moze z powrotem podskoczyc. Lecze sie na Hashimoto od 3 lat, biore L-thyroxin 150 g dziennie i TSH ma teraz 0,93 wiec jest w super normie ( norma max u ciezarnych 2,5) Co trzy tygodnie jestem u endokrynologa na badaniu krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry Pula
anty-tpo wyszło u mnie 0,13 iu/ml norma 35 czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matruśka789076545671
to znaczy, że przeciwciała w normie, czyli super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry Pula
a tsh 1,192 iu/ml a norma to 35 to co to oznacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry Pula
proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uupppppppppppppppp
no raczej dobrze skoro ponizej normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uupppppppppppppppp
tzn w granicach normy. bo norma jest chyba od 0,4 do 5,0 zalezy od laboratorium roznie podaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola29
ile kosztuje prywatnie TPO ? zrobiłam THS, ft3 i ft4 i są super, książkowe ale wszystkie objawy mam tarczycowe czy tpo to wykaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirra771
anty-TPO mam 331 ,nie wiem co to dla mnie oznacza tym bardziej że mam guzka i w styczniu mam mieć biopsję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGAMON
Jestem następna, od miesiąca wiem, że mam Hashimoto, mój wynik to 600. Czy ktoś przy tej chorobie mimo brania leków bardzo mocno tyje ? Przybyło mi 8 kg w ciągu 2 miesięcy nie mieszczę się w ubrania i bardzo żle się czuję. Czy tak ma być już zawsze ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qw
Ja mam takie pytanie. Mam 23 lata, DObrych kilka lat temu miałam robione badania na przeciwciała i wyszło ponad 1000, i odtąd mowa jest o autoimmulogicznym zapaleniu tarczycy miałam wtedy robione wszystkie badania. Od tego czasu lekarz zleca mi tylko robienie tsh i usg Wyniki tsh cały czas mieszczą mi się w normie, a na usg wychodzi że tarczyca jest wielkości granicznej. stan ten utrzymuje się cały czas lekarz mówi, że to wyjątkowy przypadek i że choroba nie przechyla się w żadną stronę, i że badań na przeciwciała nie trzeba powtarzać (bo wiemy, że problem jest?) z problemów, które mi dolegają to: nieregularne cykle (podobno spowodowane zaburzeniami hormonów żeńskich) - obecnie biorę luteinę, która działa (pewnie po odstawieniu przestanie), łatwo robi mi się zimno, ale wtedy kiedy są ku temu powody, bywam b. zmęczona i miałam okres depresji (ale ciągnę kilka kierunków studiów jednocześnie i pracę, i wyniki w nauce i pracy mam bardzo dobre) ostatnio zlecił przyjmowanie selenu jako suplementacje diety Nie wiem czy opieka lekarska jest taka jak być powinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qw
aha i nie mam żadnych problemów z wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Wejdź sobie na forum o Hashi na gazeta.pl. Tam jest wątek o procentach. Chodzi o obliczanie procentowych wartości zawartości hormonów we krwi. Samo tsh to czesto za malo, zeby powiedziec, ze nie ma sie niedoczynności wywolanej przez Hashimoto. Masz Hashi, więc i tak prędzej czy później czeka Cię branie hormonów. Teraz pozostaje tylko pytanie, czy robić to już (bo masz pewne objawy) czy czekać z tym dłużej. Niektórzy lekarze zalecają branie hormonów niezależnie od tego, jakie są wyniki tsh, ft3 i ft4, juz przy samym podwyższonym poziomie przeciwciał. Podobno może to zatrzymać proces niszczenia tarczycy przez przeciwciała. Ale ile w tym prawdy? Jeżeli masz wątpliwości (i co ważniejsze - źle się czujesz), to konsultacja u innego, najlepiej polecanego przez innych endokrynologa, nie zaszkodzi. Hashi to jest choroba przewlekła, więc żyje się z nią do końca życia. Ważne, żebyś się dobrze czuła i miała poczucie, że lekarz interesuje się Twoimi problemami i potrafi im zapobiec. Bo w sumie na tym polega leczenie - na podawaniu hormonów, gdy jest ich za mało i kiedy pojawiają się objawy niedoczynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dote
Witam, mam do Was pytanie . Od kilku lat mam problem z tarczycą: hormony niby ok. ale tpo coś ok 200 (Tak było 3 lata temu nie wiem czy ta wartość się zmienia) i różne guzki.Od kilku lat niemal bez przerwy przyjmuję euthyrox. Ostatnie tsh było bez zarzutu( na miesiąc odstawiłam leki aby sprawdzić co będzie z hormonami). I tu zaczyna się problem zrobiłam usg i tarczyca prawie o 1/3 mniejsza ..czy to normalne w ciągu 3 lat(fakt- była powiększona), ale czy o to chodzi w leczeniu euthyroxem, czy niszczą ją przeciwciała. Jeszcze jeden problem guzków. Usg wykazało normoechogeniczne, hypoechogeniczne, lito-torbielowate i jednorodne, ze zwapnieniami. Te największe w płatach które miałam wcześniej specjalnie nie urosły, za to w cieśni był 8,5mm a jest 22mm. Jestem przerażona bo ten właśnie był nakłuwany na biopsji czemu on rośnie?!co to znaczy ,,lito-torbielowate'' miałam chyba ze 4 usg i pierwsze co takiego stwierdzono. Napiszcie coś proszę na wizytę u lekarza jeszcze chwilę muszę czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy na wykluczenie hasimoto wystarczy badanie anty-TPO???? MÓJ WYNIK anty TPO 19.16 MAX 35,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the-only-fionka
Witam, Dzisiaj odebrałam moje wyniki badań na anty-TPO 962,29 IU/ml anty-TG 27,96 IU/ml TSH- 0,029 IU/ml Proszę i interpretacje bo nie wiem co o tych wynikach myśleć. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosza93
Witam serdecznie! Choruję na niedoczynnośc tarczycy od roku. Miałam bardzo wysokie TSH. Przez rok brałam chormony. niby powinnam przytyc, ale cały czas chudnę. Po ostatnich badaniach zauważyłam, że TSH znacznie spadło, natomiast anty-TPO wzrosło, jednak nie tak bardzo, bo jest na granicy z normą. Co to może znaczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASZIMOTKA
JA JUZ LECZE SIĘ Z CZTERY LATA, I NIEWIEM JAK ZINTERPRETOWAC TE MOJE OSTATNIE WYNIKI. BO ROBIŁAM SOBIE ANTY TPO IWYSZŁO 591.2 U/ml przy czym wartości powyżej do 60.0 U/ml wartości pozytywne powyżej 60.0 U/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASZIMOTKA
ja mialam wynikoanty tpo 591, przy czym jakies wrtośći pozytywne t powyzej 60.u.ml a negatywne to ponizej 60 u/ml co to oznacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to oznacza, że masz
Hashimoto, przy Hashimoto są podwyższone przeciwciała, to normalne, tyle że lekarz powinien oprócz hormonów dobierać ci jakieś dodatkowe leki na "ochronę" tarczycy. Ja brałam selen i witaminę PP. Chociaż ja akurat ATPO mam niskie (ostatnio )), za to ATG mam ok. 200 i tak właściwie stale od kilku lat na tym poziomie, tylko tuż przed wykryciem choroby miałam prawie 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora30
Witajcie, mam pytanie. Czy znacie jakiegoś na prawdę dobrego endo w Warszawie? Mam słabe antyTG i guzek na tarczycy. Jem i chudnę, jestem słaba i ciągle mam problemy z przydatkami. Boję się, że jak trafię na jakiegoś tępego lekarza, to mój stan tylko się pogorszy i ni e będę mogła zajść w ciąże, którą planuję. Dziękuję z góry za wszystkie info. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka 63
Witam jestem tu nowa, mam problemy ze zdrowiem od ok 4 lat senność, brak koncentracji stany depresyjne problemy z okresami, wogóle jastem slaba i ciągle zmeczona, mam 48 lat ostatnio zrobilam (sama) badania na tarczyce i mam nastepujące wyniki TSH III 0,954, ft4- 0,889, ft3 -3,35 te wyniki pokazałam lekarzowi I kontaktu, od razu dostałam skierowanie do endokrynologa , tam zrobilam powtórne badanie i wyniki podobne +anty TPO 13,70 dostalam skierowanie na krzywa cukru i anty TG, ale nastepna wizyta dopiero pod koniec sierpnia, czy to może być niedoczynność tarczycy, endokrynolog nić mi nie powiedział prosze o rade , trochę sie niepokoje i zastanawiam po co mi krzywa cukru- cukier mam zawsze w normie, moze ktoś ma też takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elciasz82
Robiłam badania TSH które były w normie ale lekarka powiedziała że nie tylko TSH się liczy i zrobiłam jeszcze anty TPO (10,99IU/mL), prolaktyna (476,70 mlU/L), ft3 (5,40pmol/L), ft4 (14,98 pmol/L) nie ma niestety podanych norm... czy ktoś może mi powiedzieć czy te wyniki są ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Jestem nowa i mam pytanie. Miałam robione badanie TSH, które wyszło w normie i przeciwciała anty TPO, które wyszły 15-krotnie podwyższone. Pani doktor nie wytłumaczyła mi jaka to choroba tylko od razu przepisała hormony. Dostałam Euthyrox i mam go brać codziennie po 1 tabletce. Czy któraś z was też dostała na wysokie TPO ten lek? Pozdrwaiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×