Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość zajebista figura mrrrr
Mam pytanie co do serników. Czy mogę zmiksować twaróg zamiast zwykłego mielenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto ,,ULE,, z ksiażki siostry Anastazji 1/2kg maki 10dkg cukru pudru 15dkg margaryny 10dkg plynnego miodu 1 jajo 1,5lyzeczki sody smietana do gestosci 1 sloik powidel sliwkowych Nadzienie ;1/2 szkl orzechow pokrojonych 1/2szkl migdalow pokrojonych 1/2szkl skorki pomaranczowej 1/2szkl rodzynek 1/2szkl plynnego miodu Zrobic ciasto -o gestosci ciasta pierogowego.Podzielic na 2 czesci .Jedna rozwalkowac na blaszke wyzej aby ciasto zachodzilo na boki.Posmarowac powidlami. Z drugiej czesci -rozwalkowac i wykrawac kolka.Wkladac do srodka nadzienie,formowac kulki.ukladac na ciescie z powidlem. 4 rzedy na szerokosc i 7szt na dlugosc.Upiec. Masa;1/2l mleka 2lyzki maki ziemniaczanej 2 lyzki maki pszennej 1cukier waniliowy 1maslo 4 lyzki cukru Z mleka i maki ugotowac budyn -ostudzic ,utrzec maslo dodac budyn. Mase ulozyc na ciescie ,miedzy kulkami. Na kazdej kulce polozc okragly biszkopt ,nasaczony rumem. Polac polewa. Kroic tak aby kulke przecinac na pol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placek po węgiersku/zbójnicku to placek ziemniaczany z gulaszem wołowym/wieprzowym- dla mnie pycha, bo to danie nie z mojego regionu. Jadło drwala to coś w rodzaju smalcu z mięskiem, takie smarowidło do pieczywa, jak domniemywam. Przepis na ule bardzo ciekawy. Nie dałoby się tego zrobić w jakiejś tradycyjnej formie? ***SERNIK ORZECHOWY NA MIODOWYM CIEŚCIE*** CIASTO: 1.5 szk. mąki 3 łyżki płynnego miodu 3 łyżki cukru 1 jajko 20dag margaryny 0.5 łyzeczki sody Z podanych składników zagnieść ciasto, wyłożyć na blaszkę z papierem do pieczenia (wymiary ok. 25x25cm). --------- MASA SEROWA: 1.2kg białego półtłustego sera 20dag zmielonych orzechów włoskich 6 jajek 1szkl. cukru pudru 1 op. budyniu smietankowego (może być z cukrem) 20dag masła Ser zmielić. Masło utrzeć z cukrem, dodawać po jednym żółtku i po łyżce sera, dokładnie wymieszać. Wsypać budyń, orzechy, wymieszać. Połączyć z ubitą pianą z białek. -------- Masę wyłożyć na surowe ciasto w formie, piec ok. 55 minut w temp. 180 stopni C. Wystudzić, dowolnie udekorować, np. polewą czekoladową. Ciasto wyjdzie nieco ciemne od miodu i sody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połączenie miodu i orzechów
Połaczenie smaku miodu, orzechów i sera wydaje się ciekawe, ale czy z powodu orzechów ser nie straci puszystości i koloru? Może dałoby się to jakoś umieścić same orzechy na wierzchu sera, smak pozostałby a ciekawie mogłoby się prezentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgdza się - przez orzechy masa serowa robi się nieco brązowa. Orzechy na górze? - hmmm.... pieczone pewnie by się spaliły. Już wybrałabym np. upieczenie samej masy serowej na miodowym cieście, a na górę - po upieczeniu ciasta - orzechy wymieszane z karmelem, jako dekoracyjna skorupka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do miksowania sera - czasem... zgniatam twaróg widelcem, później po połączeniu z żółtkami i tak się robi gładka masa. Wszyystko pewnie zależy od wilgotności sera i tego, jak długo się ugniata, wiadomo, w minutę się tego nie zrobi. Samego sera nie próbowałam miksować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja te "ule"robię tak jak napisałam,dlatego,że to mają być takie jakby ciasteczka na przegryzkę,a nie ciasto.Innej formy nie znam!:)Takie się u nas robi:) Ulotna chwila foremki kupisz w sklepach z artykułami kuchennymi.Możesz popatrzeć np.w auchanie itp.moze przed świętami będą.Albo w mniejszych sklepach,w których są takie rzeczy jak serwisy obiadowe itp.Ja kupiłam na targu,u babki,która sprzedawała takie dodatki do kuchni.Ale popatrz też np. w sklepach "wszystko po 4zł"itp.Ja celuję na makutrę w auchanie:)A ja na weekend upiekłam roladę śmietankową.Jak dam przepis do mojej internetowej książki kucharskiej to Wam linka poślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybkoszybko
Cześć dziewczyny. Tak Was poczytuję od paru dni w wolnych chwilach i stwierdzam , że wasze wypieki mnie zachwycają :) Stąd moja prośba :czy może ma któraś z was dobry sprawdzony przepis na ciasto z chałwą ? Jeśli tak ,bardzo prosiłabym o przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie bym się podzieliła,ale nie mam przepisu na to ciasto:(Może ktoś inny?Chętnie skorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Nadziejo wrzucam przepis na chleb (to ten pieczony w "cegiełkach")przepraszam, że dopiero teraz, wcześniej się nie dało 1kg mąki pszennej typ 650 3szkl. płatków owsianych 1/2 szkl ziaren słonecznika 1/2 szkl. ziaren dyni 1/2 szkl sezamu 4 płaskie łyżeczki soli 4 płaskie łyżeczki cukru 1 litr letniej wody 7dag drożdży sypkie składniki wymieszać z drożdży,niewielkiej ilości wody, cukru i kilku łyżek mąki zrobić zaczyn, kiedy zaczyn ruszy przelać go do miski z sypkimi składnikami, dodać pozostałą wodę i porządnie wymieszać drewnianą łyżką ciasto przełożyć do dwóch wysmarowanych tłuszczem keksówek i pozostawić do wyrośnięcia na ok 30minut piekarnik rozgrzać do 180 stopni, chleb piec ok 1,20, 10 minut przed końcem pieczenia wyciągnąć go na chwilę i spryskać wodą .Po upieczeniu wyjąć z foremek i studzić na kratce moje uwagi-ciasto ma mieć konsystencję gęstej śmietany, do wyrośnięcia można wstawić chleb do piekarnika włączonego na minimalną temperaturę-szybciej ruszy, jak się nie ma sezamu, czy słonecznika, to zamiennie można dać np 2x więcej dyni lub odwrotnie, jeśli ktoś lubi można dodać suszoną żurawinę chleb jest na drożdżach, więc o kwasicy nie ma mowy :) a jeśli chcesz pobawić się w pieczenie chleba na zakwasie, to daj znać( nie każdy chleb na zakwasie jest kwaśny) a co do rogalików, to qurcze nie pamiętam z którego przepisu je robiłam, muszę sobie przypomnieć, ale coś mi świta, że to drożdżowe:) przepraszam za off topik, mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone :D chałwowiec jest tu na pewno, wystarczy poszukać, tak mi się przypomniało, że mam gdzieś przepis na polewę chałwową, muszę go odkopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci Ulotna chwila:)Spróbuję ten chleb upiec:) A chałwowiec już spisałam:) Mam zamiar zrobić sobie ser żółty,ostatnio taki jadłam i jest pyszny i dużo go wyszło!A czy próbowałyście ser żółty mrozić? Ja piekłam roladę śmietankową na weekend!W 1wieczór cała prawie poszła i musiałam już potem cieńsze kawałki kroić,bo bałam się,że braknie:)http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/57057955f5164bce.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co :) Rolada baaardzo apetyczna! Powiedz Nadziejo a ile minut pieczesz biszkopt na roladę? ale mi smaka narobiłaś ajjj, chyba jak wrócę z pracy to na szybko zrobię taką roladkę,a w środku sama bita, czy dodatkowo jakiś dżemik? sera mrozić nie radzę, bo się potem strasznie kruszy, no chyba, że ma posłużyć do pizzy, czy zapiekanek a próbowałaś roladę z żółtego sera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,potrzebuje przepis na mas kawow,wymyslilam sobie tort z masa kawowa i z masa kokosowa.problem w tym ze nie mam pomyslu na obie masy,,wiec licze na jakie podwpowiedzi,zaznaczam ze chciaabym spróbowac masy kawowej nie w oparciu o jajka.z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj mojej masy
3/4 mleka zagotować, dodać pół szklanki cukru, gotować ok 5 min (trochę mleko odparuje) dodać 1/3 szkl mocnego naparu z kawy i pogotować jeszcze chwilę, można zamiast naparu dodać 3 łyżeczki dobrej kawy rozpuszczalnej. Ostudzić, wstawić do bardzo zimnego (zamrażarka) żeby płyn był lodowaty. Utrzeć półtorej kostki masła na puszysto i dodawać cieniutkim strumieniem mleko z cukrem i kawą (jak olej do jajek w trakcie ubijania majonezu). Masa powinna wyjść puszysta, dobrze tężeje (twardnieje) w cieście. Kokosowa: rozpuścić tabliczkę białej czekolady i dodawać powoli ubijając do ubitej śmietany z cukrem, na koniec dodać kokos drobny i delikatnie wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki:) Niestety z braku czasu rolady nie zrobiłam :( Ale za to w czwartek będę piekła 3 ciasta na imrezę(ciasto toffi, sernik z rosą i korę orzechową) Kunt...na samej górze poprzedniej strony Nadzieja podała przepis na tort i jest tam masa cappucinno a najprościej to ubić kremówkę 36 i do już ubitej dodać kilka łyżek cappucino i delikatnie wymieszać, oczywiście trochę cukru dla osłody też trzeba dodać(swego czasu właśnie takie ciacho-biszkopt przełożony tą masą ,wierzch posmarowany też masą i posypany rozpuszczalną kawą robiło u mnie furorę na każdej imprezie :D ) masę kokosową można zrobić analogicznie jak tą cappucinno , albo inna wersja-baza masa budyniowa pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciato toffi też uwielbiam i robię je na urodzinki za miesiąc,bo najpierw ma mąż,a w lutym ja:)Więc troszkę sobie popiekę!:)Mniam...już mi ślinka cieknie:)Ale podsunęłaś mi pomysł na tą masę ze śmitany36% i żeby do niej dosypać kapucino:)A dajesz do niej też śmietan-fix,żeby była sztywniejsza?Bo ja do rolady dawałam,ale śmietanę miałąm 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulona Chwila wyżej pisałaś czy próbowałam roladę z żółtego sera.Nie próbowałam,a jak ją robisz?Ja chcę sobie na święta zrobić swó żółty ser!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy ktos ma dobry przepis na mase kawowa,ale bez uzycia jajek,wymyslilam tort z masa kawowa i kokosowa,ale nie mam pomyslu na obydwie masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki zamierzam wykorzystac ktoeys z przepisow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kunt ja jedynie mam przepis na tą masę,co stronkę wcześniej podałam,ale tam jest żółtko.Ale Chyba Ulotna Chwila podsunęła fajny pomysł na masę kawową!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to się ma do ciast :p ? Nadziejo ten ser żółty to ten z sodą w przepisie? skoro będziesz miała ser, to wygrzebałam dla Ciebie przepis na roladę Rolada z żółtego sera 30 dag żółtego sera 25 dag pieczarek duży serek topiony(najlepiej pikantny) ogórek konserwowy(kilka sztuk) papryka czerwona 1szt natka pietruszki sól, pieprz i sproszkowana papryka do smaku pieczarki pokroić i podsmażyć do gorącej wody zestawionej z ognia włożyć na kilka minut kostkę sera do pieczarek dodać serek topiony i podgrzać na małym ogniu, dodać pokrojonego w kosteczkę ogórka i paprykę dorzucić pietruszkę i dosmaczyć ser wyjąć z wody(powinien zrobić się bardzo miękki) odsączyć i rozwałkować na prostokątny placek, wyłożyć farsz i zrolować, owinąć w folię aluminiową i włożyć do lodówki na ok 2 godziny Gotowe! fajnie wygląda i fajnie smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się robi ser żółty z sodą?
dajcie przepis albo wskażcie gdzie go można znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przynajmniej zostałam w temacie okołokuchniowym :D zaczynam żałować, że na własne życzenie mam tak mało czasu dla siebie...ojj poszalałabym w kuchni poszalała... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×