Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

ruda małpa------------->znalazłam tamten topik i ktoś tam napisał, że takie babeczki były w Leader Price (mowa o włoskiej maślanej babie Pandoro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulotna chwila - to nie to, ale... i tak mi bardzo pomogłaś!! Wpisałam w gugla nazwę Pandoro, i tuż obok pojawiła się ta nazwa, o którą mi prawdopodobnie chodzi - panettone!! Tylko teraz gdzie to kupić... ale to już najmniejszy problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra....wrzucam przepis na \"Cytrynkę\" mojego pomysłu (piekłam dwa dni temu i każdy kto ją skosztował domaga się przepisu, więc mogę śmiało stwierdzić, że ciacho jak najbardziej palce lizać:D ) ---------------------------------CYTRYNKA------------------------------------------ BISZKOPT -6jaj -1 szklanka cukru -2 budynie karmelowe+mąka ziemniaczana(razem ma być szklanka) -2 łyżki mąki pszennej -2 łyżeczki proszku do pieczenia Białka ubić, dodać cukier i dalej ubijać na sztywną masę, odłożyć mikser i teraz posługiwać się już tylko łyżką - dodać żółtka i mąkę wymieszaną z proszkiem i delikatnie mieszając połączyć składniki. piec w 170 stopniach przez około 30 minut MASA - 1,5 szklanki wody -2 jaja -2 czubate łyżki mąki ziemniaczanej -1 szklanka cukru -sok z 3 cytryn + otarta skórka z 2 cytryn - 1/2 kostki masła wszystkie składniki oprócz masła włożyć do garnuszka, na średnim ogniu cały czas mieszając do momentu aż masa zgęstnieje. następnie zdjąć z ognia, dodać masło pokrojone w małe kawałeczki i mieszać aż się rozpuści i połączy z masą. GLAZURA - 0,5 litra soku pomarańczowego - 1 kisiel pomarańczowy -1 galaretka pomarańczowa ugotować kisiel na soku pomarańczowym, zdjąć z ognia i wsypać galaretkę-mieszać do momentu rozpuszczenia się galaretki Biszkopt przekroić na pół, nasączyć sokiem pomarańczowym, przełożyć ciepłą masą cytrynową, wierzch polać letnią glazurą. Ciasto schłodzić w lodówce. Najlepiej smakuje na drugi dzień jak wszystkie składniki sie \"przegryzą\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------------------BISZKOPT Z MASą SERKOWą----------------------------- Upiec biszkopt, przekroić na pół. MASA -0,5 l kremówki 36% -0,5 kg twarożku waniliowego -4 czubate łyżki cukru pudru -4 łyżki sparzonych rodzynek -małe opakowanie kandyzowanej skórki pomarańczowej -kilka kandyzowanych ananasów i moreli(pokroić na drobno) - 2 czubate łyżeczki żelatyny rozpuszczone w niewielkiej ilości gorącej wody Ubić kremówkę, zmiksować twarożek z cukrem pudrem, do twarożku dodać ubitą śmietanę i bakalie, następnie ciepłą żelatynę i delikatnie wymieszać. Masę schłodzić. Biszkopt nasączyć i przełożyć tężejącą masą, wierzch udekorować glazurą jak w przepisie powyżej, tyle, że wszystkie składniki mają być o smaku brzoskwiniowym. Schłodzić i zjeść:) Po tym cieście też się oblizuje paluszki:D pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaabbbbddddhhhh
dziękuję bardzo za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie rudej...przepis na wloska babe :) niestety nie wyprobowalam jeszcze..własnie udalo mi sie znalezc przepis :) Panettone Tradycyjne wloskie ciasto, pieczone w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku (przepis z Florencjii) 180 ml mleka pelnego 130 g cukru 1 lyzeczka soli 130 g stopionego masla 2 żóltka 1 jajko 400 g maki wysokoglutenowej typu manitoba (można użyc pszennej z dodatkiem glutenu, ogrzanej i przesianej razem z waniliną) 8 g suchych drozdzy UWAGA: przepis oryginalny zawiera 2 torebki, czyli 16g skórka starta z 1 cytryny skórka starta z 1 pomarańczy 2 torebki wanilliny (łącznie 1 g; można zastapić cukrem waniliowym 50 g posiekanej kandyzowanej skórki pomarańczowej (skórki cydratu) 50 g rodzynek szczypta szafranu w proszku Masło podgrzać razem z mlekiem, dodać sól, cukier, drożdże.Po kilku min. dodać mąkę, i żóltka i jajko rozbite widelcem- wyrobić ciasto. (7 min.) Pozostawić przykryte ściereczka na 1 godz. Znów wyrobić 7 min. Znów pozostawić na 1 godz. Dodać bakalie i wyrobić 7 min. i jeszcze raz pozostawić na 1 godz. Wysmarować masłem formę na ciasto i wyłożyć papierem do pieczenia Piec ciasto około 1 godz. w temp.220° Przepis przewiduje jeszcze wlozenie cieplego \"panettone\" do duzej torebki plastikowej i wsypanie do niej cukru pudru. Trzeba nia potrzasna tak, aby puder oblepil ciasto zamieniajac sie w cos w rodzaju cieniutkiej”koszulki” Ciasta typu \"panettone\" i \"pandoro\" przed pokrojeniem powinny być leciutko podgrzane. Zawarte w nich masło wpływa pozytywnie na smak i konsystencje ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jeden :) pozdrawiam Panettone proste 400 g mąki 300 g masła 100 g cukru 50 g drożdży 1 - 2 laski wanilii 3 łyżki mleka 150 g rodzynek i owoców kandyzowanych (skórka pomarańczowa, figi, daktyle i skórka cytrynowa) 5 jaj szczypta soli szafran - 5 - 10 słupków lub 1/4 łyżeczki kurkumy Rozrobić drożdże w odrobinie letniej wody, wyrobić z 100 g mąki, odstawić ciasto na pół godziny w ciepłe miejsce. Dodać 100 - 150 g mąki oraz kilka łyżek wody, wyrabiać ciasto. Zawinięte w ścierkę ciasto odstawić w ciepłe miejsce aż podwoi swoja objętość. Owoce pokroić, do owoców zetrzeć skórkę cytrynową. Wanilię rociąć, drobno pokroić i wraz z nasionkami włożyć do kilku łyżek mleka. (najczęściej blenduję mleko z wanilią), wsypać cukier do mleka i wanilii, wstawić do garnka do gotowania w łaźni wodnej (garnek w garnek). podgrzewać aż cukier zacznie się rozpuszczać. Zdjąć z wrzątku dodać roztarty z kilkoma kroplami wody szafran, wbić 5 żółtek i 2 białka. Wstawić w garnek z wrzątkiem i ubijać mikserem około 20 minut. Rozpuścić 100 g masła. Dodać do wyrośniętego ciasta pozostałą mąkę sól i ciepły syrop waniliowo jajeczny oraz masło. Wyrabiać przez około 15 minut, dodając trochę wody lub mąki jeśli istnieje potrzeba, aż uzyskamy gładkie ciasto. Dodać kandyzowane owoce opruszone mąką. Rozgrzać piekarnik do 220° Wysmarować masłem formę na ciasto i wyłożyć papierem do pieczenia. Na cieście zrobić cięcie w postaci krzyża. Piec ciasto około 1 godziny. Po 10 minutach pieczenia na wierzchu ciasta ułożyć pozostałe masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssllllkkkkkkk
planuję zrobić snikersa ale nie mam czasu żeby ugotować mleko, drogie doświadczone w pieczeniu koleżanki, poradźcie mi, czy myślicie, że mogę użyć sosu toffee takiego do lodów firmy Terravita? czy powinnam go utrzeć z masłem żeby otrzymać krem i polewę czy wystarczy jak użyję go prosto z buteleczki? proszę o rady, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssllllkkkkkkk
i jeszcze jedno pytanie, jak najlepiej ubić śmietanę kremówkę żeby przełożyć biszkopt, czy wystarczy, że dodam śmietanofixy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22222222222222222222
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agripa wlasnie pieke paczuszki ktore zaproponowalas bodajze na 4 stronie ..piekne pachnie..wyszly mi takie smieszne te \"paczuchy\"..ja tu bywam niedawno...w ciastach wogole nie jestem dobra :) ale wydrukowalam sobie sporo przepisikow i bede probowac...jutro smieciarz i szybkie pączki..pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssllllkkkkkk--->prawdę mówiąc nigdy nie robilam w ten sposób kremu,więc nie wiem,czy sie uda napewno.Ja do snickersa nie gotuje mleka,daje orzechy,miód,cukier ,a przekładam masą budyniową albo orzechową.Natomiast,co do ubijania kremówki to smietanfix w zupełności wystarczy:) żaden nick nie wchodzi--->życzę udanych wypieków i smacznego:) ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssllllkkkkkkk
do Agripa dziękuję Ci bardzo, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssllllkkkkkkk Ja robilam krem ze smietany kremówki,dodajac wlasnie smietanfix.Z tym,ze robilam takie niby-rafaello i dodawalam jeszcze rozpuszczona biala czekolade no i wiórki kokosowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssllllkkkkkkk
dziękuję She71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BABKA PIASKOWA W POLEWIE🌻 2 tabliczki gorzkiej czekolady 1 tabliczka białej czekolady 25 dag margaryny 20 dag cukru 5 jajek kilka kropel aromatu rumowego 40 dag mąki 1 torebka proszku do pieczenia 100ml mleka Posiekać tabliczke gorzkiej i połowę białej czekolady.Margaryne utrzeć z cukrem na puszystą masę,ucierając dodawać po jednym jajku.Dodac aromat rumowyPrzesiać mąkę z proszkiem .Do masy dodawać łyżkami make i wlać mleko,wymieszać,wsypać posiekana czekoladę i ponownie wymieszać.Ciasto przełożyć do wysmarowanej tłuszczem blachy na babkę,piec około 1h w temp. 175C.Po upieczeniu przestudzić w formie i delikatnie przełożyć na kratkę kuchenną.Reszte białej i gorzkiej czekolady posiekać.Przełożyć do ososbnych naczyń.Zanurzyć w kąpieli wodnej do całkowitego rozpuszczenia się.Ostudzona babkę dokłasnie posmarować ciemną czekoladą,po zastygnięciu czekolady zrobić esy-floresy z białej czekolady. BABKA BAKALIOWA🌻 12,5 dag maki 5 dag maki ziemniaczanej 12,5 dag cukru 4 jajka 1 opakowanie cukru waniliowego 1 łyżeczka proszku do pieczenia 12,5 dag orzechów laskowych 12,5 dag fig 12,5 dag rodzynek 6 dag migdałów 12,5 dag smażonej skórki cytrynowej w cukrze 1/2 aromatu rumowego szczypta cynamonu Rodzynki umyc i osuszyć,figi pokroić w kostkę,orzechy laskowe na pół.Jajka ubić mikserem na puszysty krem.Cukier zmieszać z c.waniliowym i wsypać do ubijanego kremu.Miksować jeszcze 2 min. Dodać aromat rumowy,cynamon,obydwie mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia,połączyć z masą,wymieszać.Ciasto przełożyć do formy babkowej posmarowanej tłuszczem i wysypanej biszkoptami.Piec 70-90 min. w temp. 180C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola2000
a czy do babki piaskowej nie uzywa sie maki krupczatki chcialam zapytac tak na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wg mnie babka piaskowa to mąka pszenna + mąka ziemniaczana.... mój wypróbowany przepis: BABKA PIASKOWA 250 g miękkiej margaryny lub masła 200 g cukru 5 jajek 200 g mąki pszennej 150 g mąki ziemniaczanej porcja proszku do pieczenia aromat waniliowy - masło utrzeć z cukrem na puszystą masę, następnie dodawać po 1 żółtku, a potem cały czas miksując wymieszane z proszkiem do pieczenia obydwie mąki, na końcu olejek - białka ubić na sztywną pianę i delikatnie (łychą) wmieszać do ciasta - przełożyć do przygotowanej blaszki - piec ok 40 - 50 minut (hm... na pewno ponad 60 potrzymałam) w średnio nagrzanym piekarniku w oryginalnym przepisie kazali to potraktować polewą czekoladową, ale prawdziwa babka piaskowa to jak na mój głupi rozum li i jedynie z cukrem pudrem być może, więc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BABKA PUCHOWA🌻 50 dag maki 1/2l mleka 7 dag drożdży 10 żółtek 15 dag cukru pudru 15 dag margaryny 20 dag rodzynek kieliszek rumu sól 25 dag maki pszennej zalewamy cieplym mlekiem i dokladnie rozcieramy,dodajemy drożdże,mieszamy i odstawiamy zaczyn do wyrosnięcia. 10 żółtek i 15 dag cukru pudru ubijamy na pulchny krem.Ubite żółtka i 25 dag maki dodajemy do wyrosniętego zaczynu i dalej wyrabiamy.Dodajemy 15 dag roztopionej margaryny i kileiszek rumu oraz szczyptę soli i wyrabiamy.Na koniec dosypujemy rodzynki. Ciasto przekladamy do wysmarowanej tluszczem formy,pozostawiamy do wyrosnięcia i pieczemy w dobrze nagrzanym piekarniku okolo 50 min..Po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem lub polewamy lukrem. CIASTO Z DELICJAMI🌻 Ciasto:20 dag maku 20 dag wiorków kokosowych 20 dag cukru 1/2 łyżki amoniaku 9 białek 3 łyżki mleka Ubić białka na sztywno,dodać cukier,dalej ubijać ,a następnie dodac mak i wiórki kokosowe.Całośc delikatnie wymieszać.Na końcu dodac amoniak rozpuszczony w 3 łyzkach mleka. Ciasto wylac na tortownicę i piec przez 15-20 min.w temp.220C Krem:20 dag cukru 9 żółtek 500 ml mleka 1 łyżka maki pszennej 1 łyżka maki ziemniaczanej 1 galaretka cytrynowa 25 dag margaryny Prócz tego:puszka brzoskwiń 2 galaretki pomarańczowe opakowanie delicji szampańskich Żółtka utrzeć z cukrem,wymieszać z mąkami,zalać mlekiem i zagotować na małym ogniu.Odstawić do ostudzenia.Galaretkę cytrynową rozpuścić w niewielkiej ilości wody.Margarynę utrzeć,dodawać po łyżce przygotowanego budyniu,a następnie dodać ostudzona galaretkę,całość dobrze wymieszać.Połowę kremu wyłożyć na upieczone ciasto,na wierzchu ułożyć osączone brzoskwinie i ponownie rozsmarować warstwę kremu.Na nim położyć delicje nasączone wódką i zalać obiema galaretkami(do przygotowania galaretek użyć o 1/3 wody mniej niz podano na opakowaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak sie robi karmel taki z cukru,bo dokładnie nie wiem czy tam dodac trzeba wodę czy sam cukier rozpuści się w garze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ///
robiac karmel wystarczy wsypac sam cukier ktory pod wplywem temperatury rozpuszcza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TORCIK BISZKOPTOWY🌻 1 biszkopt:5 jajek 5 łyżek cukru pudru 5 łyżek maki 1 cukier waniliowy 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia 2 biszkopt:5 jajek 5 łyżek cukru pudru 1 czerwony kisiel(wiśnia,żurawina) 1,5 lyżeczki proszku do pieczenia 3 biszkopt:5 jajek 5 łyżek cukru pudru 2 łyżki kakao 3 lyzki mąki 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia Krem:25 dag margaryny 22 dag cukru pudru 250 ml śmietany 18% Odzielić żółtka od białek,białka ubić z cukrem pudrem na sztywna pianę.Do niej dawać kolejno po jednym żółtku i stale ubijać.Mąkę przesianą z proszkiem dodac do masy jajecznej i delikatnie łyżką wymieszać.Na końcu dodac cukier waniliowy.W ten sam sposób przygotować następne dwa biszkopty z kisielem i kakao.Piec ok.30 min w temp.180C. Przygotowac krem:Ubić smietanę z cukrem ,margaryne utrzec i połączyć raze ze smietaną.Placki biszkoptowe przeładać masą w następujacej kolejności;biszkopt biały-krem-biszkopt ciemny-krem-biszkopt różowy.Wierzch udekorowac dowolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaabbbcccddd
czy do biszkoptu mogę dodać cukier puder zamiast kryształu żeby się szybciej rozpuścił w czasie ubijania białek? jeśli tak to jaką ilość? czy szklanka cukru kryształ równa się szklance cukru pudru? proszę o szybką odpowiedź? chciałabym piec jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Agripa Mam pytanie o rafaello z pierwszej strony. Czy Smietany Snieżki po ubiciu mieszamy z tą śmietaną kremówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie odnalazłam tą strone i jestem zadowolona bo wiele ciekawych przepisów do wypróbowania. Mam pytanie do dziewczyn które piekły Leona, jaki na być ten krem budyniowo- żółtkowy i ile go przygotować. Ide robić ciasto do niedzieli dojdzie ;) myślę że może ktoś mi zdąży napisać a jak nie to myśł przełożyć ciepłym kremem budyniowym takim jak do Królewicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna ciekawska
słyszałm od koleżanki o biszkopcie przekładanym budyniem gotowanym na Kubusiu.......Czy Któras z was , moje kochane , wie coć wiecej? Za odpowiedź byłabym bardzo wdzięczna 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) )) Wanka-->na stronce 5 jest sprostowanie do przepisu na Rafaello,źle napisalam za pierwszym razem,jeszcze raz przepraszam. pewna ciekawska-->ja robiłam juz taki krem z budyniu gotowanego na Kubusiu,to proste duza butelka Kubusia o dowolnym smaku i dwa budynie najlepiej smietankowe rozrobic w malutkiej ilości wody,doslownie zeby sie dobrze rozpusciły i wlac do gorącego Kubusia.Masa jest dobra i ma fajny kolorek:)Pozdrawiam i zapraszam częsciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela43----------------:) robiłam Leona i wyszło mi ciasto gigant-miało ponad 12 cm wysokości:D więcje rozparcelowałam i zrobiłam z niego dwa ciacha... trochę zmodyfikowałam też przepis. z tego co pamietam, to krem robiłam taki standardowy budyniowo żółtkowy jak do karpatki, czy innych ciast, ale z 1,5 porcji:) pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela43--> Leona możesz smiało przełożyc tym kremem do królewicza.Przyznam sie Wam,ze ja dość często kupuję ten krem do karpatki i przekładam nim ciasta ,jest bardzo dobry.A ilość według Twojego uznania,jak lubisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×