Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Ciasto z kawą🌻 ŻÓŁTY BISZKOPT -5 białek -10 żółtek -8 łyżek cukru -8 czubatych łyżek mąki krupczatki -1 łyżeczka proszku do pieczenia Białka ubić na sztywno,dodać cukier,potem żółtka i mąkę z proszkiem. BIAŁE CIASTO -5 białek -5 łyżek cukru -8 dag mąki ziemniaczanej -łyżeczka proszku Białka ubić na sztywno,dodać cukier i mąkę z proszkiem. Na blaszkę o wymiarach 28/35 wyłożoną papierem do pieczenia wylać żółty biszkopt,posypać kawą mieloną i delikatnie wyłożyć białe ciasto. Piec w temp.170 C przez 40 minut. Gdy ostygnie przekroić wzdłuż. BRĄZOWY BISZKOPT -5 jajek -5 łyżek cukru -5 czubatych łyżek mąki krupczatki -płaska łyżeczka proszku do pieczenia -łyżeczka kakao Białka ubić na sztywno,dodać cukier,żółtka,mąkę z proszkiem i kakao. Biszkopt wylać na blaszkę i piec 25 minut w 170 C. MASA -2 galaretki truskawkowe -2 dżemy niskosłodzone truskawkowe Galaretki rozpuścić w 2 szklankach wody i dobrze schłodzić. Dżemy zmiksować i dodać do nich teżejącą galaretkę. PRZEŁOŻENIE Biszkopt żółty-połowa masy-biszkopt brązowy-połowa masy- biszkopt żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobitki :) Szukam przepisu na ciasto (tylko nie wiem jak ono się nazywa) biszkoptowe z musem jabłkowym i śmietaną. Widzę, że wytrawne cukierniczki tu się wpisują, więc może któraś z Was wie o jakie mi chodzi i podrzuci przepis :) Z góry pięknie dziękuję 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabłecznik na biszkopcie Biszkopt: 4 jajka 1 szklanka cukru 1 niepełna szklanka mąki krupczatki ½ łyżeczki proszku do pieczenia sok z cytryny Masa I: 1 kg jabłek 4 łyżki żelatyny ½ szklanki wody 4 łyżki cukru Masa II: 2 szklanki mleka 2 śnieżki 3 łyżeczki żelatyny ½ szklanki wody Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę i proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36 cm i piec ok. 25 minut w temperaturze 170 °C. Ostudzić i nasączyć wodą z sokiem z cytryny. Jabłka obrać, pokroić w kostkę, przełożyć na patelnię, dodać cukier i dusić ok. 20 minut. Ostudzić. Żelatynę rozpuścić w ½ szklanki gorącej wody i dodać do jabłek. Wymieszać i przełożyć na biszkopt. Śnieżkę ubić, dodać tężejącą żelatynę rozpuszczoną wcześniej w ½ szklance gorącej wody. Wymieszać. Masę przełożyć na jabłka. Polać polewą czekoladową. Schłodzić w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Agripko:-) Leonek wyszedł.....gigantyczny:-D miał jakieś 12 cm! Nie byłabym sobą jak bym tego ciacha nie zmodyfikowała-cała ja a to wszystko przez gigantycznego biszkopta... Tak mu się przyglądałam i stwierdziłam, że jest za duży:-D no i go rozparcelowałam na dwa niższe -ciężko było, ale jakoś udało mi się rozdzielić go bez szkody i nieco zmodyfikować przekładanie dodając dżem z dużą ilością całych wiśni. w każdym razie wyszły dwa pyszne ciasta , które zniknęły w błyskawicznym tempie:) pozdrawiam milutko🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to cieszę sie ogromnie chwilko:)))Chociaz wszyscy sobie pojedli.3maj sie cieplutko i wpadaj częsciej:D Bardzo bym byla wdzięczna za przepisy na pyszne ciasteczka.Coś by sie przekąsiło,piszcie dziewczyny🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wianuszki 125 g miękkiej margaryny lub masła 1 cukier waniliowy (16 g) 6 łyżek cukru 1 jajko - utrzeć na puszystą masę 1,5 szklanki mąki (co najmniej) 1 łyżeczka proszku do pieczenia - wymieszać i dodawać sukcesywniedo masy maślanej - ile się da ucierając mikserem, a później zagnieść na jednolite, nie klejące się do łapek, ciasto.... - podzielić na 2 równe części - do jednej dodać 3 łyżeczki kakao - zagnieść - obydwie porcje wrzucić na drobne pól godziny do lodówki po wyjęciu z lodówy z obydwu mas formować wałeczki długości ok. 15 cm i grubości ołówka - łączyć ciemny z jasnym, owijając wokół siebie i formując wianuszek układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia - każde ciasteczko potraktować mlekiem skondensowanym (słodzonym) piec ok. 15 minut w temp. do 190 stopni (piecyk z termoobiegiem ~170) uwaga - to są niby proporcje na 20 ciasteczek z podwójnej porcji wyprodukowałam 100 a zamiast 2 cukrów waniliowych dałam 1 waniliowy i 1 migdałowy smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasteczka \'na ząb\' 5 dkg miękkiej margaryny lub masła 1/3 szklanki cukru 1 jajko 1 szklanka mąki szczypta soli dżem lub konfitura margarynę z cukrem utrzeć na puszystą masę dodać zółtko - utrzeć następnie wsypać mąkę i sól - zagnieść ciasto z gotowego ciasta formować kuleczki wielkości dużego orzecha laskowego - układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, każdą kuleczkę spłaszczyć palcem, tak aby w środku powstało wgłębienie białko ubić widelcem na \'lekką\' pianę do każdego ciasteczka nałożyć odrobinę konfitury, posmarować ubitym białkiem - piec ok. 25 - 30 minut w średnio nagrzanym piecyku - z podwójnych proporcji wyszło 100 ciasteczek!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RODZYNKOWIEC biszkopt 6 jajek 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki - białka ubić na sztywną pianę,dodać cukier i ubijać aż cukier się rozpuści, następnie dodać zółtka (dokładnie wymieszać) a potem cały czas ubijając dodawać po łyżce mąki przelać do przygotowanej blaszki i piec ok. 35 minut w piecyku rozgrzanym do temp. ok 180 stopni (piecyk z termoobiegiem ok. 160) po upieczeniu i przestudzeniu przekroić biszkopt na 2 części krem budyniowy 2,5 szklanki mleka 2 budynie czekoladowe (lub śmietankowe, waniliowe + 3 łychy kakao) - jeśli budyń jest bez cukru 2 łyżki cukru 1 kostka miękkiej margaryny lub masła - ugotować budyń i wystudzić (budyń można spokojnie sobie wieczorkiem przygotować i zostawić - przynajmniej porządnie przestygnie...) - margarynę utrzeć na jednolitą masę a następnie cały czas ucierając dodawać po łyżce budyń masa czekoladowo rodzynkowa 40 dkg rodzynek spirytus lub rum 1/2 kostki margaryny 1 tabliczka czekolady deserowej 1 tabliczka czekolady gorzkiej - rodzynki zalać alkoholem i zostawić na noc, następnie odsączyć pozostawiając alkohol - rozpuścić margarynę z czekoladami, dodać rodzynki - dokładnie wymieszać wykonanie 1 część biszkopta posmarować dżemem z czarnej porzeczki na to równomiernie rozłożyć połowę masy budyniowej nałożyć 2 część biszkopta - skropić (a właściwie nasączyć) alkoholem po rodzynkach równomiernie rozłożyć pozostałą masę budyniową na kilka minut wstawić do lodówki (w tym czasie można przygotowac masę czekoladową i ją lekko przestudzić) przestudzoną masą czekoladową potraktować ciasto - wyrównać, pozostawić na godzinę w temp. pokojowej potem wrzucić do lodówki i to już koniec... potem nie pozostaje już nic innego tylko poporcjować i się objadać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja po raz pierwszy super topik i super przepisy mam pytanko macie moze przepis na kruche babeczki? jak wrozi moj zeszyt z przepisami to tez kilka fajnych wstukam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANN555
BABECZKI 40 dag mąki 25 dag masła 15 dag cukru pudru 2 żółtka 2 łyżki gęstej kwaśnej śmietany. Wszystko szybko zagnieść i do lodówki na 30 minut. Przepis sprawdzony, ja robię też z tego ciasta spód pod sernik. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOKOSANKI🌻 25 dag wiórek kokosowych kostka margaryny 1 czubata szkl.mąki niepełnan szkl. cukru 5 białek 1 c.waniliowy 1/2 proszku do pieczenia szczypta soli Utrzeć margarynęz cukrem,c.waniliowym i sola na puszysta masę.Dodac mąkę z proszkiem i wiórki kokosowe stopniowo dosypywane.Ubite białka dodac do masy delikatnie wymieszać.Piec 15 minut,powinny sie lekko zarumienic. BUŁECZKI SEROWE🌻 1/2 kg jabłek 2 szkl.mąki 1 jajko 15 dag twarożku homogenizowanego6 łyżek cukru 6 łyżek mleka 5 łyżek oleju łyżka soku z cytryny opakowanie proszku do pieczenia łyżka c.pudru c.waniliowy cynamon sól Jabłka obrac i pokroić.Zalać je 5 łyzkami wody i sokiem z cytryny .Wsypac c.waniliowy,dusić,aż się rozgotują.Mus posypać cynamonem,wystudzić. Twarożek utrzeć z resztą cukru,mlekiem,olejem i solą.Mąkę wymieszać z proszkiem i przesiać do masy serowej.Wyrobic na gładka masę.Ciasto rozwalkować,wykrajac prostokatne placki.Jedna połowę nasiąć w poprzek dwa razy,brzeg posmarować białkiem,na druga nalożyć mus jabłkowy i przykryc częścią z rozcięciami.Zlepic rogi.Ciastka wylożyc na blaszce wylożonej papierem i posmarować żółtkiem rozrzedzonym z wodą.Piec 15 minut w temp.200C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za przepis na babeczki a teraz jak mowilam jeden ze sprawdzonych przepisow na mase tzw KOSTKE ALPEJSKA 0,5l ajerkoniaku 1 kostka masła 1 kostka margaryny (najlepiej Palma) ok.0,6kg bezików max 1 kg Masło utrzeć na gładką masę. Dodać margarynę, utrzeć na gładką masę. Do utartego tłuszczu wlewać powoli ajerkoniak, dokładnie ucierając (można robotem lub mikserem). Do tak przygotowanej masy dodać pokruszone beziki. Należy uważać aby bezików zbytnio nie pokruszyć, wystarczy przełamać na pół. Tak przygotowaną masę wyłożyć na biszkopt kakaowy i do lodowki. ciacho super SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na wianuszki wypróbowany,skoro mój facet pochłonął je w rekordowym tempie,to musialy byc dobre,bo ja niestety na diecie:( KRUCHE Z MASĄ MIGDAŁOWĄ🌻 30dag maki krupczatki 15dag margaryny 10dag cukru 4 żółtka 1 c.waniliowy Masa:10dag migdałów 2 białka 1 c.waniliowy 5dag c.pudru 1 całe jajko 3 dag c.pudru do posypania Zagnieść ciasto ze wszystkich skladników i wstawic do lodowki na 30 min.Po wyjęciu rozwałkować na placek o grubosci 1,5 cm i wyciąć szlanka duże koła.Każde z nich oblepiać wąskim wałkim ciasta.Przygotować masę:migdały sparzyć,obrać ze skórki i przekręcić przez maszynkę,kilka pozostawic na listki do dekoracji.Do migdałów dodać cukier,c.waniliowy i białka.Ciasteczka wypełniac masa migdałowa ,posmarować jajkiem i ukladać na blaszce.Piec aż się przyrumienią.Po wyjęciu z piekarnika posypać listkami z migdałów. Miłej niedzieli wszystkim życzę...:) ))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od niedawna tu zagladam ale kilka przepisów zdążyłam już wykorzystać, postanowiłam podziekić sie z wami przepisem na ciasto z rybą naprawde jest świetne na zimno jak i na gorąco .Cała rodzinka się nim zajada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto z rybą (pyszne) 2szklanki mąki,2 szklanki mleka,0,5szklanki oleju,3jajka, 1 duza łyżka proszku do pieczenia. Zmiksować mąkę ,proszek ,mleko,oleji 3 żółtka ,dodać ubite na sztywno białka i łużeczke wegety płaską . Farsz: 1 puszka sledzi lub szprotów w sosie pomidorowym, 1 mrozonka warzywna ,3 papryki świeże lub słoiczek konserwowej ,5 dużych cebul ,groszek o ile nie ma go w mieszance ,przyprawy: sól pieprz ,chili , wegeta.Cebule pokroić w plastry podsmażyć na oleju ,dodać wcześniej obgotowaną mieszankę warzywna , paprykę pokroioną w paski,puszke śledzi , groszek całość dusić 20 minut przyprawiś na ostro. Blaszę wysmarować całą wraz z brzegami wylać na blaszkę połowę ciasta,i podpiec chwilkę w piekarniku. po chwili wyjąśc blaszkę i nałozyć na nią farsz rybny i zalać pozostałą częścią ciasta .Piec w temperaturze 170 około 45 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy przepis lady:),choć nie słodki... CIASTKA Z PUSZYSTYM KREMEM🌻 5 jajek 10-15 dag cukru 5 dag maki pszennej 5 dag mąki ziemniaczanej płaska łyżeczka proszku do pieczenia opakowanie c.waniliowego 20 dag masy czekoladowo-orzechowej typu nutella 3 płaskie łyżeczki kawy rozpuszczalnej 0,5 l kremówki 2 opakowania smietan-fixu 2 łyżeczki kakao Białka ubic na sztywna pianę z dodatkiem 3/4 porcji cukru i 1 c.waniliowym.Wymieszać z żółtkami,dodac obie mąki i proszek do pieczenia.Ciasto rozsmarować na wyłożonej pergaminem blaszce.piec 12 minut w temp.200C.Przełożyc na ściereczkę oprószoną 2 łyżkami cukru,usunąć papier,ostudzić.Przekroić na dwa prostokaty. Z folii aluminiowej zrobic formę o wysokosci 8 cm.Włożyc jeden placek i posmarowac rozpuszczona masa czekoladowa.Kremówke wymieszac z kawa i ubić,dodac smietan-fix,resztę cukru,wylozyc na masie czekoladowej,przykryć plackiem.Schlodzic okolo 3h.Posypac kakao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agripko tyle pysznych słodkości:-)! A ja zmieniłam swój tryb żywienia i dziwne...ale zupełnie nie mam ochoty na słodkości, ale dla Rodzinki napewno znowu coś upiekę. pozdrawiam cieplutko🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja to ciasto podaje na imieninach , najbardziej uwielbiaja je faceci mówią ,że to coś dla nich ,kobiety też sie nim zajadaja .Pozdrawiam ( zapomniałam dodac że jeste to przepis na dużą blaszke polecam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Agripa! Czy te ciastka to dla mnie? :-) Buziaki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NA CIASTO: -2 szklanki mąki pszennej -0,5 kostki (czyli 125 g) margaryny -2 jaja -0,5 szklanki cukru -1 łyżeczka proszku do pieczenia NA MASĘ BUDYNIOWĄ: -3 budynie waniliowe -1 litr mleka NA MASĘ KOKOSOWĄ: -2 jaja -0,5 szklanki cukru -0,5 kostki margaryny -20 dag wiórek kokosowych CIASTO: Mąkę posiekać z margaryną, dodać pozostałe składniki ciasta i zagnieść. Gotowym ciastem wylepić blaszkę o wymiarach 25x36 cm i chwilowo zostawić je w spokoju. MASA BUDYNIOWA: Budynie przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu, ale w podanej ilości mleka. Jeszcze gorące wylać na czekajace w formie ciasto MASA KOKOSOWA: Margarynę rozpuścić i wystudzić. Białka ubić na sztywną pianę, dodając pod koniec ubijania cukier. Wciąż ubijając dodawać po 1 żółtku. Gdy masa stanie się jednolita dodać wiórki kokosowe i delikatnie wymieszać. Już na końcu wlać dokładnie wystudzoną margarynę i znów wymieszać. Masę kokosową wyłożyć na wystudzoną masę budyniową. Teraz wystarczy ciasto wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 stopni, na około 45-50 minut. Gotowe polecam ozdobić \"esami-floresami\" z polewy czekoladowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIASTECZKA MIGDAŁOWE🌻 100dag zmielonych migdałów 2 żółtka 12 dag cukru starta skórka z jednej sparzonej pomarańczy 20dag mąki 10 dag migdałów całych 20 dag margaryny kilka kropel olejku migdałowgo 1 łyżka mleka 1 c.waniliowy Margaryne utrzec z cukrem i c.waniliowym na puszysta masę.Dodać przesiana mąkę,migdały,jedno żółtko i olejek migdałowy.Zagnieść ciasto.,owinąc folia i wstawic do lodowki na 40 min.Blaszke natłuścic ,nagrzac piekarnik do 175C.Z ciasta uformowac kulki i ulożyc na blaszce,migdaly podzielic w zdłuż na połowki,w każda kulke wcisnąć po 3-4 połówki migdałów.Żółtko rozkłócic z mlekiem i dokładnie posmarować nim każdą kulkę,piec ok. 20 min. CIASTECZKA ORZECHOWE🌻 25 dag margaryny 22 dag cukru 13 dag mąki 1 szkl. zmielonych orzechów laskowych 1/4 łyżeczki soli 6 żółtek Margarynę utrzec z cukrem,mąkę wymieszać z orzechami i solą.Dodawać na przemian z żółtkami do margaryny i ucierać aż powstanie jednolita masa.Ciasto wyciskać ze szprycy na wysmarowana blaszkę lub formowac je łużeczką.Posypac zmielonymi orzechami .Piec ok.30 min.w temp.200C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULKI TRUFLOWE🌻 100g śmietany 18% 20 dag gorzkiej czekolady 4 łyżki rumu po5 dag zmielonych migdałow,orzechów 20 dag czekolady mlecznej 80g posypek czekoladowych pół tabliczki białek czekolady Śmietanę zagotować,gorzka czekoladę utrzeć,dodać do gorącej śmietany i dokładnie wymieszać.Dodać bakalie i rum.Masę wystudzić i włożyc do lodówki żeby zastygła.Rękoma formować kulei wtawiac je na desce do lodówki.Mleczna czekoladę połamać na kawałki i rozpuścić w garnku o grubym dnie.Kulki ponabijać na patyczki do szaszłyków i zanurzać je w płynnej czekoladzie.Białą czekoladę zetrzeć na tarce.Każda partię kulek obtoczyć w innej posypce.Do czasu podania ,przechowywać w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madaleine
Cześć dziewczynki, świetne przepisy! Już kilka wypróbowałam ku radości rodzinki :-) Czy możecie mi powiedzieć jak przygotowujecie masę makową do rogalików drożdżowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do masy makowej - ja idę na łatwiznę lub korzystam ze zdobyczy cywilizacji... oszczędzam czas i nerwy - 3 krotne mielenie zaparzonego maku nie należy do rzeczy łatwych... czyli kupuję masę w puszce...... ********** Biszkopt z pianką (śmiało może robić za tort!) przepis na dużą tortownicę biszkopt 6 jajek 1/2 szklanki cukru 1 duży cukier waniliowy 1/3 szklanki mąki ziemniaczanej 3/4 szklanki mąki pszennej - ubić białka na sztywną pianę, dodać cukry i ubijać aż się rozpuszczą, następnie dodać żółtka - ubić porządnie, a później dodawać sukcesywnie obydwie mąki - cały czas miksować - przelać do przygotowanej tortownicy - piec ok. 35-40 minut w temp ~180 stopni (piecyk z termoobiegiem, zwykły ~200 stopni) - wyjąć wystudzić przekroić na pół (mają wyjśc 2 plastry) masa 3 x 200 g śmietany - co najmniej 30% 2 szklanki kompotu wiśniowego lub truskawkowego (lub innego - kiedyś z sokiem pomarańczowym z kartonu robiłam i też było mniam) 1 opakowanie galaretki o takim samym smaku jak kompot lub sok 1 łyżka żelatyny - ubić śmietanę (bez żadnych dodatków) - żelatynę i galaretkę zalać zimnym kompotem i odstawić na 20 minut; następnie wstawić na maleńki gaz - i podgrzewać cały czas mieszając aż się granulki żelkowe rozpuszczą; zdjąć z gazu i ostudzić (najlepiej wieczorem to zrobić i na noc zostawić); następnie ubić to coś na piankę (naprawdę się udaje!) - piankę połączyć z bitą śmietaną - śmiało można miksować... - przełożyć masą biszkopt - trochę zostawić na posmarowanie i ozdobienie wierzchu; gotowy torcik odstawić na jakieś 2 godziny do lodówki tak aby masa stężała... a przed podaniem na jakieś 2 godzinki wyjąć, niech pooddycha w temp. pokojowej smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIASTO CZEKOLADOWO-ORZECHOWE SKLADNIKI: 200g czekolady (2 tabliczki) 8 jaj 160g masla 150g cukru 200g zmielonych orzechow laskowych 100g bulki tartej cukier puder do posypanie PRZYGOTOWANIE: Czekolade zetrzec na tarce. Oddzielic bialka od zoltek. zoltka utrzec z maslem na kremowa mase. Dodac cukier, ucieraz, az cukier sie rozpusci. Dodac zmielone orzechy, starta czekolade i bulke tarta. Mase dokladnie wymieszac. Bialka ubic na sztywna piane, dodawac do ciasta, delikatnie wymieszac. Keksowke natluscic, posypac bulka tarta, napelnic ciastem, wyrownujac powierzchnie. Piec 50 minut w temp. 190st.C (termoobieg 170st.C). Upieczone gorace ciasto posypac cukrem pudrem. Moje uwagi: Jajek dalam mniej - 7, a bialek 6. Cukru tez dalam mniej - bo nie lubie bardzo slodkich ciast. A tu sa 2 czekolady i jeszcze tyle cukru, wiec dla mnie to zbytek laski Na tych maluskich oczkach czekolade sciera sie szybciej Ja mialam jedna deserowa i jedna mleczna. Nastepnym razem wezme jedna gorzka i mleczna lub deserowa. Bo ciasto jest za slodkie (nawet mimo zmniejszonej ilosci cukru). Ale radze wysmakowac po swojemu. Poza tym chyba wszystko ok. Polecam. Pracy duzo nie ma, a ciasto pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aminka
sorki,alem ulomna-keksowka to jest blacha duza?mala?dopiero zaczynam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keksówka to jest mała,podłużna blaszka taka 12 na 30...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SERNIK Z BIAŁĄ CZEKOLADĄ🌻 1/2 szkl.c.pudru 1 szkl. mąki 1/2 kostki margaryny 1 żółtko łyżeczkę skórki z cytryny 2 łyżki soku z cytryny Margaryne posiekać,wymieszac ze skladnikami,zagnieść ciasto.Owinąć folią i włozyc do lodówki na 30 min. 15dag białej czekolady połamać i stopićw kąpieli wodnej 3 żółtka utrzeć z 4 łyżkami cukru 3/4 kg zmielonego półtłustego twarogu opakowanie c.waniliowego 3 łyżki maki ziemniaczanej Skladniki dokladnie wymieszać. Masę serową wymieszać ze stopiona czekoladą. 3 białka ubić,piane połączyć z masą. Ciasto cienko rozwałkować,wyłożć nim dno prostokatnej formy.Nałożyc masę,piec 40-50 min.w temp.160C 1/2 ,pokryć nim wystudzony sernik.Nim lukier zastygnie ozdobić sernik kolorowymi drażmi,wstawic do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Łasuchy:-) Jak zwykle tutaj same pyszności, to i ja dorzucę coś od siebie:-) (mam nadzieję, że nie ma tego przepisu na wcześniejszych stronach) ----------------CIASTO CUKINIOWO-MARCHEWKOWE---------------------- SKŁADNIKI: - 1 1/2 szkl. mąki pszennej 1/2 szkl. mąki razowej 1 czubata łyżeczka sody 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżeczka cynamonu 1/2 łyżeczki soli 1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej 1 szkl. cukru 3/4 szkl. oleju 3 duże jaja 1 łyżeczka esencji waniliowej 250g utartej marchewki 250g utartej cukini 1/2 szkl.posiekanych orzechów włoskich LUKIER: 1/2 szkl. cukru pudru 1-2 łyżki soku pomarańczowego 1 łyżeczka startej pomarańczowej skórki WYKONANIE: Jaja ucieramy z cukrem i esencja waniliową, dodajemy marchew i cukinię, potem mąkę wymieszaną ze wszystkimi sypkimi składnikami, olej i na koniec dodajemy orzechy. Ciasto pieczemy w wysmarowanej blaszce formatu 23x12 w 180 stopniach przez około 55-60 minut. Po upieczeniu wyjmujemy z formy i przestudzamy, na jeszcze letnie ciato wylewamy lukier przygotowany z pudru i soku pomarańczowego, czynność powtarzamy dwukrotnie w 15 minutowym odstępie czasowym, po drugokrotnych lukrowaniu posypujemy startą skórka pomarańczową. Ciasto jest naprawdę pyszne, wiec gorąco polecam:-) Aha...marchewkę trę na drobniejszych oczkach, a cukinie na \"buraczanych\" :-) pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×