Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

aaaaabbbbbbbbhhhh---->myslę,że 1/2 szkl. cukru pudru w zupełności wystarczy,no i oczywiście zużyj cała puszkę,a co jak szaleć to szaleć w końcu święta są:) 🌻🌻🌻Jajek wspólnego malowania, wodą ze śmiechem polewania, życzeń spełniania, kwiatów kwitnienia, i Wielkanocy świętowania, tego Wam życzę WSZYSTKIM🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaabbbbddddhhhh
dziękuję Ci bardzo Agripo i życzę Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agripko----------------------> Kochana potrzebuję konsultacji:) do Marysieńki na placek orzechy trzeba zmielić na pył, czy wystarczy drobno posiekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ale tu pusto... Właśnie zabieram się za produkcję babki gotowanej... pomódlmy się!!! ;):-D p.s. -pozdrawiam zacięte kuchreczki pracujące nocna porą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Agripa:) No, nie mam się czym -pochwalić. Gotowałam godzinkę i 10min. Po otworzeniu formy z 5cm. od góry -pływające ciasto. Wylałam to do małej foremki i piekę teraz. Wyjęłam babkę, spód obcięłąm równo... mam niską babeczkę. Przyczyną lipy:-D:-D:-D może być fakt że nie dolewałam wody podczas gotowania a trochę jej jednak wyparowało. A moze za słabo się gotowało?? No ale wrzenie to wrzenie! Babka w małej foremce rośnie powoli:-P Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej puszysta zajebista--->przykro mi,ze nie wyszla babeczka,taka jak powinna,to napewno przez ta wode,foremka cały czas powinna byc zalana prawie do przykrywki.Uszy do góry następnym razem będzie lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarilla
Odnośnie kremu z Kubusia- posiadam przepis na ów krem,ale w trochę innej wersji. Otóż: potrzebujemy dużej butelki Kubusia o ulubionym smaku, dwa budynie, najlepiej w jasnym kolorze, pół kostki masła oraz cztery łyżki cukru( jeśli budyń jest bez cukru). Budynie rozpuszcza się w połowie szklanki Kubusia, resztę Kubusia wlewa się do garnka dodając 4 łyżki cukru i pół kostki masła. Doprowadza do wrzenia,po czym dodaje budynie, gotuje i gotowe Krem idealny do przekładania biszkoptu. Sprawdzony i rewelacyjny. Smacznego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepper w rządzie .? To nie bajka .! Wielkanocna to PIS\'anka .! Bez wyroku nie masz szansy By z kaczkami wejść w aliansy .! Rydzyk już się z prawem buja .. Wesołego Alleluja :) pozdrawiam wszystkie dziewczyny🖐️ i dziekuje za przepisy..juz z kilku skorzystałam i nawet mi wyszły choc ciasta to moja słaba strona..😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich pi światecznym zamieszaniu ,mam bardzo prosty przepis na snikersa jest bardzo prosty i dobry: SNIKERS DUŻA BLASZKA 2 SZKLANKI MĄKI PSZENNEJ 1/2 SKLANKI CUKRU 1/8 KOSTKI MARGARYNY 1 ŁYZECZKA SODY 1/2 ŁYZECZKI PROSZKU DO PIECZENIA 4 DAG MIODU 3 ŁYŻECZKI MLEKA 2 JAJKA MIÓD ,CUKIER MARGARYNEI MLEKOROZPUŚCI I WYSTUDZIC i DODAC DO MĄKI WYMIESZANEJ Z SODĄ I PROSZKIEM DODAc DWA JAJKA .cIASTO ZAGNIEŚC I PODZIELIC NA DWIE CZĘSCI UPIEC DWA PLACKI. KREM : JA KUPUJE GOTOWY OTKERA AJERKONIAKOWY I NIE DODAJE MASŁA POLEWA TOFFI TEŻ IDE NA ŁATWIZNE , ZNALAZŁAM GOTOWĄ MASE KAJMAKOWĄ EWENTUALNIE MOŻNA MLEKO SKONDENSOWANE SŁODZONE GOTOWA 3 GODZINY W WODZIE (warto poszukac gotowej masy kajmakowej bo po pierwsze tańsza niż mleko i nie trzeba gotowa ja znalazłam gotową w kauflandzie i kosztuje tylko 4,20 za puszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do me_36
Nie chce byc zlosliwa,ale przepis na sekacz wklejasz po raz trzeci :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agripa, czy do tego drożdżowego ciasta nadaje się nadzienie orzechowe? Mam drożdże, które trezba zużyć i mam paczkę nadzienia orzechowego, które podobno miesza się tylko z mlekiem... kombinować czy sobie darować? amoże macie jakieś pomysły, bo jesli chodzi o ciasta - jestme cienka jak andrut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) frajda---->do tego ciasta drożdżowego smiało możesz dać masę orzechową,choć przyznam szczerze,jeszcze takiego drożdżowca nie jadłam,ale co tam spróbować mozna no nie?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pochwalę się, że drożdzowe ciasto z orzechowym nadzieniem wyszło naprawdę smaczne. Mogło być trochę bardziej \"mokre\", ale lukier z pokruszonymi orzechami trochę pomógł. PS. Ten topik i \" Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis\" to moja książka kucharska. A rodzia i znajomi się dziwią, skąd u mnie takie pomysły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos cos pytal o ciasto z kremem kubusiowym :) ja takie robilam, znalazlam przepis na o2, ale tam baza dla ciasta byly male biszkopty, ktorymi wykladalo sie tortownice. Ja upieklam normalny biszkopt i przelozylam go kremem sporzadzonym z 2 budyniow (bez cukru) gotowanych na 0,75 l Kubusia (bialego bez marchewy) - tak, jak normalnie gotuje sie na mleku. Nie dodawalam cukru ani masla. Kremu wyszlo duzo wiec wierzch ciasta tez nim wysmarowalam i powciskalam w ten krem kawalki mandarynki. Wyszlo pyszne, ale wymagalo przechowywania w lodowce, zanim zostalo doszczetnie pozarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekąca ciasta
jak zrobic to nadzienie orzechowe do drozdzówki? i macie jakie przepis na drozdzówkę ktorej nie trzeba wyrabiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o nadzienie, to byłam bezczelna ;), kupiłam gotowe, w torebce, które miesza się z mlekiem. sama bym chciała wiedzieć jak się robi takie nadzienie w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekąca ciasta
nie wiedzialam ze jest takie nadzienie, w sklepach tesco, carrefour dostane je?jakiej firmy? czy one sa tak jak makowe w puszkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KEKS🌻 30 dag mąki 20 dag margaryny 20 dag cukru pudru 5 jajek 20g proszku do pieczenia 10 dag rodzynek,sliwek suszonych 5 dag skórki pomarańczowej(smażonej) 5 dag skórki cytrynowej jw 5 dag migdałow i orzechów ewentualnie gotowa mieszanka keksowa,2 opakowania Rodzynki oplukać,osączyć,sliwki pokroic drobno,migdały spażyć i obrac ze skórki.Bakalie obtoczyć w mące i otrząsnąć z nadmiaru mąki.Margarynę utrzeć z cukrem pudrem i żółtkami.Dodać mąkę,proszek do pieczenia,bakalie,ubitą na sztywno pianę.Delikatnie wymieszać.Ciasto przełożyć do podłużnej formy wyłożonej papierem do pieczenia,wyrównać powierzchnię,naciąć wzdłuż powierzchnie ciasta nożem zanurzonym w rozstopionym maśle. Piec przez godzinę w temp. 190C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkana
Cycki murzynki sprawdzony przepis na dobre ciasto: 1 puszka masy makowej (najlepsza taka puszka masy makowej z niebieską etykietą) 10dkg wiórek kokosowych 6 białek 1 Lyżeczka proszku do pieczenia niecała szklanka cukru Ubić białka na sztywno dodać na koniec po troszkę cukier, proszek do pieczenia i masę makową. Lekko wymieszać i pec w średnio nagrzanym piekarniku do lekkiego zbrązowienia. Masa: 2 szkl mleka , 4 Lyżki cukru 1 budyń śmietankowy, 6 żółtek 2 cukry waniliowe 1 kostka masła lub margaryny Odlać pół szkl mleka , rozmieszać w nim budyń. Zółtka ubić z cukrem na kogel-mogel do tego wlać rozrobiony w mleku budyń, wymieszać. Resztę mleka zagotować, wlać do gotującego się mleka ten kogel-mogel z budyniem i ugotować masę. Będzie to taki pyszniutki budyniek. Utrzeć margarynę dodając po troszkę wystudzoną masę. Położyć to na zimne ciasto makowe. Rozpuścić 1 galaretkę w szklance gorącej wody. maczać w niej okrągłe małe biszkopty i układać na masę budyniową, Na biszkopty wylać polewę czekoladową i w każdy biszkopt włożyć rodzynkę ( sutek) Pyszota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkana
Kochane babeczki, przywiozłam fajny przepis z Czech na ciastka bez pieczenia 15 dkg mielonych orzechów włoskich 15 dkg cukru pudru i 1 białko. to zagnieść. podsypać stolnicę cukrem pudr. Rozwałkować ciasto, wykroić kieliszkiem kółka na każdym kółeczku troszkę lukru i pół orzecha. Gotowe. Smaczne i szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkana
Kochane babeczki, przywiozłam fajny przepis z Czech na ciastka bez pieczenia 15 dkg mielonych orzechów włoskich 15 dkg cukru pudru i 1 białko. to zagnieść. podsypać stolnicę cukrem pudr. Rozwałkować ciasto, wykroić kieliszkiem kółka na każdym kółeczku troszkę lukru i pół orzecha. Gotowe. Smaczne i szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elkana...............te cisteczka są rewelacyjne, tyle, że ja dodaję jeszcze zmielone migdały i ciastka piekę a raczej podsuszam w 70-80 stopniach przez około 1-1,5 godziny, a do tego robię glazurę na bazie wiśniówki:) pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×