Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

upikerka ale w wiekszosci przepisow mozna zrezygnowac z serka homogenizowanego. kobietki testowalam mase pomaranczowa z linka na torcik manadarynkowo- pomoranaczowy.wyszla dobra choc lekko mi sie zwazyla ale wiem ze to wina soku bo byl ciut za kwasny.ale ogolnie jest smaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prośba do ulotnej chwili
Podnoszę prośbę o przepis na prosciutto widoczne na fotografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i na pyszny chlebek
na zakwasie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooooooo......widzę, że zostałam zinwigilowana ;-) Annawioletta....a dziękuję bardzo za słowa uznania:-) kuchnia to mój konik i moje królestwo od najmłodszych lat lubiłam w niej przebywać i podpatrywać co wyczarowywały Babcie i Mama (pierwsze somodzielne ciacho upiekłam w 2 klasie podstawówki pod nieobecność Rodziców)murzynek pieczony w prodiżu, ale mi się za tą samowolkę oberwało, że się elektryki tykałam, ale ciacho było jak najbardziej udane:-D 9-ttt-9....przepraszam, że odpisuję dopiero teraz moje prosciutto to to samo co schab a`la szynka parmeńska, czyli wędliny surowo dojrzewające(tak jak ta twoja polędwica)więc pewnie i podobnie są robione:-) wklejam przepis: Kawałek schabu bez kości oczyścić z błon. Ma zostać czyste surowe mięso. Natrzeć solą roztarta z czosnkiem oraz obtoczyć w mielonej kolendrze. Włożyć do pojemniczka i wstawić na 5 (pięć) dni do lodówki obracając mięso raz dziennie. Aby zapach czosnku nie rozszedł się po całej lodówce, można mięso umieścić w garnku z pokrywką. Po 5 dniach mięso włożyć do damskiej podkolanówki, kawałka rajstopy naciągnąć, zakręcić, przełożyć ponownie (mają być 3-4 warstwy). Mocno osznurować jak baleron i powiesić w przewiewnym miejscu na 5 dni np. w kuchni. Po 5 dniach schab włożyć do lodówki na minimum 7 dni obracając raz dziennie i gotowe. ja stosuję peklosól w proporcji 17-20g soli na 1 kg mięsa, czosnku daję 3-4 ząbki w zależności od ich wielkości a przepis na chlebek jest tutaj: http://www.chleb.info.pl/index.php?id=105 Kobietki sory za off topik, mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone? gosianica i jak Ci wyszła ta masa cukrowa? Knutsel....to ciacho to coś w deseń babeczki? Kropelko super te Twoje przepisy!Milky way zapisany w kajecie pozdrawiam wieczornie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna, przepis wypisz wymaluj ten sam, tylko ja na półtora kilo schabu daję całą główkę czosnku. Zmylił mnie wygląd, moje wydaje się bardziej surowe i miękkie. Szkoda, że nie zrobiłam fotki. Ale dziękuję za przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9-ttt-9.....w sumie z tym czosnkiem to zależy od wielkości kawałka mięcha:-) a co do twardości, to moje mięsiwo jest mięciutkie jak kaczuszka:-D (nie wysycha na kość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upikera....jak mu nie powiesz, że tam jest serek homo, to w życiu się nie domyśli:-D faceci często gadają nie jem tego i tamtego, a jak już jedzą danie z tym składnikiem co go niby nie lubią, a nie wiedzą, że ten składnik tam jest dodany to aż im się uszy trzęsą nie jedzą, bo nie i tyle ( to z moich własnych obserwacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotno chwilo, masz swieta racje co do facetow, facet = dziecko ;) z ta roznica, ze dziecko jeszcze wychowasz a faceta juz nie :) :) :) Co do tego mojego przepisu to cos w rodzaju babki. Lubie go bo zawiera w miare malo jajek. Nie to co w klasycznym przepisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulotna masa cukrowa wyszla tak sobie.jeszcze za malo pudru dalam.ale teraz musze wyprobowac ta z glukoza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosianica a jak robilas mase cukrowa? Witam wszystkich po nieprzespanej nocce...z powodu pracy..melduje sie z nowym przepisem a ma on wiele wspołnego ze zbliżajacym sie czwartkiem;) 1/2 kg ziemniakow(zmielic po ugotowaniu,bez soli) 1/2 kg mąki 3 jaja 1 cukier waniliowy 2 i 1/2 łyżki oleju 2 i 1/2 łyżeczki pr.do piecz. 1 i 1/2 szkl.mleka,odrobina soli Składniki połaczyć i wykladać łyżka na rozgrzany olej...po usmażeniu posypać cukrem pudrem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! dziewczyny może wy mi powiecie jak się robi takie ciastka "koła alpejskie" -taką nazwę mają w cukierni i są z lukrem. jak to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koła alpejskie? Ja chętnie poczytam o tym, bo nie znam... Kobietki, mam prośbę: czy macie pomysły, jakie można upiec ciastka/babeczki bez nadzienia kremowego (czyli np. ptysie odpadają), które można by ozdobić walentynkowo, owinąc w celofan i dać Lubemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka mase robilam z twojego przepisu. a jesli chodzi o te ciasteczka to moze kruche?jakies z cynamonem,migdalowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, Gosianica. Może bym pokombinowała z migdałami... Ja zdołałam wymyślić ciastka karmelowe, pieguski (ciężko ozdobić), może jakieś ślimaczki z orzechami?:-) Pieczecie czasem jakieś ciasteczka zlepiane galaretką lub masą toffi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annawioletta ja kiedys jak mi sienic nie chcialo piec to kupilam biszkopty i sklejalam dzemem.potem polewalam jedna strone czekolada i juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kocie oczka
To są ciastka kruche co się je skleja dżemem, można i innym lepiszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a roiliscie ciasta ze skwarek?(ze skwarkami) bo jesli nie to moge przepis wrzucic :) tylko przespaceruje sie do babci po niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, jak przeglądałam ten temat pierwszy raz, było coś chyba o ciasteczkach na smalcu. Nie wiem, czy tutaj, ale czytałam o cieście ze skwarkami... Gosianica, a jadłaś to ciasto? jestem ciekawa, czy jest smakowite i czym się różni od tradycyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciastka na smalcu (albo mieszane: smalec plus masło) są bardzo kruche, podobnie te ze skwarek. Takie aż rozsypują się w ustach. Podobnie jak kiedyś się piekło ciastka na sadle, wychodziły prawie jak francuskie, listkowane, jak się gryzło to rozsypywały się na płateczki. Ich odpowiednikiem są ciastka (przepis wcześniej dodałam) ze śmietany, masła i mąki, ciasto musi odleżeć w lodówce a cukru to tylko tyle co na wierzchu, maczane w cukrze przed upieczeniem. Nawet do orzeszków (tych w specjalnej patelni) dodaję odrobinę smalcu są bardziej kruche. Pamiętam, babcia nawet do piernika dodawala oprócz masła troszkę smalcu. Ja osobiście lubię paluszki z kminkiem albo grubą solą, takie do barszczu, właśnie kruche na skwarkach. Pychota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annawioletta jadlam te ciasteczka bo co jakis czas moja babcia je piecze.sa bardzo dobre.kruchutkie i maja taki inny smak nie typowy.pozniej wrzuce przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja poproszę wszystkie smalczykowe przepisy:-) Macie jeszcze jakieś pomysły na ciastKa? Troszkę przepisów wynalazłam w domu, poważnie sie nad nimi zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OWSIANKI(tak to u mnie sie nazywa) kostka margaryny(najlepiej typu "Kasia"nie biedronkowa,bo tluszcz sie wydziela) 1/2 szkl. mleka 2 szkl.cukru to podgarzac i podsmarzyc na ogniu tak z 15 min. dodac 2 lyzki kakao zdjac z ognia...dodać odrobine zapachu:mgdalowego i arakowego do masy wsypac ok 3 szkl.platków owsianych.Ja dodaje mniej,bo urozmaicam smak....prazonym na patelni slonecznikiem(nie za dlugo,bo bedzie gorzki)całe 10 dkg.opakowanie...tez dodaje odrobine platkow kukurydzianych,jak mam,ale te lepszego gatunku...aby poprawic smak. mozna tez do takiej masy ,zamiast platkow,dodac ryż prazony. Skladniki wymieszac i wykladac mala łyżeczka na folie lub na blaszke.Odczekac az przestygna i stana sie twarde... smacznego Moze juz cos takiego bylo...ale nie sposób spamietac wszystkich podawanych tu przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annowieta...caŁE SZCZESCIE...WIEC NIKOGO NIE ZDUBLOWALAM... A WIEC DO DZIEŁA PAPA MILEGO DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obiecane ciasta ze skwarkami :) 30 dag skwarek 60 dag maki 24 dag cukru pudru 4 żółtka 1 cale jajko 1 szkl letniego mleka 2 cukry waniliowe 1 proszek do pieczenia (maly) 0,5 lyzeczki amoniaku skwarki przekrecic przez maszynke.dodac make,cukry,proszek wymieszany z amoniakiem.wymieszac dodac zoltka,jajko i mleko wyrobic.ciasto mozna przepuscic przez maszynke do ciastek lub rozwalkowac i wykrawac ciasteczka.piec w ok.180st Celcjusza az sie zrumienia. ciastka sa malo slodkie ale mozna zapewne dosypac troche wiecej cukru pudru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciastka owsianki zapowiadają się znakomicie - sprobuję je zrobić. Mam pytanie - tych płatków nie trzba moczyć jakoś wczesniej? One się zastygną same, czy włożyć je do lodówki? Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula..platkow nie trzeba moczyc Ja czasami praze je na patelni tak jak slonecznik...ale sporadycznie. Wsypuje sie je bezposrednio do usmażonej masy Najlepiej wlasnie przetrzymac ta margaryne z cukrem i mlekiem na ogniu....podsmażyć dosc dlugo...na nieduzym ogniu...mieszając co jakis czas. Wtedy jest pewnośc,ze ciasteczka szybko zestygna i nie ma konieczności wkladania ich do lodowki Jezeli za pierwszym razem komus nie wyjdzie...to zawsze mozna jesc łyżeczka:):):) Najlepiej jak sie kladzeie juz porcje na blaszke..wtedy widać czy nie za malo dalismy platkow......powinno sie jak najmniej wydzielić masy czekoladowej..na około ciastka Pilnowac tez,aby przy smażeniu cukier sie nie skrystalizował,,,bo inaczej to juz lipa. Ja zawsze topie margaryne...wlewam mleko prosto z lodowki ..i zaraz cukier...wtedy mam pewnosc ,ze sie zaraz nie skrystalizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie wstawilam do pieca cisto...jablecznik z rózowa pianka....takie tam...na tlusty czwartek hejka🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wasza Czytelniczka
Poproszę o przepis na ten jabłecznik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka - ciasta owsianki pycha właśnie zajadamy siię nimi w pracy - przede wszystkim nie są pracowchłonne, tyle tylko że ja dodałam mniej cukru niż w przepisie a i tak wydaja mi się słodkie pozdrawiam:)) proszę o więcej takich szybkich i prostych przepisów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×