Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Jednak wzięłam się dziś za tego \"pijaka\"...Chyba dałam do za dużej blaszki,bo dosyć niski mi wyszedł .Teraz się studzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam przepis na super jagłecznik z kokosem :) jak bede miałą czas napisze:) zawsze sie udaje:) a jest pyszny :) pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
BANANOWIEC Biszkopt 6 jaj 30 dag cukru 22 dag maki ziemniaczanej 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa1 1 margaryna 3 łyżki cukru pudru 3 żółtka Utrzec na mase,dodac 0,5 kg bananow miekkich i jedna tezejaca galaretke MASA2 3 BIAłKA 3 łyżki cukru pudru Ubic dodac jedna tezejaca galaretke Na biszkopt najpierw masa1 a potem 2 mozna tez biszkopt na pół i do srodka masa 1 a na gore masa2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Pisze jak mam zapisane-PLACEK OD PANI MARYSI 7 jaj 1 margaryna 1 szkl cukru 2 szkl maki 2 łyzeczki proszku do pieczenia 1 cukier waniliowy Margaryne utrzec z cukremi zoltkami na pulchna mase dodac reszte skladnikow i piane z 3 bialek.Ciasto podzielic na pol do jednej dodac 2 lyzki kakao. 4 pozostale bialka ubic z szkl cukru pudru dodac10-15dkg kokosu Na blache ciemne ciasto na to 1 kg jablek w plastry na to kokosowe a na to jasne i do piekarnika. POLEWA 10dkg chalwy waniliowej zagotowac z 0,5 szkl cukru 5 dkg masla,4 lyzki mleka(chałwe nalezy pokruszyc) Ciepla polewa polac wystudzone ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
KROLEWSKI INACZEJ PLACEK KRUCHY 15 dkg margaryny 30dkg maki 1 lyzeczka sody 2 lyzeczki miodu 1 jajo 3/4 szkl cukru BISZKOPT Upiec dwa cienkie blaty 1 szkl cukru 4 jaja 1/2 szkl maki ziemniaczanej 1/2 szkl mai pszennej 2 lyzeczki proszku do pieczenia 2 lyzki wody MASA 1/2 szkl mleka 3/4 szkl cukru 1 lyzeczka maki ziemniaczanej 1 lyzeczka maki peszennej 1 cukier waniliowy Odlac pol szklanki mleka reszte zagotowac i wlac do tego rozpuszczona w polowce mleka make i cukier,do tedo wlozyc jedna margaryne i mieszac az sie rozpusci Na blaszke dac kruche polac ciepla masa na to biszkopt ciepla masa i znow kruche na gore polewa Nadaje sie do spozycia do 2 dniach az ciasto kruche zmieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruszkowiec Składniki: - 25 dag mąki, - 0,5 kostki margaryny, - 1 łyżeczka proszku do pieczenia, - szczypta soli, - 10 dag cukru pudru, - 1 żółtko, - 1 jajko, - aromat arakowy, - 0,5 szklanki śmietany 30%, - 3 jajka, - 2 łyżki cukru (płaskie), - 4 łyżki płatków migdałowych, - 75 dag gruszek, - dżem morelowy. Jak przyrządzić? Zagnieść ciasto kryche (mąka, margaryna, proszek do pieczenia, sól, cukier puder, zółtko, jajko, aromat) i schłodzić w lodówce ok. 1 godz. Gruszki obrać, przekroić na pół i ponacinać wzdłuż. Ciasto rozwałkować na blasze, ponakuwać widelcem, wyłożyć boki. Pocmarować spód dżemem, poukładać gruszki i zalać zmiksowaną masą (śmietana, jajka, cukier). Posypać migdałami. piec ok 1 godz.w 170 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hooooooop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agripa-
Jej wszystkim:) )) święta tuz tuż,więc może jakieś przepisy na makowca teraz...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agripa -
Hej...hej..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agripa-
Hey kobietki,juz robie sprostwanie do przepisu na Rafaello:))) RAFAELLO -pieczemy biszkopcik,ktory zawsze swietnie wyrośnie i jest bardzo puszysty.6 jaj ubijamy z 1.5 szkl. cukru na mase-puch,dodajemy tyle samo maki najlepiej tortowej ,delikatne mieszamy i wsypujemy łyżeczkę czubata proszku do pieczenia.Pieczemy 40 minut w temp.180C.Ostudzony przekroic nalezy na pół. A teraz masa:0.5 litra smietany kremówki zagotować,zestawic z ognia rozpuscic w niej tabliczke białej czekolady,ostudzic w lodówce.Wsypac do niej 2 śnieżki i ubic na sztywną masę.Następnie wsypac do masy 20 dag wiorek kokosowych i wymieszać.Przełożyć biszkopcik masą,i posmarowac wierzch ciasta,na gore zetrzec odrobine gorzkiej czekolady.Pychota ..teraz juz jest oki:D..Pozdrawiam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Makowiec 4 jaja 20 dag margaryny 1 szkl maki krupczatki 1 szkl maki zwyklej 1 1/4 szkl cukru pudru 1/2 szkl kwasnego mleka 1 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia Cukier utrzec z margaryna dodawac po jednym jajkui lyzce maki wymieszanej z proszkiem na koniec kwasne mleko.Polowe ciasta wylozyc na blaszke na to mak i zalac druga polowa ciasta MAK 30 dag maku zaparzyc i zmielic dwa razy 20 dag margaryny 20 dah cukru 2 jaja bakalie Mak przesmazyc z margatyna i cukrem.Do wystudzonego dodac jaja i bakalie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
MAKOWIEC Z JABłKAMI 30 dag maku 30 dag cukru 6 jaj 1/2 kg jablek-zetrzec na tarce duze oczka 6 łyzek grysiku 1 lyzeczka proszku do pieczenia 1 margaryna Cukier+zoltka+ margaryna utrzec.Dodac powoli sparzony zmielony mak+ jablka=grysik z proszkiem+ bakalie.Na koniec dodac piane ubita z bialek i delikatnie wymieszac. Polac polewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubella
Dziewczyny, mam pytanie odnosnie biszkoptów: czy jak biszkopt juz sie upiecze, to od razu nalezy wyjąć gorący z piekarnika czy tylko uchylić lekko drzwiczki i czekac az wystygnie? Ciasta pieke od niedawna. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Ja zawsze zostawiam do wystygniecia bo potem jest klapa.Ja zawsze pieke biszkopt z przepisu na str 4 proste ciasto z masa grysikowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 2000
a czy ktoras z was moze mi dokladnie opisac jak sie parzy mak bo nigdy tego nie robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agripa-
Biszkopt po upieczeniu wyciagam od razu z piekarnika,nigdy nie opada:))) A co do parzenia maku,to nigdy tego nie robilam ,zawsze kupuje gotowa mase makowa w puszce,jest naprawdę dobra,doprawiona ,no i zaoszczędzasz wtedy czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BABKA ALZACKA 200 ml letniego mleka 1 łyżeczka cukru 1 opowanie drożdzy w proszku - dokładnie wymieszać i odstawić w ciepłe miejsce na ok. 15 minut 500 g mąki pszennej 1 płaska łyżeczka soli 50 g mielonych migdałów 50 migdałów w płatkach 50 g rodzynek 100 g cukru 200 g rozpuszczonego i ostudzonego masła lub margaryny 2 jajka - mąkę przesiać do miski, zrobić wgłębienie, wlać mleko z drożdzami - dodać pozostałe składniki; zmiksować na jednolitą masę i ostawić w ciepłe miejsce do podrośnięcia; - jak ciasto zacznie zwiększać objętość wyrobić łapkami i przełożyć do przygotowanej blaszki (wysmarowanej tłuszczemi i oprószonej mąką) - ponownie odstawić do podrośnięcia - piec ok 45 minut w temp ok 180-200 stopni (piecyk z termoobiegiem 160-180 stopni) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 g migdałów w płatkach rzecz jasna a nie 50 migdałów... sorki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulax
Czy macie może przepis na dobre drożdżowe ciasto. Ja mam jakiś od koleżanki, wychodzi dobre, ale nieźle trzeba się namęczyć żeby ciasto wyrobić i poszukuję przepisu na coś łatwiejszego w wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufająca
jeśli masz cierpliwość i poczekasz do jutra to mam ekstra przepis na drożdżówkę, bardzo łatwa szybka i zawsze się uda...Znalazłam gdzies w necie i tylko z niego korzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agrypa-
Paczuszki CIASTO: 0,5 kg mąki 1 kostka masła 2 jajka 0,5 paczuszki drożdży 0,5 szklanki ciepłej wody szczypta soli do przyprawienia trzy łyżeczki cukru FARSZ: kapusta kiszona 0,5 kg pieczarek (lub kilka grzybów suszonych) 2 cebule 1 pętko kiełbasy 1 jajko 30 dag żółtego sera przyprawy: czerwona papryka w proszku, bazylia, sól, pieprz CIASTO: Masło roztopić i wystudzić. Drożdże wymieszać z ciepłą wodą i cukrem. Mąkę połączyć z masłem, drożdżami, 2 jajkami i szczyptą soli. Zagnieść ciasto. Odstawić na 20 – 30 minut do wyrośnięcia. FARSZ: Cebulę pokroić w małą kostkę. Pieczarki pokroić w półtalarki. Kiełbasę pokroić w małą kostkę. Wszystkie składniki usmażyć. Kapustę kiszoną ugotować, odcedzić. Dodać przysmażone składniki. Przyprawić. Ser żółty zetrzeć na tarce z grubymi oczkami. Wsypać do gorącego farszu i dobrze wymieszać. Farsz wystudzić. Ciasto podzielić na części. Rozwałkować na cienkie placki i pokroić na kwadraty. Na każdy kwadrat położyć po łyżeczce farszu. Zawinąć jak paczuszkę. Każdą paczuszkę ułożyć na wysmarowaną oliwą blachę. Rozbić 1 jajko. Każdą paczuszkę posmarować rozbitym jajkiem. Paczuszki włożyć do nagrzanego wcześniej piekarnika. Piec ok. 30 minut na złoty kolor. Paczuszki można podawać z czerwonym barszczem lub z piwem, na ciepło lub na zimno. Farsz można różnie dobierać w zależności od gustów (z czerwoną papryką, kukurydzą, mięsem mielonym lub na słodko – ze smażonymi owocami). SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agripa-
Oooo widzę,że ktoś ma podobny nick do mojego,co za poczucie humorku hehe...pozdrawiam;) ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agripa-
DO GÓRY NOGAMI🌻 30 dag maki pszennej 15 dag cukru 15 dag margaryny 4 żółtka 4 łyżki śmietany 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa kokosowa:4 białka,15 dag cukru,15 dag wiorek kokosowych,1 łyżeczka maki ziemniaczanej Masa jabłkowa:9 duzych jabłek,galaretka cytrynowa,10 dag cukru. Masa orzechowa:4 jajka,15 dag cukru,15 dag mielonych orzechow,2 łyżki bułki tartej,1 łyżka maki pszennej,1 łyżeczka proszku do pieczenia. Zagnieśc ciasto.Obrane jabłka zetrzec na tarce,dodac cukier,dusić na małym ogniu 15 minut.Wsypac galaretkę,wymieszać chwilkę zagotować.Wylożyc na ciasto.Białka ubic z cukrem,dodac kokos,mąkę i wyłozyc na masę jabłkową.Następnie robimy masę orzechowa,ubijamy bialka z cukrem,dodajemy żółtka,orzechy,bułkę tartą,proszek.Wykladamy na mase kokosową. Ciasto pieczemy w temp.180C przez 50 minut.Po wyjeciu z piekarnika ,kiedy juz wystygnie,odwracamy je do góry nogami i polewamy polewą czekoladową... Przepis ten wykorzystalam juz wielokrotnie,za pierwszym razem ciasto zbyt szybko zrobilo się mokre,a to dlatego,ze wykorzystałam do niego zbyt soczyste jabłka. Czekam na fajne i sprawdzone przepisy na pierniczki:) )) 🌻-agripa-🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
do Anulax-przepis na ciasto drozdzowe bez pracy jest na str.3 wiem bo sama go pisalam,zero pracy a pyszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulax
Patyczak, Dzięki za wskazanie przepisu. Wypróbuję w najbliższy weekend. Tylko to "NIC NIE MIESZAĆ" w przepisie jakoś mnie zadziwia. Ale spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Do Anulax-uwierz mi na słowo nigdy nie umiałam zrobic placka drozdzowego a z tym przepisem to pestka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patyczak a jak długo sie piecze to ciasto drożdzowe \"bez roboty\",i w jakiej temperaturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodaaaaa
dziewczyny mam do was pytanie. Ja jadlam kiedys takie ciasto z kasza manna i herbatnikami przekladane moze ktoras wie o co mi chodzi i jakby co to moze da ktos przepis???z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Do Monik_a-Ja mam piekarnik elektryczny z termoobiegiem i najpierw daje temp.150 i wkladam ciasto jak sie troche popiecze to zwiekszam do 180 trudno mi powiedziec ile pieke bo zawsze to jest na oko.Tak zeby ciasto odchodzilo od formy. Zawsze daje najpierw ta nizsza temp bo potem ciasto nie moze rosnac jak jest za wysoka i wtedy moze chwycic gore a to nie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×