Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Myślę,że chodzi Ci o ciasto \"Stefania\".Oto przepis: 1litr mleka 1szkl. cukru 1 masło 1 szkl. kaszy manny 2 łyżki kakao 1 cukier waniliowy 2 łyżki wiorków kokosowych bakalie 5 paczek herbatników Mleko,masło,cukier,cukier waniliowy-zagotować-dodać kaszę ciągle mieszając-gdy zgęstnieje dodać kakao i bakalie. Blaszkę wyłożyć herbatnikami,na nie położyć gorącą masę,na wierzch ułożyć herbatniki-lekko docisnąć,polać polewą i schlodzić w lodówce.Zapomniałam-na polewę wysypać wiórki kokosowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś już poszalałam i piekłam pierniczki! Przesiać 2 szklanki mąki,wlać do niej 2 łyżki gorącego miodu i łyżką wyrobić ciasto.Dodać 3/4 szklanki cukru,,łyżeczkę sody oczyszczonej,łyżeczkę przyprawy do pierników,a gdy masa lekko przestygnie-łyżkę masła i 1 jajko.Wyrobić ciasto ręką,aż bedzie gładkie.Gotowe rozwałkować na stolnicy.Wykrawać ciasteczka. Piec ok 10-15 minut w temp.160-170 st.Gotowe polukrować i ozdobić. W zamkniętej puszce można je przechowywać kilka tygodni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś przepisy na inne ciasteczka,które można upiec wcześniej i dłużej przechować?Myślę już o Świętach.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JABłECZNIK Z KOKOSOWą KRUSZONKą Składniki: Ciasto: 2 szklanki mąki, 1 szklanka cukru, 4 jajka, 3 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 kostka margaryny (rozpuszczona), 1 kg jabłek. Kruszonka: 1 kostka masła, 1 szklanka mąki, 1 szklanka cukru, 1 szklanka wiórków kokosowych. Jak przyrządzić? Mąkę, cukier i jajka łączymy, mieszając mikserem aż do pojawienia się bąbelków. Powoli dodajemy roztopioną margarynę (ostygniętą) i wsypujemy 3 łyżeczki proszku do pieczenia. Wszystko dokładnie miksujemy i dajemy masę na blachę średniej wielkości (oczywiście blachę smarujemy masłem i posypujemy bułką tartą). Rozkładamy pokrojone w talarki jabłka. Następtnie robimy kruszonkę. Wszystkie sładniki rozgniatamy dłońmi i układamy na jabłkach. Wstawiamy do piekarnika na ok. 1 godz., pieczemy w temp. 180 stopni. Polecam i życzę smacznego:) Czas przygotowania: Około godziny w zależności od przyrumienienia kruszonki. Moje ulubione Ciasto Pychhha:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulax
Do Patyczak Dzięki za wspaniały przepis (z 3 strony) na ciasto drożdżowe. Polecam wszystkim. Proste w robieniu i niezwykle smaczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Do Anulax- A nie mowiłam!Ciesze sie ze wyszlo.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbi
Do Patyczaka: A z czym to ciasto drozdzowe mozna upiec? Tzn.co na wierzchu polozyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Do balbi-mozna zetrzec jablka(ale najpierw odcisnac sok) ugotowac 2 budynie,mak, ser.Na gore koniecznie kruszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZĄB
kochane jakl robicie kruszonke bo mnie wychodzi bardzo twarda jak sie upiecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do ME-36, Napisałas fajny przepis na ciasto \"żołądek\", ale nie ma ile cukru i jest 2 razy mąka, prosze podaj ilości. /To jest na str.2./ Proszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny podajecie jakies przepisy na ciasto w którym bazą jest kupione w sklepie gotowe ciasto francuskie ??? prosze - bo nie mam chceci piec spodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulax
Wspomóżcie mnie przepisem na makowiec. Tylko raczej taki nie strasznie skomplikowany. Idą święta a ja chcę zabłysnąć przed teściami. Patyczak, mojej rodzince tak zasmakowało to ciasto drożdżowe, że znowu będę je robiła. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Jutro jak bede miec wiecej czasu klikne jakies przepisy z makiem-oczywiscie sprawdzone. Jesli chodzi o kruszonke to ja robie z margaryny,cukru pudru i maki krupczatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strucla drożdżowa z makiem Ciasto: 50 dkg mąki 5 dkg drożdży szkl mleka 2 żółtka 2 jaja 12 dkg cukru 10 dkg masła skórka otarta z cytryny,sól Masa makowa: 30 dkg maku 20 dkg cukru 2 białka 5 dkg masła aromat migdałowy,bakalie Drożdże rozetrzeć w naczyniu z łyżką cukru,rozprowadzić ciepłym mlekiem,dodać 2 łyżki mąki,wymieszać i pozostawić w ciepłym miejscu.Gdy rozczyn podrośnie,wlać godo przesianej mąk,dodać pozostałe składniki i wyrabiać ciasto tak długo,aż będzie gładkie i lśniące.Mak zalać wrzątkiem i trzymać na małym ogniu.Po 30 min mak odsżczyć na sicie,przekręcić dwa razy przez maszynkę,dodać pozostałe składniki(ubite białka na końcu),lekko wymieszać.Ciasto rozwałkować,rozłożyć na nim ciepłą masę makową,zwinąć w rulon,ułożyć na blaszce i zostawić do wyrośnięcia.Przed włożeniem do pieca posmarować rozmąconym żółtkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiruna a na stronie 3 odpisałam już... me_36 o sorki - biję się w piersi za \'żołądek\' i już się poprawiam tam powinno być nie 2 szklanki tylko 2 łyżki mąki - jak masz masę jasną dodajesz przed wlaniem do formy jeszcze tę mąkę (tak jak kakao czy mak do dwóch pozostałych mas - tak aby miały podobną konsystencję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUER MURZYNEK KTóRY ZAWSZE SIE UDAJE - POLECAM 4 jajka 2 szklanki cukru, 2,5 szklanki mąki przennej, 1 szklanka oleju, 1 szklanka wody, 2 czubate łyżeczki proszku do pieczenia 4 duże łyżki ciemnego kakao wszystko posypac obficie wiórkami kokosowymi na koniec polewamy polewą czekoladową CIASTO MOżNA ZMODYFIKOWAC:) zrobione ciasto ( jeszcze bez kakao) wlewamy do formy , następnie wlewamy druga połowe masy z kakaem Ciasto wychodzi 2 kolorowe:) Mniammm;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
MAKOWIEC Z JABłKAMI 30 dkg maku 30 dkg cukru 6 jaj 1/2kg jablek 6 łyzek grysiku 1 lyzeczka proszku do pieczenia 1 margaryna Cukier+margaryna ucierac dodawac po jednym żółtku.Do tego dodac sparzont i zmielony maki dalej ucierac.Nastepnie dodac starte na grubej tarce odcisniete jablka i grysik wymieszany z proszkiem.Na koniec piana z białek wszystko delikatnie wymieszac i upiec.Mozna dodac rodzynki. Ciasto jest bardzo długo wilgotne.Na gore koniecznie polewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Anulax-przepis na dobry makowiec jest na 5 str moj zreszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Ciastka''deseczki'' 15dkg margaryny 15dkgmaki 3 łyzki kwasnej smietany 1 łyzka octu 1 żółtko Zagniesc ciast i rozwalkowac cieniutko.Wykrawac prostokaty malutkie. Na gore lukier. 15 dkg cukru pudru 1 bialko Ubic do bialosci.Smarowac prostokacik i do pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Rogaliki orzechowe 1 margaryna 8 dkg zmielonych orzechow wloskich 35 dkg maki 8 dkg cukru pudru Dokladnie wyrobic ciasto i formowac małe rogaliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Kruche ciastka 60 dlg maki 35 dkg margaryny 30 dkg cukru 3 zoltka cukier waniliowy 1 lyzeczka proszku do pieczenia Dokladnie wyrobic ciasto i wycinac ciasteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta77
Babka budyniowa Składniki: 3 budynie waniliowe, po półtorej szklanki śmietanki, cukru i mąki, 6 jaj, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia, cukier puder Jak przyrządzić? Utrzeć żółtka z cukrem, partiami wsypywać na przemian budyń oraz mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i dolewać śmietankę. Na koniec dodać pianę ubitą z białek i delikatnie wymieszać. Ciasto wyłożyć do foremki wysmarowanej tłuszczem. Wstawić do nagrzanego piekarnika ok. 180 stopni. Piec ok. 45 min. Ciepłą babkę posypać cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia69
Martinella twój przepis na muzynka jest boski:): mniam mniam cała rodzina sie nim zajadała i proszą o nstępny :) wiem teraz mam ręce pełne roboty .Naprawde fajne ciasto gdyz nie jest ono wcale suche .... mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 2000
do autorki przepisu na babke budyniowa jaka ma byc smietana slodka czy kwasna bo zawsze w takich przepisach mam trudnosci z odgadnieciem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRUCHE CIASTECZKA a la pierniczki 200 g mąki 50 g zmielonych orzechów laskowych 60 g budyniu czekoladowego (bez cukru) 75 g brązowego cukru 1 łyżeczka startej skórki cytrynowej (lub pomarańczowej) 1/2 łyżeczki przyprawy do piernika 1 łyżeczka proszku do pieczenia 80 g margaryny 1 jajko - zagnieść ciasto; jeśli jest zbyt suche dodać ew. 1 łyżkę letniej wody; - uformować w kulę, zawinąć w folię i wrzucić na ~30 minut do zamrażalnika - po wyjęciu rozwałkować cienko i wykrawać ciasteczka - piec na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia przez ~10-12 minut w temp ~180 stopni (piecyk z termoobiecgiem coś ze 170) - po wyjęciu gorące ciasteczka smarować (lakierować) z jednej strony cieniutką warstwą kwaskowatego dżemu i zanurzyć na chwilę w posypce i odstawić do przestygnięcia posypka: 50 g cukru 1 cukier waniliowy 1,5 łyżeczki cynamonu - wymieszać w głębokim talerzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROGALIKI DROŻDŻOWE 1/2 kg mąki 1 kostka margaryny lub masła 3 łyżki cukru 1 opakowanie drożdży w proszku 4 łyżki letniego mleka + dżem, konfitura - ja tym razem wykorzystałam masę makową - ciasto zagnieść, uformować w kulę i włożyć w torebkę foliową - zawiązać dość szczelnie i wrzucić do zimnej wody, jak wypłynie wyjąc podzielić na 6-8 równych części, każdą część rozwałkować na okrągły placek i pokroić na 8 trójkątów (promieniście) - u nasady trójkąta kłaść ok. 1 łyżeczki nadzienia; zawinąć zaczynając od nasady do rożka; uformować rogalik - rogaliki układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piec przez ok. 15 minut w piecyku nagrzanym do temp. 180-200 stopni (te 180 to dobra temp. dla piecyka z termoobiegiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GLOBETROTTER (ciasto z masą czekoladową) ciasto maślane 2 szklanki mąki 2 łyżki kakao 1/2 szklanki cukru 1 kostka margaryny roztopionej i lekko podstudzonej 1 jajko 1 żółtko - sypkie składniki wymieszać; dodać margarynę i zmiksować na jednolitą masę - wstawić do lodówki na ok. 30 minut - po wyjęciu wyłożyć na przygotowaną (wysmarowaną tłuszczem i oprószoną mąką prostokątną blaszkę 30x35 cm mniej więcej) - piec ok. 15 minut w piecyku rozgrzanym do temp~180 stopni (termoobieg ~170 stopni) masa 1/2 szklanki mleka 1 szklanka cukru 4 łyżki kakao 1/2 kostki masła lub margaryny 3 łyżki rumu (lub innego mocnego alkoholu) ~30 g posiekanych bakalii (rodzynki, orzechy, skórka pomarańczowa, figi, daktyle - co kto lubi, co kto ma) 1,5 szklanki mleka w proszku - mleko, cukier, kakao i masło rozpuscić w rondelku; podgotować nawet - cukier powinien się rozpuścić; dodać bakalie i rum, wymieszać i odstawić na 15 minut - cały czas mieszając dodawać mleko w proszku - masę przełożyć na ciasto; wyrównać i odstawić na jakieś 12 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIASTO Z WIŚNIAMI - dla dorosłych ciasto 4 jajka 250 g cukru 1 cukier waniliowy 125 ml oleju 150 ml piwa imbirowego (albo wody mineralnej gazowanej) 250 g mąki 3 czubate łyżeczki proszku do pieczenia - jajka utrzeć z cukrami na puch - cały czas miksując dodać olej i piwo - mąkę zmieszać z proszkiem do pieczenia i dodawać sukcesywnie do masy - ciasto przełożyć do przygotowanej - czyli wysmarowanej tłuszczem i oprószonej mąką sporej blaszki (35x40cm) - piec przez ok 25 minut w temp. ok 180 stopni (termoobieg ~170 stopni) - po upieczeniu zostawić do ostygnięcia obłożenie 2 paczki mrożonych wiśni a 450 g każda - rozmrozić i odsączyć na sitku bita śmietana 600 g śmietanki kremówki (albo jeszcze lepiej 36%) 3 opakowania cukru waniliowego 3 opakowania zagęstnika do bitej śmietany 600 g kwaśnej śmietany (18%) - kremówkę ubić z cukrem i zagęstnikiem a następnie cały czas ubijając dodawać kwaśną śmietanę krem advovatowy 2 opakowania kremu waniliowego do tortów (w proszku) 1/2 l advocata (jeśli ciasto miałyby jeść dzieci proponuję zakupić 2 opakowania kremu advocatowego - ajerkoniakowego i zrobić je zgodnie z przepisem czyli z 1/2 l mleka) - schłodzony alkohol (albo mleko) ubić z proszkiem kremowym * na ostudzone ciasto wyłożyć wiśnie, na to dać bitą śmietanę- wyrównać - odstawić do lodówki (na jakieś 10 minut) i przygotować krem; krem wyłożyć na bitą śmietanę - wyrównać i wstawić spowrotem do lodówki na nockę co najmniej; * przed zaserwowaniem wystawić z lodówy na jakąś godzinkę co najmniej coby ciasto mogło odetchnąć w temp. pokojowej - i to by było na tyle.... więc - do pieczenia i smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×