Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Patyczaku Twoje ciasto drożdżowe-z czym je robiłaś? Można z tego zrobić np. bułeczki z jakimś nadzieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyczak
Jesli chodzi o drozdzowe to ja robiłam je z jabłkami i budyniem.Moja mama z serem.Nie wiem czy bułeczki mozna zrobic bo to ciasto jest dosyc rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiająca piec
do drożdżówki Patyczka (dzięki za przepis-sprawdziłam) dodałam na wierz gotową masę makową i posypałam dużą ilością kruszonki.I mam za swoje.Co drugi dzień muszę piec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiająca piec
upssssss Patyczaka - sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaabbbbbbbbbb
a czy ktoś mi może poradzić co zrobić żeby masa kokosowa do ciasta Bounty nie była za rzadka? bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaabbbbbbbbbb
ktoś mi poradził zamiast cukru dodać 2 białe czekolady, co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piernik ½ kg mąki 25 dag miodu 20 dag cukru 6 jaj 4 łyżki śmietany 10 dag masła ¾ łyżeczki sody Przyprawa do piernika 5 dag łuskanych migdałów 5 dag orzechów włoskich lub laskowych Owoce kandyzowane Polewa czekoladowa Miód podgrzać na małym ogniu aż stanie się płynny i się zarumieni. Masło rozpuścić. Przesiać mąkę, dodać miód i masło, wymieszać, ostudzić. Żółtka utrzeć z cukrem do białości, z białek ubić pianą. Utarte żółtka i śmietanę dodać do ciasta i wymieszać. Połączyć z pianą oraz rozpuszczoną w łyżce wody sodą. Dodać przyprawy do piernika. Ciasto wyłożyć do natłuszczonej keksowej formy i piec godzinę. Ciepłe ciasto polać polewą, posypać migdałami, orzechami i owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makowiec MASA: 50 dag maku 10 dag cukru pudru 1 jajko 4 łyżki miodu Łyżka roztopionego masła 5 dag rodzynek 5 dag kandyzowanej skórki pomarańczowej 4 łyżki konfitury wiśniowej Mak zalać wrzącą wodą i odstawić na noc. Dokładnie osączyć na sicie, 2 razy zemleć. Dodać pozostałe składniki i wymieszać. CIASTO: 4 szklanki mąki 5 dag drożdży 3 żółtka 1,5 szklanki mleka Sól 10 dag masła 10 dag cukru Lukier Drożdże rozetrzeć z łyżką cukru i mąki, wymieszać z letnim mlekiem. Mąkę przesiać, dodać rozczyn, cukier, 3 żółtka i szczyptę soli. Dokładnie wymieszać. Wlać stopione ostudzone masło, wyrobić, odstawić na 20 minut. Ciasto podzielić na dwie części, rozwałkować. Wyłożyć po połowie masy makowej, zwinąć. Włożyć do natłuszczonych foremek, odstawić na 10 minut. Piec 50 minut. Na 10 minut przed końcem pieczenia przykryć formą aluminiową. Makowce polukrować, posypać skórką pomarańczową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie comi zawsze oddziela
sie ciasto drożdżoweod maku. Jak to zrobić, żeby się nie oddzielało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A masz przepis na ciasto
BOUNTY ? Czy możesz go podać? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia.
robilam dzis rafaello ,pychota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jedna taka sobie - masz wyżej przepis na ciasto z wiśniami - z bitą śmietaną właśnie jest ;) a dziś zapraszam na ciasto pt: Babka szampańska 1 szklanka cukru 4 jajka 3 szklanki mąki 1 szklanka oleju 1 szklanka \'szampana\' 16 g cukru waniliowego (duże opakowanie) 3 łyżeczki proszku do pieczenia - jajka z cukrem utrzeć na puszystą masę, następnie dodawać sukcesywanie mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i cukrem waniliowym - do tego dodać olej - zmiksować; a na końcu dodać szampana (kupiłam taki mini - mini 200 ml); porządnie zmiksować - przelać do keksówki dużej uprzednio wysmarowanej tłuszczem i oprószonej mąką; piec przez ok. 45-50 minut w piecyku nagrzanym do temp. ok 180 stopni (piecyk z termoobiegiem ~170) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIOŁEK Ciasto: 2 jajka ½ szkl. śmietany ½ szkl. cukru 1 łyżka mąki ziemniaczanej 50 dkg. mąki pszennej ½ kostki margaryny 1 łyżeczka amoniaku Krem: 3 jajka 2 łyżki mąki ziemniaczanej 2 cukry waniliowe 1 szkl. śmietany 3 szkl. mleka 1 szkl. cukru 1 margaryna Wykonanie ciasta: Całe jajka ucieramy z cukrem, dodajemy mąkę ziemniaczaną oraz śmietanę. Wszystko razem miksujemy. Mąkę przesiewamy, siekamy z margaryną i dodajemy amoniak. Wszystko razem łączymy ze zmiksowaną masą Z otrzymanego ciasta pieczemy 4 jednakowe placki Krem: Jajka miksujemy z cukrem, dodajemy mąkę i śmietanę. W rondelku, na małym ogniu przygotowujemy mleko z cukrem i margaryną. Następnie stopniowo, cały czas mieszając, dodajemy zmiksowane jajka. Przez chwilę jeszcze gotujemy. Gorącą masę przekładamy na upieczone wcześniej placki, schładzamy i wkładamy do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu
krówka Składniki: CIASTO: - 0,5 kg mąki, - 1/2 szklanki cukru pudru, - 1 łyżeczka proszku do pieczenia, - 4 żółtka, - 1 margaryna. KREM: - 0,5 litra śmietany kremówki, - 1/2 szklanki cukru pudru, - 4 śmietan fixy. POLEWA: - 1 puszka mleka słodkiego skondensowanego, - paczka orzechów włoskich. Jak przyrządzić? Składniki ciasta zagniatamy i dzielimy na dwie części, każdą pieczemy osobno ok 20-30 min Po upieczeniu odstawiamy do wystygnięcia. Śmietanę kremówkę ubijamy, dodajemy cukier puder i śmietanfixy. Przekładamy ubitą śmietaną ciasta. Puszkę z mleka wstawiamy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez 3 godziny (powinien się zrobić katmel), ostrożnie robimy mały otworek i wylewamy na cisto, posypujemy drobno posiekanymi orzechami. pycha! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu
znacie jakies ciasto takie, żeby w srodku było toffi/karmel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alu -musze zrobic to ciast -krowka a moze jakies wytyczne by mi zakalec nie wyszedl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu
ogolnie ciasto jest ok, ja miałam tylko problem zeby ugotowac dobrze to mleko skondensowane... bo gotowałam je 4 godz i zbrazowiało, ale sie nie zgęsło. Nie wiem, moze wazne jest jakie to mleko... ale dodałam do niego cukier puder i zgesło to na tyle, żeby zrobic tą polewe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo widzę ,że topik kwitnie,fajniusio,pozdrawiam wszystkie osobki ,ktore przyczynily sie do tego,bo ja troche go zaniedbalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona w
moze ktos mnie poratuje-kiedys moja sasiadka robiła takie jakby cukierki z makiem,było pyszne,na pewno zawieralo maslo i mak,moze wicie jak to sie robi ?? chce spytac rowniez jak gotowac puszke skondensowanego slodkiego mleka,ile czasu,do jakiej wysokosci zalac wodą aby wyszło toffi ? czy puszka nie wybuchnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu
puszka powinna sie gotowac 3 godz i byc cała zanurzona w wodzie. Po wyjeciu z wrzatku trzeba wystawic- najlepiej na dwór zeby szybko wystygło. A jak wystygnie to przy otwieraniu nie wybuchnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu
a prosze bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alu -a masz jakis przepis na ciasto z ajerkoniakiem -jakas taka masa o tym smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filka
czy ktoś piekł ciasto Japoniec makowo-jabłowe?Chodzi mi o to czy mogę zastoaować mak z puszki?pewnie tak,ale tyle ile w przepisie suchego maku czy inne proporcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joluu
Znacie wiele przepisów poratujcie szukam takiego na donaty czyli oponki , ale bez sera ,pieczone w maszynce Plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesteście SUPER BABKI, że o Waszych przepisach nie wspomnę....poezja kesidi ja robiłam krem z ajerkoniaku i bitej śmietany i polewałam nim ciasto fale dunaju ale klasyka jest z wiśniami a ja miałam przepis z gruszkami. Jest to ciasto ucierane dwukolorowe a na wierzch wykłada sie ten krem. Nie mam pod reką przepisu na ciasto ale krem robiło sie tak: 250ml słodkiej śmietany kremówki ( tylko jak najświeższej) 250ml alerkoniaku 2-3 łyżeczki żelatyny do ajerkoniaku dodajesz rozpuszczoną w ciepłej wodzie (kilka łyżek) żelatynę, ubijasz mocno schłodzoną śmietankę mikserem ze szczyptą soli i mieszasz obydwie masy i do lodówki na kilkanaście minut, następnie na zimne ciasto wylac i ponownie do lodówki-pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :)Podam przepis na pyszne ciasto ktore robie zawsze na swieta , troszke pracy przy nim jest ale smakuje tak jak sie nazywa ;) NIEBO ciasto: 30 dag maki 20 dag masla lub margaryny pol szklanki cukru pudru 3 zoltka lyzeczka proszku do pieczenia Tluszcz posiekac z maka i cukrem,dodac zoltka i zagniesc ciasto.Podzielic je na 2 czesci i upiec 2 placki. MASA 1 75 dag jabłek 60 dag cukru krysztalu(ja daje mniej bo jest za slodkie ) 2 lyzeczki soku cytrynowego Jablka obrac i zetrzec na tarce o duzych oczkach ,chwile poddusic ,potem dodac sok cytrynowy a kiedy beda miekkie wsypac cukier i dusic az sie rozpusci.Ciepla mase rozsmarowac na jednym placku a drugim przykryc. MASA 2 25 dag orzechow szklanka goracego mleka 25 dag masła 20 dag cukru pudru Orzechy zemlec i sparzyc mlekiem.Zostawic do ostygniecia.utrzec masło najpierw z cukrem pudrem a nastepnie z orzechami.Masa posmarowac placek i wstawic do lodowki. POLEWA 7 lyzeczek wody 7 czubatych lyzeczek cukru cwierc kostki masla 2 lyzki kakao Cukier i wode chwile pogotowac ,nastepnie dodac masło ,kakao i zagotowac.Polewa polac ostudzony placek ,udekorowac orzechami.przechowywac w lodowce Przyznam szczerze ze nie bardzo umiem piec a to wyszlo za pierwszym razem i jest pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INKA 67 bardzo ci dziekuje -wlasnie sie zabieram za to ciasto nawet moj pies trzyma za mnie kciuki mam nadzieje ze sama go nie zjemn z psem:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×