Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alicja-Ala

Poprawa wzroku dzieki cwiczeniom?

Polecane posty

Gość makini17
http://www.joga-joga.pl/index.php?art=1&dzial=566&dzial2=347 ja tą metodą ale z twojego linku bardzo ważne jest dołączenie diete,kąpieli słonecznych (chociaz z tymi teraz to ciężko) no i ja sobie dorzuciłem jeszcze masaż rąk a raczej palców tak jak pisze prof. Tombak to tylko 10 min wiec chyba od dzisaj zaczne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yazel
Correander, czy mogłabyś przesłac mi tą książkę Bates'a w formie pdf? Mój mail: yazel@interia.pl To dla mnie bardzo ważne, nawet sobie nie wyobrażasz ile znaczy dla mnie Twoja pomoc. Z góry dziękuję Ci serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka13
Dzięki Makini17. Będę wykonywać ćwiczenia z obu stron, ale czy one naprawdę pomagają? Ty widzisz już efekty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
trudno mi powiedziec ponieważ zbyt krótko ćwicze - a efekty to conajmniej z 6 miesiecy wzależnosci od wady druga rzecza jest to że nie chodze cały czas w okularach i czasem czuje dyskomfort że z daleka nie widze twarzy ludzi którzy mnie mijaja i czasem sie strasznie lampie w nich jakby byli tredowaci dlatego trudno mi powiedziec ale będę mógł coś powiedziec za jakis czas, narazie trzeba pilnie ćwiczyc i sie zbyt nie zniechęcać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
witam trenuje regularnie ćwiczeniami podanymi wyżej we wczesniejszym poscie od 18 marca w sumie to trudno mi jest powiedzieć czy i o ile lepiej widze bez okularów ale okulary które zakładam do patrzenia w dal - widze w nich bardzo mocno i wyraznie jak czytałem wiele opini ludzi którym pogorszała sie wzrok to zajwisko szło w drugim kierunku-czyli chodząc w okularach stopniowowo słabiej w nich widzieli a ja je zakładając widze bardzo wyraznie nie wiem czy polepszył mi się wzrok bo bez okularów nie zauważam zmiany ale pod koniec czerwca pojde do okulisty i zbadam go ponownie a do tego czasu muszę ćwiczyć :) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paputko
@Makini17 nosząc okulary i widząc w nich bardzo ostro sama sobie szkodzisz. Brat często zmieniał okulary bo w jednych widział ostro a po 2 miesiącach już nie tak bardzo i zmieniał aż doszedł do olbrzymiej wady wzroku. Poczytaj głębiej o metodach batesa bo te na oko info daja tylko ćwiczenia. Są też podstawowe zasady, trochę ich jest. Dam ci te najważniejsze 1 . Oko nigdy nie próbuje widzieć, czyli każde gapienie się prowadzi do większej wady. Oko o normalnym wzroku nie patrzy się w dane miejsce dłużej niż 1sek. Gdy nie widziesz czegoś to się przybliż. Dostrzegaj jak to robią normalne oczy i naśladuj. 2. Każdą wadę wzroku należy leczyć za pomocą relaksacji. Jeżeli dane ćwiczenie nie sprawia ci przyjemności - nie wykonuj go. Wada wzroku nie może być w żaden inny sposób wyleczona. Jeżeli relaksacja będzie stała to i poprawa będzie stała( jeżeli nie to wiadomo ) . Zrób sobie palming 30minutowy z tego oko.info. Zobacz co czujesz w oczach, czy je wogóle czujesz. Potem otwórz i porównaj to poprzedniego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
potwierdzam :) nie znam osoby która wyleczyła wzrok chodząc w okularach korekcyjnych, ale znam dużo osób co zmieniało co pół roku o -0,5 D w moim wypadku ćwicze wzrok od 18 marca codziennie po porannej toalecie są wypoczęte oczy ale do okulisty pojde pod koniec czerwca dopiero jesli wzrok bedzie sie pogarszał to będę chodził w soczewkach i tak będę ćwiczył ale gdy będę miał już 25 lat zrobie sibie laserową korekcje ale patrząc od tego momętu teraz czuje się lepiej czasem tylko czując dyskomfort pozatym zawsze sie widzi lepiej w słoneczne dni a ostatnio tych nie brakuje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadwafwafwawaf
laser robi ci z rogowki soczewke wiec i tak ci daje okulary. tez bym watpil nad ta metoda leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
liczy się efekt końcowy byle tylko się wzrok nie pogarszał no i mnie zależy nad tym żeby nie nosic okularów bo raczej prowadze sportowy tryb zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy tu o minusach
mowia a jak te metody maja sie do plusow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
a czy po laserze wzrok znowu sie nie zepsuje? i czy to prawda ze po laserze nie mozna juz chodzic w soczewkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek 19950225
Wszyscy tu o minusach... bo jak masz plusy to i tak widzisz dobrze. Kumpel ma + 5 i chodzi bez okularów. Ja mam niestety minusy, dokładnie - 6. Ćwiczenia poprawy wzroku nie daja, ale uczą sprawności widzenia bez bryl. Rok temu rozbiłem brylki i... zaczałem ćwiczenia z nadzieja że po wakacjach wada minie. Co to dało? Tyle, że nauczyłem się dać sobie radę bez bryl, no i po raz pierwszy po roku nie mam silniejszych szybek zaordynowanych przez okologa. Poczatek to była prawie katastrofa..nic nie widzisz, ale po miesiącu przyzwyczajasz sie i zauważasz duzo szczegółów. Jak potrzeba wiekszej ostrosci to mocno sciskam oko powiekami - wystarcza by zobaczyc numer tramwaju itd. Pełna ostrość - sciągasz powiekę palcem, czyli pomagasz akomodacji i masz ostrość by np. spisac cos z tablicy czy popatrzeć w telewizor :).Odruch sie szybko automatyzuje i jest po sprawie. Problemy: pierniczenie w domu i szkole, ale wziąłem na przetrzymanie. Tak naprawdę, to męczy siedzenie z nosem przy ekranie kompa, ale... tekst na 150% i jest ok. no i z rowerem lepiej wrócic przed zmrokiem, choc często wracam po nocy i mrużę oczki cała drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
no też chciałbym mieć plusy moim problemem jest duża niechęć do okularów:// narazie przerwałem trening chyba troche z braku checi nie cwicze juz 2 tygodnie ale jest oki przy treningach bo nie przerwanie ćwiczyłem od 16 marca pewnie niedługo znowu wróce do treningu a przynajmniej do naswietlania wzroku jesli chodzi o mruzenie nie rób tego bo wtedy dochodzi do napiecia mięśni oczu co niekorzystnie wpływa na wzrok mimo ze pomaga to w dojrzeniu mniejszych napisow ale napina gałke staraj sie rozluznic oczy ja zauwazylem ze lepiej widze jak odchylam głowe do tyłu nie wiem dlaczego to działa i na jakiej zasadzie ale działa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek 19950225
Makini, jak masz -1 to widzisz i tak bez kłopotów, ja mam -6. Ćwiczenia nauczyły mnie analizowania nieostrego obrazu i dostrzegania więcej, ale obraz pozstaje maksymalnie nieostry. Czyms trzeba pomóc akomodacji. jedyne wyjscie to wzmocnienie mięśni powiek i uciśniecie oka powiekami. Coraz rzadziej muszę pomagac sobie sciagając powiekę palcem. Brylek nie mam od ponad roku i w sumie mi to nie przeszkadza, choc na poczatku były problemy w szkole no i wsiadłem pare razy do nie tego tramwaju, ale juz wszystko jest pod kontrolą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
witaj no - 1 mam ale czy do konca widze bez problemu to raczej nie czasem sie zdarza ze nie moge z daleka poznac osoby :// jednak po przerwie znow wracam do ćwiczeń ale czy zmniejszyła Ci sie wada po tych cwiczeniach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojo1
na poprawę wzroku w wieku dojrzałym cuda działa mocz wkraplany do oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolerancyjna_zakochana
alez macie problemy ja mam -12 i -13 i jakos z tym zyje normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widia
a kto powiedział,że okulary mają wyleczyć?One nam dają możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie tzn.rozróżnienia znaków drogowych,przeczytania ceny towaru na sklepowej półce,dostrzeżenia własnego dziecka w szeregu na przedstawieniu itp.życiowe codzienności.Noszę okulary od przeszło 20 lat,teraz mam szkiełka -6,5 i -8,00,książki czytam bez okularów,biegam,pływam bez okularów,paznokcie maluję bez okularów,swoje oczy ćwiczę regularnie od przeszło 10 lat.Czy to coś zmieniło? nie mam pojęcia,ja różnicy nie zauważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
czyli tylko czujesz ze twoje oczy sa wypoczete a i nie tracisz juz Dioptrii ?? no moze w wieku 25 lat zrobie sobie opoeracje laserową a narazie pozostaje mi cwiczyc bo okularow napewno nie załoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
jojo1 gdzie wyczytałeś taka metode??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwicze wzrok od 2 miesięcy metodą Batesa. Ostatnio gdy byłam u okulisty nie musiałam zmieniać szkieł na mocniejsze :) I z tego się cieszę. Teraz ćwiczę dalej aby być może zredukować sobie choć 0,5 dioptrii :) A u was jakieś efekty>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wymiatacz_00
ja tez mam problemy ze wzrokiem , i ta wada mi sie ciągle pogłębia jakie cwiczenia oczu najszybciej mi tą wade wyleczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala kanapka
witam! ja mam -5 wade, i na drugim oku chyba -5,25 nosze soczewki -4 i - 3,75, jako ze mam ze do konca sierpnia mam troche wolnego czasu to zaczynam robic te cwiczenia, moj cel to wada mniejsza niz -4, marzenie to -3,5 eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polak1324
Koniec już tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heyitsme
ja cwicze gdzies ok 3-4 miesiecy, i teraz juz przestalm uzywac okularow, (-3 i cos dp) normalnie widzę prawie, a w moich poprzednich szklach (-2 cos dp) juz calkiem dobrze :) naaaprawde to pomaga tylko trzeba duuuuzo cwiczyc! piszcie jak wam idzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompanero
Chociaż jeden optymistyczny akcent... Możesz się z nami podzielić jakimiś szczegółami co do samych ćwiczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GEmbara
tak ja tez zauwazalem poprawe do czasu kiedy nie rozchorowalem sie powazniej. Mysle ze cwiczenia sa dobre ale pamietac nalezy zze osoby z wadami wzroku maja jakies dysfunkcje - stad wady - tak wiec na uwadze najpierw trzeba miec zdorwie! Organizm musi byc oczyszczony a wiec i silny dobrze funkcjonujacy wtedy poprawa jest duzo szybsza. Chociaz ja uwazam ze w ogole nie ma co zaczynac z cwiczeniami bo mozna sie tylko zniechecic. Kiedy czlowiek czuje sie lekko i jest zdrowy to cwiczenia przynosza satysfakcje i nie sa katorga. KOlejna sprawa to oddech, uwazam ze bez odpowiednich cwiczen oddechowych rowniez takie cwiczeni sa skazane na niepowodzenie. Odpowiedni oddech pozwala zrelaksowac odpowiednio oczy przez co staja sie one luzne i latwiejsze do pracy. TAK TO NAPRWDE dziala KIEDY SPELNI SIE ODPOWIEDNIE WARUNKI. Jak przyjemnie jest stwierdzic ze nie potrzebujemy okularow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja jeszcze dodam do tego
ze stres tez pogarsza efekty, jak probowalam po ciezkim dniu cwiczyc to nic nie pomagalo, nie widzialam efektow, jak np zamartiwalam sie praca lub uczelnia, a jak nie mialam takiego napiecia psychicznego to efekty byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×